Skoči na vsebino

Počitnice v Sloveniji


Guest Ajdemi Popuši

Priporočene objave

Guest Ajdemi Popuši

Preživljanje družinskih počitnic v Sloveniji (=letni dopust), bi lahko ljudem v letu 2011 krepko pomagal pri izhodu iz krize.

Npr.: 3 članska družina za 10 dni bivanja na HR obali porabi 1000 evrov. Eni več, drugi manj .. Predvsem pa več !

Pa to ni samo HR, ampak so v igri tudi Italija, Grčija, Španija, itd ..

Če npr. 20.000 slovenskih družin za letne počitnice v drugih državah zapravi vsaka po 1.000 evrov je to krepkih 20 miljonov evrov.

Kaj nebi blo OK, da gremo eno leto na počitnice npr. na gorenjsko, dolenjsko, notranjsko, primorsko, štajersko, prekmurje .. in ljudi, ki se tam ukvarjajo s turizmom, nagradimo in jim priznamo trud ?

Al bomo letos še vedno romali s polnimi denarnicami na Jadran, pa v Toscano , itd ...

En letni dopust, preživet doma, bi bil hudo dobrodošel obliž za ljudi, ki so od tega odvisni.

Želel sem vam ponudit samo en dober namig.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, tud mi smo razmišljali v tej smer, ampak nekako ni isti občutek,če si preblizu doma,drugi problem je pa nastal,ko se je bilo treba odločit kam.Ne da slovenija ni lepa, ampak nekako ne zanjo ponuditi dovolj.Cenovno ni ugodnejše, užitek je pa manjši...vsaj mi smo prišli do takega zaključka.žal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preživljanje družinskih počitnic v Sloveniji (=letni dopust), bi lahko ljudem v letu 2011 krepko pomagal pri izhodu iz krize.

Npr.: 3 članska družina za 10 dni bivanja na HR obali porabi 1000 evrov. Eni več, drugi manj .. Predvsem pa več !

Pa to ni samo HR, ampak so v igri tudi Italija, Grčija, Španija, itd ..

Če npr. 20.000 slovenskih družin za letne počitnice v drugih državah zapravi vsaka po 1.000 evrov je to krepkih 20 miljonov evrov.

Kaj nebi blo OK, da gremo eno leto na počitnice npr. na gorenjsko, dolenjsko, notranjsko, primorsko, štajersko, prekmurje .. in ljudi, ki se tam ukvarjajo s turizmom, nagradimo in jim priznamo trud ?

Al bomo letos še vedno romali s polnimi denarnicami na Jadran, pa v Toscano , itd ...

En letni dopust, preživet doma, bi bil hudo dobrodošel obliž za ljudi, ki so od tega odvisni.

Želel sem vam ponudit samo en dober namig.

Trud? Trudijo se dvigovati cene v nebesa... 3 kave in en makijato v Piranu 11,5€. Za ta denar? Ne hvala;-)

V Bovcu te gledajo kot, da si jim celo družino pomoril zaradi tablice "LJ". Spet...NE HVALA!

Mogoče štajerska in prekmurje... oni vsaj približno vejo kaj je to prijaznost in kaj so "normalne" cene. :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Trud? Trudijo se dvigovati cene v nebesa... 3 kave in en makijato v Piranu 11,5€. Za ta denar? Ne hvala;-)

V Bovcu te gledajo kot, da si jim celo družino pomoril zaradi tablice "LJ". Spet...NE HVALA!

Mogoče štajerska in prekmurje... oni vsaj približno vejo kaj je to prijaznost in kaj so "normalne" cene. :notworthy:

... 3 kave in en makijato v Piranu 11,5€. ..

- tri kave in en makijato v LJ ( v beznici sredi mesta !) = 7,60 €

- v Dubrovniku na rivi: 800 kun ( cca 10,50 € )

- v Lucci (Toskana), cca. 18 - 25 €

- kopališče Shwartzlsee (A) , caa. 15 €

Doma nam je vse predrago, ko pa pokukamo čez mejo, so pa cene še kar zmerne ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je -Prekmurje in Prlekija sta še nekako najbolj prvinska, nepokvarjena. In kulinarika -za prste obliznit. Še najdeš vaške gostilne, s tapravo hrano.

V Posočju me pa še nikoli niso postrani gledali, ker nimam njihove tablice. In, je kaj videti tam. Seveda,če te vsaj malo zanima zgodovina.

Obala? Ne, hvala. Cene zasoljene. In, če sem že prevozil 200 kilometrov do tja, pa potegnem še par deset do Krka. Neprimerno boljši odnos in pristop do gosta. Na naši obali si smet, Italijanom pa podplate ližejo. Tako, da tam me bodo bolj poredko videli, če se ne bodo korenito spremenili.

Pa še je nekaj pri nas. Potomci biših lastnikov so dobili zemljo in objekte turističnega značaja nazaj. V redu -ni panike. Ampak, kaj ko ne znajo gospodariti in bi radi v letu dni obogateli, pa navijejo cene do neba. Ali pa bogatuni, ki so pokupili bisere narave. Konkretno Ivarčko jezero. Prej priljubljena izletniška točka in cilj marsikaterega motorista in kolesarja. Sedaj te pa pričaka ogromna tabla, ki prepoveduje vstop motoristom in kolesarjem. Seveda zdaj vse skupaj propada, kdo bo pa hodil tja...

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preživljanje družinskih počitnic v Sloveniji (=letni dopust), bi lahko ljudem v letu 2011 krepko pomagal pri izhodu iz krize.

Npr.: 3 članska družina za 10 dni bivanja na HR obali porabi 1000 evrov. Eni več, drugi manj .. Predvsem pa več !

Pa to ni samo HR, ampak so v igri tudi Italija, Grčija, Španija, itd ..

Če npr. 20.000 slovenskih družin za letne počitnice v drugih državah zapravi vsaka po 1.000 evrov je to krepkih 20 miljonov evrov.

Kaj nebi blo OK, da gremo eno leto na počitnice npr. na gorenjsko, dolenjsko, notranjsko, primorsko, štajersko, prekmurje .. in ljudi, ki se tam ukvarjajo s turizmom, nagradimo in jim priznamo trud ?

Al bomo letos še vedno romali s polnimi denarnicami na Jadran, pa v Toscano , itd ...

En letni dopust, preživet doma, bi bil hudo dobrodošel obliž za ljudi, ki so od tega odvisni.

Želel sem vam ponudit samo en dober namig.

Poletne počitnice z družino rad preživim v kampu na morju. In v Sloveniji ni kampa (razen tistih parih zaplat, ki jih cenijo kot da so tla zlata). Morja pa sploh ni, je ena večja svinjska luža.

Svoj trdo zasluženi denar bom porabil tam, kjer se bo meni zdelo.

Če se nebi šli "lokalpatriotizma", bi nam v Sloveniji šlo precej bolje. Pivovarna Laško recimo bi bila dobro stoječa firma in mnogo manj zapufana (Union bi bil od Interbrew-a), NLB pa bi imela za več 100 mio EUR manj slabih kreditov. Mercator bi že 5 let imel strateškega lastnika, ne pa da je lastnik banka...

Aja, pa še to. Ali mi lahko poveš, kje na Slovenski obali lahko tričlanska družina preživi 10-dnevni dopust za 1.000 EUR (v času letnih šolskih počitnic, ne v novembru)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preživljanje družinskih počitnic v Sloveniji (=letni dopust), bi lahko ljudem v letu 2011 krepko pomagal pri izhodu iz krize.

Npr.: 3 članska družina za 10 dni bivanja na HR obali porabi 1000 evrov. Eni več, drugi manj .. Predvsem pa več !

Pa to ni samo HR, ampak so v igri tudi Italija, Grčija, Španija, itd ..

Če npr. 20.000 slovenskih družin za letne počitnice v drugih državah zapravi vsaka po 1.000 evrov je to krepkih 20 miljonov evrov.

Kaj nebi blo OK, da gremo eno leto na počitnice npr. na gorenjsko, dolenjsko, notranjsko, primorsko, štajersko, prekmurje .. in ljudi, ki se tam ukvarjajo s turizmom, nagradimo in jim priznamo trud ?

Al bomo letos še vedno romali s polnimi denarnicami na Jadran, pa v Toscano , itd ...

En letni dopust, preživet doma, bi bil hudo dobrodošel obliž za ljudi, ki so od tega odvisni.

Želel sem vam ponudit samo en dober namig.

A ti imaš morda kakšne apartmaje ali oddajaš sobe?

Je pa dobra ideja, ampak ko človek primerja cene vidi, da dejansko drugje za isto ceno dobiš .. več!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, bili smo pred pari leti v Simonovem zalivu. Raztegnem brisačo, torbo in očala na njo, pa grem s tamalim malo v vodo. Prideva ven, pa brisača zbrcana nekam pod grm, tam pa ...ni važno odkod, pač ena smrklja. ''Ja, če je pa bilo vse polhn..., gor pa tudi ni kdo ležal'' je rekla. Toliko o kulturi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doma nam je vse predrago, ko pa pokukamo čez mejo, so pa cene še kar zmerne ?

Ja v tujino pa s pouhno prikolico pa po možnosti še zmrzovalnik z mesom in golažem ... :-)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Poletne počitnice z družino rad preživim v kampu na morju ..

Eh, pusti zdaj Mercator in pivovarno Union .. Point je v tem, da denar, namenjen za letni dopust, potrošimo v sLOVEniji !

In kje prideš skoz za 3 osebe za 10 dni za jurja v sezoni ? Marsikje, razen na obali: poglej Čatež, Lendavo, Kranjsko goro, Benečijo, itd ..

Če si hočeš pa res rit namakat v morju, potem pa moraš kam drugam, ker pri nas je obala res za en Q---rc.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Aja, bili smo pred pari leti v Simonovem zalivu. Raztegnem brisačo, torbo in očala na njo, pa grem s tamalim malo v vodo. Prideva ven, pa brisača zbrcana nekam pod grm, tam pa ...ni važno odkod, pač ena smrklja. ''Ja, če je pa bilo vse polhn..., gor pa tudi ni kdo ležal'' je rekla. Toliko o kulturi.

.. a ti morda računaš, da boš več kulture našel kje drugje ? Si pač naletel na smrkljo. Take smrklje so na vse obalah, ne samo na slovenski !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

A ti imaš morda kakšne apartmaje ali oddajaš sobe?

Je pa dobra ideja, ampak ko človek primerja cene vidi, da dejansko drugje za isto ceno dobiš .. več!

He, he ... nič ne oddajam in nič nimam in ti tudi ne morem zrihtat kakega popusta !

To kar dobiš drugje, je v primerjavi s tem, kar dobiš pri nas, morda res več. Samo, relativno gledano, dobiš malo več za VELIKO več denarja !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja .. počitnice v Sloveniji... to ravno ni za motoristično popotovanje za 14 dni. Itak se vsak vikend vozimo po Sloveniji kufetkamo, piramo in kosilamo. Za dopust pa raj kam grem dalj, pa čeprav samo do Makedonije in nazaj :P

p.s. ... zame ne .. so pa prijatelji iz Srbije, Makedonije najavili, da bodo prepotovali celo Slovenijo in če bom imel čas, bom kakšen delček poti z njimi prevozil ;)

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

No ja .. počitnice v Sloveniji... to ravno ni za motoristično popotovanje za 14 dni. Itak se vsak vikend vozimo po Sloveniji kufetkamo, piramo in kosilamo. Za dopust pa raj kam grem dalj, pa čeprav samo do Makedonije in nazaj :P

p.s. ... zame ne .. so pa prijatelji iz Srbije, Makedonije najavili, da bodo prepotovali celo Slovenijo in če bom imel čas, bom kakšen delček poti z njimi prevozil ;)

Temo sem namenil preživljanju DRUŽINSKEGA DOPUSTA. Za nas motoriste se pa itak ve, da ni omejitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vsem spoštovanjem do poznavalcev slovenskega morja imam eno opazko. Ni samo Portorož, v Fiesi npr. imamo ZELO čisto morje in ko smo predlani prvič preživeli teden dopusta v Fiesi in Piranu smo po koncu ugotovili, da je bil to eden najlepših dopustov.

Sicer ne navijam za dvotedenske počitnice v SLo, vendar pa je za kakšne krajše dvo ali tridnevne zelo veliko lepih možnosti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temo sem namenil preživljanju DRUŽINSKEGA DOPUSTA. Za nas motoriste se pa itak ve, da ni omejitev.

Bi moral dodati v naslov še Z MAJHNIMI OTROCI. Jaz in še marsikdo lahko moto počitnice preživimo tudi družinsko. Jaz in žena na en motor, hči pa na svojega, pa je družina na kupu na počitnicah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. a ti morda računaš, da boš več kulture našel kje drugje ? Si pač naletel na smrkljo. Take smrklje so na vse obalah, ne samo na slovenski !

Eh, to je res, povsod lahko naletiš na take in drugačne. Samo... na naši obali ne boš našel prostora, da se lahko ornk raskomotiš. Medtem, ko na Hrvaškem je to malo drugače -še vedno sem našel kos obale le za nas štiri. Dejansko 5-10 metrov peščene obale, da si car ''na svojem''. Imamo pač premalo obale za vse nas, kaj čemo...

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsekakor se slovensko morje nikakor ne more primerjat z hrvaškim.cene so podobne, celo nižje po nekod pri sosedih.Ponudba je top.... mene na slovenskem morju ne vidijo nikoli več,razen morda za kakšen vikend izlet ampak res dvomim, kajti ne maram se namakat v nafti in travi, ležat na betonu pa tud ne maram.ostale plaže ,ki niso podobne lukam so pa itak polne in neurejene.Žal gre turizmu še vedno predobro, zato se nihče ne rabi trudit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temo sem namenil preživljanju DRUŽINSKEGA DOPUSTA. Za nas motoriste se pa itak ve, da ni omejitev.

Tisti mlajši brez družin, par (ki še ni družina in mogoče sploh ne bo), samci, ki jih nuben/a ne mara, pa ne smejo it na dopust. Ne glede kako ti to imenuješ, dopust je dopust ali z družino, družbo ali pa sam, sicer ti je pa MARJA lepo povedal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vsem spoštovanjem do poznavalcev slovenskega morja imam eno opazko. Ni samo Portorož, v Fiesi npr. imamo ZELO čisto morje in ko smo predlani prvič preživeli teden dopusta v Fiesi in Piranu smo po koncu ugotovili, da je bil to eden najlepših dopustov.

Sicer ne navijam za dvotedenske počitnice v SLo, vendar pa je za kakšne krajše dvo ali tridnevne zelo veliko lepih možnosti.

Še enkrat sebe citiram. :whistle:

Eni ste cvetke. Kakšno Hrvaško morje. Zanima me, kdo nas je tako uspešno nategnil slovence, da se nam zdijo hrvaške plaže lepe. Zapeljite se do grčije, Korzike, Sardinije, Španije in boste videli lepe plaže. Razen če je lepa kamnita kulisa. Je, vendar samo za nekaj dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti mlajši brez družin, par (ki še ni družina in mogoče sploh ne bo), samci, ki jih nuben/a ne mara, pa ne smejo it na dopust. Ne glede kako ti to imenuješ, dopust je dopust ali z družino, družbo ali pa sam, sicer ti je pa MARJA lepo povedal.

Maus... saj boš videl, če boš imel otroke, da se dopust enega para brez otrok in družine (to pa je par z otroci), preceeeej razlikuje. Sploh, ko so otroci še mali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Brez-veze se je pričkat o tem, kje je lepo in kje ni lepo. Lepo je povsod ! Eni pač za letni dopust enostavno potrebujejo morje, drugim pa več pomenita kolesarjenje, sprehodi itd ..

Apel je v tem, da letni družinski dopust preživimo v SLO.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Bi moral dodati v naslov še Z MAJHNIMI OTROCI. Jaz in še marsikdo lahko moto počitnice preživimo tudi družinsko. Jaz in žena na en motor, hči pa na svojega, pa je družina na kupu na počitnicah.

Ni nujno, da so majhni. Dovolj je, če so mladi: trije otroci, stari 12, 14 in 16 let (tako je vsaj v mojem primeru).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kje prideš skoz za 3 osebe za 10 dni za jurja v sezoni ? Marsikje, razen na obali: poglej Čatež, Lendavo, Kranjsko goro, Benečijo, itd ..

V uvodnem postu si omenjal Jadran, Španijo in Grčijo (torej morje), ti pa zdej men ponujaš počitnice za 10 dni v Čatežu, Lendavi, Kranjski gori...

Sej v Osjeku pa ziher dobiš 10 dnevne počitnice za 3 člansko družino verjetno tudi za nekaj več kot 500 EUR.

Pa Čatež niti slučajno ni poceni. Za en dan v apartmaju za 4 člansko družino s kopanjem hočejo imet 110 EUR, kar znese 1.100 EUR za 10 dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes bo ZARES predlagal v parlamentu dodatno obdavčitev bajkerjev ! ti so eni izmed redkih ki še/že razmišlajo o letnem dopusti ! auuu kriza pa taka ! popuši i ti meni ! :P

pa predlagali bodo 3 tedne zimskih počitnic ker se v dveh, kaj šelel v enem tednu, ne da nič zapraviti !

janez požen ! :fredy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!