Skoči na vsebino

MotoGP 2011


Cartman

Priporočene objave

Kakor kaže se lahko letos ponovi podoben scenarij kot leta 2006. Pomembne bodo uvrstitve in ne toliko zmage in eden ali dva odstopa v sezoni lahko pomenita slovo od naslova.

Vsekakor bo zelo zanimiva sezona in upam le, da se nihče ne bo močno poškodoval da se ne ponovi lanska sezona, ko sta Rossi in Pedrosa izpadla zaradi poškodb. In upam tudi, da bo Stonerja malo srečala pamet, saj mislim, da če se ne bo valjal po tleh in izvajal "Stonerje", lahko resno računa na ponovni naslov.

Stoner je res zelo hiter trenutno vodi z 2.01.574 Jorge pa je nehal testirat že okrog pol petih po njihovem času.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6-h pop.

1. Casey Stoner AUS Repsol Honda Team 2m 1.574s (52 laps)

2. Jorge Lorenzo ESP Yamaha Factory Racing 2m 1.977s (44 laps)

3. Dani Pedrosa ESP Repsol Honda Team 2m 2.024s (61 laps)

4. Marco Simoncelli ITA San Carlo Honda Gresini 2m 2.295s (52 laps)

5. Ben Spies USA Yamaha Factory Racing 2m 2.332s (29 laps)

6. Alvaro Bautista ESP Rizla Suzuki MotoGP 2m 2.422s (65 laps)

7. Hiroshi Aoyama JPN San Carlo Honda Gresini 2m 2.483s (65 laps)

8. Andrea Dovizioso ITA Repsol Honda Team 2m 2.507s (57 laps)

9. Colin Edwards USA Monster Yamaha Tech 3 2m 2.514s (60 laps)

10. Randy de Puniet FRA Pramac Racing Team 2m 3.152s (63 laps)

11. Kosuke Akiyoshi JPN Honda Test Rider 2m 3.224s (49 laps)

12. Valentino Rossi ITA Ducati Team 2m 3.365s (30 laps)

13. Nicky Hayden USA Ducati Team 2m 3.508s (65 laps)

14. Loris Capirossi ITA Pramac Racing Team 2m 3.695s (63 laps)

15. Hector Barbera ESP Aspar Team 2m 3.767s (59 laps)

16. Cal Crutchlow GBR Monster Yamaha Tech 3 2m 4.009s (62 laps)

17. Toni Elias ESP LCR Honda MotoGP 2m 4.238s (64 laps)

18. Karel Abraham CZE Cardion AB Motoracing 2m 4.470s (52 laps)

19. Bike #T1 JPN Yamaha Test Rider 2m 4.717s (58 laps)

20. Bike #T2 JPN Yamaha test Rider 2m 5.235s (48 laps)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6-h pop.

1. Casey Stoner AUS Repsol Honda Team 2m 1.574s (52 laps)

2. Jorge Lorenzo ESP Yamaha Factory Racing 2m 1.977s (44 laps)

3. Dani Pedrosa ESP Repsol Honda Team 2m 2.024s (61 laps)

4. Marco Simoncelli ITA San Carlo Honda Gresini 2m 2.295s (52 laps)

5. Ben Spies USA Yamaha Factory Racing 2m 2.332s (29 laps)

6. Alvaro Bautista ESP Rizla Suzuki MotoGP 2m 2.422s (65 laps)

7. Hiroshi Aoyama JPN San Carlo Honda Gresini 2m 2.483s (65 laps)

8. Andrea Dovizioso ITA Repsol Honda Team 2m 2.507s (57 laps)

9. Colin Edwards USA Monster Yamaha Tech 3 2m 2.514s (60 laps)

10. Randy de Puniet FRA Pramac Racing Team 2m 3.152s (63 laps)

11. Kosuke Akiyoshi JPN Honda Test Rider 2m 3.224s (49 laps)

12. Michael Schumacher GER Mercedes Team 2m 3.365s (30 laps)

13. Nicky Hayden USA Ducati Team 2m 3.508s (65 laps)

14. Loris Capirossi ITA Pramac Racing Team 2m 3.695s (63 laps)

15. Hector Barbera ESP Aspar Team 2m 3.767s (59 laps)

16. Cal Crutchlow GBR Monster Yamaha Tech 3 2m 4.009s (62 laps)

17. Toni Elias ESP LCR Honda MotoGP 2m 4.238s (64 laps)

18. Karel Abraham CZE Cardion AB Motoracing 2m 4.470s (52 laps)

19. Bike #T1 JPN Yamaha Test Rider 2m 4.717s (58 laps)

20. Bike #T2 JPN Yamaha test Rider 2m 5.235s (48 laps)

whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6-h pop.

1. Casey Stoner AUS Repsol Honda Team 2m 1.574s (52 laps)

2. Jorge Lorenzo ESP Yamaha Factory Racing 2m 1.977s (44 laps)

3. Dani Pedrosa ESP Repsol Honda Team 2m 2.024s (61 laps)

4. Marco Simoncelli ITA San Carlo Honda Gresini 2m 2.295s (52 laps)

5. Ben Spies USA Yamaha Factory Racing 2m 2.332s (29 laps)

6. Alvaro Bautista ESP Rizla Suzuki MotoGP 2m 2.422s (65 laps)

7. Hiroshi Aoyama JPN San Carlo Honda Gresini 2m 2.483s (65 laps)

8. Andrea Dovizioso ITA Repsol Honda Team 2m 2.507s (57 laps)

9. Colin Edwards USA Monster Yamaha Tech 3 2m 2.514s (60 laps)

10. Randy de Puniet FRA Pramac Racing Team 2m 3.152s (63 laps)

11. Kosuke Akiyoshi JPN Honda Test Rider 2m 3.224s (49 laps)

12. Valentino Rossi ITA Ducati Team 2m 3.365s (30 laps)

13. Nicky Hayden USA Ducati Team 2m 3.508s (65 laps)

14. Loris Capirossi ITA Pramac Racing Team 2m 3.695s (63 laps)

15. Hector Barbera ESP Aspar Team 2m 3.767s (59 laps)

16. Cal Crutchlow GBR Monster Yamaha Tech 3 2m 4.009s (62 laps)

17. Toni Elias ESP LCR Honda MotoGP 2m 4.238s (64 laps)

18. Karel Abraham CZE Cardion AB Motoracing 2m 4.470s (52 laps)

19. Bike #T1 JPN Yamaha Test Rider 2m 4.717s (58 laps)

20. Bike #T2 JPN Yamaha test Rider 2m 5.235s (48 laps)

Zgleda kot da pri Ducatiju Rossijeva rama ni ravno najšibkejši člen... Očitno so res šli v radikalno spremembo motorja in morajo še veliko stvari dodelati, drugače bi bil Nicky malo bližje najhitrejšim... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uvodni dan prvega zimskega testiranja je bil najhitrejši Casey Stoner. Avstralec se je, kot kaže, izjemno hitro privadil na hondo, saj je bil štiri desetinke sekunde hitrejši od najbližjega zasledovalca.

Aktualni svetovni prvak Jorge Lorenzo je večji del dneva z yamaho M1 kraljeval na časovni razpredelnici, na koncu pa se je moral zadovoljiti z drugim mestom. Honda RC212V je bila danes izjemno hitra, saj je Stonerjev moštveni tekmec Dani Pedrosa, ki še okreva po zlomu ključnice, zaostal skoraj pol sekunde za Avstralcem. Marco Simoncelii s poltovarniško hondo je pred svojo drugo sezono v kraljevskem razredu vknjižil četrti čas, za njim je zaostal drugi dirkač tovarniške ekipe Yamaha Ben Spies. Teksačan je danes grdo padel s svojo yamaho, a se ni poškodoval in se je popoldne vrnil na stezo.

No drugace ono razmisljanje rossi se privajka na motor.. preprosto ducati je ta trenutek kolarnica :headbang:

ampak mislim da ga bodo uredili

aja drugace vir teksta 24 ur

zanimivo je razmisljanje kenny jr :notworthy:

zdej se dejansko vidi kdo je najboljši in da ni zmagoval samo zaradi ducatija in da bi prej lahko rekli da NI zmagoval ZARADI ducatija v zadnjih sezona(vsaj ne dovolj pogosto)...

in to se bo tekom sezone vedno bolj videlo...

skratka stoner car ;) škoda ker se tale prestop ni zgodil prej, ampak sej je še dolga kariera pred njim ;)

GO Casey! ;)

kaj dela ducati :S:S jao jao.. še hayden ni več hiter...

kenny poznas tisto po bitki se stejejo mrtvi

aja upam da bo stoner odpeljal dirke do konca pol bo zanimivo

vrjamem da bo pestra sezona

post-16508-0-77026100-1296565555_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oooo brez skrbi bo pestro, samo tale rdečko nima za burek letos... mi je prav žal...

":closedeyes: Pametno govoriti je pogosto težko; pametno molčati je še teže

post-16508-0-72536500-1296566787_thumb.jpg

post-16508-0-78019000-1296566850_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil hilton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda kot da pri Ducatiju Rossijeva rama ni ravno najšibkejši člen... Očitno so res šli v radikalno spremembo motorja in morajo še veliko stvari dodelati, drugače bi bil Nicky malo bližje najhitrejšim... :hmm:

nicky pravi da so nardili so 3 različne oklepe, s krilci, brez njih in z manjšim bočnim profilom za vetrovne dirke. okvir pa je še zmer pretrd, preveč tog, in ima še vedno probleme s prednjim koncem v hitrih ovinkih.

po teh testih bodo meli še mesec časa da stvar spravijo v red. zaostanki danes so. . . . veliki.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah .. če nima za burek, mu bom dal jaz 2 eura za burek, pa ga bo imel .. in kaj se bo pol zgodilo :?

Tole z ramo in malo jokcanja pri Rossiju, je po mojem skromnem mnenju, ena velika taktična poteza ... me prav zanima, če bi premeten pokeraš, pokazal vse svoje karte ...

Saj .. ko se bo začelo zares, bomo vsi pametni, ker bomo vedeli rezultat :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se kdo spomni kak je bilo ko je Rossi na Yamaho prešaltal? na takratnih zimskih testiranjih? (ne provociram!) Če se prav spomnim tudi takrat ni blestel na testih, pa še nekak pol pol so testirali, eni v Sepangu eni pa v Avstraliji. V Welkomu pa takoj zmaga. Mogoče se zgodba ponavlja ali pa sem si jo jaz narobe zapomnil... :hmm:

LP Bajsi

jaz tudi menim da bo podobno temu. med dukatisti je rossi odpeljal skoraj polovico manj krogoc kot ostali in je imel najbolši čas med njimi tako da pomojem bo pokazal vse zadnji dan testiranj ali pa na drugem uradnem testiranju pred sezono. vse tiste ki ga zaj dol palijo bo postavo na trdna tla skozi sezono:D sem ziher. pa jutri bo sigurno že malenkost bolše :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se kdo spomni kak je bilo ko je Rossi na Yamaho prešaltal? na takratnih zimskih testiranjih? (ne provociram!) Če se prav spomnim tudi takrat ni blestel na testih, pa še nekak pol pol so testirali, eni v Sepangu eni pa v Avstraliji. V Welkomu pa takoj zmaga. Mogoče se zgodba ponavlja ali pa sem si jo jaz narobe zapomnil... :hmm:

LP Bajsi

joj kolkrat je bilo že povedano sledeče:

čeprav takrat niso testirali vsi na isti dan ampak z nekaj dni zamika, je po koncu tridnevnega testa imel rossi pou sekunde slabši čas, kot pa sete in max na hondi...(jasno na isti progi v istih razmerah)

s tem da je rossi takrat sedel PRVIČ v življenju na yamahi in je bilo to po novem letu, medtem ko sta sete in max itak že v prejšnji sezoni vozila hondo in testirala novo hondo že po koncu sezone do novega leta na testih (takrat je bilo pred novim letom občutno več testov), rossi pa ni smel, ker ga honda ni pustila...

če ti to ocenjuješ kot slabo pol pa tud nevem...

in rossi je bil na enem od testov pred sezono kasneje tudi najhitrejši...

torej tiste zgodbe zagotovo ne moreš primerjati z aktualno, ker je v tem trenutku rossi na vseh testih v drugi polovici dirkačev... lahko pa jo preverjaš z melandrijevo ;) ;) ;)

za melandrije se je tudi govorilo sam da se navadi... med sezono bo vedno boljši... in po vsakem testu je bilo rečeno, na naslednjem bo hitrejši... in kaj je bilo od tega? NIČ!

no ja res da rossi ni meladnri in da je od njega precej več za pričakovati, samo vedno bolj skeptične postajam... sploh pa njegovo jamranje z ramo... že v naprej išče izgovore, kar da vedet da tudi sam ne vrjame tako zelo v uspeh...

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... no ja res da rossi ni meladnri ...

Aha, s temle pa se globoko strinjam!

:yes:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V prvih izjavah je reku da ni bil še nikoli tako vesel na 12. mestu, ker da morajo še delat na sedežu in podobno drugače pa da motor v osnovi mu je kar uredu da ne bo nekega drastičnega spreminjanja.Po analizi so ugotovili da je zgubu skor celo sekundo na prvem in četrtem ovinku ko z veliko brzino prleti v desni ovinek ampak da bo z ramo kvečjemu šlo na bolje in da bo tisto moč ki jo v takih zaviranjih v desni ovinek rabi že še pridobil.

Popravljeno . Popravil musaschi64
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@KennyJR - kje si prebral slabo?? pa spraševal sem...

ja enačil si z današnjo uvrstitvijo, ki pa je bila slaba... tako da je bilo potem tisto tudi slabo :)

sej sm ti samo odgovoril... lahko se mi zahvališ za odgovor, ker sm si vzel čas in ti napisal... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V prvih izjavah je reku da ni bil še nikoli tako vesel na 12. mestu, ker da morajo še delat na sedežu in podobno drugače pa da motor v osnovi mu je kar uredu da ne bo nekega drastičnega spreminjanja.Po analizi so ugotovili da je zgubu skor celo sekundo na prvem in četrtem ovinku ko z veliko brzino prleti v desni ovinek ampak da bo z ramo kvečjemu šlo na bolje in da bo tisto moč ki jo v takih zaviranjih v desni ovinek rabi že še pridobil.

verjel bom ko bom videl... takrat se mu zarad mene lahko do tal priklonim, če bo res tako... sam en mal dvomim .--

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vem, da usi pricakujemo od Rossija samo najbolse....ampak lej...model h seb prhaja, se celi....dokazu je, da je... ne dobr, odlicen! Tko da...we shall see!

Js mocno drzim pesti, da mu rata pridt med prve nazaj, da jim spet pokaze kdo je najbolsi ;) :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjel bom ko bom videl... takrat se mu zarad mene lahko do tal priklonim, če bo res tako... sam en mal dvomim .--

Ti se boš do tal priklonil Rossiju? :eek::slap::lol1:

Sej ne rečem; včasih mogoče res kaj pametnega napišeš, samo take samovščetne in popolnoma debilne izjave pa ti zbijajo vso kredibilnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vem, da usi pricakujemo od Rossija samo najbolse....ampak lej...model h seb prhaja, se celi....dokazu je, da je... ne dobr, odlicen! Tko da...we shall see!

Js mocno drzim pesti, da mu rata pridt med prve nazaj, da jim spet pokaze kdo je najbolsi ;) :evilgrin:

Mene bolj skrbi in preseneča Hayden-ov zaostanek. Glede na to, da se je proti koncu prejšnje sezone že zelo konkretno peljal in da ima sedaj spet 2s zaostanka lahko sklepamo le to, da so Ducatija (no, da sta ga Rossi in Burges) obrnili popolnoma na glavo in da bo Hayden potreboval spet privajanje na čisto drugi motor ter da ga bo treba še korenito popraviti. No, bomo videli kaj bo čez mesec dni. Jutri po mojem rezultati na lestvici ne bodo kaj prida drugačni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!