Skoči na vsebino

ceste za vožnjo z motorjem


TBONE

Priporočene objave

vedno bolj se mi postavlja vprašanje...

z skuterja na r1 ? ok....

eni smo z a3ml tomosa šli na kaj močnejšega :closedeyes:

drugič?

mladenič resno o tem kje se da peljat 300km/h ?

v bistvu kr na veliko odsekih naše AC :closedeyes:

kdo to počne?

ma vsaj 80% ms je ze prizkusilo top speed svojega 2 kolesnika :rolleyes:

ok o tem da fz6 gre 242 km/h bi se dalo razpravljat ....

drugače pa ful dobra tema za nabijat v 3 krasne :sleep2:

aja ko bom aprila kupil bavaeca bom poročal če gre čez 300km/h...

aja kje bom pa to počel pa ne bom javno na forumu itn.....

drugače pa fantje......

ni vse v desnem zapestju al pa nogi...

malce je treba imet v glavi ....

res pa da je da nam vsem razsodnosti manjka.. tako meni kot marsikateremu drugemu......

drugače pa 300 po ac z avtom ali motorjem res ni neka znanost.....

znanje se kje drugje pokaže...

lp h

ne kupuj bavarca!!!!!!!!

Popravljeno . Popravil kala
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kje sem napisal to, da s hitrostjo dopolnjujem svoj IQ? napisal sem, da to velja za nekatere, tudi v tej debati sodelujoče. lahko da sem napisal dvoumno.

da, probal sem, koliko gre... in o tem nisem spraševal za nasvete tu gori na forumu ali kje v gostilni. ker če bi, bi to bil dokaz omejenosti...

žal mi je, da sem te razočaral, upam pa, da se ne odrečeš nadalnjemu dopisovanju z menoj :)

tema je dejansko zašla...

sam bom uporabil tole: končujem spremljanje te teme

To določeni zgolj predvidevate...je pa res,da se najde tisoč bedarij oziroma razlogov za tako početje...

Napisal si tako,da se je iz tega razbralo kot,da ti tega ne počneš...ker pa si v drugi temi dokazal nasprotno....

Ne vem točno zakaj vendar te spoštujem,kot še neki nickov tle na MS,kar pa nažalost za večino ne morem reči...

Ah saj veš kakšni smo ljudje-motoristi...bolj je tema bedasta raje tipkamo-še dobro,da večina le ko je zima in se ne moremo vozit...

Lep motorističen pozdrav vsem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osel gre samo enkrat na led. le kdo gre 8x ???

"Osel gre le enktar na led, baš to je oslovsko,

modrec ve, danes sem padel, jutri bom plesal po njem". (©Oton Zupančič)

pa ne bom se več prepiral s teboj... bom raje udaril kako debato s sorodnim pozerjem, gobezdačem,... nekom, ki ve, da vožnja z 200km/h v naselju ni sprejemljiva, čeprav se zaradi ravnin in podobnega zdi povsem varna...

Kako si zdaj v tej temi prišel na 200km/h skozi naselja? :unsure:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Domina v Unicefu iščejo ambasadorko mislim da bi bila primerna za to !

Slabe stvari se dnevno dogajajo neglede kdo je egoist,kamikaze,samomorilec idt .............

Popravljeno . Popravil kala
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:):D :lol:

ja tak to je... motociklizem je lepa zadeva...

...dokler ne gre kaj narobe. pol pa vsi z solzicami v očeh - "pa tak fajn poba je bil" in "kako ga je škoda" (da ne omenjam nujno obveznega RIPanja po forumu).

če bi vsak vsaj malo pomislil preden gre izzivat na cesto, verjamem da bi bilo vsaj malenkost drugače.

samo še to... vse kar zgoraj piše je mišljeno za ekstreme, v smisli testiranja top hitrosti na cestah.

vem kala, da ga ti rad stisneš, še posebej tam čez črni kal ampak verjamem da vseeno paziš toliko, da imaš vedno vsaj še malo razerve... kar je nakaj povsem drugega kot početje enega mulčka, ki gre na vse ali nič.

ali se mogoče motim?

no šele zdaj sem videla še drugi del tvoje objave... mogoče v razmislek : če ti po nesreči povozim do smrt otroka na prehodu za pešce, boš lahko živel naprej z mislijo, da se "slabe stvari dnevno dogajajo" in je to pač to? mislim, da ne...

Sej ne da se ne strinjam z tabo ampak samo povedat hočem da se tudi stvari kot je povozit kakega otroka,odraslega ali stareješega (cloveka) se lahko zgodi brez da si izival usodo z brezglavim norenjem.

Res je Domina rad ga stisnem ampak kot praviš zmeraj imam rezervo pri tem to pa ne pomeni da grem počasi zaenkrat imajo moji možgani še kontrolo nad mojo roko.

Dopovedovanje enemu mulcu od 20 let da je to nesmiselno je iluzija lahko pa mu vsaj delno pomagaš če mu svetuješ kje kdaj in kako to po večini sprejmejo seveda če nimajo ego v višavah.

To pa ti iz lastnih izkušenj povem imam sina starega 23 in pred 3 leti sem mu to isto proval dopovedat vendar ni šlo ampak ker se tudi jaz vozim skupaj z njim sem mu to dostikrat dokazal vendar ni bilo sprejeto 100% nekaj pa ja dokler ni imel sam izkušnje na srečo samo z zlomljeno roko pa ne po njegovi krivdi in z hitrostjo 60km (če bi šel hitreje se bi temu izognil) zdaj pa jaz dobijam lekcije od njega to pa takrat ko moji možgani niso v komunikaciji z roko (redko ampak se zgodi) in sem tega vesel da je tako.Zdaj ko ga gledam kako vozi ga vidim bolj zrelega v vožnji pa ne da pelje počasi ampak samo dosti dosti bolj previdno.(sigurno boš rekla hitro pa previdno ne gre skupaj )gre to pa ne pomeni da nekdo mora imet nesrečo da se tega nauči lahko pa z komunikacijo dosežeš vsaj blažji učinek da se agresivnost spusti na nižji nivo ne pa z nakladanjem in provociranjem kot sem tu zasledil v nekaterih postih.

Popravljeno . Popravil kala
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:):D :lol:

ja tak to je... motociklizem je lepa zadeva...

...dokler ne gre kaj narobe. pol pa vsi z solzicami v očeh - "pa tak fajn poba je bil" in "kako ga je škoda" (da ne omenjam nujno obveznega RIPanja po forumu).

če bi vsak vsaj malo pomislil preden gre izzivat na cesto, verjamem da bi bilo vsaj malenkost drugače.

samo še to... vse kar zgoraj piše je mišljeno za ekstreme, v smisli testiranja top hitrosti na cestah.

vem kala, da ga ti rad stisneš, še posebej tam čez črni kal ampak verjamem da vseeno paziš toliko, da imaš vedno vsaj še malo razerve... kar je nakaj povsem drugega kot početje enega mulčka, ki gre na vse ali nič.

ali se mogoče motim?

no šele zdaj sem videla še drugi del tvoje objave... mogoče v razmislek : če ti po nesreči povozim do smrt otroka na prehodu za pešce, boš lahko živel naprej z mislijo, da se "slabe stvari dnevno dogajajo" in je to pač to? mislim, da ne...

Brez zamere ampak tolk črnogleda se vsedeš na mopi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne da se ne strinjam z tabo ampak samo povedat hočem da se tudi stvari kot je povozit kakega otroka,odraslega ali stareješega (cloveka) se lahko zgodi brez da si izival usodo z brezglavim norenjem.

Res je Domina rad ga stisnem ampak kot praviš zmeraj imam rezervo pri tem to pa ne pomeni da grem počasi zaenkrat imajo moji možgani še kontrolo nad mojo roko.

Dopovedovanje enemu mulcu od 20 let da je to nesmiselno je iluzija lahko pa mu vsaj delno pomagaš če mu svetuješ kje kdaj in kako to po večini sprejmejo seveda če nimajo ego v višavah.

To pa ti iz lastnih izkušenj povem imam sina starega 23 in pred 3 leti sem mu to isto proval dopovedat vendar ni šlo ampak ker se tudi jaz vozim skupaj z njim sem mu to dostikrat dokazal vendar ni bilo sprejeto 100% nekaj pa ja dokler ni imel sam izkušnje na srečo samo z zlomljeno roko pa ne po njegovi krivdi in z hitrostjo 60km (če bi šel hitreje se bi temu izognil) zdaj pa jaz dobijam lekcije od njega to pa takrat ko moji možgani niso v komunikaciji z roko (redko ampak se zgodi) in sem tega vesel da je tako.Zdaj ko ga gledam kako vozi ga vidim bolj zrelega v vožnji pa ne da pelje počasi ampak samo dosti dosti bolj previdno.(sigurno boš rekla hitro pa previdno ne gre skupaj )gre to pa ne pomeni da nekdo mora imet nesrečo da se tega nauči lahko pa z komunikacijo dosežeš vsaj blažji učinek da se agresivnost spusti na nižji nivo ne pa z nakladanjem in provociranjem kot sem tu zasledil v nekaterih postih.

dobro si tole napisal :worship:

upam, da se bo vsaj komu vtisnilo v spomin.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez zamere ampak tolk črnogleda se vsedeš na mopi?

Ne gre se za črnogledost... vsak, ki vsaj kdaj prebere moto črno kroniko ve, da se lahko zgodi marsikaj in da se je marsikaj že zgodilo.

Gre se za to, da vam poskušam dopovedat, da motoristi niste untouchable. Kljub vsej polni bojni opremi, ste eden izmed najbolj ranljivih udeležencev v prometu, sploh pa pri takih hitrostih, ki jih danes dosegajo motorji.

In to prevečkat pozabite, ko se vizir zapre in pade mrak na oči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:):D :lol:

ja tak to je... motociklizem je lepa zadeva...

...dokler ne gre kaj narobe. pol pa vsi z solzicami v očeh - "pa tak fajn poba je bil" in "kako ga je škoda" (da ne omenjam nujno obveznega RIPanja po forumu).

Če pa preživijo, pa nastajajo žalostne teme na forumu, kot tista zadnje tri dni, ki jo piše RobiRoberto (pa nimam nič proti gospodu - želim mu, da se mu to ne bi zgodilo ali da bi sedaj lepo okreval).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš res, bo držalo. In kaj še opažam?! Da imajo neki skupni imenovalec. R1. :evilgrin:

Kramp, z vsem spoštovanjem, ne meči vseh nas, ki imamo R1 v isti koš. Imam ta moped že skoraj tri leta, z njim prevoženih 29000 km, pa vseeno ne čutim neke pretirane želje podirat hitrostnih rekordov. Ne bom rekel, da ga nikoli ne bom stisnil do konca, ker bi lagal, samo dokler ne bodo izpolnjeni vsi pogoji (počutje, oprema, vreme in še kakšen bi se našel), tega ne bom počel. Se imam preveč rad, doma me čaka družina in zaradi take stvari ne mislim dajati glave v torbo. Je pa tudi takrat vprašanje, če bom to naredil, ker ne vidim smisla tiščat do konca. Grem raje v drugo skrajnost, narediti čim več km v enem dnevu, z normalno vožnjo seveda :yes: .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre se za to, da vam poskušam dopovedat, da motoristi niste untouchable. Kljub vsej polni bojni opremi, ste eden izmed najbolj ranljivih udeležencev v prometu, sploh pa pri takih hitrostih, ki jih danes dosegajo motorji.

Dej ne nakladaj, itak da smo nesmrtni in neuničljivi B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne gre se za črnogledost... vsak, ki vsaj kdaj prebere moto črno kroniko ve, da se lahko zgodi marsikaj in da se je marsikaj že zgodilo.

Gre se za to, da vam poskušam dopovedat, da motoristi niste untouchable. Kljub vsej polni bojni opremi, ste eden izmed najbolj ranljivih udeležencev v prometu, sploh pa pri takih hitrostih, ki jih danes dosegajo motorji.

In to prevečkat pozabite, ko se vizir zapre in pade mrak na oči.

Verjetno se vsi zavedamo...pa vendar...vseen velik sreče in še več prevoženih kilometrov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe, vidm fantje, da ste si me mal privoščil... :D no sej tak je prav. vsaj vidim, da ste nekateri celo prebrali to kar sem napisala. :D

Tud jaz vsem vam želim ogromno varnih kilometrov in lepih moto dogodivščin... čudovitih popotovanj in dobrih časov na dirkališčih. da bi se tudi po koncu letošnje moto sezone vsi spet brali tukaj na forumu.

Vsakega je škoda, ne glede na vse.

En lep moto pozdrav! :winkiss:

domina

over&out

Popravljeno . Popravil domina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ljudje smo razlicni in imamo razlicne poglede na uzitek - eni uzivajo v prevozenih 50 km na dan in še to s povprecno hitrostjo 150 na uro, drugi so izletniki po mestu, tretji so potovalni avanturisti s prevozenimi 1000 km na dan, cetrti...

vsi smo v istem svetu in se tudi jaz strinjam z domino - zakaj je potrebno cestake in vozniske sposobnosti testirati na cesti in ogrozati sebe ter druge.

ko pride do napake....je tezko izbirati "tarco" kam bos priletel ti in kam motor (zelenica, izogibanje drevesu,..)

v eni temi na forumu ljudje podajajo svoje tragicne izkusnje, da bi nas razsvetlili ter nas zascitili pred samim seboj, v drugi temi pa se sprasuje kje drveti hitro kot torpedo in preveriti koncno hitrost motorja po stevcu, nato pa bodo verjetno se sledila podvprasanja koliko stevec laže....

resnicno vse voznike dvokolesnikov prosim, da si dajte duska na pisti - reskirajte 50 ali 100 ali 200 eur in polagajte ovinke do roba gume, nazigajte do konce hitrosti, itd.

na pisti je enosmerni promet, ni robnikov, ni kandelabrov, ni ograj mesoreznic,......in so velike ter varne izletne cone - cetudi pades je motor malo popraskan, voznik pa ravno tako.

na cesti ne bosta ne voznik in ne motor tako nedolzno odnesla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če pa preživijo, pa nastajajo žalostne teme na forumu, kot tista zadnje tri dni, ki jo piše RobiRoberto (pa nimam nič proti gospodu - želim mu, da se mu to ne bi zgodilo ali da bi sedaj lepo okreval).

Mashina nobeden ne želi žalostnih tem ampak če so že naj bodo v svarilo in opomin vsem vem da je tudi to iluzij vendar samomorilcu lahko pomagaš samo z pozitivno komunikacijo ne z nabijanjem in ostalimi sranji katerih jih v tem postu ogromno fant je postavil res vprašanje ki morda ja ali pa ne spada v ta forum vendar se mu lahko svetuje na primeren način in svetuje ker če nabijamo mu ne pomgamo če pa mu svetujemo je še kaj šans da se mogoče zave ta je to početje lahko nevarno da nima dovolj izkušenj da ni tako sposoben kot si je to mislu itd... ali pa to poskuša z kakim pametnim nasvetom in samemu v razmislek to testiral..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kramp, z vsem spoštovanjem, ne meči vseh nas, ki imamo R1 v isti koš. Imam ta moped že skoraj tri leta, z njim prevoženih 29000 km, pa vseeno ne čutim neke pretirane želje podirat hitrostnih rekordov. Ne bom rekel, da ga nikoli ne bom stisnil do konca, ker bi lagal, samo dokler ne bodo izpolnjeni vsi pogoji (počutje, oprema, vreme in še kakšen bi se našel), tega ne bom počel. Se imam preveč rad, doma me čaka družina in zaradi take stvari ne mislim dajati glave v torbo. Je pa tudi takrat vprašanje, če bom to naredil, ker ne vidim smisla tiščat do konca. Grem raje v drugo skrajnost, narediti čim več km v enem dnevu, z normalno vožnjo seveda :yes: .

LP Robert

Robert zakaj pa misliš da ima nick Kramp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj vseeno nic osebnega :closedeyes:

pač trdim da 95% formasev ve koliko gre njegov motor :yes:

jaz točno vem koliko gre moj... ko gre 110 kali kaže 120 ... na končno me pa še noben ni zmeril ker traja...:P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr yamahi itak števc ne pokaže prek 299km/h( če se ne motm, če pa se me pa popraute) tko da itak bz da gres probavat k neboš nč nouga ugotovu:P

nekaj pa le lahko ugotovi..če je iz pravega testa ... za palačinke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekdo je pa tudi napisal za moj prvi motor ja to je moj (dejansko moj) težek motor sem pa prej že vozil od kolegov in bratranca 600ccm. pred tem so bili pa 125ccm 2in4 takt (majhni) in 250leonardo torej vsi skuterji pred tem pa še mopedi.

vem tudi da bi se za prvi motor (močnejši motor) bilo bolj pametno odločiti za 600ccm ampak ker je bilo cenovno isto (in tudi ker se r6 ne da na nikakeršen način voziti z A2 sem tako ali tako mogel naresti A neomejeno) in ker verjamem da imam toliko pameti da bom vsaj za začetek dokler ne dobim pravega občutka malo šparal motor.

ne smeš čisto vsakemu verjeti ko ga vidiš v ogledalu...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na tvojem mestu bi združil i okusil oba občutka in sicer tako, da greš z končno hitrostjo v oster ovinek ... bo šlo :? ... jaz sicer ne vem kako to zgleda... boš povedal, a ne :P

ja itak ... od kdaj pa palačinke govorijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No prow, nej ti bo.

Kočevje - Dvor. Na tistem zadnjem spustu proti Dvoru kar do konca prtisn. Boš prakticiral Mausov nasvet. :evilgrin:

ne ga napeljevat k samomoru iz zasede ,no...tam sem še jaz lani avgusta tri dol šaltal...z apnčkom...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je res tak hud udarec za ego, če te nekdo prehiti na AC?

Če boš ti vozil tako kot je treba (beri - uporabljal ogledala, smernike, ...), se ti nima kaj zgodit, pa če nekdo mimo tebe švigne 450 na uro... :slap:

D.

deli s 3 pa bo realno dojemanje bližajočih se objektov od zadaj ... vsaj dokler ne bo ritnih radarjev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!