Skoči na vsebino

MotoGP 2011


Cartman

Priporočene objave

...

mal sm pregledoval rezultate WSBK dirke, in čase primerjal z MotoGp časi iz prejšnje sezone

Stoner je mel pole z 1'30.107 Checca z 1'30.882, kar bi ga postavlo na tretje mesto za Lorenza z 1'30.775 in pred Spiesa z 1'31.386 Pred Spiesom bi bil tud Biaggi! Rossi je odpeljal 1'31.627 kar bi ga na WSBK gridu postavlo tik pred Lavertya z 1'31.858, Za Haslamom in Guintolijem. najbol kruta je primerjava suzukijevih Bautiste in Fabrizia. Alvaro 1'33.224 Fabrizio 1'32.153. Fabrizio bi bil deseti, Bautista je bil 14! Haslamov LANSKI superpole na GSXu je bil 1'31.229!

WSBK je u kvalifikacijah precej blizu motoGPju. V dirki sami pa superbikerji ne morjo sledit tempa.

Hola mojster,

evo, primerjava iz dirke: najhitrejši krog na nedeljski WSBK dirki na Filipovem otoku je imel MadMax z 1:32:012, za njim Carlos z 1:32, 193

na ~2 sekundi zaostanka SBKjevcev IMHO bolj vpliva večja teža in slabše gume, kot pomanjkanje konjičkov

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj v gumah, nekaj v vzmetenju, nekaj v okvirju, v zavorah pa pomoje bolj malo, vsi pač navijačijo gor tahude Brembote in to je to. Sicer pa omejitve nikoli niso v tem, da čeljusti ne bi dovolj zagrabile, pač pa kako to zaviranje na asfalt prenest. GP stroj to pač dela bolje, ker ima vse ostale komponente boljše.

Bi bilo zanimivo videt kako en in drug pospešujeta iz ovinka. SBK motorji imajo navsezadnje 25 % več motorja, Ducati celo 50 % več. Pomoje se to najbolj pozna v srednjem območju, kjer je najbrž več navora pri SBKju. Bi pa fino bilo vidt kako dato z dynometra...

Ko bodo tudi GP stroji spet 1000 kubični, bodo razlike v časih pomoje večje. Je pa res da ni nujno, da bodo vsi šli na polnih 1000, nekateri pravijo, da če bo omejitev goriva ostala pri 21 litrih, da bi bili v tem primeru 1000 kubičneži preveč požrešni, zato bodo nekateri raje naredili motor s tam okoli 900 ccm. Upam da dvignejo omejitev na 24 litrov za vse, ne samo za tiste s polserijskimi motorji, kot je to predlog Dorne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Philip island ima 4,44km torej SBK med dirko zgublja okrog 0,35sec na kilometer. Po moje zgublja povsod po malo. ampak TenKate ti nardi superbike specialko za 120 000€+ddv Zdaj se ne spomnim točno, v spominu imam, da je Suterjev okvir za ninjo zx-rr stal 180 000€? in da motogp stroj stane okrog 2 mio eurov!

Vem, popolnoma mi je jasno, da so zadnje stotinke daleč najdražje, ampak ko gledam te primerjave, me kar malo bega.

po eni strani so zmogljivosti serijskih strojev že v stratosferi, razvoja pa kar ni konec, po drugi, je v motogp toliko razvoja ki je sam sebi namen, in zapravljanja denarja da se ne čudim, zakaj je suzuki zmanjšal ekipo kawasaki pa zbežal. Vsa inžiniring in razvoj pa izniči supersoft guma!

Šala velikanka za konec. Kaj bi povzročilo občutno boljše čase in stane 15€? trije litri bencina.

kak nonsens je vse to dirkanje, pa tako ga mamo radi :surrender:

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno je tudi nekaj v zavorah in ostalih stvare... al kako?

Mislim,da v zadnjem-(še aktualen-že dva meseca) je primerjava SBK in motogp mopija.Lahk pogledam,če je res v tem,če ni v prejšnjem.Oziroma,če kdo hoče skeniram in objavim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v zavorah pa pomoje bolj malo, vsi pač navijačijo gor tahude Brembote in to je to.

v zavorah je velika razlika,

v gp-ju uporabljajo karbonske, medtem ko v sbk-ju niso dovoljene...

velika večina dirkačev, ki prvič sedejo na gp stroj,

na vprašanje kaj jih je najbolj presenetilo, odgovorijo zavore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@cartman, 2mio € naj bi stal letni najem...

tovarne gp strojev ne prodajajo, po končani sezoni pa jih gre večina v prešo

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni...

Danes pa RaceDay... Da ne bote pozabl gledat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni...

Danes pa RaceDay... Da ne bote pozabl gledat!

Kdaj,kje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni...

Danes pa RaceDay... Da ne bote pozabl gledat!

Race Day je 20 marca ! Danes pa je na A kanalu, vsaj tako piše na sporedu, Krog za ogrevanje. Malo bodo bluzili, kdo bi lahko bil novi svetovni prvak, pa z kakšnimi težavami se srečujejo,itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprašanje: a ste tisti, ki sodelujete v tej temi, mnenja da je Stoner ''crasher''? Da zna bit hiter, ampak da ne zna obdržat motorja s svetlečo stranjo nazvgor? Da se zvrne ravno ko ni treba in da je cena njegove hitrosti to, da ga večkrat kot ostali vrže v pesek?

No, kakšen komentar prosim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja, moje mnenje... pač sej vsete :lol:

ne jst ne menim tako... nenazadnje ima stoner rekord v zaporednih končanih dirkah v motogp odkar so 800cc :) sepravi, ko mu gre, ko mu ni treba it čez limit, takrat ne dela napak tudi če je nevem kako hiter... recimo PI 2010, kjer je zgledalo da edini resno vozi :). ampak v zadnjih sezonah, se je moral pogosto peljati preko limita in potem logično sledijo napake... potem svoje doda še ducati, ki je težje vodljiv, predvsem pa te že ob najmanjšem kiksu lahko vrže... recimo v estorilu 2010 je stoner rekel, da v tistem ovinku sploh ni tako močno pritiskal, da je le šel mal bol na široko in bilo je dovolj da ga je odneslo... bili so tudi problemi s prednjim koncem ducatija in nekaj padcev na ta račun (qatar, lemans 2010)... nekajkrat pa je izgledalo, kot da u bistvu niti ne ve kje je limit, glede na njegove čudne izjave po dirkah recimo brno 08 al pa sepang 2010...

skratka kar je bistvo tega, je da honda ni ducati in da če je tako bo na hondi zagotovo drugače... sej se bo videlo, ko ga, če ne kdo drug, pa dani gnal pred sabo...

seveda bo kdo rekel da je stoner že vozil hondo, pa je bil še več na tleh, kot pa z ducatijem... jah je res... samo takrat je bila stonerjeva prva sezona v motogp (recimo tudi rossi ni končal svojih prvih treh dirk)...

pa še tako je bilo, da so se ogromno pritoževali, da jim michelin preko noči ne izdela take gume kot so jo želeli, pač pa pretrdo in pa tudi, da so zadnja honda v hondini hierarhiji in da imajo že celo leto enak motor...

no ja moje mnenje pač je, da bosta stoner in rossi letos dokazala, da je stoner zadnja tri leta pri ducatiju vrgu stran... al pa bi rabil vsaj tako ekipo kot jo ima rossi, ne pa gručo italjanov, ki imajo povečini bolj prazne glave, tisti pa ki jih nimajo, so od tam že odšli...

in verjamem da bo rossijeva ekipa slej ko prej dokazala svojo moč, s tem da bo ducati s časom postal konkurenčen, čeprav čez noč se pa tudi neda... z yamaho se je sicer dalo, ker je bila dober motocikel, ampak imela je nekaj pomankljivosti, ko je prišel rossi, so mu pripravili precej izbire s komponenatami in ko so vse zbrali skupaj je bil motor sposoben zmagovati če ga je vozil rossi...

ducati je pa en kup enega sranja in kakrol so probali je blo isto... potrebnega bo precej več časa... sploh ker gre za povsem drugačen motor... predvsem pa takrat je rossi lahko zmagal če je bila yamaha nekaj slabša od honde, tokrat pač nemore, ker so razlike med dirkači res minimalne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem mnenja da ma Stoner vlko možnosti za osvojitev naslova in bojo letos dirke res zelo zanimive za gledat :kva2:

heh... sej ne da se ne strinjam...

samo do sedaj smo že ene 3 sezone zapored rekli kako zanimivo bo, potem smo pa gledali bol ko ne dolgčas na dirkah... sej 09 sta se lorenzo pa rossi nekajkrat fajn užgala, ampak še vedno smo pričakovali več...

da se nebomo spet opekli... vsako leto več konkurenčnih dirkačev, močnejša konkurenca, ampak vsako leto se jih za naslov bori manj :D

zna se zgodit da bosta stoner in pedrosa razred zase, in da bo tako, da se bo eno dirko stresu en drugo drug, pa bomo gledal spet dirko enega dirkača xD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh... sej ne da se ne strinjam...

samo do sedaj smo že ene 3 sezone zapored rekli kako zanimivo bo, potem smo pa gledali bol ko ne dolgčas na dirkah... sej 09 sta se lorenzo pa rossi nekajkrat fajn užgala, ampak še vedno smo pričakovali več...

da se nebomo spet opekli... vsako leto več konkurenčnih dirkačev, močnejša konkurenca, ampak vsako leto se jih za naslov bori manj :D

zna se zgodit da bosta stoner in pedrosa razred zase, in da bo tako, da se bo eno dirko stresu en drugo drug, pa bomo gledal spet dirko enega dirkača xD

Če se bo eno dirko stresu en, drugo pa drug, bo na koncu prvak spet Lorenzo. Letos bo treba za naslov prvaka končati prav vse dirke četudi na mestih 2-4.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa ni tok naudušla :closedeyes: sm pričakovau (pre)več.

mogoče me je pa samo gaber tok motu :D

Popravljeno . Popravil Sharko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se vam je zdela oddaja na knalu A?

Za moje pojma kar všečna :sleep2:

.....super ekipa.......še boljši moped na sredini .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da se letos lotijo tud kakšne "predstavitve" slovenske moto scene in slovenskih dirkačev....kakšen Jerman (tako Igor kot Marko) bi bila komot gosta v oddaji, da se mal "predstavimo" slovencem....lahko bi blo kaj na tem področju, če se gre že glih o moto dirkah...bi s tem verjetno tudi malenkost izboljšal pogoje za lažje "iskanje" sponzorjev....

Popravljeno . Popravil Gorgh
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da se letos lotijo tud kakšne "predstavitve" slovenske moto scene in slovenskih dirkačev....kakšen Jerman (tako Igor kot Marko) bi bila komot gosta v oddaji, da se mal "predstavimo" slovencem....lahko bi blo kaj na tem področju, če se gre že glih o moto dirkah...bi s tem verjetno tudi malenkost izboljšal pogoje za lažje "iskanje" sponzorjev....

Pred leti so na eni drugi naši televiziji morali športniki plačevati zato,da so lahko bili gosti...Zato se je eden pojavil trikrat-takrat boljši motokrosist pa nikoli...

Bi pa moralo biti tega res veliko več v medijih,ker dejansko se prikazujejo športi in športniki,kjer dosegamo veliko slabše rezultate...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da se letos lotijo tud kakšne "predstavitve" slovenske moto scene in slovenskih dirkačev....kakšen Jerman (tako Igor kot Marko) bi bila komot gosta v oddaji, da se mal "predstavimo" slovencem....lahko bi blo kaj na tem področju, če se gre že glih o moto dirkah...bi s tem verjetno tudi malenkost izboljšal pogoje za lažje "iskanje" sponzorjev....

:notworthy:

Tole tvoje razmišljanje mi je super všeč!

Točno tako ... ponavadi Slovenci samo šimfamo, pa do svojih smo grozno kritični. Zakaj že?

Je to res že v naših pra-genih vsajeno ali smo le toliko nesamozavestni, da ne vemo, kaj početi z izvenserijskimi uspehi posameznikov in je tuje bolj zanimivo?

Vsak, ki se pri nas spopade s težavnim prodiranjem proti širšemu vrhu (sploh v takih športih, kot je moto šport), je velik junak.

Ne le, da mora biti totalno sposoben, ker že v štartu ni denarja, ampak mu je najhujši sodnik (celo nasprotnik?) lastna domača, slovenceljska srenja.

Se mi zdi, da nekateri tukaj zelo dobro poznate Kržišnika & Co. (pohvale vredno, da se spopadajo s tem težkim poslom; v njegovo komentiranje pa se ne bi spuščala :yawn:) in bi lahko malo namignili ... definitivno je slovenski moto šport v naših medijih hudo zapostavljen.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se vam je zdela oddaja na knalu A?

Za moje pojma kar všečna :sleep2:

je blo kr fajn sestavljeno...

edino gaber in boštjan bi lahk mal manj šmekala tako v studiu kot v prispevkih :D pa upam tud da je bila tista s stajlingom zejbancija xD xD

gaber je pa itak že sam po sebi precej ne simpatičen, ampak če to odmisliš je kar fajn...

komi čakam da se začne xD

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da se letos lotijo tud kakšne "predstavitve" slovenske moto scene in slovenskih dirkačev....kakšen Jerman (tako Igor kot Marko) bi bila komot gosta v oddaji, da se mal "predstavimo" slovencem....lahko bi blo kaj na tem področju, če se gre že glih o moto dirkah...bi s tem verjetno tudi malenkost izboljšal pogoje za lažje "iskanje" sponzorjev....

Slovenski dirkači dobro dirkajo, ampak enostavno niso zanimivi. Nihče se po koncu dirke ne vrže v mlako in nihče si med dirko ne vzame premora za scanje. Zakaj bi jih torej televizijci servirali gledalcem?

post-15712-0-77517300-1299424322_thumb.jpg

post-15712-0-06181100-1299424335_thumb.jpg

Jebeš dirkanje, važno da se ščije in umiva.. ;)

Popravljeno . Popravil Igorr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenski dirkači dobro dirkajo, ampak enostavno niso zanimivi. Nihče se po koncu dirke ne vrže v mlako in nihče si med dirko ne vzame premora za scanje. Zakaj bi jih torej televizijci servirali gledalcem?

Jebeš dirkanje, važno da se ščije in umiva.. ;)

....verjemi da Jure preplava blejsko jezero po dolžini za 0,5% tistega kar dobi Lorenzo s tvoje slike, v kompletni "bojni opremi"........sam če ni medijev ne obiskovalcev žal tudi šova ne more bit..... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!