Skoči na vsebino

MotoGP 2011


Cartman

Priporočene objave

Hola mojster,

če bi imeli nižji tlak bi se guma še bolj segrela, tlak še bolj povečal, guma še bolj "napihnila"... ;)

Večja količina zraka se ob isti temperaturi razširi na večjo prostornino, se strinjaš? Plinska enačba itd...

No glej, men je vseeno, samo povem kaj je on povedal. Niti ni nujno da je pravilno, mogoče samo išče vzroke zato da pač ni mogel peljat zadost hitro, kaj jaz vem.

Jaz mislim, da bi res bilo bolje da je Stoner bolj tiho. Tako ga pa vedno novinarji navlečejo na to, da začne govorit o tehničnih podrobnostih, ljudje pa potem skočijo v zrak ''Stoner the moaner'', jokica itd, ker da išče samo vzroke. Če bi recimo dePuniet rekel, da so gume narobe napumpal, tega še v novicah ne bi bilo, ko to reče Stoner, ljudje pograbijo vsako bilko... V glavah ljudi je naredil isto ''napako'' kot Lorenzo; nabil Rossija. Oba zato ne marajo. Pedrosa je enako hiter kot Lorenzo in Stoner, pa ga nihče ne sovraži. Pa recimo Dovi, Sic ali Spies... ista situacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja le za koga navijajo pri tej hisi :grim :grim :grim

A si tudi vido towornjak!? :grim :yea2: :grim

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si tudi vido towornjak!? :grim :yea2: :grim

ga nej blo doma :cry:

mogo sem se obrnit ko sem tole videl pa sparkirat pa poslikat.

danes zacnem bajto na rdeco farbat pa duce cez sv stran.......

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

picka jedna navadna je..... hajhitrejsi moped ma........ zmagal je letos ze x krat...... pomojem ne vem kaj bi se rad?

jaz bi mu folow me...... nabil na hrbet..... pa kr naslov dal pa mamo mir celo sezono......

sploh mi je vsec oni ironicni nasmeh ko je sici hotel pedrosi roko dat.... :naughty:

glede dovija pa :worship:

rossi pa tak z ono kolarnico ne more visje kot do 6 mesta.....

pomojem bi z yamaho od edwardsa komot 3 bil :whistle:

Sem dal že minus.

Kar se tiče vseh tistih gum je moje mnenje, da naj delajo kar hočejo, magar skrajšajo dirko za 10 krogov samo da ne bo poškodb. 220+ konj ni ista obremenitev za gumo kot 120 in če ne morejo narediti boljših gum naj dajo pač nazaj 180 in manj konj ter bolje obvladljiv in lažji motor. Tako pa se dirkači lomijo (Pedrosa!), pomagajo pa jim z nekimi blazinami, ki nimajo nobenega učinka. To je nedopustno. Ta uvedba 1000ccm je pa svetovna neumnost, se bom raje vozil pa gledal SS in SBK kot to...

Kar pa se tiče Stonerja ga ne častim toliko kot Doohana, čeprav je zelo dober. Valentino je imel najboljšo hondo, potem yamaho, z ducatijem pa ni sposoben trenutno zmagati tako kot so bili Loris, Troy in Casey- pa tudi ni bil takrat ducati najboljši motor. Vsi se sklicujete samo na motorje- pa je kdo gledal kaj je delal Bautista, pa manj izkušeni Abraham, ki je prehitel Rossija na kvalifikacijah? Da ne rečem kaj bi lahko naredil kakšen drug pilot, saj jih ne obstaja samo ta ducat, ki so na gridu. In zanimivo, razpon med top speedi na ravnini je bil 1-2km/h vključno z nekonkurenčnim Bautisto. Če izvzamemo gume in ciklistiko, ki jo imajo vsi vrhunsko- kaj nam ostane? Trenutno se je pač najbolje znašel Jorge Lorenzo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa tale Stoner je iz dneva v dan manj priljubljen, do konca sezone se bo čisto z vsemi skregal :closedeyes: . Na začetku sezone mi je bil kul, zdaj mi je pa iz dirke v dirko bolj antipatičen, celo bolj kot JL. Kremži se, boksa ostale dirkače, ko ne zmaga malo manj kot da se zjoka :cry: .... Nisem ga imel za takega dirkača :BUA:

http://www.gpone.com/index.php/en/201107044230/Stoner-Abraham-match-al-Mugello.html

Zdaj pa mi potalajte minuse, hehe :P

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

če bi imeli nižji tlak bi se guma še bolj segrela, tlak še bolj povečal, guma še bolj "napihnila"... ;)

Enačba za tlak ni linearno odvisna od temperature!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stoner, Lorenzo in Pedrosa, so gliha vkup štriha. Mali pizduni, ki non stop nekaj jamrajo in iščejo krivce za svoje napake.

Ker imajo ljudje slab spomin, jih je potrebno spomniti, da je lansko leto nekdo jokal v Team Yamaha, pa neke zastore je delal itd. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Jaz sicer nimam pojma, ampak mislim, da je Stoner pač fental gume. Nekako nebi verjel, da so Doviju gume napumpali drugače. Potem pridemo do debate o različnem stilu vožnje, ki jo lahko zaključimo tudi z ugotovitvijo, da Caseyev slog (res ludo driftanje in dirkanje brez TCja) ni vedno optimalna stvar, ker uniči gume. . . Oziroma, Dovi je svoj material bolje porabil kot Casey. Danes Italjanu vsi pišejo hvcalnice, kako preudarno in premišljeno dirka. Kar se tega tiče, smo po moje videli edinstveno dirko. Stonerja redko kdaj ulovijo, in Dovizioso je redko kdaj tako blizu prvemu mestu. Dovi zna dirkat, je dokazal. In Stoner zna zajebat. Da zajebe tako kot je v nedeljo, pa ni prav pogosto.

Kaj si mislim o njegovem iskanju izgovorov je druga stvar. Podobno si mislim o Pedrosinem manevru izmikanja. Čeprav, jaz morda niti nebi ponudil roke ljudem ki me zmerjajo z debilom in pišejo v kolumne, kako bi me morali zapreti. Sic je vendarle naredil korak preveč v dirki. tam so odločitve včasih precej nagonske. instiktivne. posledice pač ostanejo. Za napisat stvari v blog, ni opravičila.

BTW. Stoner se je danes "stepel" z Abrahamom. Danes testirajo 1000ccm stroje in sta na progi zapela. Čeh se je prišel opravičit, pa je dobil mal avstralčeve prislovične gostoljubnosti. Sad.

Da je Yamaha zmagala dvakrat zaporedoma je baje zasluga novega okvirja. (imho tud garanja dveh super pilotov) iz ropotarnice so potegnili lanske okvirje, ki jih Lorenzo in Spies nista razvijala. Dirkalnik je dobil nazaj zgubljeno stabilnost in ravnotežje. . . .

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW. Stoner se je danes "stepel" z Abrahamom. Danes testirajo 1000ccm stroje in sta na progi zapela. Čeh se je prišel opravičit, pa je dobil mal avstralčeve prislovične gostoljubnosti. Sad.

O tem sem govoril prej ko sem rekel da se bo do konca sezone skregal ali stepel prav z vsemi. Še enkrat nalimam link, lahko si ga prevedete z google translate: http://www.gpone.com/index.php/en/201107044230/Stoner-Abraham-match-al-Mugello.html

Drugače pa se strinjam, kot si rekel SAD :closedeyes:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se vse vrti okrog starih motorjev..

Pa naj si kdo pogleda še zgodovino, ki se vse preveč pozablja- primer SBK leta 2003. Tolikokrat podcenjeni motor ninja 7rr je tega leta opravil

tako z hondo kot z yamaho, v neki meri tudi s suzukijem (vse troje 1000ccm). Da je bila konstrukcija že takrat stara 7, v neki meri pa 12 let vključno z uplinjači je samo nek nezgovorni dokaz. Navsezadnje se je s takim motorjem pisala tudi naša moto zgodovina. In škoda je, da honda leta 99 ni pripravila prave naslednice rc45, mogoče tudi ne, ker je leta 2002 prišla rc211, današnja 212 pa je inačica z pravo prostornino. Hitrejša.

Tudi kawasaki je vzel za osnovo za projekt motogp agragat zx-7rr ter ga povečal na 800. Te prostornine so zadetek v polno za najhitrejše dirkanje,

po moči in vodljivost skoraj primerljive z bivšimi 500gp, kar 1000 ne bo nikoli, razen v manjši ceni, manjši ekskluzivnosti in zame koraku nazaj,

sploh ko gre vse svetovno motoroznanstvo in strojništvo v 'downsizing'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sicer nimam pojma, ampak mislim, da je Stoner pač fental gume. Nekako nebi verjel, da so Doviju gume napumpali drugače. Potem pridemo do debate o različnem stilu vožnje, ki jo lahko zaključimo tudi z ugotovitvijo, da Caseyev slog (res ludo driftanje in dirkanje brez TCja) ni vedno optimalna stvar, ker uniči gume. . . Oziroma, Dovi je svoj material bolje porabil kot Casey. Danes Italjanu vsi pišejo hvcalnice, kako preudarno in premišljeno dirka. Kar se tega tiče, smo po moje videli edinstveno dirko. Stonerja redko kdaj ulovijo, in Dovizioso je redko kdaj tako blizu prvemu mestu. Dovi zna dirkat, je dokazal. In Stoner zna zajebat. Da zajebe tako kot je v nedeljo, pa ni prav pogosto.

Kaj si mislim o njegovem iskanju izgovorov je druga stvar. Podobno si mislim o Pedrosinem manevru izmikanja. Čeprav, jaz morda niti nebi ponudil roke ljudem ki me zmerjajo z debilom in pišejo v kolumne, kako bi me morali zapreti. Sic je vendarle naredil korak preveč v dirki. tam so odločitve včasih precej nagonske. instiktivne. posledice pač ostanejo. Za napisat stvari v blog, ni opravičila.

BTW. Stoner se je danes "stepel" z Abrahamom. Danes testirajo 1000ccm stroje in sta na progi zapela. Čeh se je prišel opravičit, pa je dobil mal avstralčeve prislovične gostoljubnosti. Sad.

Da je Yamaha zmagala dvakrat zaporedoma je baje zasluga novega okvirja. (imho tud garanja dveh super pilotov) iz ropotarnice so potegnili lanske okvirje, ki jih Lorenzo in Spies nista razvijala. Dirkalnik je dobil nazaj zgubljeno stabilnost in ravnotežje. . . .

Kot sem jaz razumel se abraham ni prišel opravičit temveč je sam prišel razbijat v HRC boks kjer mu je vrnil Stoner....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se vse vrti okrog starih motorjev..

Pa naj si kdo pogleda še zgodovino, ki se vse preveč pozablja- primer SBK leta 2003. Tolikokrat podcenjeni motor ninja 7rr je tega leta opravil

tako z hondo kot z yamaho, v neki meri tudi s suzukijem (vse troje 1000ccm). Da je bila konstrukcija že takrat stara 7, v neki meri pa 12 let vključno z uplinjači je samo nek nezgovorni dokaz. Navsezadnje se je s takim motorjem pisala tudi naša moto zgodovina. In škoda je, da honda leta 99 ni pripravila prave naslednice rc45, mogoče tudi ne, ker je leta 2002 prišla rc211, današnja 212 pa je inačica z pravo prostornino. Hitrejša.

Tudi kawasaki je vzel za osnovo za projekt motogp agragat zx-7rr ter ga povečal na 800. Te prostornine so zadetek v polno za najhitrejše dirkanje,

po moči in vodljivost skoraj primerljive z bivšimi 500gp, kar 1000 ne bo nikoli, razen v manjši ceni, manjši ekskluzivnosti in zame koraku nazaj,

sploh ko gre vse svetovno motoroznanstvo in strojništvo v 'downsizing'.

a si mal falil temo? ne. to si res falil na polno :D ne samo temo. Vse skup.

WSBK je bil 2003 prvenstvo samo ducatijev 999

http://en.wikipedia.org/wiki/2003_Superbike_World_Championship_season

link na wiki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW. Stoner se je danes "stepel" z Abrahamom. Danes testirajo 1000ccm stroje in sta na progi zapela. Čeh se je prišel opravičit, pa je dobil mal avstralčeve prislovične gostoljubnosti. Sad.

Nekaj takega piše tukaj:

Things then escalated in the pit lane, where an angry Abraham promptly marched over to the HRC garage to confront Stoner. A heated verbal exchange broke out, with both riders accusing one another of wrong doing, and eventually their respective teams had to intervene to separate the two.

Če se prevede, nekak ni videt, da je Abraham z šopkom rožic prišel do Stonerja, kjer ga je grdi Stoner napadel z gorjačo, tak da ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj takega piše tukaj:

Things then escalated in the pit lane, where an angry Abraham promptly marched over to the HRC garage to confront Stoner. A heated verbal exchange broke out, with both riders accusing one another of wrong doing, and eventually their respective teams had to intervene to separate the two.

Če se prevede, nekak ni videt, da je Abraham z šopkom rožic prišel do Stonerja, kjer ga je grdi Stoner napadel z gorjačo, tak da ...

Baje so bile krizanteme :whistle::whistle::whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ce vedno zabluzi z temi rc 45....

sumim da ze dopoldne malo :alko:

Pa če bi :D Ja motor je hitrejši tud od rsv4, zato pa gre vsem v nos. Da pa ga obožujem sem si pa sam kriv;)

Rossija pač ne, je pa človek z ugledom Capirossi, od mladcev pa Bautista..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo zakaj je danes v Mugelu testiralo le okoli polovica moto gp scene??kje so bili ostali?sploh me čudi kako da ni testiral rossi, ki bi naj iskal neke nastavitve svojega gp 11.1

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo zakaj je danes v Mugelu testiralo le okoli polovica moto gp scene??kje so bili ostali?sploh me čudi kako da ni testiral rossi, ki bi naj iskal neke nastavitve svojega gp 11.1

Lp

Testirali so prototipe 2012. Rossi je to v Mugellu že počel, in na voljo imajo samo nekaj dni testiranja za naslednjo sezono.

Stoner z 2012 postavil rekord proge (1:47.326), Kalio testiral suter bmwja, Ianone pramac ducati....

Pa Stoner razloži kaj sta imela z Abrahamom:

"He was waiting for me on the track - said the Honda rider - I 've passed and he has stepped up putting on my path. Shortly after it happened more or less the same thing, because it surpasses it has slowed down and could use my wake, so I closed the throttle exiting the corner to make him understand that I was not going to pull it. " The two made contact and Karel has directed HRC's angry at the box, but not to escalate the situation we have thought of two men teams. "I did not quite follow it" has defended the Czech rider.

Več pa tule:

http://www.gpone.com/index.php/en/201107044235/IL-RECORD-Stoner-dice-ciao-a-tutti.html

http://www.gpone.com/index.php/en/201107044233/Iannone-sulla-Ducati-al-Mugello.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne bom.

Stoner, Lorenzo in Pedrosa, so gliha vkup štriha. Mali pizduni, ki non stop nekaj jamrajo in iščejo krivce za svoje napake.

Primerjam jih lahko s Prostom, Barrichelom in Schumacherjem - F1.

Ja se strinjam! To delajo mali pizduni... aja, pa tudi zmagujejo! VELIKI pizduni, pa takt ko ne zmagujejo, ne jokajo, ampak takoj postavijo steno med njimi in mostvenim kolegom, kateri samo krade nastavitve, ko pa se to ne pomaga, pa menjajo mostvo, keterega bojo pa ze oni postimali v parih sekundah.... To pa delajo veliki pizduni... Jebiga, ni lepo to slisat, ampak tko je......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja se strinjam! To delajo mali pizduni... aja, pa tudi zmagujejo! VELIKI pizduni, pa takt ko ne zmagujejo, ne jokajo, ampak takoj postavijo steno med njimi in mostvenim kolegom, kateri samo krade nastavitve, ko pa se to ne pomaga, pa menjajo mostvo, keterega bojo pa ze oni postimali v parih sekundah.... To pa delajo veliki pizduni... Jebiga, ni lepo to slisat, ampak tko je......

ves veliki pizdun je postavil lestvico v kolicini naslovov sv prvaka zelo veliko.... :yes:

tako da bodo mali pizduni morali se enih par let vozit....... :yawn:

pa ne nekaj napamet :grrr

aja letos bo jlo...... nasekal kamenkota......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!