Skoči na vsebino

Oglasi iz interneta


Senna

Priporočene objave

Ja, Giovani iz Italije ga je lepo vozil in einfaral.Skozi je lepo skrbel za njega in ga redno servisira. In potem je volkec pojedel rdečo kapico!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni se malo smešno zdi, d bi imel adventure samo 10k letno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni se malo smešno zdi, d bi imel adventure samo 10k letno.

No, v Trstu če maš več kot 3000km letno te obtožijo da ponoči navijaš kilometre v +. :)

V italiji od kod izvira "cafe racer" (katerega pomen ve le 1 od 10-ih) je veliko ljudi nabavilio motor, se ga nikoli naučilo vozit za se jajcat v trenerki na kavico v bar s prijatelji. Vmes so si zamislili da so cafe racer. Tipično makaronarsko.... ni zastopil nič a važno da je lep, kava dobra in vzdrževanje menda ni potrbno saj delam 1000km na leto... Potem pa ali se naveličajo, ali pogrnejo v kopalkah in potem prodajo motor. Pol ga en "naš" kupi za drobiž poflika lih da zgleda ok za neukega in vozi miško... (pol pa tak riskira življenje z tehnično neizpravnim vozilom dolker ne pride na obisk k resemu mehaniku)

 

Ne vprašajte kako vem. :whistle:

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj vem da je možno vse, tudi to, da ima star motor malo kilometrov, a pri takih motorjih je ponavadi samo 1 lastnik. Adventurja ponavadi kupijo tisti, ki se ogromno vozijo, ker je temu tudi namenjen. Največkrat imajo italijanski "cafe racerji" navadne GS-ke. Sam preprodajalcen ne zaupam. Sem kupil od pooblaščenega serviserja za Yamaho motorno kolo, ki je imelo zavrtene kilometre ter ponarejeno servisno knjigo-pa je to vedel-od takrat kupujem samo do 1. lastnika ali novo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, Giovani iz Italije ga je lepo vozil in einfaral.Skozi je lepo skrbel za njega in ga redno servisira. In potem je volkec pojedel rdečo kapico!

 Po tvoje torej ni možnosti, da bi ta motor vozil Tirolec Hans iz Bolzana, ga redno servisiral, prav po južno Germansko skrbel zanj pedantno....in letno šel 2x čez Dolomite, pa malo po Padski nižini...za ostalo  kratko trajbanje ma ima mogoče še kaken maxi skuter?.

 

Res ne vem, od kje ta odpor do naroda, ki je  v tehnični kulturi pol stoletja pred nami, do naroda, ki izdeluje Bugattije, Ferrarije, Maseratije, MV Aguste, Ducatije...

Osebno pa sem prepričan, da  ravno BMW da toliko nase, da se da preveriti kompetna zgodovina motorja...

 

Ne prepričujem te v nasprotno, podajam le svoj pogled....

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Braavo fantje ,

Vem da stric uvaža...Slišal tudi da vrti kilometre... vse iz druge roke. Pa vendarle sm misli da bom kle dobu kako kosristno informacijo.. Bil dol, sm ga vidu ... se mi ne zdi popravljan... 

Isto kot iščem po forumu info o GS in zbiram informacije... pa kaj zasledim... samo prepucavanje kdo ma večka in dražiga... brezveze...

 

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dilema o rabljenem motorju iz Italije: Sem jih videl že precej. Od takšnih, da si prste oblizneš, do tistih, kjer brez poglobljenega znanja motoroznanstva ugotoviš, da nekaj smrdi do neba. Tudi pri omenjenem trgovcu. Mimogrede: kupil sem dva ODLIČNA motorja v Italiji. In to blizu meje za zelo razumno ceno.

 

Dilema o prevoženih kilometrih na GSA-jih: Absolutno ni nujno, da ljudje s takim motorjem na leto delajo 25 000 km+. Mnogim je preprosto všeč in ker imajo denar, si ga pač kupijo. Poznam celo nekoga, ki ga je kupil za en letni dopust (okrog 6000km) in ga nato prodal... Osebno sem ga kupil (pa vem da nisem edini) iz preprostega razloga: Imam 2m+ v višino in je to pač edini motor, ki mi je "prav". Delam pa med 10 in 15 tisoč km na leto, potem pa računaj...

 

Enostavno je treba ob nakupu s seboj vzeti nekoga z dobrim očesom in poznavanjem dotičnega modela. Tveganje pri nakupu rabljenega pa tako ali tako vedno obstaja. Neglede ne prevožene kilometre in poreklo!

Popravljeno . Popravil Joker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povem še enkrat! čeprav sem povedal že miljonkrat

 

Italjanski motorji imajo slab sloves samo iz enega razloga zato ker hodijo slovenci v italijo kupovat razbitine,... jih na hitro popravijo po možnosti še zbijejo kilometre in nato prodajajo naprej . Sem kupil že precej motorjev iz italije in italijani so 3x bolj pošteni od slovencev (sem šel gledati že precej motorjev v sloveniji in me je vsak poskušal nategniti poleg tega pa motorji niso bili niti pribljižno taki kot je bilo napisano v oglasu). Da se vrnem k italijanom v 99% je motor tak kot je oglaševan (to govorim vedno za fizične osebe)

 

Tako da sam nikoli in res nikoli ne kupim motorja od slovenca (razen če poznam njegovo zgodovino) Prav tako ne kupim italjanskega motorja v sloveniji. Če hočem poceni motor grem sam v italijo in si ga nabavim.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo jest sem sel pogledat enega odlicno lepega in sem padel v tist 1% ko je na sliki super v zivo pa sranje. Ampak to predvsem zato ker lastnik pomoje niti ne ve da je treba ketno mazat. Povrhu vsega je pa se zivel ob morju..sol pa dela svoje. Motorji iz italije so dobri ce dobis dobrega. Kot v sloveniji. Redko pa pride kak dober v slovenijo prek posrednika. Za dober denar seveda. Ker potem ni zasluzka. In ce je motor cenejsi kot isti model v sloveniji sta moznosti samo dve. Ali je motor sekret ali pa je v italiji nepriljubljen model. Gs adventure? Go figure.

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

berem tole in se tolažim, kake idiote mamo tu na tem forumu, koji kurac komentiraš motor, ki ga ne poznaš in ga nisi videl v živo, vsak normalen bo vedel, kaj sem s tem želel povedat

BRIGAJ SE ZASE IN NE DELAJ ŠKODO OSTALIM, KI SE TRUDIJO ŽIVET IN ZAPOSLIT NEKOGA IN PLAČEVAT DAVKE TEJ DRŽAVI. OČITNO JE TREBA VSE SPLUVAT IN UNIČIT. 

 

:BUA:  :BUA:  :BUA:

Popravljeno . Popravil builder
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

V italiji od kod izvira "cafe racer" (katerega pomen ve le 1 od 10-ih)

 

A ni cafe racer bol angleška zadeva?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MotoHit ima večino motorjev uvoženih iz Italije, temu primerno je znana tudi zgodovina - je ni. :)

 

 

Tale Motohit je res zanimiv, ko sva pred leti s kolegom bila tm ker je on iskal BMW, niti eden ni imel servisne knjižice, vse so se izgubile, res...

Pol sva pa raje šla domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Adventurja ponavadi kupijo tisti, ki se ogromno vozijo, ker je temu tudi namenjen.  ...

 

To seveda ne more držati. Ne vem, če se zavedate, da je v Italiji najbolj prodajan motor GS, tretji najbolj prodajan pa GS Adventure. Če bi zgornja teza držala, bi po italijanskih cestah vozili sami "resni potovalci".

Da se vam zdi nujno sumljiv 8 let star motor z 80.000 km, pa je že malo pretirano. Ne rečem nič za ta konkretni motor, a skorajda bi si upal reči, da ima v Italiji verjetno večina GS teh letnikov manj km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej jz nič ne trdim, samo pravim, da se mi zdi čudno-malo verjetno-seveda je možno.Pač predlagam previdnost. Je pa biker77 zelo dobro napisal iz ekonomskega vidika, preprodajalci verjetno ne prodajajo motorjev z izgubo, to se pravi, da je treba še nekaj zaslužit, če je že pri nas tako poceni, kaj je bil potem razlog še nižje cene v IT!? 

Poznam preprodajalca it motorjev, je sicer malo znan, na netu ima cca 3-4 motorje. Vsi njegovi motorji imajo zavrtene KM, zato preprodajalcem sam osebno ne zaupam.

 

Meni so v Škofljici prodali Mazdo 6, ki je imela garantirane KM in je bila uvožena iz IT. A se je kasneje izkazalo da ima vsaj 100k zavrtenih nazaj. Zaradi nepravih servisnih intervalov mi je "zaribala".

 

Pač previdno pri nakupu.

 

Oziroma ne spraševat po forumu, kaj si mislimo oz. ali kdo pozna, če potem odgovori niso pričakovani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem mislil na kakšne informacije iz prve roke.. pač bmw motorjev ne poznam in ok mehanično bom že vidu ali je bila gs-adv šraufana.

ker pa so na forumu lj iz vseh vetrov sem pa upal da se najde kak ki je motor vidu in lahko kaj komentira.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ves zakaj ma na bokih dodatne nalepke? :D  Ker je lazje nalepko prtisnt cez praske, kot dat strihat....

če ni orng debela nalepka, ne bo prekrila praske, da se to ne bo opazilo, prav tako ne barva brez posega s kitanjem, spet bluzite in natolcujete v tri dni :P , mogoče se je pa človeku to dopadlo :grim  ali pa je bil motor narejen za Jemenski trg in ma to v originalu, mogoče je pa Čak Noris to nalepil :kva2: , zdej smo pa vse možnosti izčrpal, od kod nalepke :ninja:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale Motohit je res zanimiv, ko sva pred leti s kolegom bila tm ker je on iskal BMW, niti eden ni imel servisne knjižice, vse so se izgubile, res...

Pol sva pa raje šla domov.

poglej drugič pod sedež, ponavad je tam servisna :grim , oni se s tem ne ubadajo in motorje kupujejo količinsko, na veliko, da bi zbijali kilometre  :grrr, kolko jih ima jih ima, cena se prilagodi pri nabavi in tako tudi pri nadaljni prodaji :grim  Poznam lastnika, zaposlene, pa tudi dobre izkušnje imam z njimi, kako vem za servisno pod sedežom? :glare: , večkrat je bila tam, ko sem kupil pri njih motor, da oni o njej niso imeli pojma :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni je si že kdo ogledal tale dva motorja...

 http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=9742359&show=1

 http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?

Naj bi bile obe zelo dobri lp in hvala za odgovore 

Imel sem dve CBF in takole na hitro me zmoti naslednje.

Na prvi precej čudno stoji izpuh (lahko fotka laže).

Na drugi manjkajo nalepke na zadku in tanku, kar navadno ne pomeni nič dobrega.

Če že, bi šel gledat prvo.

 

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ves zakaj ma na bokih dodatne nalepke? :D  Ker je lazje nalepko prtisnt cez praske, kot dat strihat....

Smo šli vseeno pogledat. Lastnik je reku da je prejšnemu na mestu padel :D . Ima pa rahlo počeno plastiko okoli armaturne, podrsane vilice, podrsana utež na krmilu in pa balanca se mi je tudi med vožnjo čudna zdela. Sigurno je nekaj zvito.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem dve CBF in takole na hitro me zmoti naslednje.

Na prvi precej čudno stoji izpuh (lahko fotka laže).

Na drugi manjkajo nalepke na zadku in tanku, kar navadno ne pomeni nič dobrega.

Če že, bi šel gledat prvo.

 

l.p.

Jaz pa nobeno, ker sta obe brez ABS. Pa če kupuješ kupi novi model-od 2008 naprej, dosti boljši motor, pa ni velike razlike v ceni. Sem imel obe, ti lahko povem z lastnih izkušenj.

Popravljeno . Popravil fwcabrio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!