Skoči na vsebino

Balkanska tura 2010


Jodlar

Priporočene objave

Super pot.

Zelo lep opis, lepe slike..................

Sam sem to turo opravil že dvakrat-samo nažalost z avtodomom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super pot.

Zelo lep opis, lepe slike..................

Sam sem to turo opravil že dvakrat-samo nažalost z avtodomom.

Zakaj pa na žalost? Res je, da povsod ne moreš z njim, vendar tudi takšno potovanje zna biti zanimivo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jodlar, sem letos spomladi po 8 letih motoristične abstinence nabavil "makino" in z veseljem berem motoristične potopise- avtodom pa še zdaj imam - pa ga bom koristil bolj za toplice, da si izlečim revmo od motorizma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa turca!

Podobno sva tudi mi opravili za 27.April.

Kakšna je bila cesta Sutjeska-Gačko? Takrat so nekaj rili, pa še deš je padal....

Sam mislim, da ni važno s katerim prevoznim greš važno je da greš,je pa z motorjem potovat super, saj se lahko ustaviš kjer hočeš in preiščeš vsak kotiček, brez kaj dosti napora, le pripravljen moraš bit,da zariješ po kakšnem makadamu ( nehote ),pa še ljudi spoznavaš, ko sprašuješ, kje si! Eno tako spoznavanj sva imela letos, ko sva iskala Šatorsko jezero ( nad Bosanskim Grahovem )in naleteli na tri pastirje ter ko se je razvila debata...... smo pozabili na plan poti. Domačini so res pravi gostiteli!

Ma kaj hočeš več od življenja!

lp

Marjo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najslabša je bila cesta od Bosanske meje do Foče, Cesta je že itak v PM, pa vsakih nekaj metrov je bila razrita.

Od Sutjeske do Gackega pa je bila še kar znosna. Edino v Gacker, kjer sem zavil proti Nevesinju je bilo razrito in makadam...ampak se je dalo še kar normaln peljat.

Ja res je...z motorjem so izleti res nekaj najlepšega. Sem prevozil ničkoliko cest, katere z avtom ne bi mogel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa drugače v Črni gori, kaj je potrebno imet motor na nogo privezan da ti ga ne ukradejo al je zadeva samo prenapihnjena :cry: Drugače pa je ful lepa tura in mi bo v veliko pomoč, saj mislima z boljšo polovico tako turo opravit v maju drugo leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa drugače v Črni gori, kaj je potrebno imet motor na nogo privezan da ti ga ne ukradejo al je zadeva samo prenapihnjena :cry: Drugače pa je ful lepa tura in mi bo v veliko pomoč, saj mislima z boljšo polovico tako turo opravit v maju drugo leto.

Jao kake pa pišeš, pa Črnogorci so ja fajn ljudje! Ni ga treba privezat na nogo, jz sm ga ponoč ob kandelaber v Budvi pa je bil pe vedno tam nasledn dan :) Zavedaj se da je povsod sranje, ena Črna gora pa ni nič kaj bolj strašna, ravno tako kot v katerem koli drugem glavnem mestu ga tudi v Podgorici ne bi na ulici pustil čez noč, itak so pa domačini OK pa se zmeniš pa ga daš kam "k sosedu" v garažo. Sicer se pa splača še druge teme pregledat, je ohoho napisanega.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa drugače v Črni gori, kaj je potrebno imet motor na nogo privezan da ti ga ne ukradejo al je zadeva samo prenapihnjena :cry: Drugače pa je ful lepa tura in mi bo v veliko pomoč, saj mislima z boljšo polovico tako turo opravit v maju drugo leto.

Tudi jaz sem se raje izogibal večjim mestom (preko noči), enostavno nisem imel dobrega občutka. Tri nočitve nobenega problema, povsod so brez problema dovolili parkirati "na dvorišče" ali nekam pod streho, enkrat celo v recepcijo.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa drugače v Črni gori, kaj je potrebno imet motor na nogo privezan da ti ga ne ukradejo al je zadeva samo prenapihnjena :cry: Drugače pa je ful lepa tura in mi bo v veliko pomoč, saj mislima z boljšo polovico tako turo opravit v maju drugo leto.

Nič ne pomaga. Tudi če ga za noge privežeš ti pa nogo odrežejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa drugače v Črni gori, kaj je potrebno imet motor na nogo privezan da ti ga ne ukradejo al je zadeva samo prenapihnjena :cry: Drugače pa je ful lepa tura in mi bo v veliko pomoč, saj mislima z boljšo polovico tako turo opravit v maju drugo leto.

Glede tvojega vprašanja ti nekako ne upam odgovoriti. Jaz sicer nisem imel nobenih problemov. Tam kjer sem pernočeval, sem vedno postavil motor nekam na dvorišče. Če sem čisto odkrit, ga preko noči ne bi upal pustiti nezavarovanega (a bi ga upal pri nas ? ).

En dan sem v Ulcinju čakal ženo na motorju in v 15 min. je prišlo mimo 5 ljudi na ogled motorja :blush:. Mogoče sem bil paranoičen, vendar se vseeno nisem odmaknil od motorja niti meter

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz in moja sva tudi poleti opravila podobno turico, malce krajšo in je bilo tudi super in bp. Povsod prijazni, povsod ustrežljivi. Kar se tiče varnosti, sem se ustavljal v kampih ali motelih, kjer imajo garažo, kadar sva pa bila na ogledih sem vedno raje dal tisti euro za parkirišče.

Edino v Mostarju sem popizdil, ker sem ravno tako parkiral na parkirišče, prav zraven inkasanta, pa so izgleda cel dan sedeli na motorju, kajti ko sem prišel nazaj je bil ves potacan po rezervarju in sedežu od mastnih rok (valda je varnostnik jedu kakšen burek al pa pečenje, pa lepo odmaral na yamahci)

ps. še s policaji nisem imel problemov, plačal nič, no malce sreče sem imel ker sem jih opazil prej kot oni mene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore, torej je nekaj takega kot v Bosni, kjer sva bila letos in je bilo super. Kar se pa gostoljubja tiče, pa če so pol taki kot Bosanci je že super.:worship: Zgleda da bo treba obiskat Črnogorce in to verjetno že kar za prvi maj. Komaj že čakam :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: A tista izpred parih let potem ne velja več (v prevodu se glasi nekako takole) : Pridite v Črno goro na dopust, vaš avto je že tu! :devil:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jodlar, odlicno si napisal, nekaj takega bi si jaz privoscil naslednje leto, ceprav je bilo v planu ze za letos, samo dopusta nisem dobil.... Ce gre pa kdo naslednje leto tako turo, se pa priporocam :) !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: A tista izpred parih let potem ne velja več (v prevodu se glasi nekako takole) : Pridite v Črno goro na dopust, vaš avto je že tu! :devil:

Mater ste eni paničarji! Prej vam bodo ukradli motor v Slo kot bilo kje drugje v nekdanji Yugi. To je dejstvo. Fazer03 pišeš gluposti. Ta rek ni nikoli veljal za Č.G. ampak za Polsko.(Kommen Sie nach Poland, Ihre Wagen ist schoen da). V Črni gori je motor skozi stal zunaj in nezaklenjen. Pa naj si bo to v Titogradu, Budvi, Petrovcu, Žabljaku, Nikšiču. Niso vsi taki lopovi kot so slovenci!

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater ste eni paničarji! Prej vam bodo ukradli motor v Slo kot bilo kje drugje v nekdanji Yugi. To je dejstvo. Fazer03 pišeš gluposti. Ta rek ni nikoli veljal za Č.G. ampak za Polsko.(Kommen Sie nach Poland, Ihre Wagen ist schoen da). V Črni gori je motor skozi stal zunaj in nezaklenjen. Pa naj si bo to v Titogradu, Budvi, Petrovcu, Žabljaku, Nikšiču. Niso vsi taki lopovi kot so slovenci!

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Jz sm slišu da na Balkanu jejo majhne otroke za zajtrk. :naughty:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: A tista izpred parih let potem ne velja več (v prevodu se glasi nekako takole) : Pridite v Črno goro na dopust, vaš avto je že tu! :devil:

Velja, velja, ampak so profi lopovi pa doma ne kradejo (saj ne preveč), ker se potem nimajo kam skrit. Sumljivih avtomobilov z ali brez registracije pa je bilo lani kolikor hočeš.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sm slišu da na Balkanu jejo majhne otroke za zajtrk. :naughty:

Iz starih in debelih bab pa kuhajo žajfo :SS

Jaz sem za tako turo takoj. Ajd pa se zmenimo za pomlad - pogoj zrela leta in nič divjanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz starih in debelih bab pa kuhajo žajfo :SS

Jaz sem za tako turo takoj. Ajd pa se zmenimo za pomlad - pogoj zrela leta in nič divjanja.

Kaj imaš kakšno odveč? :naughty:

Kar se divjanja tiče, pa ni problema, Črnogorci že sami dovolj divjajo pa moraš biti skrajno previden, da te na kakšnem ovinku ne sklatijo z motorja (na cesti z Lovčena proti Kotorju sem se moral umakniti v graben, da je šel kamijon mimo).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sm slišu da na Balkanu jejo majhne otroke za zajtrk. :naughty:

js tut tko slišu :glare: ... pa pol iz njih delajo pragnje :P

še dobr, da jejo majhne otroke in ne majhne dečkote, ker mene niso pojedl. Tud zlatih ročk in tačk mi niso dol pošraufal, saj so me strašil, da bodo uni majhni črni, ročke dol pošraufal in si jih dal na svojo verižco :P ... res pa je, da se skoz po zadnjem vozm, da jih ne dosežejo :P

Govorim za Hrvaško, Črno Goro, Albanijo, Makedonijo, Srbijo in BiH. Za ostale balkanske države pa ne vem, če kj keadejo tujcem :unsure:

aja.. pr ns je pa zelo varno in ne kradejo :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kakšni črnogorci...

Danes so mi sredi Maribora ratkape z avta spiz.... :headbang:

Da jim :l_01: mater barabsko :headbang:

Ma, ziher so bli črnogorci :whistle: , al pa kakšni drugi balkanci (saj smo v temi o balkanu, a ne :evilgrin: ).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A vam še sedaj ni jasno, da doma ne kradejo? Črnogorci, bosanci, hrvati, srbi in ostali kradejo pr nas in pol dol vozijo.:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!