Skoči na vsebino

954 ´Blade vs. 750 GSX-R


matej22

Priporočene objave

Lp

Zanima me primerjava med 954 in gsxr 750. gsxr od 04 naprej.

Moram rečt da sem se navdušil nad 954, spodbudilo me je tudi pozitivno pisanje v tej temi.

Torej čim več primerjav glede vožnje, servisov, morebitnih okvar, porabe itd. Mogoče pa bom celo presedlal na hondo.954 mi je lepša kot vse novejše hondine tisočke. Je pa tudi cenovno bolj ugodna kot 750k4, glede na to da ravno sedaj kupujem motor.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, stabilizator krmila je prva stvar ki bi jo kupil za motor. Za moje pojme bi to moral imet vsak cestni motor že v originalu!

Vozil bi ga kot se ga vozi, z mislijo v glavi da cesta ni dirkališče. Mislim da ga bom šel kar vzet :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

Zanima me primerjava med 954 in gsxr 750. gsxr od 04 naprej.

Moram rečt da sem se navdušil nad 954, spodbudilo me je tudi pozitivno pisanje v tej temi.

Torej čim več primerjav glede vožnje, servisov, morebitnih okvar, porabe itd. Mogoče pa bom celo presedlal na hondo.954 mi je lepša kot vse novejše hondine tisočke. Je pa tudi cenovno bolj ugodna kot 750k4, glede na to da ravno sedaj kupujem motor.

Hvala

Tu se moraš sam odločit, v vožnji sta si motorja podobna (geometrija, moč), s tem da ima cbr kljub isti moči drugačno krivuljo in je s tem bolj zahteven motor, kakor so nekateri že napisali. Glede okvar ni kaj dosti za pisati, hondo je težje dobit lepo, ker jih je zelo malo, v sami zanesljivosti, agregatu itd. pa je gotovo v ospredju, bolj je treba gledati,

če je bila kdaj fajn sesuta. Moj nasvet- iskati oba, čimveč probat in vzeti najbolše.

Seveda pride v poštev tud K2,3 in honda 929, če dobiš dober primerek, niso dosti slabši od naslednikov.

Edina stvar, ki bi se jo bal pri hondi je agilnost, motor je baje zelo živčen tud napram novejšim in če nisi zelo izkušen

jo je škoda jemat, boš mogoče z suzo celo hitrejši z manj nervoze.

Dizajnersko se strinjam da je lepša, ampak jaz bi na istem mestu vzel suzukija, kasneje pa maš še dost časa za bolj

brutalen motor. Vsaj pri 22 letih sigurno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GSX-R 750 K4 je odličen motor. Miren, dobro vodljiv in niti približno ne tako živčen pri pospeševanju in dviganju prednjega kolesa kot 954.

Se mi pa zdi, da je v primeru Suzukija ravno med modeli do K4 in K4 precej občutna razlika. K4 in K5 sta napram predhodnikom zgubila precej kilogramov. Saj ne da je K3 slab za peljat, ampak razlika je pa kar občutna. Tudi glede samega položaja voznika, ki je pri K4 precej bolj "športen".

Jaz sem tudi nihal med 954 in K4 750, ko sem kupoval, pa mi ni bilo nikoli žal, da sem zbral Suzukija :) Mogoče bi bilo tako tudi pri Hondi, kdo ve, samo Gixxer 750 je pomoje med temi letniki ena najboljših izbir.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam kar si napisal glede Suzukija. Vendar v čem je upravičenih teh 1000e(minimalno) razlike v ceni, ko pa oba veva da ima suzuki-k4, tudi hibe, ki lastnika lahko kar močno udarijo po žepu. Honda pa naj nekih večjih napak ne bi mela, ne rečem da se ne morejo zgoditi a sem prepričan da so pri suzukiju vseeno bolj pogoste. Ne sedaj mislit da sem kar naenkrat zamenjal ploščo in sekam čez suzukija. Gre res za odličen motor, vizualno je vsaj po moje lepši(k4 glede na 954), zato sem ga tudi imel in ni še rečeno da ga morda ne bom imel spet. Vendar me je honda prepričala s ceno, kar v teh časih ni malo.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ni 954 vendar me vseeno zanima kaj menite o tem motorju in ali ga celo kdo pozna?

http://www.(Zbrisano....asp?ID=3571066 (na a.netu Honda 929 za 2.399 eur, 42.000km)

Klical sem ga, pravi da je lastnik že 5-6 let, vedno servisiran, do preko 30.000km potrjena servisna knjižica.....

Za kakršni koli nasvet se zahvaljujem....

LP Boštjan

Popravljeno . Popravil Salieri
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem bil pred enakim vprašanjem 954 vs gsxr 750 k4...

No, na koncu me je prepričal argument o mirnosti in stabilnosti motorja,

ko sem ga pa še v živo videl, pa sem se zaljubil.. in ni mi niti malo žal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!