Skoči na vsebino

Pravi Bajker in Tapravi Motor


ELO

Priporočene objave

k odprtju te teme me je vzpodbudil danci100-jev komentar v tejle novici: http://www.motosvet.com/obrnjeni-trivaljni-agregat.html

citat: "kot kaže bo to spet kak kafe racer ki jih tako rabijo samo postavljaši in ne tisti ki bi radi motor tudi vozili v pravem pomenu besede, torej če imaš samo enega potem si tega zagotovo neboš omislil..."

ob vsem tem se mi v glavi porajajo naslednja vprašanja in dvomi:

1. kaj je definicija pravega bajkerja?

je to nedko, ki se bolj poredko umiva, nosi zgolj in samo črno usnje, nima zobne kartoteke in ne vplačuje dodatnega zdravstvenega in pokojninskega zavarovanja???

2. kaj je definicija motorističnega postavljača?

je to oseba, ki ima motor in vožnjo motorja bolj za prostočasno aktivnost, oseba, ki bolj uživa v loščenju motorja in naročevanju upgrade delov kot v vožnji sami ali spet kaj drugega?

3. kaj je tisto bistvo, ki postavljača loči od pravega bajkerja?

mogoče registriran motor, zaprt izpuh, zadah po kalodontu ali pač kaj drugega?

4. kaj je vožnja motorja v pravem pomenu besede?

morda vožnja na meji fizike, ostale omejitve pač ne, obrabljanje gum po celotni širini, vožnja pod vplivom opojnih substanc, ali sem spada tudi 10minutni odklop, v katerem se pod skorajda prostim tekom odpelješ na sok ali kavico in pri tem občuduješ mimoidoča razgaljena telesca?

5. kaj se šteje za motor, katerega lahko voziš v pravem pomenu besede?

dilema, kajne? najprej je treba odgovoriti na vprašanje pod 4. nato se bomo prepirali o temu, ali je to neregistriran superšportni motor za 2.000eur, ki s frizuro zmore 190HP ali mogoče kaki Goldwing skupaj z za 25.000eur dodane svetlobne/krom opreme ali nekaj z veliko kubiki in nič konji, zapakirano v dva cilindra in nevzmeten zadek.

6. kaj se šteje za vožnjo izven pomena besede vožnja?

je to to, kar počnem jaz? v 6-8kkm letnone odbrusim stopalk, imam še vedno kakih 5mm "pussy štrajfnov",

7. ali je greh imeti več kot en motor ali o tem razmišljati?

če imaš enega za na grobnik, enega za na caponcord, ter če proračun dopušča, a si lahko mirne vesti kupiš še enega za v mesto, ali pač ne?

ne, to ni provokacija, povejmo, kaj si mislimo o tem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozabil si najpomembnejše vprašanje:

8. Kaj menite o tem, da se ženske spravljajo delat vozniški izpit?

evilgrin.gif

Na vse drugo pa odgovorim - meni je vseeno, glavno, da sn jaz največji frajer ... :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trg pač ponuja različne modele glede namena uporabe in želje (povpraševanja) motoristov.

Eni bi dirkali, drugi se vozili v službo, spet eni na izlete itd. Nekateri pa malo vsega in takšni si kupijo kaj bolj vsestranskega.

Po drugi strani pa je na trgu tudi kakšen model, ki ima izjemno majhen krog uporabnikov (bolj fetiš) in je iz vidika šofiranja precej neuporabna zadeva.

Motosvet se lepo trudi in vsake toliko postreže z novico o kakšnem sila "redkem" modelu, ki je bolj za gledat kot za vozit.

če še na kviz odgovorim po svoje

1. prvo mi na pamet pade choperist v usnju, po možnosti dolgolas

2. različno: bedak, ki divja al pa šminker, ki pije kavico in iza sončnih očal opazuje, če ga okolica občuduje in seveda njegov motor (obvezno pa ima še glasen izpuh, da mu doda še tistih par % nujne performase)

3. da ima motor za postavljanje, da se na ta način kaže v javnosti, biker pa je bolj stil življenja, al sam al pa v kakšnem klanu.

4. čim bolj varno v okviru predpisov in svojih zmožnosti ter glede na razmere

5. motor ki ustreza točki 4 = povprečen vsestranski motor

6. nevarna vožnja

7. to pa ni greh, a ko presežeš neko število si že zbiratelj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simpl odgovor na na videz težko vprašanje.

Pravi bajker je tisti, ki se namesto za vožnjo z avtom raje odloči za furo z motorjem. Vedno oziroma kolikor lahko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravi bajker je tisti, ki se namesto za vožnjo z avtom raje odloči za furo z motorjem. Vedno oziroma kolikor lahko.

Bajker je tista napihnjena sera, ki mu je premalo biti motorist. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Maus

2. Maus

3. Maus

4. Maus

5. Maus

6. Maus

7. Maus

8. Maus

Vsak zase ve, kaj mu najbolj odgovarja, zakaj, kam, kaj, koga vozi, zato so vsi odgovori JAZ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bajker je tista napihnjena sera, ki mu je premalo biti motorist. :P

A pol je jebač tista napihnjena sera, ki mu je premalo, da ga kolikor toliko redno, diskretno in v zadovoljstvo vpletenih namoči?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pol je jebač tista napihnjena sera, ki mu je premalo, da ga kolikor toliko redno, diskretno in v zadovoljstvo vpletenih namoči?

Ne, tisto je faker. Poanta je v mama langviđu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

huh...

tu si nam pa dal za mislit. trance_19_hmm.gif

da probam čim bol na kratko:

1. kaj je definicija pravega bajkerja?

greš na motor, se pelaš in te boli k***. ko srečaš motorista ga pozdraviš, če ima težave ustaviš in probaš pomagat.

2. kaj je definicija motorističnega postavljača?

samo da ga drugi vidijo...

3. kaj je tisto bistvo, ki postavljača loči od pravega bajkerja?

bajker se pela kot se hoče (pri tem seveda ne ovira prometa) in ga boli k*** kaj si drugi mislijo o njem ali njegovem motoru.

4. kaj je vožnja motorja v pravem pomenu besede?

uživanje.

5. kaj se šteje za motor, katerega lahko voziš v pravem pomenu besede?

traktor pa že more bit sposoben prehitet, ane?

6. kaj se šteje za vožnjo izven pomena besede vožnja?

ko te je strah če boš prišel skozi ovinek cel ali ne. hitrost je eno, neumnost drugo.

7. ali je greh imeti več kot en motor ali o tem razmišljati?

ne. jaz bi htel met enega takega, ki bi bil tudi za sopotnico malo bol udoben. čisti egoist pa tudi ne moreš bit... do "sobajkerjev" že ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a je coffe racer tudi un, ki gre v Split na kufe in isti dan nazaj :?

a je postavljač un, ki ga vidijo... a koga ne vidijo :? .. je prehiter :?

a je prava motoristična obleka iz kordure, govejga usnja, kengoroja :?

a je prava čelada una , ki je integralna al una ki se ji vzdigne spodnji del al una ki spodnjega dela sploh nima :?

ali je pravi asfalt črne ali sive :?

ali ata vara mamo ali obratno :?

retorična vprašanja, ravno tako kot, kaj je bayker, motorist, jebać, pozer ali maus ... pa izbirite sami :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na vse drugo pa odgovorim - meni je vseeno, glavno, da sn jaz največji frajer ... :-)

priznam, da si za glavo večji :P ... pol je pa moj odgovor... glavn, da sem drugi največji frajer :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maus, ne si te teme tak k srcu gnat.

tak je vsakemu jasno da odkrivamo toplo vodo. biggrin.gif

sj si ne ... želim samo "konstruktivno" sodelovat :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

huh...

da probam čim bol na kratko:

1. kaj je definicija pravega bajkerja?

greš na motor, se pelaš in te boli k***...

...

3. kaj je tisto bistvo, ki postavljača loči od pravega bajkerja?

bajker se pela kot se hoče (pri tem seveda ne ovira prometa) in ga boli k*** ...

...

Oziroma še krajše: bajker je oseba s pogostimi bolečinami v predelu k***a.

Pri postavljačih navedenega simptoma ni opaziti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oziroma še krajše: bajker je oseba s pogostimi bolečinami v predelu k***a.

Pri postavljačih navedenega simptoma ni opaziti.

zaradi navedenega sem najraje postavljač ... ne želim, da bi me bolel k.r.c ... :lol: oziroma cev za toplo vodo :lol:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...vse lepo in prav... ampak jaz bi v kategorijah med BAJKERJEM in POSTAVLJAČEM dodal še eno kategorijo ki se ji preprosto reče MOTORIST.:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...vse lepo in prav... ampak jaz bi v kategorijah med BAJKERJEM in POSTAVLJAČEM dodal še eno kategorijo ki se ji preprosto reče MOTORIST.:notworthy:

am...

ni to eno in isto trance_11_confused.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...vse lepo in prav... ampak jaz bi v kategorijah med BAJKERJEM in POSTAVLJAČEM dodal še eno kategorijo ki se ji preprosto reče MOTORIST.:notworthy:

Ah, ja verjetno si mislil na motorje ki imajo šajbo, top case, so funkcionalni, udobni, pokurijo mal, eventualno imajo še akrapota in ki namesto brrm,brrm,brrrrrrm delajo boring, boring, boooooriiiiing.....plastični motorji, plastične obleke in plastični ljudje.... (citat VIS Idoli - Plastika:)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja, usnje se tudi prenese z enega na drugo tele.

in ce smo ze zlobni, sem bil (ocitno zmotnega) prepricanja, da vibratorje koristijo zenske. :evilgrin:

(ce se ze gremo stereotipe) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, težka vprašanja...

A je na chopperju nujno imeti leder oblačila? Ker jaz sedaj oblačim corduro...

Mora chopperist imeti dolge lase? Ker sem jih 30 cm odrezal... Samo so še vedno 30cm dolgi.

Mora na chopperju biti vse črno? Ker jaz imam bele gume, -sem zato šminker?

Mora chopperist vedno piti pir? Jaz sem na Fanti...

Mora chopper grmeti? Meni samo bobni...

-

-

Tisoč motoristov, tisoč različnih razlag, kakšen naj bi bil motorist.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od vseh bajkerjev imam najrajši bajker.......................................................................

..............................................................................................................................................

..............................................................................................................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

................................................................................................................................................

..................................................................................................................................................ce. winkiss.gifwinkiss.gifwinkiss.gif

Popravljeno . Popravil DAMI33
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!