Skoči na vsebino

Kje smo se potepali in kaj smo zanimivega videli


sand66

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Jaz sem pa slikal včeraj tale grad, pa nisem table našel, kako se imenuje, pa mi boste najbrž kar tukaj povedali, kje in kaj je to. :-)

post-38903-0-31177900-1403966040_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa slikal včeraj tale grad, pa nisem table našel, kako se imenuje, pa mi boste najbrž kar tukaj povedali, kje in kaj je to. :-)

a je mogoče socerb

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tri dni približno 1300 km na relaciji Celje - Zadar - Split - Bihač

 

1 dan:

Griže - Vinica - Senj - Zadar - Dugi otok

Na otok sva prispela ob 22 uri (trajekt vozi 90 min), in spala kar v penzionu v Brbinju (40€ apartma dve osebi plus ful dober zajtrk)

Odličen odsek jadranske magistrale, ostalo nič posebnega.

 

2. dan:

Po Dugem otoku gor pa dol, kopanje in potem proti Omišu. Spala v kraju Dugi Rat (40€ apartma dve osebi plus dobila palačinke za večerjo)

Na otoku cesta prva liga, nič prometa, skratka plus pet.

 

3.dan:

Dugi Rat - Sinj - Livno - Drvar - Bihač - Karlovac - Griže

Cesta od Sinja preko Hercegovine dvakrat plus pet. Do Drvarja skoraj nič prometa, dober asfalt nič omejitev.

 

Zaključek: Ceste na Hrvaškem in Bosni petkrat boljše od našin, ni mestnih redarstev in lahko voziš kot je treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tri dni približno 1300 km na relaciji Celje - Zadar - Split - Bihač

 

1 dan:

Griže - Vinica - Senj - Zadar - Dugi otok

Na otok sva prispela ob 22 uri (trajekt vozi 90 min), in spala kar v penzionu v Brbinju (40€ apartma dve osebi plus ful dober zajtrk)

Odličen odsek jadranske magistrale, ostalo nič posebnega.

 

2. dan:

Po Dugem otoku gor pa dol, kopanje in potem proti Omišu. Spala v kraju Dugi Rat (40€ apartma dve osebi plus dobila palačinke za večerjo)

Na otoku cesta prva liga, nič prometa, skratka plus pet.

 

3.dan:

Dugi Rat - Sinj - Livno - Drvar - Bihač - Karlovac - Griže

Cesta od Sinja preko Hercegovine dvakrat plus pet. Do Drvarja skoraj nič prometa, dober asfalt nič omejitev.

 

Zaključek: Ceste na Hrvaškem in Bosni petkrat boljše od našin, ni mestnih redarstev in lahko voziš kot je treba.

:hmm:

v Bihaću je precej stacionarnih radarjev, ki rade volje "streljajo" (3 tedne nazaj).

Pred dvemi leti Bosni v za 1. maj od Jajca proti Mostarju v 100km naštel 10mest s kontrolo prometa,

hitrosti, ... v različnih oblikah (stacionarni radar, policaj s laserjem, policijske patrole z in brez avta, ... )

potem sem nehal štet. 

Popravljeno . Popravil gsxf750
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

v Bihaću je precej stacionarnih radarjev, ki rade volje "streljajo" (3 tedne nazaj).

Pred dvemi leti Bosni v za 1. maj od Jajca proti Mostarju v 100km naštel 10mest s kontrolo prometa,

hitrosti, ... v različnih oblikah (stacionarni radar, policaj s laserjem, policijske patrole z in brez avta, ... )

potem sem nehal štet. 

Mislil sem na relaciji Senj Paklenica in Sinj-Livno-Drvar, kjer nisem videl nikakršne kontrole. Razen seveda samokontrole, da ne bo spet ogenj v strehi. Skratka da se vozit normalno hitro, nisem mislil na kakšno pretirano divjanje. Lahko si daš duška.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se mi zdi letošnje opravljeno potovanje po Turčiji od 25.maja naprej zanimivo morda tudi za nekoga ,ki planira podobno potovanje sem se odločil, da prilimam pdf file z opisom in par slikcam,Saj so porabili kar nekaj časa pri izbiranju kaj bi si ogledali,čeprav vem, da smo veliko tudi izpustili, pa kaj, bo razlog za še eno furo tja.Mogoče mi je malo žal, da ni bilo časa za vožnjo do jezera Van, gore Ararat, samo ker je bila planirane še fura v Črno Goro z motozborom v Jajcu, raftanjem na Tari in vožnjo po Pivskem jezeru,pot čez Durmitor v Valjevo od 21,Junija naprej , ni bilo druge kot domov,

oprat motorje, spočit riti in gasa.

 

Turčija.pdf

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Khm.

 

Nočem sitnarit, ampak tale tema je bila namenjena slikovnim ugankam.

Bolje je, če opise svojih potepanj "limate" v teme, ki so že odprte.

 

Mirč

Popravljeno . Popravil MiNa
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Khm.

 

Nočem sitnarit, ampak tale tema je bila namenjena slikovnim ugankam.

Bolje je, če opise svojih potepanj "limate" v teme, ki so že odprte.

 

Mirč

Ja , sem iskal temo, primerno za tole.Nekje je bilo govora o posebni temi potopisov,pa  je nisem našel.Glede na naslov teme se mi je zdelo primerno dat sem.Piše kje sem s potepal in kaj sem zanimivega videl.Mislim pa, da bo vseeno tale potopis služil namenu,to je, komur se zdi zanimivo bo skopiral dol in mogoče ušprabil za svoje potovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal se bo čez čas tvoj zapis izgubil, kaj manjka teje temi, če jo iščeš v iskalniku po ključni besedi "turčija" jo najde....

 

ps, Lep potopis.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal se bo čez čas tvoj zapis izgubil, kaj manjka teje temi, če jo iščeš v iskalniku po ključni besedi "turčija" jo najde....

 

ps, Lep potopis.

Ja,v redu je.Hvala.Iskal sem nekaj na Turčijo, pa tele nisem videl.Je pa res , da je zadnja objava v

2011 in se je tudi ta kr izgubila.Mogoče naj administrator ta potopis premakne tja.

 

Da pa ne bom brez veze pisal mimo, pa ,kje je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!