Skoči na vsebino

Počitnice v Sloveniji


Guest Ajdemi Popuši

Priporočene objave

Npr.: 3 članska družina za 10 dni bivanja na HR obali porabi 1000 evrov. Eni več, drugi manj .. Predvsem pa več !

Pa to ni samo HR, ampak so v igri tudi Italija, Grčija, Španija, itd ..

Sem računal za dve osebi,šotor + motor:

- trajekt v Grčijo in nazaj Anek lines (2.7. do 24.7.) 195,40€ - ceno sem ravnokar preveril na Anek lines bookingu

- bivanje v kampu 20 dni po 15€ na dan (camp Tholo Beach) 300€ - ceno mi je pred nekaj dnevi potrdil upravnik kampa

- hrana in pijača v restavraciji (brez šparanja) v kampu max. 600€, če si sam kaj skuhaš, bo še manj

- bencin za max.800 km 100€

Ergo, za cca 1200€ se imata dva cele tri tedne prima v Grčiji (200€ za enega na teden !!!). Za vsak slučaj (ICE) je v žepu še Eurocard, pa smo zmagali.

Če nihče od žlahte ali znancev nima vikenda na morju ali kje na deželi - in ti ga je seveda pripravljen odstopiti - lahko za ta denar dopustujemo le doma med štirimi stenami in se hodimo kopat na bližnjo reko ali jezero.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- trajekt v Grčijo in nazaj Anek lines (2.7. do 24.7.) 195,40€ - ceno sem ravnokar preveril na Anek lines bookingu

..se stinjam z vsem napisanim, ampak tale trditev je pa malo sramotna!

Da imaš kaj od takileh motopočitnic, je vsekakor eno smer nujno prevozit na dveh kolesih... lepo ob jadranski obali...:notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..se stinjam z vsem napisanim, ampak tale trditev je pa malo sramotna!

Da imaš kaj od takileh motopočitnic, je vsekakor eno smer nujno prevozit na dveh kolesih... lepo ob jadranski obali...:notworthy:

Hm, se strinjam, a imam en problem: moja ta divja polovica je invalidka (pred leti so z avtom zleteli s ceste, polomljena hrbtenica, zlomljen tilnik - še čudež, da je ostala živa in da ni na vozičku). Strahotno rada se vozi na motorju, a dnevno ne zdrži več kot kakih 150 do 200 km. Ob obali bi cel dopust porabila le za vožnjo v Grčijo in nazaj. Žal.

Tudi v Pulo je šla le enkrat in nikdar več. Je rekla, da jo je vožnja tako zjebala, da od zbora ni imela čisto nič. Res pa je, da takrat še ni bilo istrskega ipsilona in smo vozili po stari (luknjasti) cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..se stinjam z vsem napisanim, ampak tale trditev je pa malo sramotna!

Da imaš kaj od takileh motopočitnic, je vsekakor eno smer nujno prevozit na dveh kolesih... lepo ob jadranski obali...:notworthy:

Pa Avsenike iz zvočnikov! :lol1:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, se strinjam, a imam en problem: moja ta divja polovica je invalidka (pred leti so z avtom zleteli s ceste, polomljena hrbtenica, zlomljen tilnik - še čudež, da je ostala živa in da ni na vozičku). Strahotno rada se vozi na motorju, a dnevno ne zdrži več kot kakih 150 do 200 km. Ob obali bi cel dopust porabila le za vožnjo v Grčijo in nazaj. Žal.

Tudi v Pulo je šla le enkrat in nikdar več. Je rekla, da jo je vožnja tako zjebala, da od zbora ni imela čisto nič. Res pa je, da takrat še ni bilo istrskega ipsilona in smo vozili po stari (luknjasti) cesti.

Ne zameri če se umešavam...

S kakšnim motorjem se vozita, v profilu imaš navedenega Intruderja in če je to ta, obstajajo bolj primereni (prijazni) motorji za sopotnika. Ali ne?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem računal za dve osebi,šotor + motor:

- trajekt v Grčijo in nazaj Anek lines (2.7. do 24.7.) 195,40€ - ceno sem ravnokar preveril na Anek lines bookingu

- bivanje v kampu 20 dni po 15€ na dan (camp Tholo Beach) 300€ - ceno mi je pred nekaj dnevi potrdil upravnik kampa

- hrana in pijača v restavraciji (brez šparanja) v kampu max. 600€, če si sam kaj skuhaš, bo še manj

- bencin za max.800 km 100€

Ergo, za cca 1200€ se imata dva cele tri tedne prima v Grčiji (200€ za enega na teden !!!). Za vsak slučaj (ICE) je v žepu še Eurocard, pa smo zmagali.

Če nihče od žlahte ali znancev nima vikenda na morju ali kje na deželi - in ti ga je seveda pripravljen odstopiti - lahko za ta denar dopustujemo le doma med štirimi stenami in se hodimo kopat na bližnjo reko ali jezero.

:OK::OK:

Al pa...lanjsko leto 16 dni potovanja po Balkanu: Hrvaška(motozbor Sunja),Srbija(Zrenjanin-Pančevo), Romunija, Bolgarija, Makedonija(Ohrid),Albanija, Črna Gora, Hrvaška(motozbor Kaštela)... 1400€. Spanje v hotelih in apartmajih, jedli le v restavracijah... sorry pa sušene delicije smo kupili na vrh Transfagarašana v Romuniji. Aja... cca 5000km prevoženih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res objektivni komentarji. Boš pa v restavraciji čez potko prihranil kakšen evro. Hrvati te verjetno tako crkljajo, da najraje ne bi šel domov.

Pa ne nabijajte o privilegiranju Italijanov. Če se vas v gostilno nabije 5 glasnih moto frendov vas morda tudi malo nezaupljivo gledajo. Sam nisem nikoli dobil občutka, da me v Slo. ne bi hoteli postreči. Prej na hrvaškem.

Vsak ima svoje izkušnje. Moje so pač take, da smo na naši Obali manjvredni v primerjavi z makaronarji. Priznam, dvakrat sem bil tam (za kosilo in večerjo), obakrat kot da smo luft. Ko pa prinese kosilo, je pa bila juha hladna, da sem komaj žlico-dve pojedel. Normalno, da nisem dal trinketa. Banda ušiva. Sem gledal, tudi makaronarji ga niso puščali, pa so jim vseeno lizali podplate. Torej Slo obala odpade, vsaj zame. Aja, nismo bili z motorji, ampak družinske počitnice.

Ko pa se že tako na veliko kritizira Hrvaško in njihov odnos do Slovencev.. moje izkušnje so samo pozitivne. Vedno smo bili postreženi na nivoju, osebje prijazno... z veseljem pustim tiste solde zraven računa. Mogoče vedno izberem take destinacije, da so prijazni (mogoče sreča?), slabe izkušnje še nisem imel, kar hodimo dol. In, nižje ko greš, bolj so prijazni. Lani smo žal preizkusili tudi odnos zdravniškega osebja. Tamali je namreč padel in si malo presekal čelo. Hvalabogu za Garmina, takoj sem našel bolnico v Zadru. Prijazni, kot bi bil doma. Tam kakšnega trinketa ravno nisem pustil, smo se pa z dopusta vrnili z občutkom, da so ljudje prijazni, če imaš normalen pristop. In -ja, še se bomo vračali v Dalmacijo. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

andi in ghibli ... vse lepo ... samo v vajini računici nikjer ne vidim nobenega 13 letnega otroka in vštetih stroškov zanj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

celo leto pošteno futram naš propračun in potem naj se še v znak dobre volje in dobrodelnosti odpovem enim ornk počitnicam nekje v tujini????

2x letno (pozimi in jeseni) preživim po 7 dni v kakih toplicah(prekmurje) ali hribih(gorenjska) in pustim kar nekaj fičnikov.mislim da je reševanje dražvnih financ in polnjenje žepa privatnikom naloga ljudi ki so plačani zato.

lani sem bil mesec dni na tajskem,letos šibam v anglijo za 14dni in mi niti na pamet ne pride da bi pil laško v portorožu za 3.5€ ko pa sredi londona dobim točenega ginesa za isti denar.

še malo pa se bo nekdo spomnil če bi nafto podražili za 100% da se napolni naš propračun

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letos šibam v anglijo za 14dni in mi niti na pamet ne pride da bi pil laško v portorožu za 3.5€ ko pa sredi londona dobim točenega ginesa za isti denar.

Priporočam točenega London Pride :beer1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zameri če se umešavam...

S kakšnim motorjem se vozita, v profilu imaš navedenega Intruderja in če je to ta, obstajajo bolj primereni (prijazni) motorji za sopotnika. Ali ne?

lp

Kaj bi zameril, hehe.

Po njenih besedah na Intruderju sedi zelo udobno, nasloni se nazaj in uživa. Sedež res zgleda neudoben, a videz vara. Sva pred nekaj leti predihala celo celinsko Grčijo s Peloponezom vred. Brez problemov. En dan vožnje (s pavzami) tja do 200 km, naslednji dan počitek in ogled znamenitosti (beri: prevrnjenih kamnov :naughty: ). In sva v treh tednih naklepala kar nekaj km.

Jo pa recimo zmatra tudi vožnja z avtom do npr. Poreča - pa nimava ravno najslabše kripe.

Pa da komentiram še druge poste:

imel sem prikolico v Poreču (prvo Ulika, potem Solaris). V prvem sem prevečkrat slišal: 'lako vama, vi odmarate a mi radimo', v drugem je bilo OK. So pa v obeh LE Italijani prihajali z avtomobili v kamp sredi noči, vsi ostali smo jih morali striktno puščati na parkingu pred vhodom. Pa tudi v restavracijah nisem bil (z redkimi izjemami) zadovoljen, počasna postrežba in obupne cene za sicer večinoma okusno hrano.

Na slovensko obalo pa grem le za en dan, je za moj okus in žep obupno predraga. Npr: za eno noč sem v kampu Lucija plačal skoraj 40€ (v Grčiji za isto stvar 15€). Pivo v Grčiji je bilo 2€ (sedaj je 2,50), porcija grške solate, katero sva dva komaj pojedla, je bila 8€.

Skratka, na Hrvaško grem le še na kak moto zbor, kjer denar od mene dobi klub, ki zbor organizira, za dopust pa me - upam - nikdar več ne bo videla.

Pa brez zamere in en lep pozdrav vsem skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

andi in ghibli ... vse lepo ... samo v vajini računici nikjer ne vidim nobenega 13 letnega otroka in vštetih stroškov zanj ...

kam naj ga dam? poskusil stlačit v maxio pa tut ne gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!