Skoči na vsebino

Barvanje motorja na mat črno-izkušnje???


plansar

Priporočene objave

Pozdravljeni, svojega z750 imam namen pobarvati na mat črno, pa imam par vprašanj... Mislim da moram uporabiti samo črno mat akrilno barvo, kolega pa me prepričuje da moram dat črno podlago čez pa mat brezbarvni lak??? Kdo ima prav da bo efekt podoben temu na fotografiji??? http://media.photobucket.com/image/satin+black+audi+/danseymour/VW%2520Players%25202009/DSCF5017.jpg

Kakšne imate izkušnje z praskami, pranjem, kako je kaj z mušicami? :D Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce uporabis lak, se bo svetilo :), z praskami nebo najvecjih problemov, nastane pa problem pri zdajsnih barvah na vodni osnovi, ki so dokaj obcutjive na vremenske pogoje in kaka agresivna cistila, seveda ce niso zascitene z lakom...

Pri akrilih na vodnih osnovah pa nimam prakse, tako da nebi znal povedati, po mojem mislenju je akrilu ze dodana stopnja laka. Najboljse bi bilo uporabiti kako staro dobro barvo na nitro osnovi, seveda crno "mat".

naj me popravi kaksen licer, jaz samo govorim iz lastnih izkusenj :) !

Sicer pa imas temo o barvanju ze pod rubriko splosno in si tam preberi, pise marsikaj uporabnega !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ličar nisem, sem pa pri enem občasno malo pomagal.. Z mat barvami osebno sicer nimam izkušenj, ti pa lahko povem kar vem iz teorije.

@plansar

jaz bi rekel, da imata oba prav. Kolikor vem se dobi črna mat akrilna barva. Navadne akrilne barve so dvokomponentne, se pravi da imajo lak primešan že v barvo. Včasih so takšne barve prednjačile, potem pa so jih počasi začele zamenjevati barvne baze + prozoren lak čez, ker ne zbledijo, lepše, bolj obstojno, itd.. Mat akrilna barva je najbrž na isti princip kot navadna, le da noter ni primešan svetleč lak..

Sodobne barve pa niso dvokomponentne, ampak gre, kot zgoraj že omenjeno, za dva nanosa - bazo (barva) + prozoren lak. Baza sama po sebi itak pride mat in se ne sveti, je lak tisti, ki da lesk. Lakov je več različnih vrst, tako da če hočeš mat videz, moraš obvezno uporabit mat prozoren lak. Je pa najbrž za pravi mat look tudi baza že malce drugačna (glede tega nisem prepričan).

Mislim pa, da ti bo v vsakem primeru ta drugi postopek dal lepše rezultate (če bo pravilno narejeno) kakor akrilna barva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ličar nisem, sem pa pri enem občasno malo pomagal.. Z mat barvami osebno sicer nimam izkušenj, ti pa lahko povem kar vem iz teorije.

@plansar

jaz bi rekel, da imata oba prav. Kolikor vem se dobi črna mat akrilna barva. Navadne akrilne barve so dvokomponentne, se pravi da imajo lak primešan že v barvo. Včasih so takšne barve prednjačile, potem pa so jih počasi začele zamenjevati barvne baze + prozoren lak čez, ker ne zbledijo, lepše, bolj obstojno, itd.. Mat akrilna barva je najbrž na isti princip kot navadna, le da noter ni primešan svetleč lak..

Sodobne barve pa niso dvokomponentne, ampak gre, kot zgoraj že omenjeno, za dva nanosa - bazo (barva) + prozoren lak. Baza sama po sebi itak pride mat in se ne sveti, je lak tisti, ki da lesk. Lakov je več različnih vrst, tako da če hočeš mat videz, moraš obvezno uporabit mat prozoren lak. Je pa najbrž za pravi mat look tudi baza že malce drugačna (glede tega nisem prepričan).

Mislim pa, da ti bo v vsakem primeru ta drugi postopek dal lepše rezultate (če bo pravilno narejeno) kakor akrilna barva.

Nitro barve pozabi. Obvezno osnovo in potem mat lak. Mat efekt laka se dobi z dodatki matirnih sredstev, od svilenega sijaja do popolnega mat efekta.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, svojega z750 imam namen pobarvati na mat črno, pa imam par vprašanj... Mislim da moram uporabiti samo črno mat akrilno barvo, kolega pa me prepričuje da moram dat črno podlago čez pa mat brezbarvni lak??? Kdo ima prav da bo efekt podoben temu na fotografiji??? http://media.photobucket.com/image/satin+black+audi+/danseymour/VW%2520Players%25202009/DSCF5017.jpg

Kakšne imate izkušnje z praskami, pranjem, kako je kaj z mušicami? :D Lp

jaz sem mojega pihno v seidenmat(svilenamat)pa mi je kar ok!

file0082.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tu poglej http://digital-tisk.si/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=11&Itemid=7&lang=sl

ti naredijo kake hočeš folije in bo pomoje cenejše in manj zajebancije kot z barvanjem pa še carbon look si lahko omisliš za dodatek za plastike npr.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je

Danes majo že tko ql folije, da se ti res ne splača barvat.

Folijo lahko kadar koli potegneš dol.

In res je kr neki hudih strokovnjakov, še čelade ti s folijo spremenijo. Sam sem dal hčeri polimatr bord, pa fura že dve sezoni, pa še sedaj niso kolegi pogruntal, da je samo folija in ne barva.

Odločitev je pa tvoja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tole folijo sem pa čisto pozabil, dobra ideja .) In koliko mislite da bi prišlo leplenje komplet z-ja, se pravi tank, obe strehci, maska, zadnji del? Je pa vse v šprickitu, obrušeno? Rad bi pa popoln mat efekt ,tale svilena mi ne potegne najbolj...A drugače sploh še prodajajo barve na nitro osnovi osnovah ali samo še vodne? Potem pravite da za popoln mat efekt rabim bazo+mat lak z dodatki da še bolj zamatira? Ali se da dobiti tak efekt tudi z akrilno barvo? Sem poslal povpraševanje na poglejpoglej, če bo pametna cena gre res v folijo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tole folijo sem pa čisto pozabil, dobra ideja .) In koliko mislite da bi prišlo leplenje komplet z-ja, se pravi tank, obe strehci, maska, zadnji del? Je pa vse v šprickitu, obrušeno? Rad bi pa popoln mat efekt ,tale svilena mi ne potegne najbolj...A drugače sploh še prodajajo barve na nitro osnovi osnovah ali samo še vodne? Potem pravite da za popoln mat efekt rabim bazo+mat lak z dodatki da še bolj zamatira? Ali se da dobiti tak efekt tudi z akrilno barvo? Sem poslal povpraševanje na poglejpoglej, če bo pametna cena gre res v folijo :OK:

cena folije se ti giblje za m2 od 20 -30 €, za carbonlook pa do 70€ m2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je možno na folijo kak motiv po želji narediti?

Motor bom pofarbal mat, za čelado pa bi folija bila OK .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni so tako na oko zračunali da bi me prišlo za manjši avto plastika (odbijači+ogledala) folija (carbon) + delo okoli 200e tako da se mi ne zdi tako drago.

drugače pa se na folike da naredit gor karkoli ker je to v resnici digitalni tisk samo da pač na folijo.

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je možno na folijo kak motiv po želji narediti?

Motor bom pofarbal mat, za čelado pa bi folija bila OK .

Kakeršen koli motiv ti znajo na folijo naprintat, kok pa to še košta pa ne bi vedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tole folijo sem pa čisto pozabil, dobra ideja .) In koliko mislite da bi prišlo leplenje komplet z-ja, se pravi tank, obe strehci, maska, zadnji del? Je pa vse v šprickitu, obrušeno? Rad bi pa popoln mat efekt ,tale svilena mi ne potegne najbolj...A drugače sploh še prodajajo barve na nitro osnovi osnovah ali samo še vodne? Potem pravite da za popoln mat efekt rabim bazo+mat lak z dodatki da še bolj zamatira? Ali se da dobiti tak efekt tudi z akrilno barvo? Sem poslal povpraševanje na poglejpoglej, če bo pametna cena gre res v folijo :OK:

Nitro za na avto (motor) je samo še v sprejih. To so najbolj poceni in klump barve. Oglasi se v npr. Helios v njihovo prodajalno ali pa do kakšnega ličarja in ti bodo zmešali barvo. Oz. črn odtenek dobiš takoj, mat lak pa tudi. Potem pa k ličarju in ti poštriha. Akrilne (vodne) barve se razvijajo vzporedno (so malo novejša pa ne nujno boljša izbira) s topilnimi barvami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje izkušnje z mat barvo so slabe vsaj ni prišla tako mat ko sem želel res da ko je ličar nanesu mat črno je bila mat ko pa je dodal še mat lak pa je prišla nekaj vmes med mat in svetlečo bolj svetleča kot mat barva je akrilna letos sem ponovil vajo vendar izdelka še nisem videl in slikal bom pa v kratkem .

Slika od prejšnega barvanja samo bočne plastike so mat (naj bi bile ) vendar bost videli na sliki da je bol svetla kot mat .Najbolje se vidi razlika na rezervarju spredaj mat zadaj svetla črna

DSC00752.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Haj,

Pozna kdo kaksnega licarja v okolici lj, ki bi mi lahko popravil manjso vdrtino ba tanku in celega prebarval enobarvno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam pobarvan v mat črno

Tank in bug spojler je se lak gor, sam da tut lak mat (se ne sveti)

Glede čiscenja je problem, ko je vlaga poleg so fleki, tak da ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!