Skoči na vsebino

GRANIČNO OSIGURANJE - SRBIJA


BREITNER

Priporočene objave

Zasledil sem, da od 1.7.2010 velja neko "granično osiguranje", pa me zanima, če kdo ve kaj več o tem.

Gledal sem pa piše: period trajanja osiguranja (1 mesec) za motocikli .... 66,15€ .

Zanima me, kaj je to mišljeno? A to se plača, če NIMAŠ zelene karte ali kako? Pa je naša osnovna zelena karta sploh veljavna v Srbiji.

Hvala vnaprej za odgovor.

BreitneR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zasledil sem, da od 1.7.2010 velja neko "granično osiguranje", pa me zanima, če kdo ve kaj več o tem.

Gledal sem pa piše: period trajanja osiguranja (1 mesec) za motocikli .... 66,15€ .

Zanima me, kaj je to mišljeno? A to se plača, če NIMAŠ zelene karte ali kako? Pa je naša osnovna zelena karta sploh veljavna v Srbiji.

Hvala vnaprej za odgovor.

BreitneR

Jaz sem lansko leto brez problema šel z zeleno karto. Samo pokazat jo moraš. Seveda zelena karta, ki jo imaš velja tudi v Srbiji.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo! Evo še tabele ...

Pomen, če slučajno NIMAŠ zelene karte, da se potem to plača na mejnem prehodu?

Morda je to tako, ampak glede na ceno zelene karte (4,12€), se mi zdi, da je to malo too much! :rolleyes:

No, če je to tako, potem me itak ne skrbi, ker imam itak zeleno karto.

granicno.jpg

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole rabiš za Srbijo:

Osebni dokumenti potrebni za vstop v državo:

potni list ali osebna izkaznica

Avto dokumenti potrebni za vstop v državo:

prometno dovoljenje vozila

obvezna zelena karta

pooblastilo za vožnjo tujega vozila (če ne potujete z lastnim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.7.2010 sem še z dvema kolegoma vstopil v Srbijo sicer iz Bolgarije vendar o kakšni "taksi" ali zavarovanju ni bilo govora.

Se bo potrebno malo na njihovem forumu pozaninat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod tabelo med drugim piše tudi tole.

Ova tarifna grupa se primenjuje za osiguranje motornih vozila domaćih i inostranih fizičkih i pravnih lica koja su registrovana u inostranstvu i koja ne poseduju međunarodnu zelenu kartu autoodgovornosti ili drugi dokaz o postojanju osiguranja od autoodgovornosti na teritoriji Republike Srbije.

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravijo pa, da so še kasneje možne manjše lokalne takse :)

Vendar jaz nikoli nisem plačal pa sem bil doli enih 15x. (niti v Bosni, niti v Črni Gori). So me tudi ustavili, ampak kaj več od kontrole dokumentov ni bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot je že marja napisal, to velja v primeru, če prideš na mejo nimaš pa zelene karte(ali pa jo pozabiš doma, kot v mojem primeru) in stric na okencu ti reče 60€+, ti ga debelo pogledaš, on pa še enkrat:" ili platiš, ili se vratiš." :)

To velja tudi za vstop v BiH.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem lani plačal za avto na Črnogorski meji 10€ EKOLOŠKE taxe.

Ps:pa sem ga vprašal,če za Slovencima smeče pospremiju v Črnigori in dodal,da bomo tudi mi v SLO uvedli davek za Črnogorce,ki smetijo po SLO!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo držalo, da morajo zavarovanje plačat tisti, ki nimajo zelene karte.

2.7.2010 smo v Srbijo vstopali iz Bosne in je kolega brez zelene karte moral plačat približno 70€ za neko zavarovanje.

(Če ne bi šli iz Bosne, bi se on obrnil in šel nazaj, tako pa je moral plačat, ker bi ga verjetno Bosanci vprašal za zeleno karto. )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sa novim tablicama ne možete u inostranstvo

24 Jan, 2011 - 13:54 Vesti

Građane koji su od početka godine registrovali svoja vozila sačekao je novi "tuš“ - dobili su nove tablice, nalepnice za vozila, a umesto saobraćajne dozvole uverenje da je vozilo registrovano. Sa ovim papirom vlasnici novih tablica ne mogu da putuju nigde u inostranstvo, pa makar to bila i susedna Bosna i Hercegovina.

Pošto MUP Srbije nije odštampao dovoljan broj saobraćajnih dozvola vlasnici vozila koja su registrovana posle nove godine, uz uredno plaćene takse i troškove, na saobraćajnu dozvolu moraće da čekaju minimum mesec dana. Do tada će koristiti uvrenje o registraciji, koje važi samo na teritoriji Srbije, i sa kojim ne mogu da putuju u inostranstvo.

U Auto-moto savezu Srbije su nam potvrdili da je putovanje u inostranstvo sa novim tablicama i ovim dokumentom nemoguće. Isto nam je rečeno i u Upravi saobraćajne policije u Beogradu.

Čak iako ste isplanirali putovanje, i imate dokaze za to, ne postoji mogućnost da vam MUP po ubrzanoj proceduri izda saobraćajnu dozvolu. Na konstataciju "to znači da ja sa svojim kolima ne mogu da otputujem na put koji je ranije isplaniran" u MUP-u su nam kratko odgovorili "nećete moći".

Podsetimo, izdavanje novih registarskih tablica i dokumenata počelo je 4. januara, a od prvog dana pojavili su se problemi. Građani koji su se tog 4. januara pojavili u policijskim stanicama na mnogim mestima nisu mogli ništa da urade jer se čekalo da ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić svečano uruči prvi primerak novih tablica. U nekim mestima je bilo problema i sa novim kompjuterskim sistemima, dok su negde falili i formulari koje vlasnici vozila treba da popune.

Pre nekoliko dana ispostavilo se da se na novim tablicama nalazi nevažeći grb Srbije, koji je prestao da važi novembra 2010. godine. Ministar Dačić je umirio vozače objasnivši im da je sa tim tablicama sve u redu i da neće morati da se menjaju dok im ne istekne važenje, a da će se novi kontigent štampati sa važećim grbobm.

Troškovi za nova dokumenta iznose 4.400 dinara. Od toga, 2.000 dinara koštaju registarske tablice, 800 dinara treba izdvojiti za saobraćajnu dozvolu, 400 za nalepnicu i 1.200 dinara za novu vozačku dozvolu, ukoliko je istekla stara.

Jebe*ti, kakšen Balkan je vse skupaj: ne moreš not brez zelene karte (kar meni sicer ni pomembno) , oni pa ne morejo ven, ker nimajo prometnih dovoljenj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo držalo, da morajo zavarovanje plačat tisti, ki nimajo zelene karte.

2.7.2010 smo v Srbijo vstopali iz Bosne in je kolega brez zelene karte moral plačat približno 70€ za neko zavarovanje.

(Če ne bi šli iz Bosne, bi se on obrnil in šel nazaj, tako pa je moral plačat, ker bi ga verjetno Bosanci vprašal za zeleno karto. )

Lani ( Septembra ) nisem imel nobenih težav na Srbski meji, moral pa sem plačat zavarovanje za Kosovo, kljub temu, da sem imel zeleno karto.

To zavarovanje plačajo vsi, kateri nimajo registriranega avta na Kosovem.

Ne spomnem se koliko je bilo, ma za njihove razmere je bilo precej, saj sem dosti manj plačal kosilo za dva v centru Prištine.

V ČG pa je bilo 10€, nomesto vinjete mi je tipo odgovoril, na moje vprašanje zakaj.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani ( Septembra ) nisem imel nobenih težav na Srbski meji, moral pa sem plačat zavarovanje za Kosovo, kljub temu, da sem imel zeleno karto.

To zavarovanje plačajo vsi, kateri nimajo registriranega avta na Kosovem.

Ne spomnem se koliko je bilo, ma za njihove razmere je bilo precej, saj sem dosti manj plačal kosilo za dva v centru Prištine.

V ČG pa je bilo 10€, nomesto vinjete mi je tipo odgovoril, na moje vprašanje zakaj.

lp

Za Kosovo se ve da se plača zavarovanje posebi. To piše tud na strani AMZS. Če si pa v ČG za motor plačal 10 €, te je pa nepoznavanje njihovih predpisov stalo 10 €. Kajti ta taksa ( ekološka taksa ) se plačuje samo za avto, kombije..... Za motor se ne plača. Preverjeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Kosovo se ve da se plača zavarovanje posebi. To piše tud na strani AMZS. Če si pa v ČG za motor plačal 10 €, te je pa nepoznavanje njihovih predpisov stalo 10 €. Kajti ta taksa ( ekološka taksa ) se plačuje samo za avto, kombije..... Za motor se ne plača. Preverjeno.

AMZS stran, ne vem če zadeve čisto zmeraj štimajo. Na tej strani tudi piše za vstop v Albanijo je 10€ po osebi, pa ga kolegici ni bilo potrebno plačati ali pa so pozabili.

Je pa res, da lahko sedaj potujemo z osebno izkaznico do največ 30 dni (AMZS), je tudi že v uradnem listu.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lansko leto je bil v Albanijo vstop zastojn iz Črne Gore... izhod v Makedonijo pa ... kaj pa vem, neki je hotu met... mel sem 1,70 € drobiža in to sem mu dal, čeprav je hotel 2 €. Reku sm mu "nemam .. sirotinja... kriza u EU", pa se je sam mal nasmehnu in vrnu potni list.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo dobro se je tema razvila.

Najbolj sigurni podatki so vaši, iz prve roke.

Roko v ogenj ravno ne bi dal, da so podatki na AMSZ strani aktualizirani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na naši turi lani SLO-CRO-SRB-MAK-AL-CG-BiH-CRO-SLO ni na NOBENEM mejnem prehodu nihče zahteval denarja. Srb ni zahteval niti zelene karte, samo pasoš ali osebno, so pa nato na vseh naslednji prehodih (MAK, AL, CG) zahtevali še zeleno karto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Kosovo se ve da se plača zavarovanje posebi. To piše tud na strani AMZS. Če si pa v ČG za motor plačal 10 €, te je pa nepoznavanje njihovih predpisov stalo 10 €. Kajti ta taksa ( ekološka taksa ) se plačuje samo za avto, kombije..... Za motor se ne plača. Preverjeno.

Vidiš, meni pa niso na motorju računali nobenega posebnega zavarovanja...še zelene karte ni gledal. Pogledal je na števec in ugotovil, da gre njegova Honda hitreje, pa sma zaključila ;)

Sej dol pa res ne veš, kako jih prime. Ampak ko mi bojo naslednjič hotl kaj zaračunat, bom hotel videt, kje to piše. To isto sem začel delat na vstopih/izstopih v Albanijo in kar naenkrat je bilo za nas iz EU (z avtom in motorjem) zastonj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za v Albanijo moraš imeti: prometno,zavarovalno polico,zeleno karto in če nisi lstnik vozila pa čeprav je motor od npr.žene z enakim primkom MORAŠ imeti poblastilo sicer te v Albanijo NESPUSTIJO seveda vse to temeljito pregledajo pri vsakomur na carini so po dve rampi in spuščajo notri med obe rampi SAMO po en motor !!! Sicer pa pred rampo pobira denar veterinar in moraš zapeljati čez nekakšno lužo, češ da se motor dezinficira!!!! :headbang: Po vsej verjetnosti te luže vedno ni ker se jim poleti izsuši kasirajo pa vseno !! :headbang: Vse to pišem iz lastnjih izkušenj nas ca 12 motoristov je čakalo za prestop meje ca 4-5 ur :headbang:

Ps:to je bilo na meji iz Grške strani Ohrida ob samem jezeru v Albanijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za v Albanijo moraš imeti: prometno,zavarovalno polico,zeleno karto in če nisi lstnik vozila pa čeprav je motor od npr.žene z enakim primkom MORAŠ imeti poblastilo sicer te v Albanijo NESPUSTIJO seveda vse to temeljito pregledajo pri vsakomur na carini so po dve rampi in spuščajo notri med obe rampi SAMO po en motor !!! Sicer pa pred rampo pobira denar veterinar in moraš zapeljati čez nekakšno lužo, češ da se motor dezinficira!!!! :headbang: Po vsej verjetnosti te luže vedno ni ker se jim poleti izsuši kasirajo pa vseno !! :headbang: Vse to pišem iz lastnjih izkušenj nas ca 12 motoristov je čakalo za prestop meje ca 4-5 ur :headbang:

Ps:to je bilo na meji iz Grške strani Ohrida ob samem jezeru v Albanijo.

Izgleda, da je od prehoda do prehoda to različno. Mi smo v Albanijo vstopili na mejnem prehodu Kjafasan (MAK-AL), ki je izgledal čist normalno. Carinik je zahteval pasoše, prometno in zeleno karto. Ko je je vse lepo počasi prelistal, smo lahko vstopili v Albanijo, ni bilo potrebno nič plačati in tudi nobenega dezinfekcijskega bazena nisem videl. Še manj kontrole je bilo pri izstopu iz Albanije v ČG (Sukobin), tukaj sta albanski in črnogorski carinik sedela v istem prostoru, Albanec je vzel pasoše pri enem okencu, vrnil pa jih je Črnogorec pri naslednjem. Pa še to, na tem mejnem prehodu imajo ozko špuro samo za motoriste, kolesarje, pešake,... tako da se samo zapelješ mimo kolone avtomobilov direkt do okenca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem pred leti bil v srbiji vsake 14 dni. vsakič ko sem prišel na mejo je bilo neko novo pravilo, samo da so kasirali. cariniki so imeli v kiosku plastično kanto kjer so zbirali prispevke ( cigarete, viski, pivo , red bull .. itd) , tako da nikoli ne veš kaj te čaka. najbolje je imeti čimveč dokumentov. :fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@MiNa: Meja med GR in AL ni na Ohridskem jezeru ampak na Prespanskem. Za orientacijo naj ti bo sv. Naum na JV vogalu Ohridskega jezera in prelaz Galičica med obema. Na priloženem zemljevidu imaš mejo označeno z odebeljeno sivo črto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!