Skoči na vsebino

Odstranitev blokade in vožnja brez nje - posledice pri prometni


rookie007

Priporočene objave

Živjo!

Recimo, da imaš motorno kolo zablokirano in po papirjih manj kw, voziš se z odstranjeno blokado, si udeležen v prometni nesreči in ugotovijo, da je blokada odstranjena.

Vseeno, če si le udeleženec ali krivec v nesreči - kakšne so posledice?

Je že kdo imel te izkušnje?

Ali se splača privarčevati pri zavarovanju in potem pri takem primeru plačati kazen?

Na internetu po oglasih kar nekaj motorjev z homologacijo pol manjšo po papirjih kot v resnici...

Komentarji?!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Recimo, da imaš motorno kolo zablokirano in po papirjih manj kw, voziš se z odstranjeno blokado, si udeležen v prometni nesreči in ugotovijo, da je blokada odstranjena.

Vseeno, če si le udeleženec ali krivec v nesreči - kakšne so posledice?

Je že kdo imel te izkušnje?

Ali se splača privarčevati pri zavarovanju in potem pri takem primeru plačati kazen?

Na internetu po oglasih kar nekaj motorjev z homologacijo pol manjšo po papirjih kot v resnici...

Komentarji?!

lp

Če nisi kriv za nezgodo, si samo v prekršku, škodo pa dobiš povrnjeno.

V kolikor pa si kriv za nezgodo, si poleg povzročitve nezgode isti še v prekršku zaradi predelave, glede zavarovanja pa bi težko rekel, če zavarovalnica odkloni plačilo škode, je treba pogledati v njihove pogoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pride do nesreče in bodo to preverjali bo kot da motor ni bil zavarovan. Zavarovanje ne bo veljalo. Na tvojem mestu se ne bi igrala s tem, če slučajno povzročiš nesrečo, stroški škode znajo biti zelo visoki.

Kazen policistov ni nič proti takšnemu dogodku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Recimo, da imaš motorno kolo zablokirano in po papirjih manj kw, voziš se z odstranjeno blokado, si udeležen v prometni nesreči in ugotovijo, da je blokada odstranjena.

Vseeno, če si le udeleženec ali krivec v nesreči - kakšne so posledice?

Je že kdo imel te izkušnje?

Ali se splača privarčevati pri zavarovanju in potem pri takem primeru plačati kazen?

Na internetu po oglasih kar nekaj motorjev z homologacijo pol manjšo po papirjih kot v resnici...

Komentarji?!

lp

Sam sem bil v podobni situaciji, kjer me je ob nesreči policist spraševal če je res blokiran al ne, ene 5 krat me je vprašal.Odgovoril sem vedno da je. Pol pa me je rešilni odpelal. Motor bi morali peljati na izredni tehnični, da bi ugotovili če je bil blokiran al ne. Mojega niso odpeljali, ker je tudi oče rekel da je bil blokiran in je policist verjel.

Drugače pa tega nobenem nepriporočam. Edino če imaš izpit samo za A2. Pa še takrat naj blokada ostane v motorju.

Glede na trenutne akcije ki jih ponujajo zavarovalnice. Ni tako hude razlike v zavarovanju. Napamet govorim, če imaš 5k za motor boš še mel 300-400€ za registracijo in se voziš z mirno vestjo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tocno tako, kot je napisal -a @kaya. Zavarovanje ne bo veljavno, pravtako dobis ob vseh kaznih(v primeru, da si povzrocitelj) se kazen za voznjo brez vozniskega dovoljenja in za upravljanje z nehomologiranim vozilom... Povracila stroskov za povzrocitev telesnih poskodb, pa so astronomsko visoka, saj bi moral placat vsak bolnisnicni dan, vsako fizioterapijo poskodovanemu... NIMA SMISLA

lP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teoretično ampak res teoretično:P

...se pa to drugače nanaša na predelave, ki spremenijo vozne lastnosti.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem bil v podobni situaciji, kjer me je ob nesreči policist spraševal če je res blokiran al ne, ene 5 krat me je vprašal.Odgovoril sem vedno da je. Pol pa me je rešilni odpelal. Motor bi morali peljati na izredni tehnični, da bi ugotovili če je bil blokiran al ne. Mojega niso odpeljali, ker je tudi oče rekel da je bil blokiran in je policist verjel.

Drugače pa tega nobenem nepriporočam. Edino če imaš izpit samo za A2. Pa še takrat naj blokada ostane v motorju.

Glede na trenutne akcije ki jih ponujajo zavarovalnice. Ni tako hude razlike v zavarovanju. Napamet govorim, če imaš 5k za motor boš še mel 300-400€ za registracijo in se voziš z mirno vestjo.

Pa si mev res blokiranga? :P

Jest bom mev sam v papirjih sm se odloču ker še 2 let na 25kw je pa res prehuda :huh:

Kje to sploh lahko ugotovijo? Baje na tehničnem vidjo samo hitrost, ne pa moči? Slišal sem pa da imajo samo v Kopru in Lj. napravo za izmeritev moči al se motim?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si mev res blokiranga? :P

Jest bom mev sam v papirjih sm se odloču ker še 2 let na 25kw je pa res prehuda :huh:

Kje to sploh lahko ugotovijo? Baje na tehničnem vidjo samo hitrost, ne pa moči? Slišal sem pa da imajo samo v Kopru in Lj. napravo za izmeritev moči al se motim?

LP

Če pride do kakšne hujše nesreče, lahko motor razstavijo na prafaktorje in vidijo, če je blokada ali je ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej teoretično, če imaš menjan nosilec tablice, ki ga ne moreš homologirat si spet vsega kriv? Adijo pamet :surrender:.

Teoretično ampak res teoretično:P

...se pa to drugače nanaša na predelave, ki spremenijo vozne lastnosti.

v sloveniji mogoce trenutno se tako izgleda. konkretno v nemciji in avstriji se taksno vozilo lahko tretira kot nezavarovano - z samo zamenjanim nosilcem tablice!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tocno tako, kot je napisal -a @kaya. Zavarovanje ne bo veljavno, pravtako dobis ob vseh kaznih(v primeru, da si povzrocitelj) se kazen za voznjo brez vozniskega dovoljenja in za upravljanje z nehomologiranim vozilom... Povracila stroskov za povzrocitev telesnih poskodb, pa so astronomsko visoka, saj bi moral placat vsak bolnisnicni dan, vsako fizioterapijo poskodovanemu... NIMA SMISLA

lP!

Kolikor vem, ne, pač pa nekje do zneska cirka 10.000 evrov, ostalo krijejo zavarovalnice? Razen, če te poškodovani še civilno toži pa to ...

Ampak, je treba vprašat odvetnike ali zavarovalničarje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v sloveniji mogoce trenutno se tako izgleda. konkretno v nemciji in avstriji se taksno vozilo lahko tretira kot nezavarovano - z samo zamenjanim nosilcem tablice!

Samo menda tam zadostuje da imaš vse potrebne certifikate (TUV). Ni potrebe po skakanju po razno raznih LPPjih inpd....če se ne motim?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si mev res blokiranga? :P

Jest bom mev sam v papirjih sm se odloču ker še 2 let na 25kw je pa res prehuda :huh:

Kje to sploh lahko ugotovijo? Baje na tehničnem vidjo samo hitrost, ne pa moči? Slišal sem pa da imajo samo v Kopru in Lj. napravo za izmeritev moči al se motim?

LP

Nisem imel blokade. Vendar upam da neboš kupil motorja z 120+ konji za zdaj. Jaz sem imel vmes zxr 400 ki je imel 65ps v prometni pa 25kw. Potem pa sem imel 600ko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej teoretično, če imaš menjan nosilec tablice, ki ga ne moreš homologirat si spet vsega kriv? Adijo pamet :surrender:.

..eno je imeti nehomologirane naprave na vozilu drugo je pa uporabljati nehomologirano vozilo...

Kolikor vem, ne, pač pa nekje do zneska cirka 10.000 evrov, ostalo krijejo zavarovalnice? Razen, če te poškodovani še civilno toži pa to ...

Ampak, je treba vprašat odvetnike ali zavarovalničarje.

Jaz sem agenta razumel, ko mi je razlagal o dvakratnem povracilu skode oskodovancu( se pravi v primeru, da si ti krivec), da to pomeni za nematerialno skodo krije zavarovalnica do neke vsote( 1 mio eur), kar bi bilo pa vec(bog ne daj) moras pa kjlub temu, da imas zavarovan motor tako kot je treba, placat sam.... V primeru, da pa nimas opravljenega zavarovanja pa mislim da je civilna tozba....

Popravljeno . Popravil Marjanček
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem imel blokade. Vendar upam da neboš kupil motorja z 120+ konji za zdaj. Jaz sem imel vmes zxr 400 ki je imel 65ps v prometni pa 25kw. Potem pa sem imel 600ko.

:rolleyes: hm hm... dren bo. Hočm SS kar ga pa ni nubenga (usaj ne med mal novejšimi) med 125 pa 600. Tolk da bo "žal" kar 120 konjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moderator, prosim, če počistiš temo, ker so spet zabredli krepko mimo.

Tema je za mnenja o odstranjenih blokadah in posledicah.

Hvala!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SUPERSPORT :whistle: a sploh veš kako zgleda...

Ja, zgleda tako, da po predpisih zahteva določene papirje.

Je pa lepo, da hvaljenju kako boš kršil predpise dodaš povezavo na oglas, kjer se lepo vidi registrska označba tvojega sedanjega motocikla in številka GSM-a. A ni tako, KR ST-46, 040/737-028?

Lej, raje se drži tem v kategoriji 125ccm, ker je mentalno še dolgo ne boš presegel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moderator, prosim, če počistiš temo, ker so spet zabredli krepko mimo.

Tema je za mnenja o odstranjenih blokadah in posledicah.

Hvala!

lp

Moderatorji bi lahko odstranili celotno temo, ker ta implicira kršenje zakona in to lih s strani najmlajšega dela motoristične populacije ker verjetno ni za zgled.

Ko se bo nekdo sesul ali ubil, bo pa spet en kup stokanja in RIPsanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Postavljeno je le vprašanje glede mnenj o blokadah na motorjih.Če kaj spremljate oglase na netu, kar nekaj prodajalcev ponuja motorje, ki so po papirjih zablokirani in tako povdarjajo cenejšo registracijo in več konjev.

Sam sem star voznik( s tem mislim po letih, izpit imam kratek čas, ampak brez omejitev) in ne neki mulo, ki bi rad kupil motor tako urejen...

Pač me zanimajo posledice takega nakupa in vožnja takega motorja.

HVALA!

Popravljeno . Popravil rookie007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zgleda tako, da po predpisih zahteva določene papirje.

Je pa lepo, da hvaljenju kako boš kršil predpise dodaš povezavo na oglas, kjer se lepo vidi registrska označba tvojega sedanjega motocikla in številka GSM-a. A ni tako, KR ST-46, 040/737-028?

Lej, raje se drži tem v kategoriji 125ccm, ker je mentalno še dolgo ne boš presegel.

Lohk pišem kar hočm pa kjer hočm ker je tole forum če še neveš :rolleyes: lohk si pa moderator pa napišeš nova pravila za tvoje pametovanje mentalist. Pa brez zamere sam smešno se mi zdi tole tvoje pametovanje :whistle:

aja lahko ti še naslov dam pa ostale podatke :worship:

Popravljeno . Popravil kewo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!