Skoči na vsebino

MotoGP 2011


Cartman

Priporočene objave

no jst sm prepričan da rossi letos bo na stopničkah... sej ni tako zelo slab že sedaj, dva padca pa je notr... sezona je dolga in vsaj 1x se bo že poklopilo... če pa izboljšajo motocikel bi ga pa lahko tudi večkrat videli na stopničkah...

sej mislm da ga noben ne odpisuje, no mogoče mihaJ :D, ker se vsi zavedamo kdo je rossi, sam nerealno je pa pričakovati da zdej bo pa kr prvak al pa da bo zmagoval...

al pa da bo naredil sezono zanimivo... hjah tudi meni je Kenny JR delal zanimive sezone od recimo 2001-2006, pa ga večina mogoče z izjemo 2001 in pa predvsem 2006 sploh opazila ni :D

mah pogrešam ga lih ne, samo glede na to da je v 125cc veliko obetal se je potem res grdo izgubil... pa ne da je zdej kr obupal? :/

pa tale njihov karbonski ovkir :rolleyes:, jst sm s temi izboljšavami obupal že pri stonerju... itak naredijo vedno nekaj novega kar naj bi delovalo veliko bolje, ampak nihče pa ne ve kako zares naj bi delovalo... če pa že to vejo oz. mislijo da vejo, potem pa deluje povsem drugače...

a niso za vse enake pnevmatike že od leta 2009 naprej? torej že 3. leto? oni pa to ugotovijo po tolkem času? diši po še enem novem izgovoru :glare:

v tem času bi se morali že zdavnaj prilagoditi, ne pa da jamrajo...

ej stoner ni rossi- rossi je taljan- naredili bodo vse kar si bo zaželel...

simplj ko pasulj

drugace pa kenny celo pametne objave daješ zadnje čase??

3 dirka bo rossi na stopničkah, za vsak slučaj pa bom raje stavil na 4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej stoner ni rossi- rossi je taljan- naredili bodo vse kar si bo zaželel...

simplj ko pasulj

drugace pa kenny celo pametne objave daješ zadnje čase??

ma ja... ravno zato sm misli da bo rossi konkurenčen že takoj na začetku... pa se italjani očitno ne dajo in še kar po svoje...

kar se pa tiče mojih objav so ble pa vedno pametne ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pedroso po španski dirki čaka operacija

Dani Pedrosa je oktobra lani na Japonskem padel in si zlomil ključnico. Zlomljeno kost so mu pritrdili s kovinsko ploščico in vijaki, ki pa mu sedaj povzročajo težave. Po uvodni dirki sezone v Katarju se je namreč izkazalo, da ima zmanjšan krvni obtok v podključni arteriji, kar povzroča otopelost in slabo moč v levi roki.

Po dirki v Jerezu bo Pedrosa izkoristil tritedenski odmor pred naslednjo dirko in okreval po operaciji, v kateri mu bodo odstranili ploščico in vijake. Dirkač Honde bo z rehabilitacijo začel nemudoma po operaciji in pričakuje, da bo do VN Portugalske, ki bo 1. maja v Estorilu, že okreval. "Nikoli ni prijetno imeti operacije, a dolgo smo iskali vzrok za moje težave, zato sem vesel, da smo stvari končno prišli do dna. Sedaj me čaka dirka v Jerezu, zato se bom popolnoma osredotočil na dirkanje in se poskušal čim bolje pripraviti na nedeljsko dirko. Ta preizkušnja mi še posebej veliko pomeni, saj mi da ogromna množica dodatno motivacijo," je pred drugo letošnjo dirko povedal dirkač Honde.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V oči mi je padel tale povzetek intevjuja z Jeremyjem Burgessom in Caseyem Stonerjem, kar je objavil en Aussie na Powerslidu

THE MIRACLE WORKER (article 1 - Colin Young)

There are no miracles at honda, just casey stoner. that is the simple formula that will make Honda a real championship threat in 2011 according to Jeremy Burgess, MOtogp's winningest crew chief.

And Burgess has dismissed commentary that a supposedly radical seamless shift Honda gearbox is an advantage. "It's not rocket science," Buerguss said in advance of Sunday's opening racoon Qatar.

The final model of Honda's 800cc RC212V is very fast but only a refined evolution of the bike that was winning races with Dani Pedrosa in the second half of 2010.

"Honda hasn't done anything special except hire a new rider (Stoner)," Burgess said.

"And I don't understand the fuss on the Honda gearbox; it is totally standard engineering these days. The Honda is going well but the bike is similar to what is was at the end of last year, there are no miracles there."

"Dani would not be going as fast as he is now if Casey wasn't fast. I think Honda hired Csey to be champion, the guy who has been number one for a few years hasn't performed."

"That is what you have to do when you have a good bike, eventually you have to hire the right rider. I've been in that position at Honda, a rider user to get two years to perform."

"Moving to Honda is the best move of Casey's career. At Honda he doesn't have to worry about the bike, just winning races".

Burgess worked for HRC for 21 years playing a key role in world championships won by Freddie SPencer, Wayne Gardener, Mick Doohan and Valentino Rossi.

He remains drinking mates with HRC boss Shuhei Nakamoto and has no doubt that Stoner's talent will be a force this season. In five seasons with the factory team Pedros has not delivered a championship.

GEARBOX THEORY (article 2 - Colin Young)

Burgess has just come of seven years at Yamaha to join Ducati with Valentino Rossi. TOgether the duo has won seven championships.

"All this talk about an advanced seamless shift gearbox will not be the reason Honda will win races," Burgess said. I can tell you that you would be a mug to think that the Yamaha YZR-M1 gearbox is not something special."

"If anyone thinks Honda now has cutting edge technology it might be because they have come from behind."

"Yamaha has a very smooth. advanced system. I know how it works and I've been privy to the inside of some trick F1 gearboxes with the top teams."

"Seamless shifting is not an engineering marvel. You might save one hundredth of a second, and that's only on an upshift, although it is a nice feeling for the rider."

The 2011 championship will be Burgess's 32 session in GP racing now having working with Suzuki, Honda, Yamaha and Ducati.

CALM BEFORE THE STORM (article 3 - Matt Oxley)

"He rode his first motorcycle when he was 16 months old"

"Stoner rode his first race when he was 4 and won 41 national dirt track titles by the

time he was 13."

"This style of racing demands an aggression , commitment and willingness to go instantly on the attack that no other racing discipline can match."

"That's one reason he changed team, Ducati - or rather it's sponsor , Marlboro - works it's riders hard on the PR circuit."

"There were other reasons of course, "It wasn't riding the Ducati or Valentino talking to Ducati that made me change, because they only went after Valentino when I was going elsewhere. It was the Lorenzo thing in 2009 that annoyed me. Ducati are always crying about how they haven't got enough money, then they offered Lorenzo more than double what I was on. Tey're two faced. The people I actually worked with - Felippo Preziosi and the guys who worked on the bikes - were brilliant, but the bosses tell you one thing and do another."

Stoner admires riders from Doohan's era more than anyone. "Back in those days it was just racing - Doohan, Rainey, Schwantz, Gardner, Lawson - not half as much bullshit as now. That was the life."

Doohan and his peers raced with no mercy and no traction control. Stoner says that he would ban traction control if he could - for a 26 year old he is remarkably old school. "I'd rather race without it. When I won the title I was hammered for being the new-age rider who just trusted the traction control. Finally people are starting to realise that I use less than anyone. I like it that way, I feel much better with the bike."

THROTTLE CONTROL (article 4 - Matt Oxley)

Stoner doesn't believe he's got some kind of unique talent for throttle control. He just tries to combine different kind of throttle skills.

"When I first road the Honda…. …for me the engine was way to dull, too smooth."

"you see how Nicky Hayden can slide and wheelspin and it looks like he's got extremely good throttle control, but he can't find traction with that style of throttle style of throttle control," he explains. "Dani Pedrosa is very good at finding traction with his style of throttle control, but he can't slide like other people."

"I try to use more of a balance, so I can ride like Dani when I want to - pick up the bike and find the grip - but also I can also ride like Nicky and do what he does."

"So it all depends what's best on what day and at what track - even corner by corner, its' all different."

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, prijetno branje. Sicer malo napakic, se vidi, da je prepisoval iz revije AMCN.

LP Leon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"There were other reasons of course, "It wasn't riding the Ducati or Valentino talking to Ducati that made me change, because they only went after Valentino when I was going elsewhere. It was the Lorenzo thing in 2009 that annoyed me. Ducati are always crying about how they haven't got enough money, then they offered Lorenzo more than double what I was on. Tey're two faced. The people I actually worked with - Felippo Preziosi and the guys who worked on the bikes - were brilliant, but the bosses tell you one thing and do another."

No, tole je zelo zanimovo. Cigani pač in Avstralec ni bil navajen na to. Ampak Rossi jih je pa verjetno še bolj "ociganil", tako da se sedaj lahko Stonerju samo smeje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rossi 3. na FP1!!!

je dober začetek... samo sej tudi v qatarju je bil 5. pa je potem šlo navzdol...

lep rezultat, ampak mal se "bojim" da bo spet tako kot pri stonerju v preteklosti, ko čez vikend ni kaj dosti izboljšal čase, ostali pač...

dani že na začetu skoraj tako hiter kot casey, pa glede da je v qatarju bolj napredoval skozi vikend kot stoner bi znal bit v prednosti... yamahi spet sicer precej zadaj ampak mislim da to še ni realno stanje... sej že lani je jorge ponavadi bil precej slab na prvih treningih... pa tudi v qatarju je bilo tako...

da vidimo kaj bo na FP2 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

FP1 MotoGP

naš Hopper je sicer zadnji, a zaostanek ni velik (če primerjam Capinov čas), kljub temu da nekaj let ni sedel na MotoGP motorčku

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hopper je začel precej obetavno in mal bi še lahko napredoval, tako da bi se prerinil tja ne prav daleč za deseterico...

samo pomoje ni tolk problem v tem da on nebi dobro peljal, kot pa v tem, da nima motorja (predvsem elektronike) prilagojene svojim potrebam in v enem vikendu se ne da kej dosti narest, škoda ker ni opravil daljšega testiranja v qatarju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo zelo zanimiv intervju z burgessom zdele na sport 1...

ne manjka jim optimizma.. vejo da bodo kmalu zelo močni... seveda pa ni pozabil omeniti caseya, ki je šel od ducatija zmagovat k hondi... mislim da burgess precej vrjame v caseya, no sej nenazadnje sta rojaka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na poptv objavili nateg, da je Rossi prekinil sodelovanje z Ducatijem tongue.gif še dobr da sm se spomnu na današnji datum smile.gif

Se ti ne zdi - da so si na POP Tv-ju privoščili šalo na ta račun !! Novica pa je bila kar "vroča" kajne !

Popravljeno . Popravil renegade
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na poptv objavili nateg, da je Rossi prekinil sodelovanje z Ducatijem tongue.gif še dobr da sm se spomnu na današnji datum smile.gif

Ja, jaz sem bil ravno pri večerji in sem vstal in letel pred TV. Pa če bi spustili tisto, da gre k Suzukiju, bi mogoče še verjel... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se da kje free kvalifikacije gledat, al je povsod potrebno kupiti dostop?

lp

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rossi vsipal po 15 minutah in ostal 12 :worship: carsko res

drugače honde hitre in še bolj hitre..

ju3 stavim na liziko ki bo na hard z stonerjem imel vojno..

pedrosa klasika.. pomojem štarta kot iz topa....

vidi se da rossi nima zaupanja v motor ama ništa

drugače zanimiv interjvu z giacomo Agostinijem ki pravi da bo vale zmagoval ker pač preprosto more in je tega sposoben.....

italjanska javnost preprosto pričakuje to

randy dober , abraham me preseneča ga pa duče premetava da joj :worship:

da vidimo kaj bo ju3 na dirki...

drugače pa vale 6 od zadaj naprej :headbang:

Popravljeno . Popravil hilton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rossi očitno prevzema stonerjeve padce skupaj z njegovim motorjem...

no sicer je tudi stoner padel... no u bisvu ni padel on ampak samo motor on je sestopil :P

casey me je zelo presenetil, ker je bil oba današnja treninga bol zadaj, potem pa tole... sm naredi samo tole :eek: in potem tole :kva2:

dani je kr mal razočaral, samo izgleda zelo močan s tempom... ampak pričakujem da bo vseeno popustil zaradi rame... :/

lorenzo bo hotel zmagati... ni tako daleč kot v qatarju, tako da ja pričakujem troboj, vprašanje kolk časa bo zdržal dani...

rossi pa... ni 12. mesto realno stanje... po padcu ni več sestavil dobrih časev.. zdej nevem al je pač drugi motor bil tolk drugačen, al pa preprosto ni mel več tistega filinga... stoner se je bil vedno po padcu sposoben vrnit in dobit trening recimo... ampak je bil pa randy kr redno hitrejši od njega, tudi zjutri...

hopper se fajn privaja... zdej nevem če bo vozil na portugalskem, samo če bo bo pomojem med 10 gladko :)

drugače pa mislim da sta komentatorja včeraj na sport1 govorila nekaj takega, če je moje skromno znanje nemščine prav razumelo...

da je ducati ogromno pretestiral v jerezu in da bi morali biti tu dobri, mogoče celo najboljši v sezoni, ker je celo njihov testni voznik (mislim da battaini) delal čase 1.40.x.. tako da ja... čudno čudno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

battain je na testiranju vozil čase po 1.40 ..... tako da kenny tvoja nemščina še ni tak slaba -_-

drugače pa reportera na s1 nimata dobrih besed o valetu....

ko pa je dober pa je car za njuju.... zanimivo :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem mogel gledat kvalifikacij, berem pa, da ga je Rossi vrgel v pesek s klasičnim Ducatijevim pristajalnim manevrom - zlaganjem prednjega kolesa pod hladilnik.

Stoner pa res dobro glede na to da pravi da mu ta steza ni všeč... Spies končno malo hitrosti nakazal, kot se tudi spodobi za narejen motor.

Kdo ve kje bi dobil posnetek kvalifikacij?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klasičnim Ducatijevim pristajalnim manevrom - zlaganjem prednjega kolesa pod hladilnik.

Tega je bilo danes nadpovprečno velik...so kar veliko lepo zapiral balance, hvala bogu nobenmu nič....

Popravljeno . Popravil Gorgh
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!