Skoči na vsebino

ceste za vožnjo z motorjem


TBONE

Priporočene objave

ja pa pozabil napisat kje sem to testiral na avtocesti od izvoza Senožeče do izvoza Divače in sicer pred mano ni bilo nobenega avta.

Na tem delu sem tudi sam probu svojga. Tega zihr še lep cajt ne bom ponavlu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TROBNE, ko sem prebral tvoj post sem skoro krepno od smeha.

moj prvi motor je tudi bil R1, 2004 letnik in tudi me je zanimalo kolko gre. valda...

ampak, kljub temu da sem morda malo plehjen, tak hudo pa spet ne, da bi se šel registrirat na forum in odpret tako temo kot si jo ti!

pa to ti ja more bit jasno da se boš samo osmešil in nič drugega.

sry, ampak malo je butasto, če priznaš ali ne.

glede končne hitrosti...

jaz nisem vedo, da je moj motor mel zadaj -2 zobnika in je letelo 299 kje hočeš in kadar hočeš.

sem bil ziher da to gre krepko 300+, ker je kazalo 299, obrati pa so še kar rasli in rasli...

no, pol pa z GPS merim in vidim da gre (samo) 270. katastrofa!

zaradi večih razlogov sem dal zadaj standard zobnik a še nisem čisto sprobal (niti ni neke hude potrebe), mam pa filing, da se bo pri 290 ustavilo, več pa nebo šlo.

na avtocesti to ni problem sprobat, le trenutek moreš najt ko ni prometa na naki daljši ravnici. no, lahko med prometom tudi ampak raje ne...

pa z GPS meri, števec zmeraj laže. 299 po števcu ni tak problem, v resnici pa bo to precej težko izvedljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem skromnem mnenju ni nobene škode in tudi kakšne pretirane nevarnosti ne, če ob primerni uri in primernih razmerah (brez prometa, dobra vidljivost, ...) na avtocesti kdo sproba, koliko gre njegovo vozilo...

Pri nas so avtoceste dokaj dobro zavarovane pred divjadjo, na ravnih odsekih se vidi dovolj daleč itd.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem skromnem mnenju ni nobene škode in tudi kakšne pretirane nevarnosti ne, če ob primerni uri in primernih razmerah (brez prometa, dobra vidljivost, ...) na avtocesti kdo sproba, koliko gre njegovo vozilo...

Pri nas so avtoceste dokaj dobro zavarovane pred divjadjo, na ravnih odsekih se vidi dovolj daleč itd.

D.

povdarek naj bo na NOBENEGA VOZILA!!! ko ti pri cca 260 šleper "ven skoči" po par 100 metrih bremzanja ugotoviš da je šlo od 260 do 80 km/h po sprednji :whistle:

aja pa priporočal bi da odsek kjer misliš testirat prvo prevoziš z recimo 200-220 da vidiš če so kje kake kolesnice in grbine. pri nišji hitrosti se jih mogoče sploh ne čuti, pri top speedu pa znajo bit "rahlo neugodne" :naughty:

GSP je pa obvezen da ne živiš v iluzijah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa posnetek VOŽNJE TOP SPEEDa prosim, ker ni natančnih podatkov v tej temi koliko r1 res stegne. Gps in števec verzija....tako, da lahko potem temo zaključimo.headbang.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tiče pa grobnika (v mislih sem imel kakšno ravnino kjer se lahko na koncu varno vstaviš, glede na to da nisem expert v vožnji z motorjem in nebi šel bremzat na knap).

mogoce bi bilo bolje, da najprej "malo" spoznas sebe in motor. ali pa pocni take bedarije dalec stran od mene.

.Osebno mi je najbolj všeč Golica...

mhm. in zaradi petard, kot so registrirane tukaj, so golico preplavili civilni moto-zandarji z providami (varadero, xx, gsf, goldwing, vfr, ta). in za letos se sele obeta........ :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mhm. in zaradi petard, kot so registrirane tukaj, so golico preplavili civilni moto-zandarji z providami (varadero, xx, gsf, goldwing, vfr, ta). in za letos se sele obeta........ :SS

Hmm,iskreno,veš,to me sploh ne moti in nebi smelo nobenega,prej nasprotno.Čas je ŽE bil! :rolleyes: :surrender:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se pa fantje tko radi pohvalijo, kje so dirkaški odseki....in zakaj tega ne bi prebirali tudi strici miličniki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TROBNE, ko sem prebral tvoj post sem skoro krepno od smeha.

moj prvi motor je tudi bil R1, 2004 letnik in tudi me je zanimalo kolko gre. valda...

ampak, kljub temu da sem morda malo plehjen, tak hudo pa spet ne, da bi se šel registrirat na forum in odpret tako temo kot si jo ti!

pa to ti ja more bit jasno da se boš samo osmešil in nič drugega.

sry, ampak malo je butasto, če priznaš ali ne.

glede končne hitrosti...

jaz nisem vedo, da je moj motor mel zadaj -2 zobnika in je letelo 299 kje hočeš in kadar hočeš.

sem bil ziher da to gre krepko 300+, ker je kazalo 299, obrati pa so še kar rasli in rasli...

no, pol pa z GPS merim in vidim da gre (samo) 270. katastrofa!

zaradi večih razlogov sem dal zadaj standard zobnik a še nisem čisto sprobal (niti ni neke hude potrebe), mam pa filing, da se bo pri 290 ustavilo, več pa nebo šlo.

na avtocesti to ni problem sprobat, le trenutek moreš najt ko ni prometa na naki daljši ravnici. no, lahko med prometom tudi ampak raje ne...

pa z GPS meri, števec zmeraj laže. 299 po števcu ni tak problem, v resnici pa bo to precej težko izvedljivo.

prvo kot prvo če imaš zadaj manj zobnikov je pri fiziki logično da bo vozilo šlo hitreje poleg tega pa če se zadna guma vrti z hitrostjo 270kmh in to prenese na sprednjo in posledično na števec z 300kmh je čisto vseno koliko je zobnikov ker se bo pri +-2 zobnika pri hitrosti na števcu (300) še vedno zadna vrtela samo 270kmh

torej v primeru da ti je z manjšim zobnikom šel v šesti do blokade si zdaj zmanjšal končno hitrost. poleg tega če si imel tako odstopanje si mogu met pa res že zlizane gume (vsaj spredno)

glede krepno od smeha pa si prvo še enkat preber tvojpost se boš mogoče še bol nasmejal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TROBNE, ko sem prebral tvoj post sem skoro krepno od smeha.

jaz nisem vedo, da je moj motor mel zadaj -2 zobnika in je letelo 299 kje hočeš in kadar hočeš.

sem bil ziher da to gre krepko 300+, ker je kazalo 299, obrati pa so še kar rasli in rasli...

no, pol pa z GPS merim in vidim da gre (samo) 270. katastrofa!

zaradi večih razlogov sem dal zadaj standard zobnik a še nisem čisto sprobal (niti ni neke hude potrebe), mam pa filing, da se bo pri 290 ustavilo, več pa nebo šlo.

-Jz pa ko sem prebral tvojega....

-Z -2 zadaj ti bi kvečjemu motor šel težje do 299km/h je pa res,da še nisem zasledil,da bi kdo bil tako omejen v svoji glavi,da bi dal zadaj -2 zoba!

Z original zobniki gre čisto normalno po števcu do 299km/h že v peti!Verjemam pa,da z -2 zadaj ne gre 290km/h,ker mislim,da ne bi razvilo...ali pa...Čeprav dvomim,da bo kdo tako omejen,da bo dal 40eu za zadnji -2 zobnik,ki je totalna bedarija!

@Ice zato sem tudi sam začel tam vozit zelo malo...Upam pa,da vse te provide kaznujejo tudi voznike,ki se vozijo po Golici z raznimi starimi krtijami z hitrostjo 30km/h na omejitev 90km/h in je katastrofa,ko naletiš za ovinkom na takega kretena!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo kot prvo če imaš zadaj manj zobnikov je pri fiziki logično da bo vozilo šlo hitreje poleg tega pa če se zadna guma vrti z hitrostjo 270kmh in to prenese na sprednjo in posledično na števec z 300kmh je čisto vseno koliko je zobnikov ker se bo pri +-2 zobnika pri hitrosti na števcu (300) še vedno zadna vrtela samo 270kmh

HA,HA... števec tudi,ko na mestu sučeš kolo kaže popolnoma enako hitrost kot med vožnjo.

Se pravi pri R1 2004 1.prest.155km/h,2prest-205km/h,3prest-255km/h,4prest-285km/h,5 in 6prest-299km/h

Tako,da če bi rad le na števcu vidu 299km/h jo lahko tudi na mestu sučeš v prazno...

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa res... blush.gif

malo sem se zezno.

spredaj sta bla 2 zoba manj, ne zadaj!

zadaj se 2 več ali manj niti nebi kaj hudo poznala, spredaj pa je to velik %.

hja...

slap.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prvo kot prvo če imaš zadaj manj zobnikov je pri fiziki logično da bo vozilo šlo hitreje ...

Mater vola, kaj pa maš to za eno mašino? zadaj manj in več več zobnikov?! :blink:

Ajaaa, tole bo: mlsbt-4351-shimano_ultegra-rear_derailleur.jpg

Popravljeno . Popravil Kramp
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej Tbone, če se slučajno po prestolnici furaš, daj sliko svojega mopeda gor.

Bom ko se boš mimo moje kište na silo rinil vrata odprl pa te pozdravil. :evilgrin:

hh ti pa si en šaljivec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za lep odgovor.

kar se tiče občutkov je tukaj verjetnost da smo ljudje drugače usmerjeni glede določenih občutkov in jaz bom ta občutek lahko opredeliv šele ko bom, če bom to sam izkusil. pač želim sprobat kako je če imaš notri krepko čez končno hitrostjo večino avtomobilov. kar se pa tiče ovinkov pa sem prepričan da mi bodo v bližnji prihodnosti prerasli v večji vžitek kot sama hitrost in pospeški.

Si pa nekam dobro pismen glede na stopnjo debilnosti tvojega vprašanja :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na tvojem mestu bi združil i okusil oba občutka in sicer tako, da greš z končno hitrostjo v oster ovinek ... bo šlo :? ... jaz sicer ne vem kako to zgleda... boš povedal, a ne :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sori .. 2 x je isti post izpisalo .. prosim, da se zbriše :blush:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa je vse več pametnih odgovorov.

z mano je pa situacija sicer taka meni je najbolj v vžitek iskat z 125ccm skuterjem (majhne velikosti) v konicah kjer avtomobili stojijo in je res malo prostora in da je nekje hitrost 60kmh med avtomobili sicer ni varno ampak je pa manj možnosti da se pri nesreči zgodi hujša nesreča ampak vsi ki to delamo ponavadi ne razmišlamo ali pa ne načrtujemo nesrečo, sicer vem da to ni pametno ampak mi ta adrenalin ko ga dobivam pri tem dejanju pretehta razumno razmišlanje.

... in ker verjamem da imam toliko pameti da bom vsaj za začetek dokler ne dobim pravega občutka malo šparal motor.

Tole vse pove :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam kaj mi je pa najbolj zanimivo da na forimih kjer naj bi bli bol resni ljudje so ubistvu še bol, da ne bomo žalili bomo rekli, "otročji" ljudje, hvala bogu da je vsaj upanje ker je vsaj peščica resnih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam, ne vem če je še kje drugje toliko debilov, kolikor jih je tukaj na Motosvetu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!