Skoči na vsebino

Beg pred policisti


Cartman

Priporočene objave

Pa pokaži mi, ali napiši mi kje sem opravičeval dejanje mladostnika z norenjem po cesti? Dejanje sem obsodil, kazen in posledice bo nosil sam. Tudi za to so predpisani zakoni in bo država poskrbela, da se bodo izpolnili. Sprašujem se samo ali je preganjanje norca, norcev, norenja, res smiselno in ali ima kakšen rezultat. Ja najboljše bi bilo res vse postreliti. Žal tako ne gre. Resnično poznam par primerov, ko so se tudi policisti namenoma zapodili za mulcem, pa čeprav so ga poznali. In lahko še 1000x napišete, da se to ne sme početi: se dejanje je zgodilo in posledice so.

Lej, stvar je simpl. Zakaj bežati pred policijo, če je vse v redu s papirji, vozilom, vožnjo in voznikom?

Pa še - včasih "obsojanje dejanja preko interneta" enostavno ne pali. Jaz tudi obsojam dogajanje v Afganistanu ali pa še kje... ni ga bolj komot, kot "obsojati dejanja". Ampak, včasih je potrebna akcija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, stvar je simpl. Zakaj bežati pred policijo, če je vse v redu s papirji, vozilom, vožnjo in voznikom?

Ampak, včasih je potrebna akcija.

Saj si pa si že sam odgovoril! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje hčere so bile v avtu, ko so ženo ustavili policisti v LJ, ko so jo namerili z radarjem zaradi prehitre vožnje (72 km/h na Celovški 60 km/h). In je dobila kazen. Nauk zgodbe? Če se ne držiš pravil, te lahko ustavijo policisti (in jim tudi ustaviš) ter te oglobijo. Tako delamo v civiliziranem svetu.

A veš da se lahko tudi v tem primeru najdejo ljudje, ki porečejo: Ja kaj jo bomo merili z radarjem? Gre prehitro, pa jo ustrelimo!!!

Drugače pa ponavljava isti nauk zgodbe, samo o postopkih se pa ne moremo sporazumet.

Pa kdo je tukaj govoril o streljanju (razen Mashine in Aero-ta, ki sta pa včasih kar se teh tem na forumu zelo provokativna in hitra na tipkovnici)?

Če bi pa žena potegnila mimo policistov, bi jo sigurno začeli loviti in če ne drugače bi jo nekje ustavili z blokado. In to zagotovo nebi bila vzgojna zgodba za hčeri.

Še zadnjič moje stališče; policiji se ne beži, če se že beži, pa naj policisti take ustavijo po motodah, ki jih imajo. Pa ne glede na to, ali bežijo s šleperjem ali pa z motorjem. Pravila so pravila in morajo biti za vse enaka. Če se pa kdo med pobegom skanta, je to njegov problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kdo je tukaj govoril o streljanju (razen Mashine in Aero-ta, ki sta pa včasih kar se teh tem na forumu zelo provokativna in hitra na tipkovnici)?

Če bi pa žena potegnila mimo policistov, bi jo sigurno začeli loviti in če ne drugače bi jo nekje ustavili z blokado. In to zagotovo nebi bila vzgojna zgodba za hčeri.

Še zadnjič moje stališče; policiji se ne beži, če se že beži, pa naj policisti take ustavijo po motodah, ki jih imajo. Pa ne glede na to, ali bežijo s šleperjem ali pa z motorjem. Pravila so pravila in morajo biti za vse enaka. Če se pa kdo med pobegom skanta, je to njegov problem.

No pa smo spet na začetku: kadar se bo kdo na begu, ali pa policaj, ki ga lovi zakantal v tvojo ženo, ja potem se boš začel spraševati o smiselnosti pregona. Bežanje kot samo se pa strinjamo - je nesmiselno in nevarno in za to bo povzročitelj kaznovan.

Vsako dejanje ima tudi posledico

-norenje-nevarnost na cesti

-bežanje- še večja nevarnost

-pregon- največja nevarnost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa drugače, z glavo vse v redu?

To vprašaj kar sebe, ker odgovor je bil dan čisto v tvojem stilu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti misliš da se policaji kar sami od sebe odločijo, kaj bodo delali na cesti? Sigurno imajo svoja pravila in svoje dolžnosti. To je isto, kot če bi rekel, da bančnik nekomu, ki je izgubil službo, ne sme zaračunati zamudnih obresti na zapadle terjatve, ker to ni etično. Tu se ne gre kaj je etično ali ne, gre za pravila, ki smo jih sami določili. Brez teh pravil bi bil totalni kaos (kaos je že takrat, ko se nekaj promilov ljudi odloči, da pravil ne bodo upoštevali).

Kako nas ni toliko? Če se ne motim, je v Sloveniji registriranih cca 30.000 motornih koles. GSXR600 med letniki 06-10 (ki na zunaj nepoznavalcem te znamke motociklov izgledajo popolnoma enako) je sigurno v Sloveniji nekaj tisoč. In sedaj ni več krajevnih registracij, ampak se lahko prekmurc vozi z registracijo KK. Kako naj bi po tvojem (in še mišljenju nekaterih drugih) policisti poznali vse voznike in vse motorje? Osebno nisem prepričan, da policist lahko prebere reg. tablico če nekdo prileti mimo njega.

Še enkrat; ali mi lahko nekdo med zagovorniki "prepovedi lovljenja policije" razloži, kaj bi se zgodilo, če bi lovljenje res bilo prepovedano? Koliko med nami bi še imelo tablice na motorju in urejene vse formalnosti, za katere smo se dogovorili (vozniški izpit, registracija motorja,...)?

Kaj pa če bi bil voznik motorja nek zelo iskan kriminalec, ki je naredil najhušja kazniva dejanja in bi ga policist kar tako spustil? Kako pa lahko policist samo po kombinezonu in čeladi ve, kdo sedi na motorju?

Vse to so navadne buče. Nimaš kaj bežati policiji, če pa bežiš, pa te imajo pravico loviti. In če ga užgeš po tleh ali pa se ubiješ, je to izključna odgovornost tistega, ki beži. On ima namreč še drugo možnost; ustaviti. Policist pa druge možnosti nima, saj mora skrbeti za pravni red v tej naši državi. In prav je tako, drugače bi bil totalen kaos.

Glede odločitve ali se bodo pognali za njim ali ne je popolnoma njihova odločitev.... Velikokrat celo drugi policaji govorijo tistemu ki lovi, naj opusti. Tako da DA, sami se odločijo ali bodo pognali motorista v smrt ali ne....

Saj ne rabijo poznati VSEH motoristov in VSEH motorjev. Na problematične je treba biti pozoren. Mogoče pa je namesto da užge lučke in ful gasa na svojem BMWju bolje če bi policaj diskretno vozil za njim z provido.

Posnel prekrške/opremo, sporočil v katero smero gre, če obstaja kakšna možnost zasede....

Vse to kar si napisal so navadne buče. Nobeden ni govoril o prepovedi,bil je samo pogovor ali je to pametno.... Ja seveda, najhujša kazniva dejanja.... pobil 10 ljudi in pobegnil na GSX600 polno opremljen in oblada vožnjo - Spet ta pretiravanja

kaj če...

Samo v opomin: Če bi policaji tako zagreto in zavzeto lovili preprodajalce drog, cigane ki švercajo, đankije ki kradejo itd itd bi bila naša država kar precej lepša. Tako pa se pelješ z odprtim rorom in ti malo da ne zasežejo motor, kazen pa taka da te srat prime....Seprav tisti ki dela, se odpove marsičemu in ima motor, dejmo ga kaznovat in lovit za vsako dlako, tisti ki pa NE dela in krade, prodaja drogo, tiste pa pustimo na cesti. Taki ljudje so ponavadi dobri vozniki, ne vozijo pijani, zadeti in ne ogrožajo ostalih tako kot norci na motorjih.

Saj nočem da nas pustijo na miru. Vem da bi bil kaos, ampak če gre toliko truda v to da se nas nadzira, potem bi to rad videl še na drugih področjih....

LP

Popravljeno . Popravil NejcN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kdo je tukaj govoril o streljanju (razen Mashine in Aero-ta, ki sta pa včasih kar se teh tem na forumu zelo provokativna in hitra na tipkovnici)?

Nikoli nisem govoril o streljanju ali čem drugem. Kvečjemu o odgovornosti. In prevzem odgovornosti se mi ne zdi niti malo tako boleč, kot če fašeš šus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse to kar si napisal so navadne buče. Nobeden ni govoril o prepovedi,bil je samo pogovor ali je to pametno.... Ja seveda, najhujša kazniva dejanja.... pobil 10 ljudi in pobegnil na GSX600 polno opremljen in oblada vožnjo - Spet ta pretiravanja kaj če...

Samo v opomin: Če bi policaji tako zagreto in zavzeto lovili preprodajalce drog, cigane ki švercajo, đankije ki kradejo itd itd bi bila naša država kar precej lepša. Tako pa se pelješ z odprtim rorom in ti malo da ne zasežejo motor, kazen pa taka da te srat prime....Seprav tisti ki dela, se odpove marsičemu in ima motor, dejmo ga kaznovat in lovit za vsako dlako, tisti ki pa NE dela in krade, prodaja drogo, tiste pa pustimo na cesti. Taki ljudje so ponavadi dobri vozniki, ne vozijo pijani, zadeti in ne ogrožajo ostalih tako kot norci na motrojih.

Saj nočem da nas pustijo na miru. Vem da bi bil kaos, ampak če gre toliko truda v to da se nas nadzira, potem bi to rad videl še na drugih področjih....

LP

Imaš čisto prav, gospodarskega kriminala ne znajo obrzdati, pa zato najraje lovijo mulce na motorjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa smo spet na začetku: kadar se bo kdo na begu, ali pa policaj, ki ga lovi zakantal v tvojo ženo, ja potem se boš začel spraševati o smiselnosti pregona. Bežanje kot samo se pa strinjamo - je nesmiselno in nevarno in za to bo povzročitelj kaznovan.

Vsako dejanje ima tudi posledico

-norenje-nevarnost na cesti

-bežanje- še večja nevarnost

-pregon- največja nevarnost

Nevarnost se ne stopnjuje temveč je zmerom ista, samo ti tega nočeš dojeti in še naprej nabijaš. Sam pregon je namenjen temu, da se to konča medtem, ko sta norenje in bežanje časovno poljubni kategoriji za storilca in ju lahko neomejeno podaljšuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsako dejanje ima tudi posledico

-norenje-nevarnost na cesti

-bežanje- še večja nevarnost

-pregon- največja nevarnost

Ampak pregon traja sorazmerno manj časa, kot pa norenje po cesti (vkolikor ga nihče ne ustavi). ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To vprašaj kar sebe, ker odgovor je bil dan čisto v tvojem stilu.

Tvoj pa v tvojem, jokavem.

Saj ne rabijo poznati VSEH motoristov in VSEH motorjev. Na problematične je treba biti pozoren. Mogoče pa je namesto da užge lučke in ful gasa na svojem BMWju bolje če bi policaj diskretno vozil za njim z provido.

Posnel prekrške/opremo, sporočil v katero smero gre, če obstaja kakšna možnost zasede....

Me zanima, kaj bi ti napisal, če bi časopisi objavili novico, da policija kupuje cirka 500-1000 sistemov provida za XXXX milijonov ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-bežanje- nevarnost

-pregon- poskus odstranitve nevarnosti (s tem da po cesti norista kar 2 komada, bežeči in tisti, ki ga lovi)= nevarnost na kvadrat

-norenje - največja nevarnost - ker je ponavljajoče

In potence, kako so ti kaj šle v šoli?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam da se jih/nas lovi.

Tako kot je že ene par folka reklo:

1. Kaj se bomo pol kr mim policajev vozil, češ saj itak ne bo šel za mano (pa še rečmo da si registrsko mal popravim)??!

2. Če se bežeči poškoduje si je kriv sam. Če te policija ustavlja moraš ustavit pa pika.

3. Če tak ki beži pred policijo sname še koga s sabo je seveda hud problem, AMPAK se dejmo rajš vprašat kolk jih bo lahko še snel s svojim

nekaznovanim divjanjem vnaprej (policija jih verjetno ne ustavi za brezveze)., mashino? mogoče mene z sopotnico? Očeta parih otrok? Kandalabr?

4. Če tazga folka ne preganja in ujame, kako bo policaj na ridah recimo vedel kdo sem jaz? Tablico popravt je pičkin dim, manj kot 44 sekund dela.

Ve pa tudi ne kdo sem, pač sem iz drugega konca Slovenije. Drug teden pa spet v akcijo pa spet z modificirano tablico. Če me nihče ne bo lovil, juhej, to lahko

počnem kjerkoli, kadarkoli in karkoli se mi zahoče.

Ne govorim za noben konkreten primer. Govorim na splošno. Moje mnenje pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo v opomin: Če bi policaji tako zagreto in zavzeto lovili preprodajalce drog, cigane ki švercajo, đankije ki kradejo itd itd bi bila naša država kar precej lepša. Tako pa se pelješ z odprtim rorom in ti malo da ne zasežejo motor, kazen pa taka da te srat prime....Seprav tisti ki dela, se odpove marsičemu in ima motor, dejmo ga kaznovat in lovit za vsako dlako, tisti ki pa NE dela in krade, prodaja drogo, tiste pa pustimo na cesti. Taki ljudje so ponavadi dobri vozniki, ne vozijo pijani, zadeti in ne ogrožajo ostalih tako kot norci na motorjih.

Saj nočem da nas pustijo na miru. Vem da bi bil kaos, ampak če gre toliko truda v to da se nas nadzira, potem bi to rad videl še na drugih področjih....

Tisti, ki dela in ima motor s katerim krši predpise (odprt izpuh) se kaznuje. Tisti, ki dela pa ima motor in ne krši predpisov se ne kaznuje. Čisto enostavno za tiste, ki razumejo razliko in ne gledajo samo lastne koristi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevarnost se ne stopnjuje temveč je zmerom ista, samo ti tega nočeš dojeti in še naprej nabijaš. Sam pregon je namenjen temu, da se to konča medtem, ko sta norenje in bežanje časovno poljubni kategoriji za storilca in ju lahko neomejeno podaljšuje.

Tako kot se pregon lahko neomejeno podaljšuje, kajti ne obstajo zakonitosti, ki določajo časovni okvir lova in pregona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako kot se pregon lahko neomejeno podaljšuje, kajti ne obstajo zakonitosti, ki določajo časovni okvir lova in pregona.

A se delaš neumnega ali ne bereš kaj pišeš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In potence, kako so ti kaj šle v šoli?

Hvala dobro. :)

Ampak vseeno, moje mnjenje je, da je mulc, ki 5 let nori po cestah bolj nevaren kot pa 10 minutni pregon le tega, da se ga odstrani iz prometa. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa smo spet na začetku: kadar se bo kdo na begu, ali pa policaj, ki ga lovi zakantal v tvojo ženo, ja potem se boš začel spraševati o smiselnosti pregona. Bežanje kot samo se pa strinjamo - je nesmiselno in nevarno in za to bo povzročitelj kaznovan.

Vsako dejanje ima tudi posledico

-norenje-nevarnost na cesti

-bežanje- še večja nevarnost

-pregon- največja nevarnost

Ampak smo spet pri vprašanju: Kaj se bo zgodilo, če policistom prepovejo pregone? Tukaj je zagotovo dilema, katera pot je slaba, katera pa je še slabša.

Vseeno je po mojem mišljenju bolje da se pregon dovoli, da bežanje policistom ostane z družbenega vidika nesprejemljivo dejanje in kot takšno kaznovano takoj na licu mesta s pregonom (in tudi z arestom, kot je to doživel pred dnevi ata iz Izole), kot pa da se dejanje ustavljanja policista izniči in se jim s tem odvzamejo tudi možnosti ukrapanja pri prekrškarjih. Ker če se bo to zgodilo, bo nastal kaos.

To je tako kot z odprtimi izpuhi. So prepovedani, vendar pa dokler policisti ne bodo izvajali sistematičnih meritev in kaznovali prekrškarjev, kot to počno v Avstriji, se bodo pri nas pač vozili z odprtimi izpuhi.

Poglej si samo temo o izpuhih; koliko voznikov da DB-killerje v avspuh ko gredo v Avstrijo, pri nas pa se vozijo brez?

Na žalost demokracija brez represivnih organov v naši družbi ne deluje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoj pa v tvojem, jokavem.

Me zanima, kaj bi ti napisal, če bi časopisi objavili novico, da policija kupuje cirka 500-1000 sistemov provida za XXXX milijonov ...

Kaj bi pa napisal? Ob vseh patrijah, preventih, vegradih, 100 krat predragih cestah/tunelih, raznih brezveznih nakupih 30 let starih humerjev ITD ITD ITD cel dan bi lahko našteval nesmiselne, predrage investicije naše države, kjer posamezniki vlečejo bajne pare. Sistem provid je dejansko dobra investicija. Če živiš nekje kjer od župana navzgor vsi gledajo kako bodo kaj ukradli, me 500 sistemov provide nebi nič prizadelo.

Rekel bi, jebiga treba bo ŠE bolj pazit in vozit po pravilih, To bi napisal...

Popravljeno . Popravil NejcN
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj bi pa napisal? Ob vseh patrijah, preventih, vegradih, 100 krat predragih cestah/tunelih, raznih brezveznih nakupih 30 let starih humerjev ITD ITD ITD cel dan bi lahko našteval.... Če živiš nekje kjer od župana navzgor vsi gledajo kako bodo kaj ukradli, me 500 sistemov provide nebi nič prizadelo.

Rekel bi, jebiga treba bo pazit in vozit po pravili, To bi napisal...

Sedaj pa si predtsvaljaj da se ta sistem prenese na cesto? Noben več nebi jeb... 5 posto prometnih predpisov, kot so semaforji, prednostne ceste, omejitve hitrosti... Kmalu bi prišli do enakega zaključka. Se še spomniš bombe na vratih Vegrada?

Zato se je po mojem mišljenju vedno in povsod potrebno zavzemati za spoštovanje pravil, ki smo jih sami določili. Da pa nihče ni kazensko preganjan (vsaj zaenkrat) za vse reči, ki so zgoraj zapisane, pa je res sramotno za naš pravni red. Tu se popolnoma strinjam.

Moraš pa tudi vedeti, da zgornje stvari niso tako enostavne kot je prekoračitev hitrosti. Je tabla 60km/h, na drugi strani policist z radarjem, izmeri hitrost in to je to. Poleg tega za prekoračitev hitrosti, ki je prekršek, dobiš denarno kazen, za kazniva dejanja (vsi primeri zgoraj imajo nekaj indicev za kazniva dejanja) pa se kaznujejo tudi z zaporom in so postopki dokazovanja pred sodiščem bolj zapleteni.

No, iskreno upam (zavoljo družbe, v kateri bodo živeli naši otroci) da bodo tudi te zadeve kot tudi odprte najbolj odmevne zgodbe (čista lopata, Šrot, Bavčar) enkrat dobile epilog na sodišču in to prej, preden zastarajo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pa nihče ni kazensko preganjan (vsaj zaenkrat) za vse reči, ki so zgoraj zapisane, pa je res sramotno za naš pravni red. Tu se popolnoma strinjam.

No, iskreno upam (zavoljo družbe, v kateri bodo živeli naši otroci) da bodo tudi te zadeve kot tudi odprte najbolj odmevne zgodbe (čista lopata, Šrot, Bavčar) enkrat dobile epilog na sodišču in to prej, preden zastarajo.

Ohhh,hvala kurcu,sem že mislil,da se ti je do konca skisal. :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak smo spet pri vprašanju: Kaj se bo zgodilo, če policistom prepovejo pregone? Tukaj je zagotovo dilema, katera pot je slaba, katera pa je še slabša.

Vseeno je po mojem mišljenju bolje da se pregon dovoli, da bežanje policistom ostane z družbenega vidika nesprejemljivo dejanje in kot takšno kaznovano takoj na licu mesta s pregonom (in tudi z arestom, kot je to doživel pred dnevi ata iz Izole), kot pa da se dejanje ustavljanja policista izniči in se jim s tem odvzamejo tudi možnosti ukrapanja pri prekrškarjih. Ker če se bo to zgodilo, bo nastal kaos.

To je tako kot z odprtimi izpuhi. So prepovedani, vendar pa dokler policisti ne bodo izvajali sistematičnih meritev in kaznovali prekrškarjev, kot to počno v Avstriji, se bodo pri nas pač vozili z odprtimi izpuhi.

Poglej si samo temo o izpuhih; koliko voznikov da DB-killerje v avspuh ko gredo v Avstrijo, pri nas pa se vozijo brez?

Na žalost demokracija brez represivnih organov v naši družbi ne deluje.

spet se ne razumeva: nikakor in nihče nima želje prepovedat pregona, je kar na strani policista, da se odloči ali je v danem momentu pregon pameten, ali je bolje da pokliče patruljo v sosednji vasi in naredijo cestno zaporo. Vsekakor je treba "norca" odstranit, samo vprašanje je ali bom kot policist še jaz začel divjati po cesti in posledično mulc pred mano še hitreje. Nadalje-tudi policisti niso nedolžne ovčke in ne ravnajo vedno v skladu z zakoni, zato pa se je fajn zapoditi za mulcem češ "a ti boš meni ušel". Marko in Alla, ta način je napačen, ker to ni lov z mislijo po odstranitvi, ampak z mislijo po maščevanju mulcu, ker mu je ušel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!