Skoči na vsebino

ceste za vožnjo z motorjem


TBONE

Priporočene objave

Človek bi moral biti center in s to tehnologijo bi morali krepiti njegove lastnosti, in ne obratno, kot počnemo sedaj! :wallbash: Kjer je tehnologija center dogajanja, razvoja,.. človek se pa smatra kot odvečno bitje (celo stroj).. A ni tako ? :surrender: :?

problem je v tem, da je človek omejen tako gibalno kot miselno in kot tako bitje enostavno ne dohaja zmožnosti in razvoja tehnike... koliko tisočletij je že trajalo, da smo se navadili na podnebje, prehrano ipd ipd ipd???

dejstvo je, da se človeški čuti niso nič kaj spremenili od tistega dne, ko so najzmoglivejši in ljudstvu dostopni motocikli drveli s hitrostjo 17km/h ter danes, ko ta hitrost znaša 317km/h, karikiram seveda...

pri 17km/h je človek imel dosti več časa za razmišljanje o svojem početju na poti od A pa do B. pri 317km/h je časa manj, opravljene poti pa enako...

tudi kosti in glava so zdržale marsikatero neprijetnost, ki se je zgodila pri 17km/h... ;)

in nekako res lahko potegnemo vzporednico z varnostjo, nesrečami, posledicami,...

pa dovolj filozofiranja, sicer bom prišel še do tega, da sta motor in avto dejansko bila izumljena kot neko delovno sredstvo, pripomoček, danes pa se v tej temi o njima pogovarjamo kot o predmetu športa, prostočasnih hobi aktivnosti,...

sprevrženo, kajne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

elo: še bolj kot naravne omejitve je zanimivo to, da se kljub zakonskim omejitvam (hitrost, zmerna vožnja) še kar naprej delajo vedno hitrejši in zmogljivejši motorji, katerih ne smeš na cesti izkoristiti...

S prodajo takšnih motorjev že v štartu dovolijo in se zavedajo, da bodo kršitve :)

Nekdo, ki nabavi npt. novega bmwja rr, najbrž nima v mislih vožnje po omejitvah...?

Podobno kot če bi lahko nosili orožje, ne bi pa smeli streljati.

Popravljeno . Popravil Snecer
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni tako.

Vse je napeljano okoli človeka - okoli njegove lenobe in okoli njegove pogoltnosti. In zaradi tega tudi niso dobrine enakomerno porazdeljeno.

Zeitgeist.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekdo, ki nabavi npt. novega bmwja rr, najbrž nima v mislih vožnje po omejitvah...?

Podobno kot če bi lahko nosili orožje, ne bi pa smeli streljati.

Ne strelja pištola in ne divja Bmw RR temveč to počne človek, ki ju uporablja. Ta isti človek ju tudi kupi, čeprav se ve kje in kako se lahko orožje uporablja in kakšne so omejitve na javnih cestah. Problem smo 'mi' in ne 'oni'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Fritz, prav imaš, ko se bo razčistilo naslednje, bo vsem jasno:

Motor vozi človek ali človek vozi motor

Pištola strelja s človekom ali človek strelja s pištolo itd itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UUUFFF! Sedaj ste pa zadel "zofko" v čelo.

V osnovi so vse ceste primerne za vožnjo z motorjem :whistle:. Saj je bilo vprašanje "ceste za vožnjo z motorjem" ali se motim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobno kot če bi lahko nosili orožje, ne bi pa smeli streljati.

Emm, saj pravzaprav je tako - če imaš dovoljenje za nošnjo, kolikor vem, to še ne pomeni, da lahko streljaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Emm, saj pravzaprav je tako - če imaš dovoljenje za nošnjo, kolikor vem, to še ne pomeni, da lahko streljaš.

Lahko streljaš, sam ne vsepovprek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi bi to temo lahko preimenovali v nabijanje v dolgočasnem zimskem času.

je pa res da je postregla do zdej že z kar nekaj posti, pr katerih sm se prou fajn nasmejala.tongue.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko streljaš, sam ne vsepovprek.

Aaaa, tako ... No, saj z avtom ali motorjem lahko tudi voziš neomejeno hitro - ampak ne povsod ... (pista ali v nujnem primeru ko gre za življenje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UUUFFF! Sedaj ste pa zadel "zofko" v čelo.

V osnovi so vse ceste primerne za vožnjo z motorjem :whistle:. Saj je bilo vprašanje "ceste za vožnjo z motorjem" ali se motim?

se motiš to je bil samo naslov vprašanje je bilo pa drugačno sicer pa je še vedno na začetku teme in si ga lahko pogledaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zdravo sem nov na tem forumu in me zanima če kdo ve kje bi se našlo kakšno cesto ali dolgo ravnino kjer ni, ni veliko, prometa da bi se dalo testirat končno hitrost motorja (kakšna zapuščena steza ali kaj podobnega)

lahko pa tudi napišete kakšno cesto kjer je se je vžitek voziti z motorjem (mogoče se najde kakšna dobra ki jo ne poznamo vsi)

Burt Munro je hodil v Bonneville. Pošlji kakšno sliko.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

po mojem boš tukaj našel odgovor:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QTlyxfzJPHM#at=153

Popravljeno . Popravil DAMI33
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!