Skoči na vsebino

chooper začetnik


crx

Priporočene objave

Moje skromno mnenje na tvoj post! Npr: če vozim v zgornjih mejah omejitve (po tvoje divjanje) AC 135 Km/h ali po cestah ven naselij 90-95 Km/h zame še zdaleč ni psihofizično utrudljivo,kar pa se tiče filanja z :nikotinom,kofeinom,alkotom vsaj pri meni VSE odpade in še tankal bom samo na vsakih 350 Km z čoperjem pa na 150-175 Km in ne mi rečt,da bova iztočasno v BG::hmm:

Seveda ne, sam si naredil napačne zaključke. Divjanje je tisto, kar je nad omejitvami :)

Je pa res, da si ti ubermensch, tako da to zate ne velja, ni na tebe letelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede nato, da je cilj te teme svetovati kakšen motor naj kupi začetnik (ki ni začetnik - profi pa tudi ne) ne bom govoril o tem, da se mi zdi brez zveze z motorjem iti v Beograd po AC, da jaz svojega čoperja tankam na cca 400km in da se v primeru, da moram biti ob treh v BG pač spravim na pot dovolj zgodaj (poleti je svetlo že ob pol petih pa še vročine ni) in uživam v počasni vožnji po svojem okusu in tempu. BTW: sem šel na nekaj skupinskih voženj s prijatelji, ki nimajo čoperjev - še nikoli nisem vozil tako hitro in naredil tako malo kilometrov na časovno enoto. Tankali smo skoraj enkrat pogosteje kot bi sam, na pot smo krenili uro potem, ko sem prišel na zbor, prvič smo stali po 60 km na čiku, ... Ampak to je čar skupinske vožnje. Tako, da o tem kdo koga čaka...

In moje nakladanje je čisto off topic, zato o tem ne pišem.

Za nakup v omenjenih cenovnih okvirih pa priporočam Virago 535, Dragstar 650, Kawasaki EN500 (najcenejši) VN800 (najmočnejši), Hondo Shadow (starejšo 600 ali novejšo 750) in Suzukija 800 (Intruder ali Marauder) Morda tudi nekoliko nekonvencionalnega Hyosunga Aquilo 650. Mislim, da bi v tej skupini našel dovolj veliko izbire in razen najšibkejših Viraga in EN500 zadoščajo za dalj časa. Pa tudi poznam človeka, ki je iz Bandita 1250 presedlal na EN500 in rekel, da mu zadošča. Zavedati se moramo, da težji motorji predstavljajo tudi več teže za premikanje na suhem.

Tako pa naj bi zgledali primerni odgovori v primernih temah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš, Darko3g, to imaš pa prav. Tudi jaz imam podobno izkušnjo. Predlani sem pač na Faaker see šel v skupini sportakov. Veš, da sem se nekako moral njim prilagajati glede hitrosti, tako da je šlo kar hitro. Res je -tankanje, čikpavze, pretegovanje nog in hrbta... No, da zaključim, ko pa sem prejšnji teden šel v Louisa, sem bil tam PREJ, kot zadnjič s sportaki. Sedem gor, peljem, na cilju stopim dol. Umirjena vožnja, nobenega divjanja. Zdaj pa ne vem, pravijo da chopper je hudič za križ, -pri umirjeni vožnji nimaš kaj stati in se pretegovati. Tako, da v končni fazi si na cilju nekako isto, kot sportaki. Medtem, ko te bodo na cilju čakali (če ga bodo žgali), se bodo malo spočili in pretegnili. Pa nikakor nimam namena v slabo luč dajati sportakov, kje pa. Povedati hočem le, da vsaka vrsta motorjev je za določen namen in stil vožnje. Vsakdo mora na svoji koži preizkusiti več vrst motorjev, da se kasneje odloči za pravega. Drek pa je pri nas v tem, da ni testnih voženj, da bi se lahko na licu mesta odločal med več vrstami motorjev. Tako, da enim uspe najti pravi motor iz prve, druge... eni ga iščejo celo življenje.

Aja, tisto tankanje in pretegovanje nog in hrbtov, omenjeno na začetku prispevka, je bilo s strani sportakov. Jaz sem medtem čakal s prižganim motorjem...

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Victory ali BMW ? :naughty:

Triumph Trophy. Ta nov..

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem torbe za chopperja. Naletel sem na trgovino saplex ima kdo kakšne izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem torbe za chopperja. Naletel sem na trgovino saplex ima kdo kakšne izkušnje?

Si že videl te torbe iz Louisa ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yes: Slučalno sem malo iskal, pa nešel omenjeno trgovino v Slo. Imajo kar nekej izbire. Sprašujem tako, če slučajno kdo pozna, ali ima kakšne izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem torbe za chopperja. Naletel sem na trgovino saplex ima kdo kakšne izkušnje?

Ja, slabe! Kot glavni uvoznik za Hyosung niso hoteli popravljati- odpravljati iz strani tovarne priznane napake na sprednjih cilindrih pri modelih gt650, ki so se pregrevali.

Slovenski inport- export svašta firma, ko že ravno vprašaš, drugače pa z torbami najbrž nebo podobnih problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakovost/cena?

Gresta z roko v roki tudi tukaj.,.torbe tja do 100 € so pač iz tanjšega ledra in so bolj kot papir...vendar služijo svojem namenu, če so redno vzdrževane tudi dalj časa...

Če jih boš uporabljav zgolj za to da partnerka vrže not svojo torbico in morda kakšne malenkosti ne bo nobenega problema, ravno tako bodo dovolj dobre za prevažanje kakšne dopustniške opreme...tak da ni panike...glej samo da bodo stilsko šle k motorju in izberi tiste, ki se ti dopadejo..če si bolj zahtevne narave in predvidevaš ,da jih boš precej koristil, pa poglej za torbami višjega cenovnega razreda ...torej tam nad 250 € ...oz. raje 300 + ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne rabim ne vem kaj predvsem pa ne velikih. Za kakšne dokumente, kakšno obleko... skratka bolj drobnarije. Ogledujem si konkretno te torbe . Sicer je bolj dilema ali z resicami ali brez.:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj priporočate, sem še malo iskal in bolj nič našel. V prejšnem prispevku sem dal predlog torb ogledujem si pa tudi iron horse so manjše. Važmo mi je, da spravim noter kakšno malenkost, da mi ne slonijo na izpuhu in da sopotnik lepo sedi in se torbe ne zadevajo. Trenutno imam mere približno (D x V x Š) 30 x27 x14.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej tukaj nimas kaj komplicirat...če rabiš za kakšno malenkost ni važno katere firme je , ni važno kakšne kvalitete je itd. greš do prodajalca prisloniš torbe, ki so ti vščeč in če se prilegajo kot je treba ..jih vzameš...bodo dobre tud tiste za 70€ ..še bolje pa če pogeldaš na spletu za kakšnimi rabljenimi in jih boš dobil čist poceni..

Te iz loisa so čist ok...nimas kaj studirat ! :)

Popravljeno . Popravil schani_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obojne me mikajo. Ravno to je problem, da ni trgovine kjer bi lahko kaj preizkusil. Vsaj jaz je nisem našel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj predlagate, tisti ki ste imeli podoben motor in torbe? Namen imam naročat iz lousa, pa je skraji čas, da se odločim, če vzamem tudi torbe. Seveda, če že kupim nimam namena nazaj pošiljat. Najbolj kar se bojim je to, da bi bile torbe prelike. Te bi bile sigurno prave gledal sem tudi te, vendar se bojim da bodo prevelike predvsem predolge. Pri nas sem našel pa samo te, ki tudi ne izgledajo slabo. Pozna kdo koga, ki bi bil v primeru neustreznosti odkupiti naročen izdelek iz louisa? Ve mogoče kdo kako se dejansko "poševne-paralelogram" torbe merijo? Zanima me dolžina, je to stranica (neglede kje merimo), ali je od prve točke do druge najbolj oddaljene (upam da se razumemo):whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj predlagate, tisti ki ste imeli podoben motor in torbe? Namen imam naročat iz lousa, pa je skraji čas, da se odločim, če vzamem tudi torbe. Seveda, če že kupim nimam namena nazaj pošiljat. Najbolj kar se bojim je to, da bi bile torbe prelike. Te bi bile sigurno prave gledal sem tudi te, vendar se bojim da bodo prevelike predvsem predolge. Pri nas sem našel pa samo te, ki tudi ne izgledajo slabo. Pozna kdo koga, ki bi bil v primeru neustreznosti odkupiti naročen izdelek iz louisa? Ve mogoče kdo kako se dejansko "poševne-paralelogram" torbe merijo? Zanima me dolžina, je to stranica (neglede kje merimo), ali je od prve točke do druge najbolj oddaljene (upam da se razumemo):whistle:

Zdaj pa že malce kompliciraš, se ti ne zdi? ;)

Pojdi gor in jih pozkusi, če se nočeš zafrkavat z vračanjem...

Še prej pa lahko pokličeš in vprašaš če jih imajo na zalogi, ali pa kakega forumaša, ki gre gor lepo prosiš, če preveri zalogo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he, kompliciran tip :rolleyes: . Sem nameraval se zapeljat do avstrije, to bo najboljša varijanta. Bom še prej povprašal, kaj imajo in bo. Kaj pa tisti, ki ste bolj redni obiskovalci, koliko robe imajo po navadi na zalogi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he, kompliciran tip :rolleyes: . Sem nameraval se zapeljat do avstrije, to bo najboljša varijanta. Bom še prej povprašal, kaj imajo in bo. Kaj pa tisti, ki ste bolj redni obiskovalci, koliko robe imajo po navadi na zalogi?

Najbolje je, da motor zamenjaš,kupiš dovolj velike kufre in te neboš rabil prodajat, ko boš kupil drug motor samo nosilce dokupiš.

Ko boš torbe kupil bodo za vedno tvoje razen,če jih boš nekomu poklonil.Jaz imam tank torbo od mojga nekdanjega čoperja za prodat že od leta 1996 en dan jo bom razrezal,da je več negledam.Poklonil bi jo revežu, samo revež nevozi motorja !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he, kompliciran tip :rolleyes: . Sem nameraval se zapeljat do avstrije, to bo najboljša varijanta. Bom še prej povprašal, kaj imajo in bo. Kaj pa tisti, ki ste bolj redni obiskovalci, koliko robe imajo po navadi na zalogi?

...bil v soboto v Vilachu, ko sem se vračal iz Kranjske gore... bolj malo sem pofirbcal... torb je bilo kar precej... svetujem ti , da si privoščiš lep izlet in sam pogledaš... cel teden, vključno s soboto imaš jasno napoved...

Moj nasvet je pa sledeč: Prostora za prtljago ni nikdar preveč... sam bi dal prednost funkcionalnosti, pred obliko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nasvet je pa sledeč: Prostora za prtljago ni nikdar preveč... sam bi dal prednost funkcionalnosti, pred obliko...

Se popolnoma strinjam. Nočem vzet torb, ki bodo prevelike tako, da mi bodo slonele na izpuh in predolge, da bi bili smerokazi v napoto in sopotniku onemogočale sedenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni toliko odvisno od torb, kot od kovinskih nosilcev ki te torbe držijo v pravilnem položaju (lepo narazen - stran od kolesa in auspuha in v pravi višibi). Brez teh nosilcev torb itak ne boš mogel fajn pritrdit, ker ti bodo plapolale.:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nosilce imam že gor. Mislim, da so original oz. standardni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Grazu (louis) je izbira usnjenih torb bolj tak tak..

Morda še nasvet...obišči prvi večji moto zbor in tam se bo zagotovo našla kakšna stojnica kjer to robo prodajajo( vidiš, sprobaš, kupiš)..res pa da bi blo treba še kak mesec počakat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!