Skoči na vsebino

Magisterij vožnje z motociklom


Brejker

Priporočene objave

Ali sem edini ki mu je ta knjiga boljša od Devinčijeve šifre?!

V njej piše res vse od, do!

Kupil sem jo še ko sem vozil ATXa in že takrat sem lahko veliko črpal iz nje.

Ko sem jo pa dobil gratis (rešil anketo o sLOVEnskih motoristih) sem vedel, da bo idealno darilo za prijatelja.

In res. Napišem mu še kratko misel na začetek in njegova sreča je bila neprecenjliva :)

p.s. Kapo dol M. Gustinčiču, da je izdal tako dobro knjigo. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, knjiga je ok, ampak ko imaš pa že nekaj let motorističnega staža sa sabo, je pa enostavno preveč splošna, če hočeš nekaj več.. Jaz osebno nisem veliko novega odnesel od nje, sem večino stvari tekom let in km že pogruntal sam, zasledil na interentu ali predebatiral tu na Motosvetu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem večino stvari tekom let in km že pogruntal sam,

...NO VIDIŠ če bi imeli včasih tako knjigo ti tega ne bi bilo treba (pogruntat sam)... saj veš kdo so "izkušeni" ljudje - vsi tisti, ki so se v življenju prevečkrat zajebali! :closedeyes: ...v motociklizmu se pa "zajeb" prebere AUUUVAAAAA, BOLIIII! :headbang:

...TUDI sam sem knjigo že prebral in jo bom počasi spet moral ...res, bi rekel celo NUJNO branje, za začetnike in TUDI za tiste "izkušene", ki se navadno ne zavedajo človeškega faktorja pozabljanja... :rolleyes:

DOBRO DARILO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud men se zdi da je to bolj za začetnike, jest se furam z motorjm 1 leto pa sem 95% stvari k so notr zapisane že vedu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...NO VIDIŠ če bi imeli včasih tako knjigo ti tega ne bi bilo treba (pogruntat sam)... saj veš kdo so "izkušeni" ljudje - vsi tisti, ki so se v življenju prevečkrat zajebali! :closedeyes: ...v motociklizmu se pa "zajeb" prebere AUUUVAAAAA, BOLIIII! :headbang:

...TUDI sam sem knjigo že prebral in jo bom počasi spet moral ...res, bi rekel celo NUJNO branje, za začetnike in TUDI za tiste "izkušene", ki se navadno ne zavedajo človeškega faktorja pozabljanja... :rolleyes:

DOBRO DARILO!

Tu se strinjam, za začetnika zagotovo obvezno čtivo.. Tudi jaz se ne bi branil kakšne takšne knjige, ko sem vstopil v svet motociklizma..

Ampak, ko je knjiga izšla nismo bili več vsi začetniki in kot sem rekel, ko imaš enkrat za sabo nekaj let intenzivnega motoriranja, s tem mislim, da tudi takrat ko nisi na motorju kaj prebereš. slediš raznim forumom, kaj pošraufaš, skratka si aktivno prisoten v sceni, ti pa ta knjiga več kot toliko nima kaj ponudit..

Jaz osebno sem bil kar malo razočaran, ko sem jo lani bral.. Ampak za začetnika je pa definitivno 1A, veliko koristnih informacij na enem mestu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...TUDI sam sem knjigo že prebral in jo bom počasi spet moral

Jest grem pa raje "by the book manuals" in jo odprem kjer jo odprem in tam nadaljujem z branjem.

Skoraj vedno pa odprem na geometriji šasije ali pa na vzmetenju :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam jo tudi jaz in je super zadeva za začetnike kakor tudi za tiste stare mačke in pa tiste ki mislijo da vse obvladajo.To ni knjiga za branje ampak priročnik ki ga vzameš te pa te v roke,malo prelistaš in vedno najdeš dober nasvet.Tako bi vsak voznik moral občasno predelat priročnik za avtošole in s tem obnovit svoje znanje, varnostne razdalje,zavorne in reakciske čase in podobno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu se strinjam, za začetnika zagotovo obvezno čtivo.. Tudi jaz se ne bi branil kakšne takšne knjige, ko sem vstopil v svet motociklizma..

Ampak, ko je knjiga izšla nismo bili več vsi začetniki in kot sem rekel, ko imaš enkrat za sabo nekaj let intenzivnega motoriranja, s tem mislim, da tudi takrat ko nisi na motorju kaj prebereš. slediš raznim forumom, kaj pošraufaš, skratka si aktivno prisoten v sceni, ti pa ta knjiga več kot toliko nima kaj ponudit..

Jaz osebno sem bil kar malo razočaran, ko sem jo lani bral.. Ampak za začetnika je pa definitivno 1A, veliko koristnih informacij na enem mestu.

se kar strinjam z napisanim :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za vse vas "pozabljivce"

kako lahko neko tako pomembno stvar kot je zavedanje, da spomladi in jeseni ceste drsijo bolj kot poleti v 4-ih mesecih nemotoriranja kar pozabiš?

kako lahko pozabiš zadeve ki se dogajajo na cesti?

vsi ki to pozabljate se resno vprašte kaj sploh delate na cesti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi ki to pozabljate se resno vprašte kaj sploh delate na cesti..

Ali maš knjigo? Ali si jo samo prebral in jo vrnil? (namreč: piše, da je ni dobro posojat, ker je ne dobiš nazaj :P )

Bereš in že samo besedilo je odlično napisano, nekje tudi humoristično in se ti fino zdi.

Pozabiš.

In ko jo spet odpreš, te znova in znova nafila z znanjem in zaupanjem.

Res je, da je SUPER za začetnike. A tudi ostalim nebi škodilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali maš knjigo? Ali si jo samo prebral in jo vrnil? (namreč: piše, da je ni dobro posojat, ker je ne dobiš nazaj :P )

Bereš in že samo besedilo je odlično napisano, nekje tudi humoristično in se ti fino zdi.

Pozabiš.

In ko jo spet odpreš, te znova in znova nafila z znanjem in zaupanjem.

Res je, da je SUPER za začetnike. A tudi ostalim nebi škodilo.

imel, prebral, še enkrat prebral, me ni impresionirala in je šla naprej..

sploh pa je vse skupaj le povzetek iz revij..

tiste mam pa vse

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali sem edini ki mu je ta knjiga boljša od Devinčijeve šifre?!

V njej piše res vse od, do!

Kupil sem jo še ko sem vozil ATXa in že takrat sem lahko veliko črpal iz nje.

Ko sem jo pa dobil gratis (rešil anketo o sLOVEnskih motoristih) sem vedel, da bo idealno darilo za prijatelja.

In res. Napišem mu še kratko misel na začetek in njegova sreča je bila neprecenjliva :)

p.s. Kapo dol M. Gustinčiču, da je izdal tako dobro knjigo. :worship:

Hola mojster,

IMHO nisi edini, bolj verjetno eden redkih... IMHO prijateljem podari raje kako bolj resno knjigo... sicer pa smo se o tem že razpisali pred dvemi leti

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imel, prebral, še enkrat prebral, me ni impresionirala in je šla naprej..

sploh pa je vse skupaj le povzetek iz revij..

tiste mam pa vse

Ali pa revije povzemajo iz te knjige?

A je lažje brskat po 20+ številkah, če imaš lahko vse v eni knjigi. No saj tudi zaprmej, da jo obdržiš.

Jest zase vem, da se od nje nebom več ločil.

@suzuki:

Se opravičujem. Zdajle sem zasledil prejšno temo :wacko: ko sem iskal povezavo, kje bi jo lahko kupili.

Sem pa uporabil "iskalnik po forumu" preden sem odpl temo in nisem našel nič.

Prijatel je vozil Tomos SMa (eno sezono). In sedaj gre na KTM 450 :slap: Mislim, da mu bo prav prišla. Sem imel en izvod viška, tako da...

Popravljeno . Popravil Brejker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa revije povzemajo iz te knjige?

nope..povzeto iz začetnih revij moto.si

amm..mogoče samo mene moti, vendar pa to ni nek "MAGISTERIJ" ampak le posrečeno skup vržene osnove motociklizma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

@ brejker: hej, nobenih opravičil ni treba :) le prijateljem raje podarjaj boljše knjige

@ biker77: se skor strinjam, le da se meni ne zdi glih zlo posrečena, je preveč megle noter, na trenutke tud čist mimo tarče... morda Osnovna šola? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

@ brejker: hej, nobenih opravičil ni treba :) le prijateljem raje podarjaj boljše knjige

@ biker77: se skor strinjam, le da se meni ne zdi glih zlo posrečena, je preveč megle noter, na trenutke tud čist mimo tarče... morda Osnovna šola? :hmm:

Za tebe, ko veliko veš in znaš je osnovna šola :whistle: za nekoga, ko je začetnik in nič ne ve :naughty: je pa to kar so drugi poimenovali :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tebe, ko veliko veš in znaš je osnovna šola :whistle: za nekoga, ko je začetnik in nič ne ve :naughty: je pa to kar so drugi poimenovali :rolleyes:

največji problem te knjige je, da je tako ekstremno samovšečna in popmpozna, da ljudje, predvsem začetniki, dobijo filing da znajo, ko preberejo. IMHO je, kot vsako prodajanje svete resnice, tud to knjigo dobro gledati z malo distance, ali kančkom dvoma. Cum grano salis

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

@ alkatraz: poanta je v tem, da začetnikom IMHO prodajajo v glavnem meglo namesto konkretnih koristnih nasvetov

@ stiven6: ja, nas je kar nekaj ki imamo zanimive knjige v PDF obliki in jih ne moremo UL na forum; ostane DL s torrentov in seveda nakup pri Amazonu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

amm..mogoče samo mene moti, vendar pa to ni nek "MAGISTERIJ" ampak le posrečeno skup vržene osnove motociklizma

Točno tako, osnove in nič več :) Daleč od magisterija :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!