Skoči na vsebino

Cabo da Roca, Portugalska 2010


tadejct

Priporočene objave

Bolj kot berem talele potopise in podobno bolj sem prepričan da se z svojo boljšo polovico v bližni prihodnosti spustim v eno tako dogodivščino...

Hvala da si delil z nami svojo izkušnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo lepo... Sam sem letos naredil dokaj podobno pot, le malo bolj v pustinjo sem rinil in manj v mesta, bilo je nepopisno.

Lep potopis si pripravil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zelo lepo... Sam sem letos naredil dokaj podobno pot, le malo bolj v pustinjo sem rinil in manj v mesta, bilo je nepopisno.

Lep potopis si pripravil.

a maš mogoče kje objavljene slike? res bi z veseljem pogledal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitke,

lepe fotke, urejene kot se šika! Zanimivo besedilo.

izziv za vse, ki še nismo bili tam!

Popravljeno . Popravil nemo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super potopis, fino da si dodal še malce cene, stroške...da imam ostali lažjo orientacijo (lahko še kakšne podatke notri namečeš, če želiš, ne bo nobeden hud, hehe):)

sam planiram tole pot drugo leto...kater mesec, še ne vem...prvotna ideja maj/junij štar, sedaj se mi nekaj premika na konec poletja

s tem, da bi si jst vzel malce časa in si v miru vse pogledal (že v Barci si lahko komot 1 teden) :lol1:

kdaj bolj priporočate takole turco (recimo da dober mesec ali slaba dva trajajočo), pomlad, poletje, zgodnja jesen? Cene prenočišč so sigurno dražja med top sezono, druga verjetno niti ne, ali pač?

ima kdo kakšne informacije glede hostlov po Španiji in Portugalski?

lp

ž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super potopis tud sam razmišljam drugo leto da bi se podav na kaj podobnega letos je bilo namreč prvo leto ko sem kupil motor in sma se še navajala drug na drugega tk da drugo leto bo pa treba kako bolj resno turo, pri potopisu bi lahk mogoč še dodal zemljevid

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a maš mogoče kje objavljene slike? res bi z veseljem pogledal

Zaenkrat jih nimam, razmišljam, da bi naredu nekje vse moje ture raztavljene...Ko bo,... bom dal vedet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Popolnoma enako pot imam predvideno za naslednjo pomlad.... Hvala za tole objavo!:rolleyes:

Si me še bolj zmotiviral!:notworthy::notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko kilometrov ste naredili in koliko dni ste porabili za pot?

Jaz sem bil na poti 3 tedne, naredil sem okrog 10 000km. Avtocesta samo čez italijo in francijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi dva sva se na tej poti razšla oz sva mal pred Portom potegnila naprej,...tako da sva naredila v 16.dneh okrog 8.000km...štartali smo 11.septembra na Sebatov brzdej;)vremenske razmere za to potovanje so enkratne temperatura ravnopravšnja za motoriranje,..gibala se je od 0stopin :naughty: v Andori pa vse do 32 v Španiji največkrat pa se je gibala okrog 25 :worship: ..

Cilj osvojen :worship:

ostaja še naj Vzhodnejša točka evrope :naughty: pa ne za dolgo

p.s

več fotk mam na FB

za razne info pa ni problema:)

post-265-0-20230000-1289140383_thumb.jpg

post-265-0-79222400-1289140488_thumb.jpg

post-265-0-05953100-1289140617_thumb.jpg

post-265-0-83016800-1289140736_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko kilometrov ste naredili in koliko dni ste porabili za pot?

mi, ki smo zaradi okvare altenatorja na goldi podaljšali, smo bili na poti 18 dni in prevozili 8200 km. Sanda in Seba sta tudi za nazaj šla čez Andoro in malo na kilometrini prišparala.

Zzigon - drugače pa ja, september je kar ugoden za to pot. Če misliš bit na poti mesec ali več pa ti priporočam štart najkasneje v sredini avgusta in v prvem delu poti opraviš z Andoro, da nebi imel v nasprotnem primeru kakšnih problemov z vremenom tam čez. Sanda in Seba sta imela za nazaj tam namreč 0˙c.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo spali večinoma v kampih, le v Vendas novas na Portugalskem smo vzeli sobe (ni blo druge šanse zaradi okvare alt.) in v Zaragozi hostel, ker je pihalo ko satan. cene hostlov in sob nekje 30 eur po paru in če boš fejst tečen kokr sem bil jaz, ti bojo zrihtali še kako varianto garaže (ne nujno za doplačilo) . ni treba seveda rinit v večja mesta ker boš plačal več. visoka sezona traja nekako do konca avgusta in so cene takrat približno za 1/3 višje kot v nizki. Cena kampov je od 15 do 20 eur po paru, spet odvisno od tega koliko vas gre (cena parcele). mogoče se ti splača pogledat še ceno hotelov F1, samo mislim da moraš nekaj vnaprej rezervirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej so cene bivanja dejansko precej znosne, če se sprijazniš s kampi in občasnim hostlom seveda

počasi bom pričel sestavljati pot in bom itak še kaj zagnjavil tukaj na tabli :P

čisto mimogrede - če ima kdo podobne ideje o tej smeri konec poletja,...lahko sporoči, dvomim, da bom v domačih krogih našel kandidate (razen moje lepše polovičke) in bi malce družbe prijalo na takšni poti :)

katera smer je najboljša za takšno krožno potovanje po Iberskem polotoku?

Kaj je na severu države za vredno videti, je kaj "hudega" če izpustiš severni del in se bolje posvetiš spodnjemu in osrednjemu delu?

ima kdo kakšno dobro pot vrisano v zemljevid?

lp

ž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ti bom bolj težko z zemljevidom pomagal, ker je moja edina opcija google maps. Lahko si pa pogledaš načrt poti od Branka in Nataše Pajer (LORD&LADY) na http://www.moto-pajer.com/main.html . Tega smo nekako tudi mi v večini uporabili.

Meni je v kampih najlepše spat, ker imaš mašino 1m od šotora parkirano in ne rabiš iskat garaže al pa se trest celo noč, ko ga na ulici pustiš. Poleg tega so kampi v teh krajih večinoma lepo urejeni, WCji in tuši zakon in skoraj vsi imajo bazen (zdaj dejansko premišljujem če ga kateri ni imel...). Gotovo boš našel tudi kakega ki ti ne bo všeč ampak bo to bolj izjema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!