Skoči na vsebino

Zakaj crkne?


Timi123

Priporočene objave

Živjo! Imam problem. Imam štirikolesnika yamaha raptor 250cc ... in ko ga prižgem na štarter mašina dela kot urca...ko pa odklopim akumulator med prižganim motorjem..hkrati motor crkne. je komu znana ta napaka ali kdo kaj ve kaj je zanilč?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Imam problem. Imam štirikolesnika yamaha raptor 250cc ... in ko ga prižgem na štarter mašina dela kot urca...ko pa odklopim akumulator med prižganim motorjem..hkrati motor crkne. je komu znana ta napaka ali kdo kaj ve kaj je zanilč?

Čist laično. Verjetno so nekateri deli motorja nadzorni periferij in vozila gnani s pomočjo elektrike iz akumulatorja :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Imam problem. Imam štirikolesnika yamaha raptor 250cc ... in ko ga prižgem na štarter mašina dela kot urca...ko pa odklopim akumulator med prižganim motorjem..hkrati motor crkne. je komu znana ta napaka ali kdo kaj ve kaj je zanilč?

Najbolje vprašati pooblaščenega serviserja ali prodajalca, ta ti bo dal verodostojne podatke, vse ostalo so več ali manj ugibanja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nemogoče da je to normalno. kolega ma identičnega 4 kolesnika pa mu dela tudi ko izglopi akumulator :blink:

Pol pa je polnjenje u curcu (regler pa to) Crkne ker ne proizvaja svojega štroma ampak ga dobi le iz aku !!!

Pa to početje (odklop) med delovanjem motorja ni priporočljivo saj potem prihaja posledično do okvar podobni tvoji :wallbash:

Tistga kupca bi jaz nekam nasuval saj veš kam :whistle:

LP

Popravljeno . Popravil kamerad
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

počakaj da ti brumer/bremzer, odgovori ali pa ga sam kontaktiraj...

o elektriki na mopedih dejansko dosti ve in bo njegov odgovor kar kompetenten...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah kaj pa če je recesija? pa nekateri nimamo denarja za servise.

...če vprašaš na servisu, nič ne stane. Lahko tudi po telefonu. Pač povej, kaj te muči, -ni vrag da ti ne bo povedal kaj je ali kaj ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ps:če tvoj regler ni bil defekten je zdaj sigurno!Včasih imaš lahko tudi SREČO,da necrkne in to SAMO v slučaju, da so bili vključeni porabniki npr:luči,el.črpalka itd.

Glede nato,da je tolk neumen,da je pustil,da nekdo z ŠE njegovega motorja odklopi akumulator tudi ni škode,če mu vse crkne!Pa nočem biti nesramem vendar mislim,da vsaka šola neki stane,popoln kretenizem pa je prav,če te udari po denarnici!Si po vsaj zapomnil za v naprej!

TIMI Kako si sploh lahko dovolil,da to nekdo naredi???? Oprosti sam si res debil!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj forume imamo zato, da kdo vpraša nekaj, česar ne ve.

Zato se mi zdi žaljenje tukaj nepotrebno.

Po toči spraševati je prepozno!

Se opravičujem,če se vidi žaljenje...Men se vidi zgolj kretenizem.Kot uni tipi iz @trojan69 linkov,ki vsipavajo pesek v mašino,da bi jo speskali itd...da pa pustiš nekomu,ki ga niti ne poznaš,da uničuje tvoj motor pa je moje mnenje,da nisi popolnoma čist v glavi ali imaš zgolj preveč denarja...

P.S

Dobro,da jim nisi pustil,da odlopijo akumulator in se priklopijo na tvojo punco ali mogoče si :hmm:

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: kaj bi pa lahko crknilo, če izklopiš akumulator ?????

motor mora popolnoma brez napake teči dalje saj ne potrebuje energije iz akumulatorja, če laufa.

Motor je ugasnil ,ker alternator ne dela, ta bi namreč moral filati, zato tudi je tam !

pel k štromarju, naj ti zrihta alternator.

Če pa se boš tako naprej vozil, ti bo izpraznilo akumulator in motor bo ugasnil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Akumulator predstavlja tudi upor, zato brez njega napetost naraste in kaj skuri. Tko piše v knjićžici od rs 125, da naj se ne odklaplja akumulatorja ko motor deluje, zaradi tega. Za ta namen se dobi "battery eliminator", če se hočeš znebit akumulatorja in pač laufat motor na kurbl al pa ga porivat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: kaj bi pa lahko crknilo, če izklopiš akumulator ?????

motor mora popolnoma brez napake teči dalje saj ne potrebuje energije iz akumulatorja, če laufa.

Motor je ugasnil ,ker alternator ne dela, ta bi namreč moral filati, zato tudi je tam !

pel k štromarju, naj ti zrihta alternator.

Če pa se boš tako naprej vozil, ti bo izpraznilo akumulator in motor bo ugasnil.

Prej pa še naj vseno zmeri voltažo ob ugasnjeme in ob prižganem. Če bo enaka je hin alternator, če pa bo 12 in cca 16-18V pa dela čist vredu.

Akumulator predstavlja tudi upor, zato brez njega napetost naraste in kaj skuri. Tko piše v knjićžici od rs 125, da naj se ne odklaplja akumulatorja ko motor deluje, zaradi tega. Za ta namen se dobi "battery eliminator", če se hočeš znebit akumulatorja in pač laufat motor na kurbl al pa ga porivat.

Sem vozil rsko tudi brez akomulatorja.

Popravljeno . Popravil norc 16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede nato,da je tolk neumen,da je pustil,da nekdo z ŠE njegovega motorja odklopi akumulator tudi ni škode,če mu vse crkne!Pa nočem biti nesramem vendar mislim,da vsaka šola neki stane,popoln kretenizem pa je prav,če te udari po denarnici!Si po vsaj zapomnil za v naprej!

TIMI Kako si sploh lahko dovolil,da to nekdo naredi???? Oprosti sam si res debil!

Zakaj debil? Nekateri motorji sploh niso imeli akumulatorjev pa so lepo delali. Vžig na ročico pa je šlo. Sedanji motorji pač delujejo drugače. In če kolegov identični model teče brez akumulatorja, potem pač naivno lahko pričakuješ, da je to običajno.

Ne poznam delovanja elektrike ampak, ko je akumulator prazen, lahko motor zaženeš s kabli in potem deluje sam. Pa je akumulator še vedno prazen (no skoraj prazen). Tudi jaz sem mislil, da bi to moralo delovati. ampak očitno je neka povezava, ki onemogoča odklop akumulatorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj debil? Nekateri motorji sploh niso imeli akumulatorjev pa so lepo delali. Vžig na ročico pa je šlo. Sedanji motorji pač delujejo drugače. In če kolegov identični model teče brez akumulatorja, potem pač naivno lahko pričakuješ, da je to običajno.

Ne poznam delovanja elektrike ampak, ko je akumulator prazen, lahko motor zaženeš s kabli in potem deluje sam. Pa je akumulator še vedno prazen (no skoraj prazen). Tudi jaz sem mislil, da bi to moralo delovati. ampak očitno je neka povezava, ki onemogoča odklop akumulatorja.

Ker je...Seveda deluje,ker ima alternator kaj polnit...

Glej,ko pride kupec k meni kupit motor.Mora PRED vožnjo pokazat denar!Če pade je denar moj!Da bi mu pa pustil kaj šravfat razen oklepov dol,da vidi,če so kje varjeni ali...pa NI in NE bo nikoli šanse,dokler ni denar v mojem žepu in pogodba podpisana....potem pa naj zaradi mene tanka vodo ali nafto namesto bencina!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj debil? Nekateri motorji sploh niso imeli akumulatorjev pa so lepo delali. Vžig na ročico pa je šlo. Sedanji motorji pač delujejo drugače. In če kolegov identični model teče brez akumulatorja, potem pač naivno lahko pričakuješ, da je to običajno.

Ne poznam delovanja elektrike ampak, ko je akumulator prazen, lahko motor zaženeš s kabli in potem deluje sam. Pa je akumulator še vedno prazen (no skoraj prazen). Tudi jaz sem mislil, da bi to moralo delovati. ampak očitno je neka povezava, ki onemogoča odklop akumulatorja.

Ne vem..Jawe 350 npr. ne morš zalavfat če je akumulator prazen-pa ma kik-start.

Možno da ob nožnem zagonu alternator proizvede premal moči, da bi dal dobro iskro trance_19_hmm.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

debil te je naredu!:naughty:

Zato pa sem jz pustil tujcu šarat po motorju in imam zdaj probleme...

Včasih mora biti nekdo zaradi takih stvari bolj nesramen,ker ti ostanejo v spominu.In vsaj upam,da si boš to zapomnil in nikoli več pustil nekemu tujcu šarat po svojem motorju...

Tud ko sam naredim kako napako se sam nase rajezim ko...le zato,da se mi vtisne v spomin in se kaj podobnega ne ponovi-ponavlja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!