Skoči na vsebino

MotoGP 2011


Cartman

Priporočene objave

meni se ni zdelo, da bi nastavili kakšen narobe paket, enostavno je lorenzo začel nizati hitrejše kroge, ki so bili tudi po več kot pol sekunde hitrejši od kamenkotovih.

Prav tako je, (če se ne motim) kar dvakrat izboljšal rekord steze. Ko pa je bil lorenzo enkrat pred kamenkotom pa je ta postal zmeden, ker vse skupaj ni več izgledalo, kot kvalifikacije in zato ga je lahko prehitel še visoko motivirani dovi.

correct me if i'm wrong

kot ti je rekel MihaJ...

stoner je imel previsok pritisk v pnevmatikah... te so se zaradi tega na začetku obnašale bolje in so se hitreje segrele od ostalih, ter s tem stonerju dale v uvodnih krogih precejšnjo moč, ampak nakoncu so se pregrele in stoner je precej popustil v tempu...

in še vedno nevem, kako lahko tako podcenjujete stonerja v stilu: ne zna se peljat z drugimi, hiter je le ko je sam na stezi itd... tudi stoner je že dostikrat dokazal, da zna s kom obračunat, tako kot večina dirkačev v motogp, ker to so najboljši piloti na svetu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako dirka prvak :). Od štarta do cilja maximum attack! Zelo sem vesel, da je Lorenzo mal ohladil Honde. Zdej je še tolko bol videt kakšno škodo je Simoncelli naredu Lorenzotu v Assnu. Tudi če Spiesa zelo cenim, se mi je zdelo da bi takrat končal bogato drugi. in Lorenzo bi danes vodil v prvernstvu!

Pri ducatiju pa obup. . . .Nicky vozi dodelan gp11 in ga že znajo približno naštelat. GP11.1 je pa v najzgonejši razvojni fazi in ne hote se mi zdi, da tole ni najbol posrečen poskus. Res je, de slabšega vremena kot je letos niso meli še nikoli, in testiranja trpijo. Škoda, ker manjka v špici. Ko je Stoner vozu, nismo nikoli vedeli, kako bo v nedeljo. Rossijev način dela tega ne dovoljuje. Pustimo se presenetiti hehe. Mord pa vendarle klikne. in bo zletelo.

S čim pa so Sica umirili?zgleda de je dobu mal prevelik odmerek pomirjeval, al pa so mu Hondo dali na 6 od 10. Morda se bo le tako navadil odpeljat nekonfliktno dirko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po warm-up je želel Stoner malce znižati tlak v gumah, ker je vedel da bo za dirko drugače, saj se bo do takrat bolj segrelo, torej da se mu gume ne bi pregrevale. Bridgestonov tehnik je dejal da ne, da ni potrebe, in potem njegova ekipa tega ni naredila, kar se je izkazalo za napako, saj je zadnja guma začela popuščati in pomalem drseti, zato mu je tempo padel.

Po 10. krogu se je Lorenzo spustil pod 1.49 in vozil ves čas srednje-visokih 1.48, Stonerju pa so se takrat krogi dvignili nekaj nad 1.49 in je redkokdaj spustil še pod 1.49. Rezultat je potem pač tak.

Rossi je imel 26 sekund zaostanka. Sekunda na krog. GP11.1 se mi zdi bolj ali manj brca v temo. Glede na to, da je po uradnih informacijah GP11.1 samo GP12 z manjšim hodom, bi rekel da tudi GP12 ni nič boljši in da lahko počasi premislijo o zasnovi motorja. Ali pa Stonerju nesejo prazen ček in ga prosijo, kako bi, da ne bi, če bi to on mal neki...

Zanimivo da Simoncelli v dirki ni tako hiter. Me zanima če lahko to pripišemo temu, da mu morajo pripreti mapo za vbrizg zaradi njegove teže, Stonerju pa recimo ne toliko? Ker ko je šlo na ful na treningih je bil sposoben peljati enake ali hitrejše čase.

Še 10 dirk. Prav nič ni odločeno, Lorenzo je pošteno zastavil sedaj ko je videl da je lahko konkurenčen tudi z Yamaho.

anoreksiki so v prednosti in to se ve ze nekaj casa. ker ce bi sici vozil na isti mapi kot na treningu bi mu zmanjkalo ....... logicna razlaga hofmana ze ene 3 dirke nazaj,,, sport 1

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot ti je rekel MihaJ...

stoner je imel previsok pritisk v pnevmatikah... te so se zaradi tega na začetku obnašale bolje in so se hitreje segrele od ostalih, ter s tem stonerju dale v uvodnih krogih precejšnjo moč, ampak nakoncu so se pregrele in stoner je precej popustil v tempu...

in še vedno nevem, kako lahko tako podcenjujete stonerja v stilu: ne zna se peljat z drugimi, hiter je le ko je sam na stezi itd... tudi stoner je že dostikrat dokazal, da zna s kom obračunat, tako kot večina dirkačev v motogp, ker to so najboljši piloti na svetu...

vceraj je bil tlak.....

danes bodo gume.....

naslednji dirki pa ze honda..... :slap:

pac peljal ga je hcat.............

in letos se zdalec ni in ne bo odloceno....:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao, Pedrosa se mi je pa malo zameril s to potezo! Sic se mu je lepo hotel opravičit oz. mu je ponudil roko sprave, on pa "kao" nek car, pa mu odmakne roko! Mislim, res grdo od njega. Misli, da če bo celo življenje jezen na njega, da bo kaj boljše!?

Drugače pa zanimiva dirka včeraj in škoda ker res ni Dovi zmagal ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao, Pedrosa se mi je pa malo zameril s to potezo! Sic se mu je lepo hotel opravičit oz. mu je ponudil roko sprave, on pa "kao" nek car, pa mu odmakne roko! Mislim, res grdo od njega. Misli, da če bo celo življenje jezen na njega, da bo kaj boljše!?

Drugače pa zanimiva dirka včeraj in škoda ker res ni Dovi zmagal ;)

Men se pa ne zdi nč narobe, kaj a je bolš hinavt pa neki dajat roko čeprov ti ni do tega, a ti je boljš izpast lep dečko po TV in dat roko, v resnic pa še zmer mulo kuhat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se pa ne zdi nč narobe, kaj a je bolš hinavt pa neki dajat roko čeprov ti ni do tega, a ti je boljš izpast lep dečko po TV in dat roko, v resnic pa še zmer mulo kuhat.

U bistvu mi je vseeno, ampak zdi se mi brezveze, čeprav vem, da je bil ful jezen na njega, ampak to se v tem športu dogaja! Nevem kaj bi bilo bolje za njega, sem pa mnenja, da ta poteza vsekakor ni bila... v smislu navijačev Pedrose!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot ti je rekel MihaJ...

stoner je imel previsok pritisk v pnevmatikah... te so se zaradi tega na začetku obnašale bolje in so se hitreje segrele od ostalih, ter s tem stonerju dale v uvodnih krogih precejšnjo moč, ampak nakoncu so se pregrele in stoner je precej popustil v tempu...

A ni pri gumah ponavadi tako, da če hočeš gume bolj segrevat, jim zmanjšaš pritisk, če pa se ti pregrevajo, pa pritisk povečaš?

Zanimive so te Bridgestonove gume, da delajo ravno obratno... :unsure:

in še vedno nevem, kako lahko tako podcenjujete stonerja v stilu: ne zna se peljat z drugimi, hiter je le ko je sam na stezi itd... tudi stoner je že dostikrat dokazal, da zna s kom obračunat, tako kot večina dirkačev v motogp, ker to so najboljši piloti na svetu...

Ja, še najbolje je to pokazal v Laguni Seci... :naughty:

Stoner_down.jpg

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

anoreksiki so v prednosti in to se ve ze nekaj casa. ker ce bi sici vozil na isti mapi kot na treningu bi mu zmanjkalo ....... logicna razlaga hofmana ze ene 3 dirke nazaj,,, sport 1

Tudi skakalec ne moreš bit, če maš npr. 90kg oz. si lahko ampak ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hektor se je peljal res dobro... 2 sekundi za Rossijem ni kar tak! Ne vem pa, kje ga je Bautista polomil, ker mu je do 1/3 odlično kazalo.

Tudi Dovi me pozitivno preseneča. Tih, umirjen dirkač, ki nabira točke (tako kot jih je Hayden v svojem zmagovalnem letu). Dobil je letos že dva dvoboja z Rossijem, včeraj s Stonerjem in z malo sreče lahko še letos štrene meša. Sploh če mu Sic še kako uslugo naredi. :)

Čim več takih dirk! Na začetku sem že mislil, da je Stoner naredil "Doohana"....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, še najbolje je to pokazal v Laguni Seci... :naughty:

za primer daš dirko, na kateri sta vozila skoraj sekundo počasnejši tempo, kot ga je bil sposoben voziti stoner, samo zato ker stoner ni mogel mimo rossija...

in je potem naredil trapasto napako, zaradi pomanjkanja koncentracije in zapeljal v bazen peska?

kaj če bi dal kak primer, ko so stonerju pošlji živci... razen estorila 2007, ko je bil že skoraj prvak in je boga držal za jajca. takrat je odpeljal dirko z 2324tisoč napakami in končal kot 3.

Hektor se je peljal res dobro... 2 sekundi za Rossijem ni kar tak! Ne vem pa, kje ga je Bautista polomil, ker mu je do 1/3 odlično kazalo.

Tudi Dovi me pozitivno preseneča. Tih, umirjen dirkač, ki nabira točke (tako kot jih je Hayden v svojem zmagovalnem letu). Dobil je letos že dva dvoboja z Rossijem, včeraj s Stonerjem in z malo sreče lahko še letos štrene meša. Sploh če mu Sic še kako uslugo naredi. :)

Čim več takih dirk! Na začetku sem že mislil, da je Stoner naredil "Doohana"....

dovi letos rez dobro izkorišča dober paket in odsotnost danija, slabo formo rossija itd... zelo dobro se pelje, sploh na zadnjih dirkah... upam da v takem tempu nadaljuje...

njegova prednost je predvsem v tem, da res močno in pozno zavira in je zaradi tega zelo močan v dvobojih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in še vedno nevem, kako lahko tako podcenjujete stonerja v stilu: ne zna se peljat z drugimi, hiter je le ko je sam na stezi itd... tudi stoner je že dostikrat dokazal, da zna s kom obračunat, tako kot večina dirkačev v motogp, ker to so najboljši piloti na svetu...

na prvi del, glede gum ti je že Danci odgovoril.

Glede samega Stonerja pa tako, jaz ga pač ne maram, imam svoje razloge. + še neatraktivno naredi dirko, oz. borbo za prvo mesto, ampak to spada pod osebne zamere. Moraš pa priznati, da se lažje odpelje iz prvega štartnega mesta, kot pa da se skozi dirko bori za zmago. To, da sem napisal, da ima težave z vožnjo za drugimi je bilo bol podjebavanje, še najmanj podcenjevanje. Vsi, ki so v motoGP, moto2, sbk, pa še kaj bi se našlo pa četudi vseskozi na zadnjih mestih so zame carji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz nebi rekel, da je temu tako...

jasno VSAK lažje zmaga če se enostavno odpelje in pridrsa potem do cilja :)

ampak moje mnenje je takšno, da je to, da težko vozi z drugimi oz za drugimi ali tik pred drugimi, posledica predvsem tega, da je vozil nemirnega, težko oblvladljivega ducatija in je bil napram drugim hendikepiran... tudi rossi je letos parkrat že izgubil proti doviju, pa je bil znan, kot nepremagljiv v tem elementu...

dejstvo je da če se je stoner peljal skupaj z nekom je stoner peljal na 100% tisti nekdo pa na 99,7%, potem pa je v odločilnem momentu tisti nekdo več tvegal, peljal na 100% sepravi 2 desetinki na krog več in razlika je bila tu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po warm-up je želel Stoner malce znižati tlak v gumah, ker je vedel da bo za dirko drugače, saj se bo do takrat bolj segrelo, torej da se mu gume ne bi pregrevale. Bridgestonov tehnik je dejal da ne, da ni potrebe, in potem njegova ekipa tega ni naredila, kar se je izkazalo za napako, saj je zadnja guma začela popuščati in pomalem drseti, zato mu je tempo padel.

...

A ni pri gumah ponavadi tako, da če hočeš gume bolj segrevat, jim zmanjšaš pritisk, če pa se ti pregrevajo, pa pritisk povečaš?

Zanimive so te Bridgestonove gume, da delajo ravno obratno... :unsure:

...

Hola,

@ MihaJ: tako kot pravi mojster Danči: gume z nižjim tlakom se bolj segrejejo kot z višjim

@ IBA: našemu je na začetku res kar dobro kazalo, potem pa mu je zdrsilo prednje kolo in je zapeljal v pesek, medtem so šli seveda vsi mimo, zato je končal tako klavrno, na 13 mestu :(

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, mal sem zamočil. Rekel je, da so imeli prevelik tlak in ko se je guma konkretno segrela, se je tlak preveč povečal, guma se je ''napihnila'', kontaktna površina pa posledično toliko zmanjšala da je začela zadnja guma drset.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak moje mnenje je takšno, da je to, da težko vozi z drugimi oz za drugimi ali tik pred drugimi, posledica predvsem tega, da je vozil nemirnega, težko oblvladljivega ducatija in je bil napram drugim hendikepiran... tudi rossi je letos parkrat že izgubil proti doviju, pa je bil znan, kot nepremagljiv v tem elementu...

včeraj ni imel neobvladljivega ducatija pa smo vseeno videli kako je popustil(sicer minimalno), ko ga je prehitel lorenzo.

Na začetku sezone mi je bil kul, zdaj mi je pa iz dirke v dirko bolj antipatičen, celo bolj kot JL. Kremži se, boksa ostale dirkače, ko ne zmaga malo manj kot da se zjoka :cry: .... Nisem ga imel za takega dirkača :BUA:

se strinjam :)

Popravljeno . Popravil exe`FZS
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, mal sem zamočil. Rekel je, da so imeli prevelik tlak in ko se je guma konkretno segrela, se je tlak preveč povečal, guma se je ''napihnila'', kontaktna površina pa posledično toliko zmanjšala da je začela zadnja guma drset.

Hola mojster,

če bi imeli nižji tlak bi se guma še bolj segrela, tlak še bolj povečal, guma še bolj "napihnila"... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Has riding a bike with the 2012 chassis given you good information for future use?

"We have understood that this bike will not be sufficient for next year. In my tests with the 1000cc GP12 I was a little bit slower than today's front runners. The Ducati engineers already have all the data, and they are working to solve the problems with both the 800 and the 1000."

A to pomeni da bodo čisto na novo naredili dučeja?

Pa tale Stoner je iz dneva v dan manj priljubljen, do konca sezone se bo čisto z vsemi skregal :closedeyes: . Na začetku sezone mi je bil kul, zdaj mi je pa iz dirke v dirko bolj antipatičen, celo bolj kot JL. Kremži se, boksa ostale dirkače, ko ne zmaga malo manj kot da se zjoka :cry: .... Nisem ga imel za takega dirkača :BUA:

http://www.gpone.com...al-Mugello.html

Zdaj pa mi potalajte minuse, hehe :P

Če sem jaz prav razumel, so Dučeta na novo spacal skupaj expecial za Rossija, zdej pa vidjo, da so spacal še večje gare kot jih vozi Hayden in bo verjetno potrebno odpeljati motor na Dinos.

Vsakdo, ki zmaguje, ni vesel, če ga drugi prehitevajo. Nisem še videl človeka, ki je tekmovalen, da je skakal od sreče, ko ga je kdo namalal, zdej pa je odvisno kako je to iz face razvidno ;). Se mi pa zdi, da je Stoner čestital vsaj Doviju ;).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še ena Stonerjeva cvetka:

Jorge also received some help from Andrea Dovizioso, who beat championship rival Casey Stoner across the line. This prompted the Australian to joke,"You had a good teammate today."

Nevem a je mislil Stoner da ga Dovi ne sme prehiteti ali kaj? :BUA:

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še ena Stonerjeva cvetka:

Jorge also received some help from Andrea Dovizioso, who beat championship rival Casey Stoner across the line. This prompted the Australian to joke,"You had a good teammate today."

Nevem a je mislil Stoner da ga Dovi ne sme prehiteti ali kaj? :BUA:

:naughty:

picka jedna navadna je..... hajhitrejsi moped ma........ zmagal je letos ze x krat...... pomojem ne vem kaj bi se rad?

jaz bi mu folow me...... nabil na hrbet..... pa kr naslov dal pa mamo mir celo sezono......

sploh mi je vsec oni ironicni nasmeh ko je sici hotel pedrosi roko dat.... :naughty:

glede dovija pa :worship:

rossi pa tak z ono kolarnico ne more visje kot do 6 mesta.....

pomojem bi z yamaho od edwardsa komot 3 bil :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še ena Stonerjeva cvetka:

Jorge also received some help from Andrea Dovizioso, who beat championship rival Casey Stoner across the line. This prompted the Australian to joke,"You had a good teammate today."

Nevem a je mislil Stoner da ga Dovi ne sme prehiteti ali kaj? :BUA:

:naughty:

Ponavadi, če si že kaj spremljal šport, si lahko videl, da imajo v moštvih izbranega nekoga, ki ga forsirajo in ta pač mora zmagat, ker Hondi, Yamahi, Ducatiju ali komurkoli drugemu je v interesu, da so prvaki, pa ni važno kdo je šofer ampak njim je važen naslov, vseeno pa izberejo šoferja, ki ga potihem favorizirajo in sicer na podlagi tega kdo ima največ možnosti za zmago. Zdej v moto GP je to prepovedan, če se ne motim, pa v Formuli 1 tudi, se pa dogaja, da mora podrejeni šofer po nenapisanem pravilu spustiti tistega, ki ga moštvo favorizira, pa če je podrejenemu prav ali pa ne.

So pa čisto očitni primeri v športu, kjer se to lahko počne in se počne. To je npr. kolesarjenje, kjer ekipa dela za enega, ponavadi dobrega šprinterja, ki celo dirko vozi v zaveterju in na koncu z šprintom prinese zmago, ki mu jo je priborila ekipa. Seveda to ni fer, je pa pogoj, če hočeš voziti v ekipi, pol pa se pejd če se hočeš.

Ja, življenje ni fer :grrr .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!