Skoči na vsebino

Uvoz motorja iz Anglije


bboyspin

Priporočene objave

Če imaš ceno na računu / pogodbi prenizko, ocenijo po Eurotaxu - ampak praviš, da so Eurotaxi nižji od tržne vrednosti... Torej se načeloma 'splača' dat prenizko ceno (in ne realne, tržne)?

Pa to sploh kje / kdo pogleda? Če da, ali veljajo kilometri na dan nakupa (datum računa / pogodbe) ali datum 'pregleda' (kar pomeni, da lahko manjkajoče kilometre 'dodaš')?

D.

Im prinzip ja. Vendar ne bi pretiraval. Morda se je dobro pozanimat o cenitvah Eurotaxa in potem prilagoditi ceno. Pa tudi vprašanje, koliko so tujci dovzetni za takšne predloge, čeprav niso njim nič v škodo.

Na obrazec za najavo plačila DMV sam vneseš kilometre. Davčna uprava tega ne preverja - vsaj pri meni niso. Pri homologaciji poslikajo tudi števec, vendar so te slike za njihovo evidenco in podatkov ne napišejo na noben obrazec. Druga možnost je, da je bil števec menjan. Samo ugibam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to sploh kje / kdo pogleda? Če da, ali veljajo kilometri na dan nakupa (datum računa / pogodbe) ali datum 'pregleda' (kar pomeni, da lahko manjkajoče kilometre 'dodaš')?

D.

Hmm, ko sem jaz uvažal CBR 600F leta 2007 je veljalo isto pravilo. V Kopru (kjer so delali homologacije) so sicer videli, da je imel motor 4.700 km, vendar je bil letnik 2004 in niso nič težili in komplicirali.

Nisem pa takrat ničesar urejal na davčni, ker DMV-ja takrat ni bilo potrebno plačati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, ko sem jaz uvažal CBR 600F leta 2007 je veljalo isto pravilo. V Kopru (kjer so delali homologacije) so sicer videli, da je imel motor 4.700 km, vendar je bil letnik 2004 in niso nič težili in komplicirali.

Nisem pa takrat ničesar urejal na davčni, ker DMV-ja takrat ni bilo potrebno plačati.

Za rabljen motor velja, če je preteklo več kot 6 mesecev od prve registracije, če ne pa mora imet vsaj 6000 km.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!