Skoči na vsebino

Počitnice v Sloveniji


Guest Ajdemi Popuši

Priporočene objave

mi bomo kot vedno letovali na hrvaškem (jebi ga, dol je vikend stal toliko kot poštni nabiralnik v piranu), slo turizem pa podpirali z izleti.

sicer pa: Slovenija je lepa in ima dosti dobre ponudbe, izogniti pa se moreš (večini) naše obale in npr. Bledu pa tudi Bohinju. Tam se (z redkimi izjemami) obnašajo turistični delavci katastrofalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

V uvodnem postu si omenjal Jadran, Španijo in Grčijo (torej morje), ti pa zdej men ponujaš počitnice za 10 dni v Čatežu, Lendavi, Kranjski gori...

Sej v Osjeku pa ziher dobiš 10 dnevne počitnice za 3 člansko družino verjetno tudi za nekaj več kot 500 EUR.

Pa Čatež niti slučajno ni poceni. Za en dan v apartmaju za 4 člansko družino s kopanjem hočejo imet 110 EUR, kar znese 1.100 EUR za 10 dni.

Preberi še enkrat uvodni post in NE BODI ŠLAMPAST !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

mi bomo kot vedno letovali na hrvaškem (jebi ga, dol je vikend stal toliko kot poštni nabiralnik v piranu), slo turizem pa podpirali z izleti.

sicer pa: Slovenija je lepa in ima dosti dobre ponudbe, izogniti pa se moreš (večini) naše obale in npr. Bledu pa tudi Bohinju. Tam se (z redkimi izjemami) obnašajo turistični delavci katastrofalno.

Mi smo letos familjarne počitnice vplačali za Lucco (I). Potem se mi je pa posvetilo, da smo naredili NAROBE. Za to sem pa želel apelirati na vas, da NE naredite iste napake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ajdemi .. zato se planira in predvsem premisli vnaprej, da se ne zafrkneš. Italija je lepa, pa tudi jedli boste dobro.

Dokler obstajajo Grčije, Egipti, karibi, koralni grebeni itd...mene niti slovenska niti hrvaška obala ne vidita.

Nazadnje sem plaval v slovenski algasti vodi 11 cca. let nazaj in me ne vleče nazaj.

Tudi Gorenjska ima tako porazen standard storitev, da hvala lepa, raje grem v Avstrijo ali Italijo do kakega jezera, če mi je do zelene idile.

Hrvatje nabijajo cene ravno tako kot naši, nič ceneje ni, ponekod je dražje. Ampak pri njih je vsaj kaj za videt malo nižje...sploh če greš s kakšno jadrnico zna biti fajn.

To, da mate otroke se mi zdi slab izgovor. S pocenitvijo letalskega transporta ni težav. Mulca nahrante, da bo spal na avionu, pa viale kamr češ. Verjetno ma pasoš, ne?

In kje je tu problem? Tudi, če je mali otrok, daš ga v culico al pa tisti namenski ruzaček pa gremo!

Se mi zdi, da Slovenci v večini dlje od Pirana al pa Umaga ne vidimo, največja težava je pa primarno v tem, da so se ljudje razvadili in si brez enoprostorca, 6kubikov prtljage in treh različnih otroških vozičkov, sploh ne znajo predstavljat dopusta...

Najbolj smešno je to, da se glasni zagovorniki prikolic v Istri, raznih toplic, Bohinjev in podobnih bližnjih lokacij ne zavedajo (ali pa se nočejo zavedati), da je njihov dopust za 10 dni morda stane enako ali VEČ od neke čudovite tuje destinacije...1100€ recimo jaz tudi pod razno ne pustim v Čatežu...za ta denar grem za 10 dni v Istanbul pa do še Grčije potegnem za en teden nazaj grede...a si ti nor pa Čatež.rolleyes.gifslap.gifgrrr.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker bi motoristi načelomam morali biti malo bolj avanturisti, mi nikakor ni jasno, zakaj se kar naprej vrtimo okoli Hrvaške. Nič nimam proti njim (oz. malo že imam) ampak ljudje, dejte se zapeljat še kam drugam (tole nikakor ne velja za popotnike ipd.). Potopise o hrvaški in bivši jugi bi osebno celo prepovedal. Smo dovolj dolgo živeli skupaj, da nam mora biti kristalno jasno, kaj lahko pričakujemo down there.

Pa nočem biti pameten, ampak mi smo z dvema majhnima otrokoma prepotovali že velik del evrope. Ven iz Evropa sicer nismo šli, ampak zaenkrat tudi ni potrebe, imamo še zadosti za videt. Pa nikoli nismo šli v kakšne penzione, ampak vedno v lastni režiji, prenočišča pa iskali na licu mesta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preživljanje družinskih počitnic v Sloveniji (=letni dopust), bi lahko ljudem v letu 2011 krepko pomagal pri izhodu iz krize.

Npr.: 3 članska družina za 10 dni bivanja na HR obali porabi 1000 evrov. Eni več, drugi manj .. Predvsem pa več !

Pa to ni samo HR, ampak so v igri tudi Italija, Grčija, Španija, itd ..

Če npr. 20.000 slovenskih družin za letne počitnice v drugih državah zapravi vsaka po 1.000 evrov je to krepkih 20 miljonov evrov.

Kaj nebi blo OK, da gremo eno leto na počitnice npr. na gorenjsko, dolenjsko, notranjsko, primorsko, štajersko, prekmurje .. in ljudi, ki se tam ukvarjajo s turizmom, nagradimo in jim priznamo trud ?

Al bomo letos še vedno romali s polnimi denarnicami na Jadran, pa v Toscano , itd ...

En letni dopust, preživet doma, bi bil hudo dobrodošel obliž za ljudi, ki so od tega odvisni.

Želel sem vam ponudit samo en dober namig.

V uvodnem postu si omenjal Jadran, Španijo in Grčijo (torej morje), ti pa zdej men ponujaš počitnice za 10 dni v Čatežu, Lendavi, Kranjski gori...

Sej v Osjeku pa ziher dobiš 10 dnevne počitnice za 3 člansko družino verjetno tudi za nekaj več kot 500 EUR.

Pa Čatež niti slučajno ni poceni. Za en dan v apartmaju za 4 člansko družino s kopanjem hočejo imet 110 EUR, kar znese 1.100 EUR za 10 dni.

Preberi še enkrat uvodni post in NE BODI ŠLAMPAST !

Kdo je šlampast? Primerjaš neprimerljivo.

Če daješ v prvem postu primer, ko 3 članska družina preživi počitnice na morju, potem pa ponujaš kot alternativo Kranjsko goro, Čatež, Prekmurje... :headbang:

Če ljudje hodijo na počitnice na morje, potem že hočejo it na morje. Če pa kdo hoče v hribe, bo šel pa hribe. Če bi rad koga prepričal, da gre v SLO na počitnice in ne v tujino, ponudi PODOBNE počitnice (morje->morje, hribi->hribi). Sva se sedaj razumela?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Kdo je šlampast? Primerjaš neprimerljivo.

Če daješ v prvem postu primer, ko 3 članska družina preživi počitnice na morju, potem pa ponujaš kot alternativo Kranjsko goro, Čatež, Prekmurje... :headbang:

Če ljudje hodijo na počitnice na morje, potem že hočejo it na morje. Če pa kdo hoče v hribe, bo šel pa hribe. Če bi rad koga prepričal, da gre v SLO na počitnice in ne v tujino, ponudi PODOBNE počitnice (morje->morje, hribi->hribi). Sva se sedaj razumela?

Glej, ni nujno, da gremo na morje. Ponudil sem alternativo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, tudi gore so lepe oziroma fantastične.

Pa Kolpa je lahko tudi pravi "jackpot" oziroma je prva liga. Čista, lepa reka, na pol hrvaška :)

Samo ne na naše morje :)

Če dopustuješ v Sloveniji, je dejansko morje zadnja destinacija kamor greš. Umazano in drago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počitnice v sloveniji!

ni varjante..

zakaj?

Preprosto ne znamo izkoristit tega kar imamo. meni definitivno zmaga Kopla, Otočec in se veliko podobnih zadev... Bohinj , Bled...

Primer slovenski gostinci so v veliki večini kreteni, vsaj do slovenskih gostov.... Pa probajmo Bled zvecer 23.15 kje se lahko kaj poješ.. Nikjer ker te gladko odslovijo..

pa dobro kaj jim smrdi hitro zasluzenih 50€........

lepo se vsedes na terasi enega znanega blejskega lokala da bos pojedel blejsko rezino...

Natakarja ni na pogled najmanj 10 minut... eni 3 se pa spogledujejo.. zakaj ker ne sedim na njihovem terenu.. :worship:

pol ko se odločis da bos malce povprasal po zdravju ko sosednjo mizo postreže tebe pa ne opazi :headbang: teme se reče turizem na nivoju

no pol se stric prikaže se opraviči prinese pol naročila narobe, čeprav si vse zapiše in se umazan pribor.....

No le eden izmed x primerov ki jih znam nastet..

da ne bom opisal kako so italjančke postregli ki so prisli enih 3 minute pred mano... itn......

Drugače pa v tujini ni nič boljše..

No letos kasne 3 dni tam nekje okrog soče pa da vidimo če bodo kakšna pozitivna presenečenja.

lp h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz se večinoma teh turističnih centrov izogibam.

za spanje in prehranjevanje so prave lokacije kje v pozabljenih krajih, kjer si ljudje vzamejo čas za gosta, kjer si toplo sprejet, kjer skuhajo kvalitetno, cene so bistveno nižje,.... ko smo bili skoraj sami v kakšni gostilni so nas vedno kaj počastili gostinci,... v hotelskih rivah in kompleksih z rdečimi šwabi, kjer se čaka za prosto mizo in imajo v strežbi vsega čez glavo ne moreš pričakovati kakšnih uslug na nivoju.

za preživljanje dopusta v sloveniji pa ne vidim smisla.. boljše da sem doma, v dobri uri se prepelješ na vsako lokacijo na tem ozemlju, ne vidim razloga da bi prenočeval nekje 1 uro od doma.

plaže v sloveniji sploh niso omembe vredne... raje grem v trst ali pa čez dragonjo, parkiraš zastonj, tuš zastonj, v miru se usedeš in spiješ drink, čista okolica in kristalna voda, motor parkiran ob brisači na plaži...

v sloveniji... oskubijo te za parking če ga sploh dobiš, na plaži nimaš kam položit brisače ker je vse v potkah zidkih igriščih kafičih pomolih kantah,... če se le da je vstopnina, če ne so tuši 1€ za 3 litre vode, spiješ pivo ki je dražja kot v trstu, cel kup kmetov ki ima prikolice ali sindikalna stanovanja javne uprave kruli in cvili vse naokrog.. no way, v sloveniji se ne kopam, ker na tak nivo se žal ne morem spustit niti za popoldansko osvežitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počitnice v sloveniji!

ni varjante..

zakaj?

Da ne bo nesporazuma; pozimi preživim vsaj 4 do 7 dni v Kranjski gori v začetku marca. Zakaj? Ker si umislim apartma ob smučišču, ker je ceneje kot v tujini in ker mi Kranjska gora trenutno ponuja vse udobje družinskih počitnic. Ko pa bodo otroci malo starejši in bodo lahko smučali cel dan, bomo pa šli še malo v tujino.

Ne rečem da počitnice v Sloveniji niso užitne, vendar zame poleti ob morju v Sloveniji prav gotovo ne.

Popravljeno . Popravil marko55
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počitnice v sloveniji!

ni varjante..

zakaj?

Preprosto ne znamo izkoristit tega kar imamo. meni definitivno zmaga Kopla, Otočec in se veliko podobnih zadev... Bohinj , Bled...

Primer slovenski gostinci so v veliki večini kreteni, vsaj do slovenskih gostov.... Pa probajmo Bled zvecer 23.15 kje se lahko kaj poješ.. Nikjer ker te gladko odslovijo..

pa dobro kaj jim smrdi hitro zasluzenih 50€........

lepo se vsedes na terasi enega znanega blejskega lokala da bos pojedel blejsko rezino...

Natakarja ni na pogled najmanj 10 minut... eni 3 se pa spogledujejo.. zakaj ker ne sedim na njihovem terenu.. :worship:

pol ko se odločis da bos malce povprasal po zdravju ko sosednjo mizo postreže tebe pa ne opazi :headbang: teme se reče turizem na nivoju

no pol se stric prikaže se opraviči prinese pol naročila narobe, čeprav si vse zapiše in se umazan pribor.....

No le eden izmed x primerov ki jih znam nastet..

da ne bom opisal kako so italjančke postregli ki so prisli enih 3 minute pred mano... itn......

Drugače pa v tujini ni nič boljše..

No letos kasne 3 dni tam nekje okrog soče pa da vidimo če bodo kakšna pozitivna presenečenja.

lp h

Nisi dovolj čokoladne barve mogoče... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@drjanez ''Nisi dovolj čokoladne barve mogoče... :D ''

To sem tudi sam opazil... pa pol litra olja v laseh fali, sicer bi natakar takoj pritekel. Zakaj so se pa potem med vojno upirali Lahom, če jim zdaj tako podplate ližejo? To leti samo na kelnerje, ne na prebivalce tistih krajev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@drjanez ''Nisi dovolj čokoladne barve mogoče... :D ''

To sem tudi sam opazil... pa pol litra olja v laseh fali, sicer bi natakar takoj pritekel. Zakaj so se pa potem med vojno upirali Lahom, če jim zdaj tako podplate ližejo? To leti samo na kelnerje, ne na prebivalce tistih krajev.

to bo verjetno zaradi trinklta, ki ga slovenski gost ne pusti niti centa, pred naročilom pol ure gleda v cenik ,kaj je ceneje, nakar se odloči za deci jabija in dva deci vode........

Men v sloveniji potegne samo kakšen kmečki turizem,pa še to redko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z vsem spoštovanjem do poznavalcev slovenskega morja imam eno opazko. Ni samo Portorož, v Fiesi npr. imamo ZELO čisto morje in ko smo predlani prvič preživeli teden dopusta v Fiesi in Piranu smo po koncu ugotovili, da je bil to eden najlepših dopustov.

Sicer ne navijam za dvotedenske počitnice v SLo, vendar pa je za kakšne krajše dvo ali tridnevne zelo veliko lepih možnosti.

V Fiesi npr. na plaži tudi kasirajo tuširanje (mislim da 1eur za minuto) - hvala lepa, ampak za tole se pa res ne pustim "lupit" - osoljen pa v leder ne grem. Pri nas znajo res dobro kasirat, a ko se sprehodiš po krajih vidiš, da so vsi lokali enaki kot pred 10 ali več leti - a vlagat v prenovo nihče več me zna? Pa pustimo zdaj tiste nove/prenovljene hotele, ko se grejo "hohštapleraj" - tam me tak ne bodo videli. Sicer pa sem "prepotoval" že praktično celo slovensko obalo in ... človek rad tudi kaj drugega, novega, obišče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to bo verjetno zaradi trinklta, ki ga slovenski gost ne pusti niti centa, pred naročilom pol ure gleda v cenik ,kaj je ceneje, nakar se odloči za deci jabija in dva deci vode........

Men v sloveniji potegne samo kakšen kmečki turizem,pa še to redko.

aja to pa že ni res! vsaj mi štajerci pa res ne gledamo kolko je deci jabija pa trinkgeld tudi pustimo če je postrežba prava. Če ti pa pol ure nosi pir da je že topli vmes pol pa ne dobi nič - jasno!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Fiesi npr. na plaži tudi kasirajo tuširanje (mislim da 1eur za minuto) - hvala lepa, ampak za tole se pa res ne pustim "lupit" - osoljen pa v leder ne grem. Pri nas znajo res dobro kasirat, a ko se sprehodiš po krajih vidiš, da so vsi lokali enaki kot pred 10 ali več leti - a vlagat v prenovo nihče več me zna? Pa pustimo zdaj tiste nove/prenovljene hotele, ko se grejo "hohštapleraj" - tam me tak ne bodo videli. Sicer pa sem "prepotoval" že praktično celo slovensko obalo in ... človek rad tudi kaj drugega, novega, obišče.

Res objektivni komentarji. Boš pa v restavraciji čez potko prihranil kakšen evro. Hrvati te verjetno tako crkljajo, da najraje ne bi šel domov.

Pa ne nabijajte o privilegiranju Italijanov. Če se vas v gostilno nabije 5 glasnih moto frendov vas morda tudi malo nezaupljivo gledajo. Sam nisem nikoli dobil občutka, da me v Slo. ne bi hoteli postreči. Prej na hrvaškem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res objektivni komentarji. Boš pa v restavraciji čez potko prihranil kakšen evro. Hrvati te verjetno tako crkljajo, da najraje ne bi šel domov.

Pa ne nabijajte o privilegiranju Italijanov. Če se vas v gostilno nabije 5 glasnih moto frendov vas morda tudi malo nezaupljivo gledajo. Sam nisem nikoli dobil občutka, da me v Slo. ne bi hoteli postreči. Prej na hrvaškem.

Na Hrvaškem nimam nobenih problemov s postrežbo v dobrih lokalih, v slabih pa včasih (in še to samo enkrat, ker se v tak lokal več ne vračam).

Se pa strinjam s Hiltonom, da je postržba v Hotelu na Bladu ob jezeru, kjer naj bi bile najbolj znane kremšnite, naravnost katastrofalna.

Kar se pa crkljanja tiče; svoj denar puščam samo tam, kjer se osebje lokala konkretno obnaša do mene. In to neglede na državo lokala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Hrvaškem nimam nobenih problemov s postrežbo v dobrih lokalih, v slabih pa včasih (in še to samo enkrat, ker se v tak lokal več ne vračam).

Se pa strinjam s Hiltonom, da je postržba v Hotelu na Bladu ob jezeru, kjer naj bi bile najbolj znane kremšnite, naravnost katastrofalna.

Kar se pa crkljanja tiče; svoj denar puščam samo tam, kjer se osebje lokala konkretno obnaša do mene. In to neglede na državo lokala.

Prav imaš in se strinjam s teboj ... že dva lokala, ki sta v Ljubljani, oddaljena med sabo 20 m, opaziš veliko razliko ... samo v enega hodim in sicer tja, kjer so bolj prijazni.

in ja .. marsikje na Hrvaškem, Srbiji, Črni Gori, BiH, sem bil lepše sprejet in bolje postrežen, kot v večini slovenskih gostiln.

Ne govorim na pamet, temveč iz svojih izkušenj. Lahko, da imate nekateri drugačno mnenje in izkušnje, jaz imam take.

Aja ... v Portorožu ne moreš pod drevesom, kjer ne oviraš nobenega, pustit motor in spit kavo, pojesti sladoled ali pizzo. Takoj priletijo redalji in pišejo kazni. Nisem za anarhijo, pred leti s tem ni bilo nobenega problema, če je bil v napoto, si ga pač malo premaknil in to je to ... zdaj pa (ker sem bil z enim diujakom) pokličejo skor policijo :P

p.s. .. da ne govorim, kok denarja sem tam pusto ... samo da namignem ... zelo veliko :yes:

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po eni strani razumem natakarje da imajo dolocenih stran preko glave. Ker pac obnašanje določenih gostov je res :headbang:

Samo če pridem v gostilno ob 23.05 odpiralni čas imajo do 23.. Najprej pogled natakarja spizdi k.. jedni kaj ti na pamet pride da rineš po delovnem času še not...

Ga lepo vprasas se da še pri vas kaj naročit. Odgovor sledi ja spijete še lahko nekaj :worship:

No vidis da njegov kolega lepo na vselo se pobira na terasi naročila od ciganov( z tem mislim italjane) hmm

sledi vprasanje, če so mogoče moji € drugačni od utaljančkov :closedeyes:

ja oni sedijo ze 30 minut... pa se niso morali odločit ....

Glej vem kaj bom pojedel, vem vnaprej kaj bom pil... vem da bom lokal zapustil v 45 minutah,,,

pustil ti bom 5€ napitnine ker sem pozen......

v tem času bo on lahko nemoteno pospravil tersao in uredil zadeve ki spadajo k njegovi službi...

Primer Hrvaška( ne maram jih.. redko hodim k njim) pač takšno mam prepričanje....

5 kolegov vsi z motorji... isto pozni smo bli,

z veseljem je nas postregel

pustili smo mu lepo napitnino in problem je bil rešen....

Ampak ne mores pa po eni slabi izkušnji sodit vseh gostincev.. Glede pa da sem službeno veliko naokrog žal ne morem potrdit veliko pozitivnih zadev..

No lahko pa pohvalim da 14 dni nazaj v Portorožu vrhunska postrežba, cena sprejemljiva, hrana pa tudi na srednjem nivoju...

se vrnem definitivno...

lp h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa se je spet še ena tema zabluzla.

Po postah sodeč ,bo pač vsak puščal svoj denar tam, kjer mu paše in ne v preljubi in prelepi Sloveniji. In tako je tudi prav, le zakaj bi mi morali biti prikrajšani in pušati denar tu (tam kjer nam ne paše),da ga bodo lahko drugi potem nosili v tujino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smisel dopusta je, da si odpočiješ, spremeniš okolje, kaj lepega vidiš in doživiš...da bi z dopustom reševala slovenijo? :headbang: zakaj že??? naj jo rešujejo tisti, ki so jo zavozili..ko bom zapravljala svoje težko prislužene € bom mislila predvsem nase in ne na državo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri imate malo težav z razločevanjem, kaj je država in kaj je vladno-politični aparat. Država smo še vedno mi, in zato tvoja izjava ni korektna. Za državo si večinoma vsi želimo, da se znebi današnje vladajoče in ostale politične go...zni in spet zaživi. Zato s tem, ko misliš na Slovenijo misliš tudi nase.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

največji užitek je, ko prečkaš mejo in preklopiš radijsko postajo...iz katerekoli slovenske na tujo... še lepš ko ne moreš ujeti signala slovenske televizije... pa hvala bog da nimajo povsod slovenskih časopisov....:kva1: še lepš je ko se to dogaja cele počitnice :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!