Skoči na vsebino

Nakup motorja iz Španije


Windsurf

Priporočene objave

Zaradi slabe gospodarske situacije v Španiji so cene rabljenih motorjev smešno nizke... Sever španije je nekako bolj "evropski", kar se tiče cen, na jugu Španije pa so cene rabljenih tudi po 40% nižje od cen oglaševanih npr. na Mobile.de (laično predvidevam, da igra velika oddaljenost od tranzitnih poti pri tem odločilno vlogo).

Tako sem se odločil za nakup motorja z juga Španije. Cena motorja je bila ugodna, a motor je le bilo treba videt pred nakupom. Službeno sem bil v Španiji in odločil sem se za ogled (letalska karta iz Barcelone do Malage - Ryan - in najem avta sta skupaj stala manj kot 40 EUR). Prodajalec OK, motor tudi, kupoprodajna vzeta iz Mobile.de, overitev pogodbe je stala 17 EUR pri lokalnem notarju, edino odjava motorja je podvig zase, saj je stanje na njihovi upravni enoti kaotično - zato sem pooblastitil agencijo, ki to reši za sitne pare (cca 20 EUR), tipično v roku nekaj dni.

Zatakne pa se pri prevozu. Kar nekaj slovenskih špediterjev vozi v Španijo, a večinoma le na sever. Jug španije redno obiskuje le eden slovenskih špediterjev, pa še ta s hladilniki za prevoz sadja in zelenjave, kar ni opcija (iz veterinarskih razlogov). Varianta je z zbirniki (cca 700 EUR od Malage do Maribora), vendar se mi zamisel, da bi moj motor nekajkrat nakladali in razkladali s kamionov, premikali po sklačiščih itd., preprosto upira.

Tako zdaj iščem ugoden prevoz z juga Španije do Slovenije. Če kdo pozna kakšnega špediterja, ki se odpravlja tja, se priporočam za kontakt. Sicer pa so vsi ostali predlogi dobrodošli...

V skrajni sili se bom v začetku aprila spakiral na letalo (karta cca. 150 EUR) in motor v nekaj dneh sam pripeljal domov :)

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa kake začasne table in ga sam pripelješ pa imeš še lepo turo?

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V skrajni sili se bom v začetku aprila spakiral na letalo (karta cca. 150 EUR) in motor v nekaj dneh sam pripeljal domov :)

To bi morala biti prva opcija, ne 'skrajna sila'. :OK:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jug španije redno obiskuje le eden slovenskih špediterjev, pa še ta s hladilniki za prevoz sadja in zelenjave, kar ni opcija (iz veterinarskih razlogov).

Tako zdaj iščem ugoden prevoz z juga Španije do Slovenije. Če kdo pozna kakšnega špediterja, ki se odpravlja tja, se priporočam za kontakt. Sicer pa so vsi ostali predlogi dobrodošli...

V skrajni sili se bom v začetku aprila spakiral na letalo (karta cca. 150 EUR) in motor v nekaj dneh sam pripeljal domov :)

LP

Windsurf

saj si si sam odgovoril ... s tem špediterjem udari furo do španije kot sopotnik, opremo s sabo pa na motorju domov ... :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi slabe gospodarske situacije v Španiji...

LP

Windsurf

Nam zaupaš naslov španskega avto,net-a

Popravljeno . Popravil vrho1679
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jih je kar nekaj: npr. www.ocasion.motos.es. Tu sem našel enega sumljivo ugodnega VN900: http://ocasion.motos...aki-vn-900.html

Pa recimo: http://motos.coches.net/ocasion/

http://www.motosocasion.com/

Pa še nekaj sem jih našel, pa si nisem zabeležil, v glavnem motos, ocasion in .es so iskalni pojmi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi sam sem skoraj nabavil motor iz španije ampak na srečo nisem! zakaj? ker je bil nateg.

je bla varianta, da plačam polovico in če nebom zadovoljen lastnik na svoje stroške motor nazaj vzame.

spogajal sem se že za 25% cene in pol preostanek itd. v glavnem, nakazal bi mu 1000€ in za njega nikoli več slišal.

hvala bogu sta mi tisti dve možganski celici ki sta še koliko toliko zdravi dopovedali da to ni dobra ideja.

v glavnem, prej pogledat stvar v živo pa bo vse ok. verjetno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa kake začasne table in ga sam pripelješ pa imeš še lepo turo?

To bi morala biti prva opcija, ne 'skrajna sila'. :OK:

D.

saj si si sam odgovoril ... s tem špediterjem udari furo do španije kot sopotnik, opremo s sabo pa na motorju domov ... :grim

Jp, začasne table niso noben problem, na AMZS so mi tete rekle, da je dovolj če pridem s pogodbo in odjavljeno prometno... pa je to stvar 5 minut.

Problem je tura nazaj... HD, 2700km... v najboljšem primeru 1 dan dol, 4 dni nazaj... pol pa teden dni bolniške... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi sam sem skoraj nabavil motor iz španije ampak na srečo nisem! zakaj? ker je bil nateg.

je bla varianta, da plačam polovico in če nebom zadovoljen lastnik na svoje stroške motor nazaj vzame.

spogajal sem se že za 25% cene in pol preostanek itd. v glavnem, nakazal bi mu 1000€ in za njega nikoli več slišal.

hvala bogu sta mi tisti dve možganski celici ki sta še koliko toliko zdravi dopovedali da to ni dobra ideja.

v glavnem, prej pogledat stvar v živo pa bo vse ok. verjetno...

Te variante so bile včasih tudi iz Anglije... pač kanček zdrave pameti, pa gre...

oz. kot si sam napisal, v živo je najboljše :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, začasne table niso noben problem, na AMZS so mi tete rekle, da je dovolj če pridem s pogodbo in odjavljeno prometno... pa je to stvar 5 minut.

Problem je tura nazaj... HD, 2700km... v najboljšem primeru 1 dan dol, 4 dni nazaj... pol pa teden dni bolniške... ;)

dej ne bodi pussy ... če sem jaz vozi apnčka 8 dni pa 1120 km na unem starem trikotnem plastičnem sedežu in mi je brada zrasla kot kralju matjažu pa nisem šel na bolniško na HD-ju res ne more biti tako hudo ...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

sem mal pofirbcal če so res 40% cenejši... no cene so zelo podobne kot pri nas (gledal sem CBF1000) oz. take kot v DE. Ko prišteješ še DMV, homologacijo, prevoz, čas in živcev ki ga/jih porabiš se ti NE SPLAČA. Če bi se že lotil kupovat iz tujine potem verjetno raje iz IT. Lahko pa, da se za kak model dejansko splača, za moj primer vsekakor NE!

Lp Urban

Popravljeno . Popravil Urbii
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa po nove plombe :-)

LP, SymRu

Symči ko si ga testiru si drgač govoru :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Symči ko si ga testiru si drgač govoru :naughty:

Valda jama-majster, sej to se samo hecam. Drugače pa Windsurfu maksimalno trance_40_thumbup.giftrance_40_thumbup.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je tura nazaj... HD, 2700km... v najboljšem primeru 1 dan dol, 4 dni nazaj... pol pa teden dni bolniške... ;)

Jaz bi ga osedlal in startal. u bistvu je to dvakat do dubrovnika pa nazaj :) in če rata res mukotrpno, se v Barceloni vkrcaš na nočni trajekt do Genove, in jih drug dan lepo spočit užgeš še 700 do doma :)

SREČNO POT!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, začasne table niso noben problem, na AMZS so mi tete rekle, da je dovolj če pridem s pogodbo in odjavljeno prometno... pa je to stvar 5 minut.

Problem je tura nazaj... HD, 2700km... v najboljšem primeru 1 dan dol, 4 dni nazaj... pol pa teden dni bolniške... ;)

Windsurf,če sem prav razumel si nabavil HD ja.Opozoril bi te,da preveriš št. okvirja kajti če se začne z 1HD.......boš imel hude probleme z homologacijo pri nas ker je motor delan kao za USA,če pa se začne z št.5HD..... pa je ok,delan za Kanado in Evropo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Windsurf,če sem prav razumel si nabavil HD ja.Opozoril bi te,da preveriš št. okvirja kajti če se začne z 1HD.......boš imel hude probleme z homologacijo pri nas ker je motor delan kao za USA,če pa se začne z št.5HD..... pa je ok,delan za Kanado in Evropo.

Št. okvirja se začne z 1HD...

Papirje sem pred nakupom predložil RTI-ju in na AMZS in preveril, kako in kaj je s pridobivanjem lokalne papirologije v SLO.

Odgovor obeh je bil, da ni problema, ker je motor že bil registriran v DE in ES. Hvala za opozorilo in upam, da se motiš ;)

LP

Windsurf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je tura nazaj... HD, 2700km... v najboljšem primeru 1 dan dol, 4 dni nazaj... pol pa teden dni bolniške... ;)

čuj pa nebi to to vzel kot eno malo avanturo - potovanje??? ko ga boš enkrat mel tu boš itak se samo od kafiča do kafiča (no pa ajde tu po okolici) vozil ker za ostalo ne bo cajta. tak imaš vsaj dober izgovor za lepo turo.

če bi jaz mel malo več časa bi ti ga pripeljal že samo zato da se spet vozim po tistih krajih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi ga osedlal in startal. u bistvu je to dvakat do dubrovnika pa nazaj :) in če rata res mukotrpno, se v Barceloni vkrcaš na nočni trajekt do Genove, in jih drug dan lepo spočit užgeš še 700 do doma :)

SREČNO POT!!!!

Ideja maksimalno dobra, trajekt stane 90 EUR, plovba traja cca 19h... kar je časovno in cenovno dosti ugodneje... HVALA!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čuj pa nebi to to vzel kot eno malo avanturo - potovanje??? ko ga boš enkrat mel tu boš itak se samo od kafiča do kafiča (no pa ajde tu po okolici) vozil ker za ostalo ne bo cajta. tak imaš vsaj dober izgovor za lepo turo.

če bi jaz mel malo več časa bi ti ga pripeljal že samo zato da se spet vozim po tistih krajih.

Pervy, ista dilema: Včasih smo študirali, kako bomo prišli do denarja za benz, registracijo in podobno, da bi lahko čim lepše izkoristili obilico časa, danes pa (recimo da finance kolko-tolko štimajo) nimamo časa za nič... milomater :headbang:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

sem mal pofirbcal če so res 40% cenejši... no cene so zelo podobne kot pri nas (gledal sem CBF1000) oz. take kot v DE. Ko prišteješ še DMV, homologacijo, prevoz, čas in živcev ki ga/jih porabiš se ti NE SPLAČA. Če bi se že lotil kupovat iz tujine potem verjetno raje iz IT. Lahko pa, da se za kak model dejansko splača, za moj primer vsekakor NE!

Lp Urban

Za moj model se je ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Št. okvirja se začne z 1HD...

Papirje sem pred nakupom predložil RTI-ju in na AMZS in preveril, kako in kaj je s pridobivanjem lokalne papirologije v SLO.

Odgovor obeh je bil, da ni problema, ker je motor že bil registriran v DE in ES. Hvala za opozorilo in upam, da se motiš ;)

LP

Windsurf

Sploh ne sem ga sam uvozil iz DE bil tam registriran potem odjavljen,kupoprodajno pogodba overjena na homologaciji šok ne ustrezajo zavore.Po dobrem mesecu sem le dobil papir pri uvozniku za HD da bremze špilajo.Plačal še sto evrov,bi jih takoj na homologaciji kajti živcov je šlo za 1000 eur.Vem pa da stoji še ene par motorjev po SLO ker ne dobijo homologacije ker imajo 1HD.....Problem je sedaj ker ni več uvoznika in ti nima kdo dati papirja za homologacijo na katerem piše,da motor ustreza v EU.Jaz bi na homologaciji probal dobiti pismeno,da ne boš imel problemov,saj veš neki rečejo pol pa noben nima pojma.Želim ti da bo vse OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne sem ga sam uvozil iz DE bil tam registriran potem odjavljen,kupoprodajno pogodba overjena na homologaciji šok ne ustrezajo zavore.Po dobrem mesecu sem le dobil papir pri uvozniku za HD da bremze špilajo.Plačal še sto evrov,bi jih takoj na homologaciji kajti živcov je šlo za 1000 eur.Vem pa da stoji še ene par motorjev po SLO ker ne dobijo homologacije ker imajo 1HD.....Problem je sedaj ker ni več uvoznika in ti nima kdo dati papirja za homologacijo na katerem piše,da motor ustreza v EU.Jaz bi na homologaciji probal dobiti pismeno,da ne boš imel problemov,saj veš neki rečejo pol pa noben nima pojma.Želim ti da bo vse OK.

Hmm... me prav zanima... bom poročal... ko ga bom spravil domov :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!