Skoči na vsebino

Moje izkušnje - Arhiv


RobiRoberto

Priporočene objave

Obrabljeni kolk me boli tudi sedaj na kavču, ko je pred mano prenosnik ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Moj današnji jutranji urnik" je bil enak včerajšnjem, kar je bilo zopet SUPER.   :worship:

Včeraj je hčerka :inlove: v Ljubljani v Hervisu poskrbela za tisto :worship: , za kar bi jaz moral že zdavnaj poskrbeti kar v Idriji. :blush:

IMG_6530.JPG

IMG_6531.JPG

IMG_6528.JPG

IMG_6529.JPG


Idrijska Bela: kdaj je deževalo in zakaj so zopet "onesposobili" kopališče pr' Lajštu ??? :hmm:

IMG_6534.JPG

IMG_6533.JPG

IMG_6535.JPG

IMG_6536.JPG

IMG_6537.JPG

IMG_6538.JPG

IMG_6539.JPG

IMG_6541.JPG

IMG_6542.JPG

IMG_6543.JPG

IMG_6544.JPG

IMG_6545.JPG

IMG_6547.JPG

IMG_6548.JPG

IMG_6550.JPG

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ste vedeli, da je med Solkanom in Plavami, po levi strani Soče tudi 10 km dolga kolesarska steza.   :worship:

SolkanPlave.jpg

Kdaj ???   :hmm:

Solkan.jpg

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje sploh priti na to kolesarsko stezo med Solkanom in Plavami, da "moj obisk" Solkana slučajno ne bi bil "zastonj" = "čika google" ve vse ... :OK:

Najbolje je, da parkiraš na parkirišču pred Solkanom (???), če je polno je dobra opcija tudi kajakaški center. En dan bo speljana brv, ki bo povezovala kolesarsko pot na desnem bregu Soče in kajakaškim centrom na levem. Do takrat je pa potrebno čez Solkanski most proti Brdom in se po 200 metrih vzpona spustit levo. Tukaj se uradno začne skoraj 10 kilometrska kolesarska pot "Solkan-Plave". Namesto borbe za preživetje po vijugasti cesti, skupaj s tovornjakarji in lokalnimi cestnimi dirkači, uživaš v tišini, gladkem asfaltu in prijetni sapici, ki pihlja po dolini. Spodnje Soško dolino spoznaš iz popolnoma novega zornega kota.

2015-04-11 10.43.02.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

ToJeTo.jpgKsSolkan2.jpg

"Fejstbuk" ... :OK:

:blush:

Če prideš iz Tolminske strani boš moral v Anhovem čez Sočo ker v Plavah popravjajo most. Nato skozi Ložice v Plave in nato v Prelesje proti nekdanjemu črpališču za vodo, kjer se kolesarska steza začne. Čitaj kartu, pitaj seljaka. Srečno.

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mi bo slučajno zmanjkalo moči ne bo težav .... :OK:
Večje težave so z vremensko napovedjo za ta vikend:  veter. :blush:

Muzejski_vlak_in_solkanski_most__56_of_66_.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz strogo zaupnih virov sem pravkar izvedel, da me Solkančani in Plavčani že pričakukejo ... :OK:

pečenka.jpg

140_SOLKAN-PLAVE05.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bo mi treba snemati moje vožnje s kolesom med Solkanom in Plavami, ker je to že naredil nekdo pred mano, jaz pa tako še bolj vem, kakšen užitek me čaka.   :worship:
Toda ker nisem še pozabil, da mi vožnja Idrija - Črni vrh - Ajdovščina -Nova Gorica - Most na Soči - Idrija ni uspela v celoti :blush: in me je moja draga morala priti z avtom iskat v Mosta na Soči :blush: , sem svoj bodoči namen "razpolovi" = do Solkana z avtom in nazaj domov z bičiklom ... :OK:

 

Še en posnetek kolesarske steze med Solkanom in Plavami sem našel, tega brez "pohitrene" (?) hitrosti predvajanja.

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z včerajšnjega kolesarjenja sem se vrnil domov s precej bolečimi mišicami med obema kolenoma in gležnjema in te bolečine tudi danes še niso ponehale ... :blush:

5.jpg

Zakaj mi je kolesarski števec pokazal prevoženih 81 km, če jih google maps izračuna samo 73 ??? :hmm: "Zadnjič" sem napačno pritisnil "na gumb" na kolesarskem števcu in pomotoma prišel v nastavite, kjer sem s ponovnim napačnim pritiskom "na gumb" spremenil premer kolesnega obroča, kar sem opazil že pri zadnji vožnji v Idrijsko Belo in bom to skušal popraviti takoj sedaj, če mi pa ne bo uspelo = hčerkin fant ...

IMG_6635.JPG

KilometrinaSolkan.jpg

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker mi je včeraj kolesarski števec prikazal 10 km manj kakor jih je izračunal Google Maps, sem to dopoldne popravil kar sam (nastavitve ("klik" zgoraj in spodaj istočasno) = 21,8 + 0,2 = 22) ...

IMG_6637.JPG

... in po kosilu to tudi preizkusil ... :OK:

:worship:

IMG_6639.JPG

IMG_6640.JPG

IMG_6641.JPG

IMG_6644.JPG

IMG_6645.JPG

IMG_6646.JPG

IMG_6647.JPG

IMG_6651.JPG

IMG_6652.JPG

IMG_6653.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za natančni vnos obsega kolesa je najbolje npr., ko je ventilček kolesa v spodnjem položaju na tleh označiti s črtico, se usesti gor s celotno težo in prevoziti npr. 2 obrata kolesa spet do ventilčka v spodnjem položaju in ga na tleh označiti. Nato izmeriš razdaljo, jo deliš v tem primeru z 2 (kolikor si pač naredil obratov - več jih je bolj bo natančno) in ta obseg vneseš v števec - je tako dosti bolj natančno, kot če npr. izhajaš iz podatkov iz same gume...

LP

p.s.: zelo uživam ob gledanju tvojih slik in kaj si doživel - le tako naprej...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnja izkušnja:  Mišice na moji desni nogi so si od nedeljske vožnje s kolesom že popolnoma opomogle :worship: , na levi nogi pa še ne :blush: ...

IMG_6654.JPG

IMG_6655.JPG

IMG_6657.JPG

IMG_6658.JPG

IMG_6659.JPG

IMG_6661.JPG

IMG_6664.JPG

IMG_6665.JPG

IMG_6667.JPG

IMG_6668.JPG

IMG_6669.JPG

IMG_6670.JPG

IMG_6671.JPG

IMG_6672.JPG

IMG_6673.JPG

IMG_6675.JPG

IMG_6677.JPG

IMG_6678.JPG

IMG_6679.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Erik99 pravi:

Za natančni vnos obsega kolesa je najbolje npr., ko je ventilček kolesa v spodnjem položaju na tleh označiti s črtico, se usesti gor s celotno težo in prevoziti npr. 2 obrata kolesa spet do ventilčka v spodnjem položaju in ga na tleh označiti. Nato izmeriš razdaljo, jo deliš v tem primeru z 2 (kolikor si pač naredil obratov - več jih je bolj bo natančno) in ta obseg vneseš v števec - je tako dosti bolj natančno, kot če npr. izhajaš iz podatkov iz same gume...

LP

p.s.: zelo uživam ob gledanju tvojih slik in kaj si doživel - le tako naprej...

 

Danes sem kolesarski števec zopet prinesel v stanovanje, ker mi je do Idrijske Bele in nazaj domov prikazal kar 27,3 km, pred "mojim prvim in drugim posredovanjem" pa le 25 km, zato bom skoraj sigurno uporabil tvoj nasvet ... :worship:

Ker je treba obseg kolesa  v števec vnesti v colah = Google = Pretvorba med enotami = 1 cola = 2,54 cm = :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bil možen vnos števila popitih Karlskrone piv (Robertotovih = 0,0), mer iz centimetrov v cole ne bi bilo treba pretvarjati ... :OK:

IMG_6680.JPG

"Fizično delo" sem že naredil :worship: in sedaj me čaka še matematično ... :blush:

IMG_6681.JPG

IMG_6682.JPG

IMG_6683.JPG

IMG_6684.JPG

IMG_6685.JPG

Obseg kroga = 2Pi R  /  2R = Ob : Pi  / 200 : 3,14 = 63,69  /  63,69 : 2,54 = 25,99 "col"  /  2,6   :hmm:

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker Google Maps zaupam, bo moral po naslednji vrnitvi iz IB moj kolesarski števec pokazati točno toliko !!!

MvBela.jpg

 

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si prepričan,a je potrebno vnesti dolžino v colah?

Pri meni je čisto preprosto v mm (milimetrih) . Kolikor mm naredi v enem obratu toliko vneseš (v tvojem primeru 2004) . Lahko da je pri tebi bolj zakomplicirano, ampak v principu števec samo šteje in preračunava v hitrost (če se moj "zresetira" pokaže 2240) .

Kakšno dimenzijo gum pa imaš (dimenzija iz tabele je uporabna za kontrolo izmerjene dolžine, običajno ne odstopa več kot par mm) .

lp

ps. razen če si prestavil na milje samo potem tudi hitrost ne bo "ravno prava"

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem se danes dopoldne vozil proti IB mi je bila že sprotna hitrost "sumljiva", kar je seveda naredilo tudi prevožene kilometre nepravilne. :blush: Obstajata dve možnosti: prva da se "igram" s premerom kolesa toliko časa, da bo števec po vožnji v IB in nazaj domov pokazal točno toliko km (24,8), kolikor jih je izračunal Google Maps in druga možnost, da se popoldne s kolesom zopet odpeljem do KC Bonča, ker g. Valterja po moji vrnitvi iz IB ni bilo v njegovi trgovini / servisu.

IMG_6713.JPG

:yea1:

IMG_6686.JPG

IMG_6687.JPG

IMG_6688.JPG

IMG_6689.JPG

IMG_6690.JPG

IMG_6691.JPG

IMG_6692.JPG

IMG_6694.JPG

IMG_6696.JPG

IMG_6699.JPG

IMG_6700.JPG

IMG_6704.JPG

IMG_6708.JPG

IMG_6709.JPG

IMG_6710.JPG

IMG_6711.JPG

IMG_6712.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roberto in njegov najboljši prijatelj FotoManiak sta že nazaj doma ... :OK:

Upam, da bo sedaj moj kolesarski števec pravilno prikazoval kilometre prevožene poti, ker je serviser obseg kolesa vnesel kar v milimetrih.   :worship:
Ali ste vedeli, da imamo v Idriji tudi vilo in tistim ki stanujejo v njeni bližini pravimo, da so doma za vilo ... :OK:

IMG_6714.JPG

IMG_6715.JPG

IMG_6717.JPG

IMG_6718.JPG

IMG_6720.JPG

IMG_6721.JPG

IMG_6723.JPG

IMG_6724.JPG

IMG_6725.JPG

IMG_6728.JPG

IMG_6730.JPG

IMG_6731.JPG

IMG_6732.JPG

IMG_6734.JPG

:kava:

IMG_6735.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

54 let + 182 cm + 74 kg + 25 km (števec danes) + :kava::grupni:

IMG_6736.JPG

IMG_6737.JPG

IMG_6738.JPG

IMG_6739.JPG

IMG_6740.JPG

IMG_6741.JPG

IMG_6742.JPG

IMG_6743.JPG

IMG_6745.JPG

IMG_6746.JPG

IMG_6749.JPG

IMG_6750.JPG

IMG_6751.JPG

IMG_6752.JPG

IMG_6753.JPG

IMG_6755.JPG

IMG_6756.JPG

IMG_6758.JPG

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes so mi mišice na obeh mojih nogah svetovale naj se kmalu vrnem domov in jaz sem jih ubogal ...

IMG_6760.JPG

IMG_6763.JPG

IMG_6759.JPG

IMG_6770.JPG

IMG_6762.JPG

IMG_6767.JPG

IMG_6768.JPG

IMG_6772.JPG

IMG_6773.JPG

:OK:

IMG_6771.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker de danes nisem s kolesom odpeljal v IB, sem moral "za to namenjen čas" izkoristiti drugače in sem tokrat na tem forumu bral tudi vse besedilo v novih objavah  = "ZGROŽEN SEM !!!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda sem pozabil napisati kako mi je serviser popravil moj kolesarski števec, oziroma kar sem jaz naredil narobe, da prevožene razdalje ni prikazoval pravilno. V števec se ne vnaša premer kolesa, ampak obseg in ta ne v colah, ampak kar v milimetrih !!!

:hmm:, :hmm:, :hmm:   =   :worship:

IMG_6776.JPG

IMG_6777.JPG

IMG_6778.JPG

:blush:

IMG_6779.JPG

:worship:

IMG_6780.JPG

IMG_6783.JPG

IMG_6784.JPG

IMG_6785.JPG

IMG_6786.JPG

IMG_6787.JPG

:OK:

IMG_6788.JPG

:worship:

IMG_6790.JPG

IMG_6791.JPG

:hmm:

IMG_6792.JPG

:grupni:

IMG_6793.JPG

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!