Skoči na vsebino

odvzem motorja...


eddydaytona

Priporočene objave

Živjo,

zanima me ali ima kdo izkušnje z našimi policaji pri odvzemu motorja...

Namreč kolega se je šel peljat z mojim motorjem, je pa brez izpita in so

ga že ustavili nekajkrat ter mu tudi avto odvzeli, sedaj sem pa še jaz

ostal brez motorja. Bil sem na Brdu in so rekli da je motor last sodišča

in da dokler ne bo odločbe da ga ne bom nazaj dobil( še pogledat ga nisem smel)

Tko da če mi lahko kdo da kakšen nasvet bi bil zelo hvaležen..

Popravljeno . Popravil eddydaytona
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko bo kolaga plačal VSE kazni boš ŠELE dobil motor nazaj :eek:.Čeprav mi nekako negre v glavo, da se danes še najde kdo,ki posodi motor nekomu brez izpita !!:headbang::headbang:

Ps:te bo že izučilo saj si sigurno še zeloooomlad !!

Mater sej mam u glavi da se motorja pa babe ne posoja nikomur, ampak ajde sem mu ga posodil in

me je fajn opeklo, no bom pa vsaj vedel za naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, ne jit zdej v skrajnost .

Glede babe, ne rabiš biti tako natančen. Ampak motor, to pa res ne :nono: .

[/quote

Mal sem okrog klicu, pa so eni rekli da lahko kr brez motorja ostanem..mislim kakšne majo....

Ko ga dobim nazaj, me lahko un k se bo pelu z mojim motorjem komot plune v usta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakaj malo... posodil si motor, pa še vedel si da nima izpita...

Vem, da po sedanji izkušnji, ne boš več. Ampak, -priznaj, da si bil zelo lahkomiselen. Pred letiu je pri nas tudi eden posodil ZX-9 kolegu za en krog (isto je bil brez izpita). No, njega ni dobila policija, ampak so ga odpeljali v rešilcu. Terca je vrglo v eni ridi, da je bil skoraj hin, normalno brez čelade in kratke hlače...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakaj malo... posodil si motor, pa še vedel si da nima izpita...

Vem, da po sedanji izkušnji, ne boš več. Ampak, -priznaj, da si bil zelo lahkomiselen. Pred letiu je pri nas tudi eden posodil ZX-9 kolegu za en krog (isto je bil brez izpita). No, njega ni dobila policija, ampak so ga odpeljali v rešilcu. Terca je vrglo v eni ridi, da je bil skoraj hin, normalno brez čelade in kratke hlače...

Jst sem bil bolan, pa je klicu če lahko gre en krog, sm reku pejt sam se pazi, i je šou do Trojan

gor so pa za njim peljali in ga ustavli, mel pa je kompletno opremo(kombinezon,škornji...)

pol ga je pa še policaj mal zaj.. če gre lahko probat motor..

uglavnem upam da se bo kej zrihtal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

zanima me ali ima kdo izkušnje z našimi policaji pri odvzemu motorja...

Namreč kolega se je šel peljat z mojim motorjem, je pa brez izpita in so

ga že ustavili nekajkrat ter mu tudi avto odvzeli, sedaj sem pa še jaz

ostal brez motorja. Bil sem na Brdu in so rekli da je motor last sodišča

in da dokler ne bo odločbe da ga ne bom nazaj dobil( še pogledat ga nisem smel)

Tko da če mi lahko kdo da kakšen nasvet bi bil zelo hvaležen..

Zaseg motornega vozila

238.a člen

(1) Policist zaseže vozniku motorno vozilo, s katerim je bil zaloten pri storitvi hujšega prekrška:

1. če je bil kršitelj v zadnjih dveh letih najmanj trikrat pravnomočno kaznovan za prekršek iz točke d) sedmega odstavka 32. člena, točke d) devetega odstavka 32. člena, točke e) desetega odstavka 32. člena, 130., 131., 132. ali sedmega oziroma osmega odstavka 138. člena tega zakona;

2. če je kršitelj kljub prepovedi nadaljnje vožnje nadaljeval ali ponovil prekršek, zaradi katerega mu je bila prepovedana nadaljnja vožnja.

(2) Zaseženo motorno vozilo je treba takoj oddati sodišču, ki je pristojno za postopek o prekršku, lahko pa se do izdaje sodbe o prekršku hrani pri policiji.

(3) Za hujši prekršek iz prvega odstavka tega člena se šteje prekršek, za katerega je predpisana globa najmanj 250 eurov in stranska sankcija kazenskih točk v cestnem prometu ali prepoved vožnje motornega vozila, ali vožnja brez veljavnega vozniškega dovoljenja za vožnjo vozil tiste oziroma tistih kategorij, v katere spada vozilo ali skupina vozil, ki ga vozi voznik v trenutku prekrška..

Očitno je, da so policisti ujeli "serijalca".

Bo potrebno napisati nek ugovor kot lastnik, čeprav pred izdajo sodbe vozilo ne bo vrnjeno, ker je bil obvezen odvzem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O shit!

Ti si si pa dober šmoren zrihtal!

Si prepričan, da boš to sezono vsaj sedel na svojem motorju?

Če ima ta, tako imenovan kolega več neplačanih kazni v večjih zneskih, se res lahko obrišeš za dalj časa pod nosom za motor.

Edin, če ma ful dobro plačo in ga prepričaš, da čimprej poplača kazni! :rolleyes:

:headbang: :headbang: :headbang:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon je,da če te večkrat ustavijo brez izpita ali,da imaš več prekrškou ti lahko odvzemejo vozilo.So mojemu prijatlu tako odvzeli avto :surrender: .

Popravljeno . Popravil DXR16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi mi takoj povedu da so mu že avto uzel, mu spolh nebi dal motorja, sam klinc k nisem vedu...

Jst upam da ga dobim nazaj čimprej...baje mu je reku policaj da bo motor vrnjen lastniku v roku

enega meseca, zdj pa kok je to kej res bomo pa vidl...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi mi takoj povedu da so mu že avto uzel, mu spolh nebi dal motorja, sam klinc k nisem vedu...

Jst upam da ga dobim nazaj čimprej...baje mu je reku policaj da bo motor vrnjen lastniku v roku

enega meseca, zdj pa kok je to kej res bomo pa vidl...

To kako in kdaj ti vrnejo nevem,bi mogu prau vprašat. Upam samo za tebe,da boš rešu čim prej in,da boš imel minimalno sitnosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa na motorju še akrapovič nov, ki pa še ni homologiran in me bodjo še za to

zajeb...pa še dušilc sem dal ven..tko da mi kazen ne uide...zapomnu si bo kdaj se

je še vsedu na moj motor...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa bi tvoj kolega lahko izjavil, da si je sposodil vozilo brez dovoljenja lastnika? Tu se vidijo pravi frendi, ti pa hajdi do kakega odvetnika in ugovor...mogoče...samo razmišljam..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa bi tvoj kolega lahko izjavil, da si je sposodil vozilo brez dovoljenja lastnika? Tu se vidijo pravi frendi, ti pa hajdi do kakega odvetnika in ugovor...mogoče...samo razmišljam..

ja najboljše da reče da mu ga je ukradel :headbang: :headbang:

odvetnika kakšnega poišči ti bo znal najbolje svetovat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater mel sem enga odvetnika k je bil dober z vsemi sodniki za prekrške, in bi lahko marsikej zrihtu

sam klinc k še zase na koncu ni mogu...bom pa probu še eno stvar izpeljat, če se pa še to ne izide

pol pa čakat...upam da se bo rešil čim prej, grobnik se bliža....

  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja najboljše da reče da mu ga je ukradel :headbang: :headbang:

odvetnika kakšnega poišči ti bo znal najbolje svetovat

Ah kaj, jaz od fotra ali brata komot vzamem avto brez vprašat....koliko je lastnik v tem primeru kriv? Sicer pa, če ni prijave (kraje), policija nima kaj...in če ni potem civilne tožbe za odškodnino...sej pravim..posvetuj se z odvetnikom.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sodišče bo tvojemu prijatelju izdalo sodbo s katero mu bo naložilo denarno kazen. Če globe ne plača se bo le ta izterjala tako, da mu določijo še uklonilni zapor.Po navadi sodišče izreče tudi stransko sankcijo odvzema motornega vozila, ki ga potem proda pristojni davčni urad.

Jebiga, zajebal si.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so rekli,ko so me ustavili,da če narediš tri prekrške B-kategorije v dveh letih.Se pravi tri prekrške za katere je kazen vsaj 3 točke in 250eu-125polovička izpolnjuješ pogoje za odzem vozila.So preverili in ugotovili,da ne izpolnjujem pogojev :) Mi ni verjel na besedo,da sem res počasen voznik :whistle:

P.S prijatelj je dobil motor nazaj šele po 6 mesecih.

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pa greš posodit motor prijatelju, to pa enostavno ne morem verjet, haloooo .... a ti je vseeno za tvojo lastnino?

Lahko je en padec pa je usodno za tvoj motor in že imaš stroške .... kaj si sploh razmišljal človek božji!

Edino, če si dobil motor od staršev, potem razumem, da ne znaš cenit stvari, ker če bi si ga sam kupil bi verjetno bolj trezno razmišljal ... !!

Probaj se sam pozanimat na policijski postaji, kakšen je postopek za vrnitev motorja. Naj ne bo tvoj "ko bajagi" prijatelj posrednik. Stopi na policijsko postajo, povej, da nisi vedel, da nima izpita in da te zanima, kakšen je postopek za vrnitev TVOJEGA motorja. Upam res, da ti je to šola za naprej v življenju. Posodit motor ... ojejjj ... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pa greš posodit motor prijatelju, to pa enostavno ne morem verjet, haloooo .... a ti je vseeno za tvojo lastnino?

Lahko je en padec pa je usodno za tvoj motor in že imaš stroške .... kaj si sploh razmišljal človek božji!

Edino, če si dobil motor od staršev, potem razumem, da ne znaš cenit stvari, ker če bi si ga sam kupil bi verjetno bolj trezno razmišljal ... !!

Probaj se sam pozanimat na policijski postaji, kakšen je postopek za vrnitev motorja. Naj ne bo tvoj "ko bajagi" prijatelj posrednik. Stopi na policijsko postajo, povej, da nisi vedel, da nima izpita in da te zanima, kakšen je postopek za vrnitev TVOJEGA motorja. Upam res, da ti je to šola za naprej v življenju. Posodit motor ... ojejjj ... :headbang:

Motor sem si sam kupil, in še danes plačujem kredit za njega...nekaj se bo že rešilo in upam da čim prej pa v mojo korist..

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!