Skoči na vsebino

tomos atx


teac

Priporočene objave

Torej stvar je taka, motor sem lani avgusta prodal gospodu srednjih let v sevnico. nevem zakaj ampak prepisa nisem uredil in tako je motor še zmeraj pisan name, ampak pred kratkim sem dobil obvestilo iz upravne enote da moram vrniti tablico, sicer me čaka kazen v vrednosti 160eur, vendar sem izgubil telefonsko številko od gospoda ki je motor kupil in tako ne morem priti do tablic. če je kdo iz sevnice oz. okolice ga naprošam da se malo pozanima oz. če pozna tega gospoda ki je motor kupil od mene in dobi tel. številko. aja še tole, gospod je imel takrat metalic rahlo temno rdečo seat cordoba (letnik okoli 96,97,98).

vse informacije so dobrodošle!

gre pa za ta motor

post-19317-0-17277100-1293527307_thumb.jpg

post-19317-0-68266600-1293527364_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na kupoprodajni pogodbi imaš njegove podatke in v akcijo.

Ni naredil prepisa, tko da nima kupoprodajne.

160 eur kazni? Tablice uradno ni treba vrniti 1 leto po preteku registracije. Jaz je nisem vrnil še po preteku tega leta pa nisem imel nobenih problemov z kaznimi-pri ponovni registraciji je bli potrebno motor odjavit pa prijavit nazaj. Je pa možno da so spremenili pravilnik - glede na to da raznorazne kazni rastejo k gobe po dežju.

Drugač pa nasvet za prihodnjič-vedno naredi prepis, ker se lahko zgodi da ti kakšna kazen priroma na dom. Uradno si še vedno lastnik motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js bi sm neki reku vsem ki pišete kle... pravte da je kupoprodajna pogodba katera je overjena čisti prepis vozila... pa to ni res. zato ker dokler novi kupec ne registrira vozila nase...odgovarja za vse pizdarije stari lastnik pa čeprav je pogodba podpisana! tako da uradno si lastnik ko maš prometno u roki in nič prejj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js bi sm neki reku vsem ki pišete kle... pravte da je kupoprodajna pogodba katera je overjena čisti prepis vozila... pa to ni res. zato ker dokler novi kupec ne registrira vozila nase...odgovarja za vse pizdarije stari lastnik pa čeprav je pogodba podpisana! tako da uradno si lastnik ko maš prometno u roki in nič prejj

To maš prov ja. Jst sem zato ponavad motrje pred prodajo odjavu iz prometa.

Po overovljeni kupoprodajno oz. po prepisu pri pooblaščencu je zadeva sicer zamenjala lastništvo, ampak podatki v prometni (ki jih gledajo polcaji) so še vedno na prejšnjega lastnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To maš prov ja. Jst sem zato ponavad motrje pred prodajo odjavu iz prometa.

Po overovljeni kupoprodajno oz. po prepisu pri pooblaščencu je zadeva sicer zamenjala lastništvo, ampak podatki v prometni (ki jih gledajo polcaji) so še vedno na prejšnjega lastnika.

najbolje je odjavit vozilo preden ga prodaš ja. se strinjam. sicer pa ne vem kako je loh prodau moped brez da bi si vsaj nekaj zapisal..sploh če je bil moped registriran oz. je imel tablico :) čudno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj, v končni fazi, je v tem primeru vseeno -človek nima podatkov o novem lastniku. Bolj kot tistih 160 evrov kazni, je treba imeti strah pred drugimi rečmi...Kadar ne narediš pogodbe, ničesar. Sem pred leti prodal hrošča enemu tipu v MB. Sem rebana klical tedensko, naj pošlje tablice in prometno, da naredim prepis. Nič od nič. Potem ko sem sčasoma pozabil na vse, pa je prišlo od sodišča, da sem v kazenskem postopku zaradi neplačila kazni. :blink: :wacko: Kličem na sodišče, kaj je s to rečjo, če pa ne vem za kakšne kazni naj bi se šlo. In kaj je bilo? -tip je hrošča puščal po Mariboru glih kjer se mu je vsralo. Redarji so zatikali položnice za brisalce, on pa seveda metal stran. Avto pisan name, normalno sem potem jaz plačnik kazni. Sem pa hvalabogu imel doma pogodbo (čeprav na roke napisano) o prodaji avta, pa dve priči podpisani gor. Pošljem kopijo pogodbe in izjavo, da so podatki resnični in odgovarjam zanje, na sodišče. Ni bilo teden dni, ko so po pošti prišle tablice za prepis... Tako da, pobi, ko prodajate vozila, prepis takoj, ali pa vsaj pogodbo naredite in za vsak primer pričo ali dve gor. Nič na lepe oči več.

Seveda pa ti želim vso srečo ob iskanju tega gospoda.

Popravljeno . Popravil motofrik
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej stvar je tak...gospod je imel takrat metalic rahlo temno rdečo seat cordoba (letnik okoli 96,97,98).

Hehe,brez zamere...koji knedl si ti! :grim :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaka šola nekaj stane... Saj, tudi če bi hotel na UE podati izjavo, da je motor prodal, pa ne ve komu... brez kakršnegakoli papirja ne bo šlo. No, če bo ta šola stala samo 160 evrov, ne bo take panike. Da bo le poučna. Sicer se je najlažje in najceneje učiti na napakah drugih, ampak tu in tam se pa lekcija plača. Mah, ko smo bili mladi, smo itak vsi bili lahkomiselni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!