Skoči na vsebino

HONDA CB 450 S


ringalori

Priporočene objave

Namen imam kupit omenjen motor letnik 87. Zasvoja leta je lepo ohranjen. Zanima me ali ima kdo izkušnje s tem motorjem in če ve za kakšne napake ali slabosti?

LP 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CB 450 S ima Luka. Ko jo je pred leti kupoval, sem šel z njim na "prednakupni ogled". Luka se sicer se na forumu že od julija ni oglasil, lahko pa mu pošlješ email. Na tejle forumski strani najdeš tudi njegovo kratko mnenje o CB 450 S:

http://www.motosvet.com/phpbb/viewtopic.ph...highlight=#7032

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cb 450 s sem vozil dve sezoni, to je bil moj prvi motor. Kupil sem ga z 59kkm in prevozil 17kkm. motor se je izkazal za nezahtevnega in zanesljivega, menjal sem izpuh, semeringe v vilicah in nekaj potrošnega materiala, počasi bi bila potrebna menjava pogonske verige odmične gredi. vozne lastnosti so dobre, predvsem bi izpostavil okretnost, dobri pospeški do nekje 120 kmh, poraba od 4,5l naprej, max. hitrost na ravnini 160 kmh, poraba olja pri teh kilometrih do 2dl/1000km, dober vlek pri nižjih vrtljajih, soliden motor tudi za dva (vsaj kar se tiće udobja) - s punco sva prevozila dolomite, lep kos jadranske obale ... motor ima spredaj dva diska, kar je pri aktualnih 500ccm motorjih redkost.

slabosti: ko se ga navadiš, se ti zdi prešibek (sploh pri dveh na motorju), ni vetrne zaščite ...

pozdrav, Tomaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Sem jo imel 2 sezoni. Doma se mi še valja original kromast "sissy bar" če slučajno kdo potrebuje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Živjo,

imam CB450s, l.88 in iščem nekaj močnejšega. Odprla se je možnost za menjavo za Suzuki GS 550 m Katana, oglas je na bolhi.

Kaj menite o tej menjavi in o GSu nasploh.

Hvala

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni!

Delam izpit za A2 kategorijo in iščem en motor (do 35kw). Razmišljam tudi o tej hondi cb450s. Kaj pravite, kako bi se obnesla? pomojem pa imajo večina okrog 50k km, kaj to pomeni za tako mašino?

kaj pa če bi jo primerjali s kakšnim suzukijem GS 500? Kawasaki ER5 ne, ker mi je grd!!

Pri tej hondi me motijo tudi pnevmatike (zadnja 110) kako se sploh to obnaša? lahko menjam za malenkost širšo?

Lahko predlagate tudi kakšen drugi motor?! Najrajši kaj naked bike, lahko pa tudi sport, če se kaj dobi, za ne preveč denarja...

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko daš širšo zadnjo gumo, vizuelno bo motor lepši. Kakšna bo pa ciklistika, pa ne vem. Forumaš Renegade jo je imel, čakaj malo -leta 1993, pošlji mu mail.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj,

sem jo imel 2 sezoni.

Super zadeva, sploh za začetnika dobra izbira.

Vzdrževanja motor skoraj ne potrebuje.

Zračno+oljni filter+olje na 10kkm, pa 2 svečki na 20kkm.

Pa še nizka poraba mi je bila všeč.

Sam sem nazadnje imel zadnjo gumo D Arrowmax K805 širine 140, pa ni bilo nobene panike, še veriga se ni dotikala gume.

Napram omenjenima motorjema ina CB že 2 diska spredaj.

Kar pa se kilometrine tiče imajo pa najbrž že vse krepko preko 100kkm, kar pa za tak motor ni panike .

Prlimej sliko, mogoče dobiš "mojo", ima 2 homemade lonca, homemade banjo in od M600 sprednjo masko.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Delam izpit za A2 kategorijo in iščem en motor (do 35kw). Razmišljam tudi o tej hondi cb450s. Kaj pravite, kako bi se obnesla? pomojem pa imajo večina okrog 50k km, kaj to pomeni za tako mašino?

kaj pa če bi jo primerjali s kakšnim suzukijem GS 500? Kawasaki ER5 ne, ker mi je grd!!

Pri tej hondi me motijo tudi pnevmatike (zadnja 110) kako se sploh to obnaša? lahko menjam za malenkost širšo?

Lahko predlagate tudi kakšen drugi motor?! Najrajši kaj naked bike, lahko pa tudi sport, če se kaj dobi, za ne preveč denarja...

Hvala

no. tud ta honda ni nek maneken od motorja. čeprav ti je grd, upoštevaj da je ER5 10 let in vsaj generacijo mlajši. čeprav ima en disk, najbrš ustavlja bolje kot CB. mel sem cb 650, in ti povem da stvar v primerjavi z motorji iz 90ih kaj šele 2000 in mlajšimi, sploh ni bremzala. guma je po mojih izkušnjah, najbolša taka kot jo predpiše proizvajalec, ker je omejena na širino feltne. če daš širšo gumo na isto feltno, bo bok gume strmejši, do roba je nemogoče pridet. Vedet moraš tudi, da 20 let starim motorjem počasi pojenjujejo moči. crkujejo ležaji, pokajo zajle, kak električni del se dokončno utrudi. . . ful problemov. so majhni, ampak te onesposobijo. nemoreš se it pelat. razmisli tudi o temu. Srečno pri nakupu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!