Skoči na vsebino

Beg pred policisti


Cartman

Priporočene objave

čisto mi je jasno da se zakonov naj nebi kršilo, ampak... včasih bi policaji tudi lahko pokazali svojo človeško plat pri takih malenkostih trance_33_sleep.gif

in da nebom čisto offtopic... prosim za premislek pri takšnih hudih izjavah, konec koncev ste slišali samo en kup dejstev in vedno malo prirejeno zgodbo novinarjev! ravnal je narobe, vendar v tistih sekundah ko se moreš odločiti je velik vplivni faktor PANIKA in ko se človek počuti ogroženega ne razmišlja trezno. lažje je premlevat tu pred tipkovnico, kaj bi bilo prav in kaj ne zato se niti nebom spuščal v to opravljanje in obsojanje na forumu.

kakšna panika naj bi ga že zagrabila ??? če se jaz s tremi piri v riti vsedem v avto in se peljem po cesti sem si sam kriv , če me dobijo ... pa še nikoli me ni grabila panika ko sem videl loparček ...večinoma izkoriščam taktiko , da dam smerokaz že preden se policist do konca odloči , da me bo ustavil ... in velikokrat si potem premisli in mi pomaha... me je pa velikokrat kasneje jeza , ker so me ustavljali zaradi kontrole dokumentov in potem iskali nepravilnosti ... in bolj si imel vse v redu bolj siten je postajal policaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšna panika naj bi ga že zagrabila ??? če se jaz s tremi piri v riti vsedem v avto in se peljem po cesti sem si sam kriv , če me dobijo ... pa še nikoli me ni grabila panika ko sem videl loparček ...večinoma izkoriščam taktiko , da dam smerokaz že preden se policist do konca odloči , da me bo ustavil ... in velikokrat si potem premisli in mi pomaha... me je pa velikokrat kasneje jeza , ker so me ustavljali zaradi kontrole dokumentov in potem iskali nepravilnosti ... in bolj si imel vse v redu bolj siten je postajal policaj ...

ej... zdaj živiš v sloveniji. to ni več jugoslavija, al pr tastarih to še vžge? treba probat pa NOSIT POSLEDICE jah tako pač je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje ne vem koliko izkušenj in sodelovanj v podobnih primerih ste doživeli, ampak jaz se jih in sem se na lastne oči prepričal, kaj pomeni policijski pregon, ko se adrenalina poln mulc, ki je komaj dobil službo pri policiji brezglavo zapodi za smrkavcem, ki nori po cesti. No pa imamo 2 norca na cesti.

In nikar ne mislite, da je policija tako nebogljena in nevešča da ne pozna vseh vaških junakov. Prav točno vedo kdo kdaj in kje počne neumnosti in zato trdim, da jim ga ni težko izslediti. Da se razumemo: nikakor ne podpiram prekrškarjev in samovolje, ki jo nekateri dirkači počno na cesti, vendar smatram, da bi včasih lahko ukrepali drugače. Kolikor vem je dovolj patrulj, ki lahko postavijo zasedo, ali pa ga gredo domov iskat. Vsaj v moji mladosti so lepo prišli domov in so natančno vedeli, kdo ima kateri apn6, jawo ali mz  in kje se je potikal.

Zgleda, da si pa nekateri tukaj ponovno želite policijsko državo, pa udbovce v civilu, ali pa celo ameriški način, ko drži eno roko na pištoli z drugo te pa legitimira. (američane pri vsem kriminalu razumem, vendar pri nas?)

Gleda na to koliko posamezniki otresajo gobce ob postopkih (potem se pa kreteni še okrog hvalijo, štihajo z rokicami proti uradni osebi) ne bi bilo slabo, da bi policisti kakega bolj pogosto okrog kepe, al pa magari s kundakom v glavo... skratka, slovenska srenja je bolj take ovčarske sorte, mar ne? Ma sam shetland vas je... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne gre za trenutno stanje. Gre za daljši čas prisotnosti dotičnega norca na cesti. Tak, ki ne ustavi policaju zelo verjetno ne bo ustavil niti , ko bo naredil pizdarijo in se bodo zaradi njega razkantali in nastradali drugi. In ker mu bo uspelo enkrat, ne bo pomišljal to ponoviti.

Zato raje sprejmem enkratno nevarnost ob uspešnem pogonu, magari s takim koncem, kot ga je ustvaril budalacki ali zanj še slabšim, kot pa da mi ta nevarnost ves čas preži na cesti.

O iskanju na domu je pa BMW napisal kako in kaj. Idiota je treba dobiti na dejanju ali pa imeti trdne materialne dokaze. Nekoga počakati doma in mu potem obešati nekaj na podlagi samo videnega, ne zdrži. Upravičenih dvomov je potem preveč, da bi zdržalo na sodišču. In budale postanejo še prevzetnejše in delajo še večje sranje po cesti.

Zato še vedno trdim, da bi bila primerna rešitev odstrelitev s ceste ali mižanje zakonodaje ob krvni osveti. Bum in pika!

Sicer pa to velja za vsa področja, kjer si nekateri privoščijo oškodovati druge. S politiki in gospodarstveniki na čelu, da razne Župankoviče ne pozabim. A menda je civilizacija to, da imajo to pravico kaznovanja samo nekateri in se seveda zlorablja.

Bo treba spet nekoga takega, kot je bil oni možakar, ki je s sniperjem pospravljal vse, ki so prevozili rdečo luč, ko so mu tako na cesti povozili ženo in otroka.

Vsekakor je boljša varianta odstrelitev, kajti ne razumem, kako , na kakšen način lahko s pregonom rešiš zadevo? Mi ni jasno?!

Dajmo razčlenit:

1. norec prileti mimo patrulje in ne ustavi

2. patrulja se zapodi za njim

3. norec še pospeši

Kakšni so možni zaključki pregona- naj mi prosim najbolj pametni odgovorijo:

a. odstrel (se pravi ga med begom ustrelijo v hrbet?)

b. ga zrinejo s ceste? (norec odstranjen)

c. ga prehitijo in ponovno pomahajo z liziko (ni efekta, norec beži dalje)

d. vozijo za njim dokler mu ne zmanjka bencina?(norec zaustavljen)

e_______________razno

Zgleda, da sm res butl, ker točke razno ne poznam, kajti vse zgoraj naštete točke so v primeru norca na cesti milorečeno neefektivne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem butastem razmišljanu, je prednost v tem, da policaji z lučkami opozarjajo druge, da se pred njimi pelje diujak in da naj, udeleženci v prometu, pravočasno zapustijo cesto, pločnik, kolesarsko stezo ter izpraznijo križišča.

Ali mogoče ni tako :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu čist brezvezna debata. Stran sem vrgel 10 min življenja. LP

Niti ni brezvezna debata. Normalno da so različna mnenja kako in na kašen način rešiti problem norcev na cesti. Še vedno pa nas velika večina obsoja takšno le početje. Velikokrat pa obsojamo tudi uradne organe, ki na kavbojski način rešujejo takšne probleme.

p.s. Sej tudi ko greš na wc, je v bistvu vržen čas proč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem butastem razmišljanu, je prednost v tem, da policaji z lučkami opozarjajo druge, da se pred njimi pelje diujak in da naj, udeleženci v prometu, pravočasno zapustijo cesto, pločnik, kolesarsko stezo ter izpraznijo križišča.

Ali mogoče ni tako :?

Ja, tudi to je varianta, verjetno si gledal film SPEED kjer igra Sandra B., pa avtobus skače čez avtocesto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Take divjake bi lahko recimo samo uspavali. Na tak način začuti, da ga je speklo in bi lahko vedel, da zdaj pa ni več šale in mora ustavit. Če bi pa zaspal med vožnjo je pa potem to njegov problem. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem butastem razmišljanu, je prednost v tem, da policaji z lučkami opozarjajo druge, da se pred njimi pelje diujak in da naj, udeleženci v prometu, pravočasno zapustijo cesto, pločnik, kolesarsko stezo ter izpraznijo križišča.

Ali mogoče ni tako :?

Ja, tudi to je varianta, verjetno si gledal film SPEED kjer igra Sandra B., pa avtobus skače čez avtocesto?

Napisal sem, da se pred njimi in ne za njimi pelje diujak ... malo razlike, kajne :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje tukaj ne bomo tople vode odkril....pač je bežal in ni zneslo. Če pa bi, bi bilo vse tiho...Upam stavit, da je na tem forumu vsaj 20% takih, ki so policajem že zbežali...Oziroma ti maha z loparčkom in enostavno odpelješ, temu težko rečemo pregon ampak posledice so iste. Mi pa ni jasna neka druga zadeva na kakšen način je lahko policist ujel motorista glede na to, da naj bi ga ustavljal z loparčkom? Sam si predstavljam, da rabi policist vsaj 20s da je na motorju se pravi pospravi loparcek si nadene čelado itd...Vglavnem v 20s je lahko človek že zelo zelo daleč:) ali si zadevo samo narobe predstavljam??:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom na kratko: če si bil junak in kršil predpise, potem imej jajca in ustavi pa priznaj. Pa ne leti na nobenega. Če se pa kdo najde v opisu, si je pa sam kriv. :naughty: :whistle:

Sicer pa... a ne bežijo strahopetci?

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Sam si predstavljam, da rabi policist vsaj 20s da je na motorju se pravi pospravi loparcek si nadene čelado itd...Vglavnem v 20s je lahko človek že zelo zelo daleč:) ali si zadevo samo narobe predstavljam??:)

Ne, čisto prav si predstavljaš. Spregledal si le dejstvo, da Budalački pač ne zna vozit in ga ni bilo problem ujet, potlej se je pa še skipal, namesto da bi pokolenčkal in po zadnjem potegnil iz ovinka. Preveč filmov, pa premalo prakse, ali pa je še čisto brez talenta. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom na kratko: če si bil junak in kršil predpise, potem imej jajca in ustavi pa priznaj. Pa ne leti na nobenega. Če se pa kdo najde v opisu, si je pa sam kriv. :naughty: :whistle:

Sicer pa... a ne bežijo strahopetci?

Jok, bežijo heroji, tisti, katerim ne rata so pa luzerji. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, čisto prav si predstavljaš. Spregledal si le dejstvo, da Budalački pač ne zna vozit in ga ni bilo problem ujet, potlej se je pa še skipal, namesto da bi pokolenčkal in po zadnjem potegnil iz ovinka. Preveč filmov, pa premalo prakse, ali pa je še čisto brez talenta. :evilgrin:

:eek::cry: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšni so možni zaključki pregona- naj mi prosim najbolj pametni odgovorijo:

a. odstrel (se pravi ga med begom ustrelijo v hrbet?)

b. ga zrinejo s ceste? (norec odstranjen)

c. ga prehitijo in ponovno pomahajo z liziko (ni efekta, norec beži dalje)

d. vozijo za njim dokler mu ne zmanjka bencina?(norec zaustavljen)

e_______________razno

Zgleda, da sm res butl, ker točke razno ne poznam, kajti vse zgoraj naštete točke so v primeru norca na cesti milorečeno neefektivne.

Kakšne pa so možne posledice NE-pregona?

a. Preganjani je itak največji frajer ker policaju ni ustavil.

b. Policaj mu itak nič ne more.

c. Preganjani sploh ne registrira več motorja, ker mu tega ni treba; policajem ne bo ustavil, policaji ga pa ne smejo loviti.

d. Se z 150 km/h skipa v enem ovinku v mestu in prileti v nasproti vozeč avto v katerem so sopotniki tudi otroci:

- enega ubije (tisti ki sedi za voznikom), saj je vanj priletel motor

- voznik (mama) ostane brez obeh nog in se invalidsko upokoji (namesto 2.000 EUR plače dobiva 600 EUR invalidske)

- ne dobi nobene odškodnine, ker povročitelj ni bil zavarovan

e. Voznica (mama z dvemi otroci; aja samo z enim ker en je umrl v prometni) gre v arest, ker se je z avtom pojavila tam, kjer je preganjani kolenčal s 150 km/h in zletel s ceste. V trenutku tega početja mora namreč biti cesta tam prazna.

Pa mi ti odgovori, ko toliko zagovarjaš ne-pregon policistov, kaj bi se dogajalo, če policisti res nebi smeli preganjati prekrškarjev.

Take modele je treba preganjati toliko časa, dokler se ne ustavijo na tak ali drugačen način (sicer brez streljanja, ostale točke pa ja).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policaj ni ustavljal z palico, peljal se je za njima ko sta bla v krožišču. Evo vam kost za glodat dalje ;)

Najbrž potem prižgal sireno in dal lučke, da bi ga ustavil budalčko pa po gasu in bežal. Skrajno neumen fantiček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fantje tukaj ne bomo tople vode odkril....pač je bežal in ni zneslo. Če pa bi, bi bilo vse tiho...Upam stavit, da je na tem forumu vsaj 20% takih, ki so policajem že zbežali...Oziroma ti maha z loparčkom in enostavno odpelješ, temu težko rečemo pregon ampak posledice so iste. Mi pa ni jasna neka druga zadeva na kakšen način je lahko policist ujel motorista glede na to, da naj bi ga ustavljal z loparčkom? Sam si predstavljam, da rabi policist vsaj 20s da je na motorju se pravi pospravi loparcek si nadene čelado itd...Vglavnem v 20s je lahko človek že zelo zelo daleč:) ali si zadevo samo narobe predstavljam??:)

Si čisto prav predstavljaš(zato so ti nestrinjajoči nabili tudi minus) in to hočem ves čas povedati, sam zgleda da ne berejo postov za nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si čisto prav predstavljaš(zato so ti nestrinjajoči nabili tudi minus) in to hočem ves čas povedati, sam zgleda da ne berejo postov za nazaj.

glede minusov mi dol visi...dejstva so le dejstva...tudi sam nisem ravno angelček ampak še daleč od tega da bi bil kriminalec...Tega budckega al kaj je že sedaj pač javno linčajo, ker mu ni zneslo. Če bi se policaju odpeljal nebi bilo nikjer niti besede o tem...Nisem pristaš pobegov ampak včasih so kazni brutalne...že za zelo majhen prekršek...mah se bom raje ugasnil ker me bodo živega požrli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne pa so možne posledice NE-pregona?

a. Preganjani je itak največji frajer ker policaju ni ustavil.

b. Policaj mu itak nič ne more.

c. Preganjani sploh ne registrira več motorja, ker mu tega ni treba; policajem ne bo ustavil, policaji ga pa ne smejo loviti.

d. Se z 150 km/h skipa v enem ovinku v mestu in prileti v nasproti vozeč avto v katerem so sopotniki tudi otroci:

- enega ubije (tisti ki sedi za voznikom), saj je vanj priletel motor

- voznik (mama) ostane brez obeh nog in se invalidsko upokoji (namesto 2.000 EUR plače dobiva 600 EUR invalidske)

- ne dobi nobene odškodnine, ker povročitelj ni bil zavarovan

e. Voznica (mama z dvemi otroci; aja samo z enim ker en je umrl v prometni) gre v arest, ker se je z avtom pojavila tam, kjer je preganjani kolenčal s 150 km/h in zletel s ceste. V trenutku tega početja mora namreč biti cesta tam prazna.

Pa mi ti odgovori, ko toliko zagovarjaš ne-pregon policistov, kaj bi se dogajalo, če policisti res nebi smeli preganjati prekrškarjev.

Take modele je treba preganjati toliko časa, dokler se ne ustavijo na tak ali drugačen način (sicer brez streljanja, ostale točke pa ja).

f. voznik budalački ubije mamico in dva otroka, policist pa med pregonom prileti v cisterno polno vnetljivih kemikalij, ki jo raznese.............bla, bla ,bla

VEČ KOT JE VOZIL V PREGONU VEČJA JE MOŽNOST NESREČE.

Preberi si vse poste za nazaj in ti bo jasno zakaj se gre, še zadnjič ponavljam, vsi obsojamo neumno in nespametno početje na cesti, samo nekateri se sprašujemo ali je pregon pravo sredstvo za rešitev problema.

Problem cestnih divjakov, norcev ali pa kakorkoli jim že rečemo (pa pustimo dotični primer na miru, ker ne poznamo okoliščin) je veliko večji kot si mislimo in samo trenutni pregon ne rešuje problema, ga kvečjemu povečuje, kar sem ti že večkrat pojasnil. Veliko več se da narediti na preventivi, skupni vzgoji mladega človeka za kar smo odgovorni tudi mi starejši motoristi-vozniki.

Takole, v tej temi sem se izpel. Nimam več kaj povedat.

Pa srečno vožnjo vsem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... samo nekateri se sprašujemo ali je pregon pravo sredstvo za rešitev problema.

Jaz sem pozorno bral vse argumente, vendar pa se sprašujem, kaj bi se zgodilo, če policisti po zakonu nebi smeli preganjati prekrškarjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!