Skoči na vsebino

Beg pred policisti


Cartman

Priporočene objave

OK!

Mogoče malo off topic!

A ni lovljenje policistom prepovedano? :headbang:

Kolikor vem, ima dečko motor registriran, torej je policistova naloga, da si zapiše registracijo.S tem pa ima že vse podatke o lastniku.

Če pa se zgovarja, da ni on vozil, pa ni to nobeden izgovor, razen, če je prijavil, da mu je motor ukraden.

V tem primeru bi jaz kaznoval s suspenzom tudi policista, ker je eden od vzrokov, da je sploh bežal.

Ne vem, morda se pa motim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, jaz mislim, da policajev sploh ne rabimo več. Sam kamere na vse ceste, pol pa samo položnice pošiljat. Saj policisti itaq nič ne smejo naredit. :closedeyes:

Ne vem, kako je z lovljenjem...

Baje ni bilo dovoljeno, kako pa je zdaj s tem, pa ne vem.

Povedati bo moral nekdo, ki o tem ve kaj več.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma, jaz mislim, da policajev sploh ne rabimo več. Sam kamere na vse ceste, pol pa samo položnice pošiljat. Saj policisti itaq nič ne smejo naredit. :closedeyes:

Brez kamere sem jo danes kasiral :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj sta se srečala dva trota potem pa je en trot pelu za drugim, samo vprašanje je kateri je večji.

Sem poznal tipa, ki je bil sposoben zbežat policaju na 1,2,3 sam so ga potem policaji kar doma čakali.

Tudi tukaj se mi zdi da (če ni že vedel) bi kapslni v parih dneh pogruntal kdo je bil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...po nasopanih minusih sodec, vecina clanov foruma podpira bezanje pred policisti, orgrozanje pescev ipd.; Se pravi bolj kot si "motoristicno podkovan" vec pizdarij lahko naredis???

Mah ne rabimo dirkalisca, se bomo z policaji padili...A NE???

:fredy:

se mi zdi da si malce preveč pameten za tole tvojo sliko.. http://www.motosvet....w.php?cid=81874

pa ne se zgovarjati na en dopoldan , pa ni bilo prometa , pa saj sem počasi vozil... zaradi takih herojev , ki samovoljno jemljete prostor na drugi strani polne črte v ovinku se dogajajo nesreče ... ponavadi nedolžnim ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in od kdaj naj bi bilo to prepovedano? Kje naj bi to pisalo? In zaradi česa neki? A potem tudi pijane avtomobiliste ki divjajo ne smejo loviti in ustavljati, saj se lahko poškodujejo?

In kako naj policist ve, da niso kakšne druge tablice nameščene na motornem kolesu, razen če ga ne ustavi in preveri dokumente? Se ti zdi da ima pri sebi "kristalno kroglo" ali morebiti pošlje SMS na "sms vedeževanje"?

Bučke mojstri....Smo heroji ko ga serjemo, ko se pa nekaj zgodi, smo pa pametni kot strela....

V tem primeru bi bil primeren ukrep odvzem vozniškega dovoljenja (vsaj 5let), povrnitev vse nastale materialne škode,trajni zaseg motornega kolesa, pa še kazen kakšnih 5000 eur. Pa da vidimo heroje, kdo bo še bežal pred policaji in ogrožal druge.....

Saj zato sem pa napisal z vprašajem...

Baje je bilo prepovedano, zdaj pa več ni...

Sam mi je logično, da z lovlenjem povzročiš še večjo pi....o.Posledično bo tisti, ki je spredaj še bolj po gasu.

Mislim, da je že v tej temi napisano, da imajo policisti za take primere zapore, itd...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj mogoče pa sploh ni gledal nazaj in ni opazil , da ga policist lovi .. z varnim glasnim rorom ga pa seveda tudi slišal ni ...

In je vozil tako kot ponavadi naprej .... potem je pa izpadlo da ga je policist lovil ... policist je skrbel z lučkami samo za svojo varnost .... pa po vsej verjetnosti je čakal oba rdeča semaforja , da sta se prebarvala v zeleno .... ja itak ... ravno tako je peljal skozi rdečo in ravno tako mimo peške .... ker drugače se tipček verjetno ne bi stresel , ker bi mu ušel...

je pa še ena druga možnost ... da se motim... ------------- ( :lol1: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vidiš, meni je pa logično da se na policistov znak ustavim in pripravim dokumente ter mu namenim nasmeh Nr.5 (nasmeh "Marlon Brando") in NE da bežim pred policistom.

Poskusi bežati recimo v Italiji pred policijo....niso tako nežni kot naši policisti...

Tudi meni na kraj pameti nebi prišlo, da bi bežal...

Ogrozil bi sebe, druge, razbil motor za katerega sem predolgo garal, pa še kazen bi bila veliko večja, kot bi morda bila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi da si malce preveč pameten za tole tvojo sliko.. http://www.motosvet....w.php?cid=81874

pa ne se zgovarjati na en dopoldan , pa ni bilo prometa , pa saj sem počasi vozil... zaradi takih herojev , ki samovoljno jemljete prostor na drugi strani polne črte v ovinku se dogajajo nesreče ... ponavadi nedolžnim ....

..zgleda ti je pa ta moja slika res tolk vsec, da mi bo najmanjsi problem dat zadevi razvit in uokvirit ter poslat, samo naslov mi povej...

Zgradi mi dirkalisce , ki bo dosti blizu in se bom tam naganjal... in ne na zaprti cesti...

LP!

ps: bilo je pa popoldan...

Popravljeno . Popravil Marjanček
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..zgleda ti je pa ta moja slika res tolk vsec, da mi bo najmanjsi problem dat zadevi razvit in uokvirit ter poslat, samo naslov mi povej...

Zgradi mi dirkalisce , ki bo dosti blizu in se bom tam naganjal... in ne na zaprti cesti...

LP!

ps: bilo je pa popoldan...

A je bilo popoldan ali na zaprti cesti?

Tema o dirkališču/-ih tudi obstaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..zgleda ti je pa ta moja slika res tolk vsec, da mi bo najmanjsi problem dat zadevi razvit in uokvirit ter poslat, samo naslov mi povej...

Zgradi mi dirkalisce , ki bo dosti blizu in se bom tam naganjal... in ne na zaprti cesti...

LP!

ps: bilo je pa popoldan...

ta slika me sili na bruhanje ... pa ne toliko zaradi same slike ampak zaradi tvoje dvoličnosti ... http://www.motosvet.com/album/view.php?cid=81874

za dirkališče se bom pa poskušal zmeniti ... na dvorišču na povšetovi ... pa še zastonj burek in cockto boš dobil če boš osmice kolenčkal ....

pa za dopoldan se ti globoko opravičujem ... no v resnici me prav boli k.. kaj si taki kot si ti , ki si jemljejo pravico na cesti samo zase , mislijo o meni ....

cesta ki je odprta za javni promet je od vseh .. in ne samo od nekaj pametnjakovičev s hudimi stroji , ki mislijo , da si jo lahko lastijo samo zase in samo za svoje užitke...

imaš pa vse možnosti , da narediš dirkaško licenco , kupiš dirkalni motor , zbereš sponzorje in greš dirkat ..recimo pokal alpe adria ... boš osrečil marsikoga tukaj in na cesti , na kateri se ne boš več nahajal ...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni na kraj pameti nebi prišlo, da bi bežal...

Ogrozil bi sebe, druge, razbil motor za katerega sem predolgo garal, pa še kazen bi bila veliko večja, kot bi morda bila...

po slikah sodeč je točno tale policist na motorju kaki dve urici pred nesrečo mene in soseda potegnil s ceste, sicer sva vozila točno po omejitvah, zunaj naselja, ampak po ovinkih z zelo majhnim radijem :) , ravno na sredi zadnjega ovinka pa je stal gospod v modrem z loparčkom v roki......moram reči, da je bil to prvi policist, ki me je ustavil in se res spozna na svoje delo (barvne kode v prometnem dovoljenju ve na pamet :eek: ), in tako sem dobil pošteno lekcijo o homologirani opremi na motorju, na koncu je ponudil preizkus alkoholiziranosti (0.0 seveda), in sem jo odnesel samo z opozorilom, jaz pa sem mu obljubil, da se s takim motorjem ne srečava več to sezono na cesti.....vsaj kar se mene tiče, je to opozorilo zaleglo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še jaz tvegal kakšen minus, pa nič hudega. Takšni divjaki, ki jih potem lovijo policaji, se večinoma vozijo v okolici domačega kraja. In policajevo delo je, da vsaj približno ve, kdo ima kakšen motor. Za problematične vedo, brez skrbi da. Ne vem, kaj jih je treba loviti, lepo na dom počakat. Še v časih miličnikov je bil pri nas miličnik, Klobuk smo ga klicali, ki je vse motoriste poznal. In ko je kdo kupil nov motor, ga je ustavil, tako preventivno, da ve kdo je pod čelado. Nismo nikoli imeli problemov z njim, niti on z nami. En primer: kolega je hotel biti frajer, pa je malo ''bežal'' pred njim. Tip pa lepo k njemu na dom. Sta ga pričakala skupaj z očetom. Uradno je dobil samo pridigo s strani miličnika, od fotra je pa menda kar fajn pokasiral po riti.

Sicer pa: zakaj bežati? Če je izpit, pa motor brezhiben in voziš po predpisih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK!

Mogoče malo off topic!

A ni lovljenje policistom prepovedano? :headbang:

Saj je tudi bežanje + norenje prepovedano.Namreč slučajno sem ob sedmih zvečer sedel pred hišo in slišal motor, ko se je peljal Budaki čez vijadukt proti krožišču kjer ga naj bi vstavljal policist šlo je kar orng po zvoku min. 150 ++ Km/h (omejitev 70 Km/h)mimo benzinske črpalke Tuš.In take prekrškarje ima policist sigurno pravico vstaviti in če nevstavi ima sigurno poblastilo,da prižge plavo luč+sireno in se poda za njim!!Pa ne mislit da fantje policisti neznajo vozit! parkrat sem se že vozil z njimi, če misliš pobegnit moraš res obvladat motor,poznat cesto,imeti veliko sreče in VSAJ 150 PS+ . Jaz bi vsem svetoval v takem primiru, raje vstavit se malo pogajat kaj obljubit in obdržat vozniško !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce me spomin ne vara, nas je imelo na Bledu v casu milicnikov cestne motorje, mocnejse od Tomosovega Electronica cca. 7 - 8 mladcev (mostvo lahko se danes nastejem) in so nas varuhi reda resnicno vse poznali. Toda danes, ko lahko vsakdo nabrska denar za rabljenega tisocaka in je motorjev na cesti neprimerljivo vec, je to verjetno precej tezje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še jaz tvegal kakšen minus, pa nič hudega. Takšni divjaki, ki jih potem lovijo policaji, se večinoma vozijo v okolici domačega kraja. In policajevo delo je, da vsaj približno ve, kdo ima kakšen motor. Za problematične vedo, brez skrbi da. Ne vem, kaj jih je treba loviti, lepo na dom počakat. Še v časih miličnikov je bil pri nas miličnik, Klobuk smo ga klicali, ki je vse motoriste poznal. In ko je kdo kupil nov motor, ga je ustavil, tako preventivno, da ve kdo je pod čelado. Nismo nikoli imeli problemov z njim, niti on z nami. En primer: kolega je hotel biti frajer, pa je malo ''bežal'' pred njim. Tip pa lepo k njemu na dom. Sta ga pričakala skupaj z očetom. Uradno je dobil samo pridigo s strani miličnika, od fotra je pa menda kar fajn pokasiral po riti.

Sicer pa: zakaj bežati? Če je izpit, pa motor brezhiben in voziš po predpisih...

Tole odebeljeno besedilo... sem bil do 2 leti nazaj enakega mnenja, zato sem ustavil policistu. Z moje strani je bila vožnja v skladu s predpisi in omejitvami, ko pa sem se ustavil pa me je presenetil z radarjem v roki, ki je kazal 99km/h :wacko:

Izmerjen je bil eden izmed treh motoristov, ki so me prehitel v naselju in po domače rečeno spizdili policaju, najebu pa jst :BUA:

Včasih pomislm, kako bi zdej odreagiru s tako izkušnjo :hmm: glede na to, da še ena taka ''izkušnja'' pa gre izpit :hmm:

Na sodišču pa tako ali tako ne pomaga NIČ, saj je uradno iz sodišča, da je policist uradna oseba in da ni razloga da se mu ne vrjame :BUA: :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še jaz tvegal kakšen minus, pa nič hudega. Takšni divjaki, ki jih potem lovijo policaji, se večinoma vozijo v okolici domačega kraja. In policajevo delo je, da vsaj približno ve, kdo ima kakšen motor. Za problematične vedo, brez skrbi da. Ne vem, kaj jih je treba loviti, lepo na dom počakat.

bla bla ... je ratal tako da če ga ne dobiš na samem kraju prekška, se loh pod nosom obrišeš, marsiker se izmakne kazni, češ dokaži mi....itd Kwa majo pa pol policaji sploh loparčke in sirene če pa loh k vsakmu na dvoriše prpelejo..a?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 strani :topic: danes... (z mano vred!)

Vsak po svoji glav' pospravit' (s policaji vred), pa ne bo nobenega problema več.

That's it!

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bla bla ... je ratal tako da če ga ne dobiš na samem kraju prekška, se loh pod nosom obrišeš, marsiker se izmakne kazni, češ dokaži mi....itd Kwa majo pa pol policaji sploh loparčke in sirene če pa loh k vsakmu na dvoriše prpelejo..a?

Policaji imajo premalo pooblastil, predvsem pa... ne uživajo nekega ugleda. Zakaj je tako, ne vem. Bi si v Avstriji upal bežati pred policajem?

Dejstvo je, da vsak mulc nori. Ene prej sreča pamet, druge kaj drugega. Mi smo imeli to ''srečo'', da smo si na začetku lahko privoščili le MZ-je. Pa smo tudi tu in tam skočili v koruzo. K sreči brez večjih posledic. Še zdaj pa ne morem razumeti, kaj mi je bilo takrat z ETZ, da sem na neznani cesti sredi noči peljal samo gas-gas-gas. Kar naenkrat je pa ceste ''zmanjkalo'' -normalno da nisem registriral 90 stopinjskega ovinka...

Ne bom zdaj moraliziral, vsi smo bili kreteni, ampak smo povečini preživeli to obdobje brez večjih posledic.

GregaRS, preventivno jih je treba pretipat, preventivno. Ne čakat, da bo že naredil piz...jo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!