Skoči na vsebino

MotoGP 2011


Cartman

Priporočene objave

bravo casey... lepa dirka, ampak vprašanje bi bilo, kaj bi bilo, če pedrosa nebi popustil zaradi težav z ramo... dobro je vozil dokler je lahko... tudi njemu vse čestitke, na koncu je zgledal povsem preč...

lorenzo na ta račun na drugo mesto, ampak dosegel ga je na velik način... njegovo veliko veselje povsem upravičeno... ta rezultat je naredil v slogu prvaka...

v jerezu se bo ta trio klal za zmago... lorenzo bo zagotovo bližje, pa tudi stoner nemara kej preveč jereza... lorenzo in pedrosa bosta tam domačina in zame prva favorita za zmago...

rossi je res lepo štartal, me je kr "presenetil", naredil je res vse za dober rezultat, poskušal je priti naprej za vsako ceno... res vsa čast, ampak hiter pa še vedno ni dovolj... ni mi zgledal ravno zdelan od rame (napram pedrosi recimo), res pa je da sem ga le za trenutek opazil...

ben je nekoliko razočaral...

dovi je dobro zmlel sica, ki se je spet izkazal z nekim čudnim manevrom... nekako me zelo spominja na rossija, tudi pri njem so vedno zmajali zglavo ob takih "mojstrskih" prehitevanjih... se vidi da sta dobra prijatelja :evilgrin:

dobra dirka... nekaj lepih prehitevanj (ki bi jih videli, če A-jevci nebi ravno takrat šopal reklam)... škoda ker je pedrosa moral popustiti, ker ćene bi bilo res zanimivo...

ŠE ENKRAT BRAVO CASEY ;) PRVA ZMAGA NA HONDI NA PRVI DIRKI ;) BRAVO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa dirka, v večini po pričakovanjih. Stoner bi zagotovo lahko šel še hitreje, se vidi, da je že prekaljen maček. Si pa je skuhal lepo maslo za naprej, saj vse kar bo manj kot zmaga bo razočaranje. Mislim, da ga vsi vidijo kot prvaka. Presenetil me je Lorenzo in sem ga zgleda po krivici pričakoval nižje. Na dirkah, kjer bo lahko šel Stonerjev tempo bo zagotovo zmagal.Pedrosa je zgleda že pred leti hudiču v zameno za hitri štart prodal svoje cohones, in mu zato na koncu veno nekaj manjka.Verjetno bo šel v zgododvino kot eden tistih, ki so bili odlični a nikoli prvaki.Simoncheli v slogu svoje frizure, j.be se njemu za vse. :) Doviciozo je vozil?? Res! Kje? Spies je prvo polovico še vedno mislil da je rookie. Rossi pa se bo v nekaj dirkah pripeljal tudi na stopničke. Vendar ne več tako kot pred leti, za vsako ceno. Pozna se da je starejšejši, bogatejšejši.Toni Elias pa kar veliko razočaranje, še posebej ker je v tej klasi že vozil. Me zanima kako bo na naslednjih dirkah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S. dobra slika Rot, je kar nekaj resnice v njej. Stoner bi na ducu bil danes sigurno bližje vrhu kot Rossi, dokler bi vozil po stezi

Popravljeno . Popravil orcus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no nekak se ne strinjam lih v nulo... moje mnenje je da če bi dani fizično zdržal danes, bi se boril za zmago in bi mel kr precej možnosti, ker sta obe hondi imeli podoben tempo...

aja pa btw... dani je 3kratni prvak...

dovi je vozil ja PRED simončelijem, ki je vozil "v slogu njegove frizure" (wtf?)

danes mislimd a je šel rossi vsaj na začetku kr za vsako ceno... tist štart je bil potencialen za kakšn masaker v stilu AdeA-ja... no seveda rossi ni de angelis, ampak vseeno mislim da je kar precej tvegal, ker je želel biti čim bližje že takoj po štartu.. skratka vzel je zares in želel si je dobre uvrstitve...

ne verjamem pa da lahko kmalu poseže po stopničkah... za to bi rabil slab dan vsaj štirih od tistih 6ih ki so pred njim, tako da ne verjamem... mogoče v kakšnih posebnih okoliščinah... razen če novi okvir prinese kako revolucijo... samo težko vrjamem...

tonči pa... nevem no res nevem... občutek imam da nima niti približno konkurenčnega motocikla, čeprav se mi to zdi zelo čudno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja pa btw... dani je 3kratni prvak...

sem mislil na GP, prvaki nekje drugje so itak vsi na vrhu, če ne vsi nasploh. Že nekaj časa vozi konkurenčen motocikel

v bistvu pa ja, saj ne rečem, vsak vidi malo drugače.

Je pa hecno , ko se spomnim kaj se je pisalo, pa ne samo na tem, tudi na tujih forumih o Stonerju, ko je bil na "bolniški": Da je konec kariere, da je mila jera...pa je prišel nazaj in zmagal

Podobno za Rossija, ko je bil poškodovan pa je tudi že zmagal

Zanimivo je, kako se pri veliki večini dirkačev karakter kaže v stilu vožnje

Popravljeno . Popravil orcus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stoner zna ponovit Doohanove rezultate iz 90-tih ... če bo le dovolj dolgo pri Hondi ! Je zelo talentiran in dovolj mlad. Pedrosa je tudi zelo dober samo če bi stavil na koga je to vsekakor Stoner !

Na Ducatiju bi sigurno bil pred Rossijem (če bi bila v isti ekipi)

Samo prvi 2 prehitri hondi bi bile včeraj Ducatiju (s Stonerjem) nedosegljive. Pa seveda Lorenzo na Yamahi...

Popravljeno . Popravil speeddragon
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je kar noro. Dirka je bla, od lanske, krajša za 12 sekund! Spies bi s svojim časom lani bogato zmagal!! rossi bi bil s svojim časom na lanski dirki peti, letos je za 22 krogov porabil cca 4 sec več kot lani. Abraham bi bil lani enajsti! najbol je napredoval Simoncelli, svojo dirko je skrajšal za 35 sec!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je blo najbolj pomenljivo, ko je komentator reku, da od leta 1974 (!!) ni na startu nobenega suzukija.

Malo me je presenetilo popuščanje Pedrose, samo dejstvo naj bi blo, da ta steza hondi ni tako pisana, pa tud druge probleme naj bi mel,

tko da se strinjam, da je 3. mesto odličen rezultat zaenkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komentator je rekel da je to prvič po letu 1974 da na štartu ni nobenega suzukija...ne pa da jih od takrat ni...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stoner zna ponovit Doohanove rezultate iz 90-tih ... če bo le dovolj dolgo pri Hondi ! Je zelo talentiran in dovolj mlad. Pedrosa je tudi zelo dober samo če bi stavil na koga je to vsekakor Stoner !

Na Ducatiju bi sigurno bil pred Rossijem (če bi bila v isti ekipi)

Samo prvi 2 prehitri hondi bi bile včeraj Ducatiju (s Stonerjem) nedosegljive. Pa seveda Lorenzo na Yamahi...

no ja jst bi rekel da bi stoner tudi na ducatiju zmagal oz bil najhitrejši (če nebi spet kej padel), zakaj bi bilo kaj drugače kot pretekla leta... mogoče bi ga lahko premagal pedrosa, ampak ni mogel voziti takega tempa zaradi nemoči v roki... lorenza pa bi stoner verjetno lahko premagal...

gede na to da je casey vozil dirko 12 sekund hitreje kot lani rossi, kot je nekdo navedel zgoraj...

takole bom rekel.. lani je rossi dovija in lorenza (lorenzo se mu je krepko približeval na koncu, kar je kazalo da rossi ni šel niti približno na polno) ugnal za zelo malo, če bi stoner ostal na dveh kolesih bi tudi rossi moral malce dvigniti tempo, tako da bi bil njegov čas lani hitrejši... pa tudi stoner bi si verjetno privozil prednost, ker je bil precej hiter in nevem če bi imel kaj počasnejši čas kot pa letos...

Popravljeno . Popravil KennyJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi stoner ostal na dveh kolesih bi tudi rossi moral malce dvigniti tempo....

Rossi-jev in tudi od ostalih tempo lani ni bil na nivoju Stonerja, saj je zmagu izključno zato ker je Stoner padu, ko je on že imel cirka 3s al pa celo še več prednosti.Sicer je pa Qatar tko al tko Stoner land.

Kar se pa tiče včerajšne dirke se je pa lepo videlo, da je Pedrosa upočasnil tempo ko je bil spredaj, in ga je Stoner samo opazoval. Če ste gledal kvalifikacije in treninge se je videlo da Stoner z lahkoto dela 1.55 kroge. In točno to se je zgodilo ko je Pedroso prehitel. Začel je delati 1.55 kroge in se odlepil od njega in od Lorenzota ki se jima je takrat že približeval. No kukr kol, huda dirka in komi čakam naslednje boje omenjeni treh...

Zanimiva bo naslednja dirka, ko se bo bolj točno videlo razmerje moči, in če bodo Stoner-ja v Jerezu(kjer je mel do sedaj smolo in piste niti ne mara najbolj)spet ostali lovil, se bo ponovila sezona 2007!

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

B)

Mislim ,da Rossi ne potrebuje nikogar, ki bi mu kaj pokazal.

On je dokazal in pokazal vec od vseh v zgodovini- to je priznal tudi sam slavni Ago!!

Še dirko ali dve......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je kar noro. Dirka je bla, od lanske, krajša za 12 sekund! Spies bi s svojim časom lani bogato zmagal!! rossi bi bil s svojim časom na lanski dirki peti, letos je za 22 krogov porabil cca 4 sec več kot lani. Abraham bi bil lani enajsti! najbol je napredoval Simoncelli, svojo dirko je skrajšal za 35 sec!

:eek: :notworthy:

Mislim ,da Rossi ne potrebuje nikogar, ki bi mu kaj pokazal.

On je dokazal in pokazal vec od vseh v zgodovini- to je priznal tudi sam slavni Ago!!

Še dirko ali dve......

:yes:

Je pa Stoner letos na krilih že od prvih testiranj dalje. Se mi zdi, da je psihično bolje pripravljen kot kdajkoli prej. Če letos ne bo prvak, ... !

Nekako imam občutek, da bo Vale letošnjo sezono v ozadju. Čeprav je po obeh lanskih poškodbah še stal na stopničkah in tudi zmagal, ni še tapravi.

Upam, da bo spet.

Pa saj je moderni šport čisto gladiatorstvo, še včeraj junake danes trgamo na kosce z besedami, v starem Rimu so za to pač uporabljali leve in tigre.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

komentator je rekel da je to prvič po letu 1974 da na štartu ni nobenega suzukija...ne pa da jih od takrat ni...

Hvala,

res je, zmotu sm se v pisanju. Hopkins bi moral nastopit včeraj, sam se niso dogovorili. Zato ta prekinitev od leta 74.

Sicer pa je bila prva dirka sezone, tako da za resne analize poteka prvenstva je malo prezgodaj.

Po mojem mnenju pa Stoner z ducatijem nebi ravno zmagal, ker bi tudi ob idealni vožnji bili drugi še malo hitrejši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stonera mate kot za edinega na zemli ki zna vozit dukatija. to sigurno nebo drzalo se stavim da z letosnjo formo hond in recimo sotner na duceju nebi nikoli zmagal honde bi ga napokale, ne dvomim da bi bila uvrstitev boljša od rossijevega 7 mesta samo zmagal nebi nikoli. pa rossija nea kar tak odpikajte ker mu manjka samo še naslov italjanskega dirkača na italjanskem motorju in sem siguren da nebo odšel prej iz gpja ko tega ne izpolni in po mojem mnenju bo to drugo leto če bo zdravje dalo, polek tega mu je to sigurno velika motivacija. stoner pa bo začel pušit v drugem delu sezone ziher. nebojo vsi samo gledali napredka honde in čakali kdaj bojo hondaši odstopli da poberejo kake stopničke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj, dejanx, poglej potem lanske in letošnje rezultate na istem dirkališču, mislim, da ti bo vse jasno.

Lani je imel PP Stoner, 1.55.007. Dirka, najhitrejši krog, v oklepaju številka kroga: Stoner 1.55.537 (5. krog, zadnji dokončan), Rossi, zmagovalec, 1.56.043 (20), Lorenzo 1.56.042 (19), Dovizioso, najhitrejša Honda, 1.56.157 (16).

Letos PP Stoner, 1.54.137, na dirki 1.55.366 (13), Lorenzo 1.55.730 (15), Rossi 1.56.053 (15).

A moram še kaj dodati??? Ja, da je za Rossi fane odprta ločena tema.

Pa LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo branje oziroma kako trenutno dogajanje v GPju vidi Wayne Gardner: http://www.waynegard...d=62&Itemid=511

Še posebej del: REGRETS, HE’LL HAVE A FEW

Emm,ja. Na žalost se tud men zdi tole 100% točno "Despite all their off-season efforts, the team have fixed precisely nothing."

Morda je še huje! ducati je svoje rezultate v primerjavi z lanskimi poslabšal absolutno, ne samo relativno gledano na konkurenco. Hayden je lani dirko končal malenkost prej kot 42:52.00, letos je potreboval 43:06.xy. Lanski nickyev rezultat je 2sekundi boljši od letošnjega Rossijevega. ni samo de so honde zbezljale, in je tud Lorenzo svojo dirko skrajšal za 9 sekund, ducati je dejansko rikvercal.

kar je blo u nedeljo pozitivnega je to, da je Lorenzo v dirki precej bližje kot se je napovedovalo, in da tud ducatiju z rossijem niso dajali kar sekunde na krog, kvečjemu dobre pol sekunde. kar tud ni tako katastrofično za nas. Prvenstvo bo dolgo in napeto. zagriženi ducatisti in rossifani bodo ziher meli svoje praznike. Vsi skupej pa bodo težko težko potolkli Lorenzota.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nalepka na rossijevem prednjem blatniku. Morda je to resnica, kaj si on misli o desmo 16 :D

post-1354-0-26390500-1300797947_thumb.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa treba povedat, da je imel Hyaden veliko nesreče v prvem ovinku, ker se je pred njem zložil Barbera oz. zapletel s Capirossijem in se je moral Hayden praktično ustavit, drugače bi ga povozil.

Ducati bo imel večje težave na stezah, ki so bolj zavite(zaradi čudne šasije), ali pa na stezah, kjer je več pospeševanja in zaviranja, ker to precej žre bencin. Recimo Sepang.

No, je pa res da ne bojo glih sedeli s sendviči v rokah v Bologni, tko da nekaj napredka lahko pričakujemo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa treba povedat, da je imel Hyaden veliko nesreče v prvem ovinku, ker se je pred njem zložil Barbera oz. zapletel s Capirossijem in se je moral Hayden praktično ustavit, drugače bi ga povozil.

Ducati bo imel večje težave na stezah, ki so bolj zavite(zaradi čudne šasije), ali pa na stezah, kjer je več pospeševanja in zaviranja, ker to precej žre bencin. Recimo Sepang.

No, je pa res da ne bojo glih sedeli s sendviči v rokah v Bologni, tko da nekaj napredka lahko pričakujemo.

RdP se je zložil, ne Barbera. Hayden je bil potem daleč zadnji, Capirossi pa je moral v bokse, ker ga je zadel.

Se pa strinjam z Gardnerjem. Ducati je svetlobna leta daleč od konkurenčnega motocikla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nalepka na rossijevem prednjem blatniku. Morda je to resnica, kaj si on misli o desmo 16 :D

post-1354-0-26390500-1300797947_thumb.jpg

he he he Rossi se pa zna tudi iz sebe norca delat :)

Moje mnenje:

Rossi in Ducati sta čisti dokaz, da so v MotoGpju sami ultra vrhunski nadzemeljski dirkači. In nabijanje da je en jokica in da drugi ne zna vozit, čista bedarija, ki nam sicer kdaj pa kdaj polepša branje, ali pa nam ob razočaranju deluje kot entluftanje.....

Dejstvo je, da Rossi ni čarovnik in lahko pač doseže rezultat glede na trenutne sposobnosti njega in tehnike (kot tudi vsi ostali vozniki). Res je edino to, da ko ima material za zmago, zna to zelo dobro izkoristiti. Stoner je imel zadnja leta na Ducatiju veliko težav (zato je padal in ni bil ful konkurenčen. Ko pa se mu je poklopilo, jih je pa nažgal z naskokom. Enako Pedrosa in Lorenzo. Vsi potrebujejo uigrano kombinacijo in takrat so nepremagljivi. Razlike med dirkači so pa tako minimalne, da jih komaj vidimo.

Prednost v Rossijevi ekipi vidim edino v tem, da bodo to sezono Ducatija spravili na višjo hitrost in ga potegnili iz slepe ulice. Sicer sem tudi jaz pričakoval, da jim bo to uspelo že čez zimo, a kot vidimo, tudi Burgess ni vsemogočni.

skratka vsi so legende in komaj čakam drugo dirko!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RdP se je zložil, ne Barbera. Hayden je bil potem daleč zadnji, Capirossi pa je moral v bokse, ker ga je zadel.

Se pa strinjam z Gardnerjem. Ducati je svetlobna leta daleč od konkurenčnega motocikla.

Mane ob vsem tem čudi le to, da niso že leta 2009 ali vsaj 2010 naredili nekaj drugačnega. Ali Stoner ni znal povedat, kaj je narobe (kar sem sicer sprva mislil, a očitno ni šlo za to), ali pa ga niso hoteli poslušati in so morali plačati milijone evrov da jim je to isto povedal še Rossi.

No, očitno so te milijone vložili predvsem v razvoj dirkalnika za leto 2012 in upajo, da bodo imeli solidno osnovo novega litrskega stroja, ki ga bodo v kasnejših sezonah le nadgrajevali.

Me pa še vedno čudi to, da če že tavajo v temi, ne vzamejo enostavno v kompletu lanski motor (ki na koncu ni bil tako slab) in probajo z njim pregurati sezono (no možno je tudi, da tega Rossi noče ker se mu pri teh letih ni več za igrati s kostmi). Ali pa že sedaj testirajo v bistvu rešitve za naslednjo sezono in ugotavljajo smernice, kam hočejo iti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!