Skoči na vsebino

odvzem motorja...


eddydaytona

Priporočene objave

Motor sem si sam kupil, in še danes plačujem kredit za njega...nekaj se bo že rešilo in upam da čim prej pa v mojo korist..

Vsekakor želim, da ti vrnejo motor, zato pa ne stoj križem rok, temveč stopi v akcijo, da ti čimprej vrnejo motor, neodvisno od plačila ostalih kazni, ki jih ima na "grbi" tvoj "prijatelj".

Prosi ga, da čimprej poravna kazen, ki jo je dobil s tvojim motorjem saj te njegovi prejšnji grehi ne zanimajo.

Če pa je zadeva šla na sodišče potem pa ni druge, da počakaš na obravnavo sodnika za prekrške.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor želim, da ti vrnejo motor, zato pa ne stoj križem rok, temveč stopi v akcijo, da ti čimprej vrnejo motor, neodvisno od plačila ostalih kazni, ki jih ima na "grbi" tvoj "prijatelj".

Prosi ga, da čimprej poravna kazen, ki jo je dobil s tvojim motorjem saj te njegovi prejšnji grehi ne zanimajo.

Če pa je zadeva šla na sodišče potem pa ni druge, da počakaš na obravnavo sodnika za prekrške.

Ja na policiji pravijo da je motor pri njih sam da je trenutno last sodišča, dokler pač ne izdajo odločbe..

Kolega pravi da ima poravnane vse kazni za nazaj in da ima naslednji teden sodnika za prekrške ker so mu avto uzeli neki cajta

nazaj in da se bo probal zmenit da takoj še obravnavajo še ta prekršek z mojim motorjem..upam da se bo čim prej rešil.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bojo kej odvzel pa prodal je to njegov avto, ne pa moj motor..

Žal nimaš prav. Vem za primere kot sem jih opisal zgoraj. Motor, če že ni bo šel do enega izmed pogodbenih hraniteljev vozil. Sodišče pa bo s sodbo odločilo kaj bo z motorjem. Lahko se ti vrne v največih primerih pa ga davčni urad proda na javni dražbi. Izkupiček pa gre v proračun R.S.

L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ufff ... se bojim razpleta, glede na to, da je tvoj "prijatelj" stari znanec policije in sodišča.

Se zavedaš tega, da lahko sodišče odloči, da gre motor v uničenje??

Če ima sedaj šele sodnika za prekršek z avtom, je vprašanje, kdaj bo na vrsti postopek za motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se bo dogajalo z motorjem v postopku pri sodniku za prekrške.

Odvzem predmetov

25. člen

(1) Predmeti, ki so bili uporabljeni ali namenjeni za prekršek, ali pa so nastali s prekrškom, se smejo odvzeti, če so storilčeva last, ali če z njimi razpolaga pravna oseba, ki je storilec prekrška.

(2) Predmeti iz prejšnjega odstavka se smejo vzeti tudi, če niso storilčeva last, ali z njimi ne razpolaga pravna oseba, ki je storila prekršek, če to terjajo splošna varnost, varovanje življenja in zdravja ljudi, varstvo okolja in ohranjanje narave, gospodarska razmerja ali razlogi morale, kot tudi v drugih primerih, ki jih določa zakon. S tem pa ni prizadeta pravica drugih, terjati odškodnino od storilca.

(3) Z zakonom, ki določa prekršek, se sme določiti obvezen odvzem predmetov.

(4) S posebnim zakonom se lahko določi način izvršitve odvzema predmetov.

(5) V sodbi oziroma odločbi o prekršku se odloči, v skladu s posebnimi predpisi, ali naj se odvzeti predmeti uničijo, ali naj se izročijo ustreznemu organu oziroma organizaciji, ali pa prodajo.

(6) Odvzeti predmet, ki je bil uporabljen ali namenjen za prekršek, se lahko vrne lastniku po predhodnem delnem uničenju, s čimer se prepreči njegova ponovna uporaba za storitev prekrška.

Zaseg predmetov

123. člen

(1) Predmeti, ki se po prvem in drugem odstavku 25. člena tega zakona vzamejo, se smejo zaseči še pred izdajo sodbe o prekršku.

(2) Zaseg odredi z odredbo sodnik, ki vodi postopek o prekršku. Tistemu, ki se mu predmeti zasežejo, je treba izročiti overjen prepis odredbe.

(3) S predpisi, ki določajo prekrške, se lahko pooblastijo uradne osebe prekrškovnih organov, da smejo zaseči predmete iz prvega in drugega odstavka 25. člena tega zakona, kadar uradno zvedo za prekršek. Ti organi morajo zasežene predmete takoj oddati sodišču, ki je pristojno za postopek o prekršku, sodišče pa je dolžno zasežene predmete takoj sprejeti, če ni v predpisu o prekršku drugače določeno. Če predmeti niso v kraju omenjenega organa, mu morajo zaseg takoj naznaniti, obenem pa poskrbeti za hrambo predmetov, dokler sodišče, ki je pristojno za postopek o prekršku, ne izda odredbe o tem.

(4) Tistemu, ki se mu zasežejo predmeti, je treba dati potrdilo z natančnim popisom zaseženih predmetov.

(5) Če je predmet pokvarljiv ali je njegova hramba zvezana s prevelikimi stroški, odredi sodišče, ki je pristojno za postopek o prekršku, da se tak predmet proda.

(6) Sodišče, ki je pristojno za postopek o prekršku, lahko na ugovor prizadetega ali po uradni dolžnosti, odredi vrnitev zaseženih predmetov glede na okoliščine zadeve lastniku ali tistemu, ki so mu bili zaseženi, razen če je odvzem predmetov po zakonu obvezen.

In še vračanje.

Odvzem predmetov

137. člen

(1) Predmeti, ki so bili zaseženi pred izdajo sodbe o prekršku (123. člen), se vrnejo glede na okoliščine zadeve lastniku ali tistemu, ki so mu bili zaseženi, če se postopek ustavi oziroma če ni razlogov, da se odvzamejo.

(2) Predmeti, ki se po zakonu smejo ali morajo odvzeti, se odvzamejo tudi tedaj, kadar se postopek za prekrške ustavi ali če se storilcu prekrška izreče opomin, če zakon tako določa ali če to terjajo razlogi splošne varnosti, varovanja življenja in zdravja ljudi, varstva okolja, varnosti gospodarskih razmerij ali razlogi morale.

(3) O odvzemu predmetov po prejšnjem odstavku odloči sodišče, pred katerim je tekel postopek, v izreku sodbe. Če v sodbi taka odločitev manjka, sodišče izda o tem poseben sklep. Poseben sklep se izda tudi v primeru, če v sodbi, s katero je storilec spoznan za odgovornega, manjka taka odločitev.

(4) Overjen prepis sklepa iz prejšnjega odstavka se vroči tudi lastniku predmetov, če je ta znan. Če lastnik ni znan, se sklep pritrdi na sodno desko in se po preteku osmih dni šteje, da je bila opravljena vročitev tudi neznanemu lastniku.

(5) Zoper sklep iz tretjega odstavka tega člena ima lastnik predmetov pravico pritožbe, če misli, da za odvzem predmetov ni zakonite podlage.

In še primer iz sodne prakse.

http://www.sodisce.si/znanje/sodna_praksa/visja_sodisca/42170/

Tu je vse lepo opisano v kakšnih okoliščinah se vozilo ne vrne.

Potrebno je torej predvidevanje intenzivnejše ogroženosti konkretne vrednote, pri čemer pa je potrebno tudi upoštevati, da je uporaba nekaterih predmetov dovoljena, čeprav so nevarni, storilec pa je z njimi prekršek storil le zato, ker ni spoštoval predpisanega načina uporabe. V teh primerih je zato proti storilcu potrebno ukrepati drugače, s prepovedovanjem aktivnosti, ki mu je omogočala nepravilno uporabo predmetov (povzeto po Ivan Bele et al., Zakon o prekrških (ZP-1) s komentarjem, GV založba, Ljubljana 2005, str. 42 in 120). Prvostopenjsko sodišče glede na gornje ugotovitve tudi ni opravilo presoje tehtnosti razlogov za odvzem osebnega avtomobila, kot jih je opredelila že omenjena odločba Ustavnega sodišča RS. Zato po oceni pritožbenega sodišča prvostopenjsko sodišče ni imelo niti dejanske, niti pravne podlage za izrek stranske sankcije odvzema predmetov.

Bi rekel, da ti bodo motor vrnili, seveda ko bo zadeva zaključena, je pa pametno kot lastnik napisati ugovor. Za vse ostalo je Mastercard :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal sem okrog klicu, pa so eni rekli da lahko kr brez motorja ostanem..mislim kakšne majo....

Saj je res tako. Motor lahko fuknejo v prešo.

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, saj piše v njegovem profilu - rojen leta 1984, torej je star sedemnajst let ... Ravnokar si je uspešno nakrampal in kupil motor, pa je že brez njega :-)

Saj je res tako. Motor lahko fuknejo v prešo.

17 je bil star 10 let nazaj. Emmm....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa na motorju še akrapovič nov, ki pa še ni homologiran in me bodjo še za to

zajeb...pa še dušilc sem dal ven..tko da mi kazen ne uide...zapomnu si bo kdaj se

je še vsedu na moj motor...

Zakaj bi si on zapomnil, saj si mu ga sam dal ...

Sicer pa pač zračunaj, koliko je motor realno vreden in kolegu pošlji račun v tem znesku, rok plačila "do začetka sezone". Saj če je tako dober frend, da si motorje sposojata, pol verjetno ne bo problem? Ali pa naj ti svoj motor da in ga prodaš ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, saj piše v njegovem profilu - rojen leta 1984, torej je star sedemnajst let ... Ravnokar si je uspešno nakrampal in kupil motor, pa je že brez njega :-)

Saj je res tako. Motor lahko fuknejo v prešo.

matematika ti nije jača strana :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče pa bi tvoj kolega lahko izjavil, da si je sposodil vozilo brez dovoljenja lastnika? Tu se vidijo pravi frendi, ti pa hajdi do kakega odvetnika in ugovor...mogoče...samo razmišljam..

S tem se nič ne reši, saj je motor, ukraden ali sposojen ali nič od tega, orodje, s katerim je bila storjena zaporedna huda kršitev.

Dobrga prjatla maš....

Njegov prjatl ma še bolšga :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, saj piše v njegovem profilu - rojen leta 1984, torej je star sedemnajst let ... Ravnokar si je uspešno nakrampal in kupil motor, pa je že brez njega :-)

Saj je res tako. Motor lahko fuknejo v prešo.

Saj res piše se leto 2001 :rolleyes:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bojo kej odvzel pa prodal je to njegov avto, ne pa moj motor..

Takole je:

- njegov avto odvzamejo in prodajo zato, da si poplačajo tisto, kar jim je dolžen za kazni

- tvoj motor UNIČIJO, ker je orodje, s katerim je bila storjena huda kršitev in jo je storil nekdo, ki je kršil že večkrat v kratkem obdobju (nekaj let)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se bo dogajalo z motorjem v postopku pri sodniku za prekrške.

In še vračanje.

In še primer iz sodne prakse.

http://www.sodisce.si/znanje/sodna_praksa/visja_sodisca/42170/

Tu je vse lepo opisano v kakšnih okoliščinah se vozilo ne vrne.

Bi rekel, da ti bodo motor vrnili, seveda ko bo zadeva zaključena, je pa pametno kot lastnik napisati ugovor. Za vse ostalo je Mastercard :)

po domaće bi se reklo da sem ga najeb......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Če se malo oddaljimo od moto-teme: storil si približno enak prekršek, kot če bi 'prjatlu' posodil puško, s katero je potem oropal banko...

Puška je tvoja, imaš dovoljenje, posodil si jo pa zavestno nekomu, ki je že bil obsojen in nima dovoljenja za nošenje (posedovanje) orožja ...

Če bi jaz bil sodnik, bi puško absolutno odvzel (zasegel), kaznoval tebe za lahkomiselnost, tvojga prjatla pa poslal v arest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, toliko besed je bilo prelitih po teh straneh o problematičnih ciganih/romih na Dolenjskem in kako jim policisti nič ne morejo in kako se vozijo z ukradenimi, neregistriranimi, tehnično neizpravnimi vozili itn. in po tem, ko so sprejeli zakon, da se takšnim in podobnim stopi na prste s tem, da se jim vozilo po ponovitvah kršitev odvzame, sedaj je hudo in problem, ker se je to zgodilo nekomu na motorju. Bah, razumi dvojno moralo nekaterih, če moreš.

@ eddy

Kolega, ki si je sposodil motor je kriv za vse skupaj in ti je moralno dolžan povrniti vso škodo. V nasprotnem ga lahko neposredno tožiš, če ti ni povedal ničesar o tem, da bo v hujšem prekršku, da je že bil kaznovan zaradi hujših prekrškov in da lahko ti zaradi tega ostaneš brez svojega motorja...ti si le v dobri veri pomagal kolegu in mu posodil svoje prevozno sredstvo. Če si vse to vedel in mu ga vseeno posodil pa bi bilo edino prav, da ti motor trajno odvzamejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, toliko besed je bilo prelitih po teh straneh o problematičnih ciganih/romih na Dolenjskem in kako jim policisti nič ne morejo in kako se vozijo z ukradenimi, neregistriranimi, tehnično neizpravnimi vozili itn. in po tem, ko so sprejeli zakon, da se takšnim in podobnim stopi na prste s tem, da se jim vozilo po ponovitvah kršitev odvzame, sedaj je hudo in problem, ker se je to zgodilo nekomu na motorju. Bah, razumi dvojno moralo nekaterih, če moreš.

@ eddy

Kolega, ki si je sposodil motor je kriv za vse skupaj in ti je moralno dolžan povrniti vso škodo. V nasprotnem ga lahko neposredno tožiš, če ti ni povedal ničesar o tem, da bo v hujšem prekršku, da je že bil kaznovan zaradi hujših prekrškov in da lahko ti zaradi tega ostaneš brez svojega motorja...ti si le v dobri veri pomagal kolegu in mu posodil svoje prevozno sredstvo. Če si vse to vedel in mu ga vseeno posodil pa bi bilo edino prav, da ti motor trajno odvzamejo.

hmmm

če imaš takšne kolege na rabiš sovražnikov ali kako??

ti bi dejansko prijatelja sel tožit ali kako?? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če imaš takšne kolege na rabiš sovražnikov ali kako??

ti bi dejansko prijatelja sel tožit ali kako?? :unsure:

A je res prijatelj? Ali le "frend"? Znanec? Moto-znanec? En tak u redu kerlc?

Eno bi bilo, če bi oni imel izpit in ne bi bil večkrat kaznovan, pa bi se mu zgodila "nezgoda". V tem primeru je večja stopnja potrpežljivosti najbrž na mestu.

Drugo pa je, če praktično naklepno zajebe situacijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je res prijatelj? Ali le "frend"? Znanec? Moto-znanec? En tak u redu kerlc?

Eno bi bilo, če bi oni imel izpit in ne bi bil večkrat kaznovan, pa bi se mu zgodila "nezgoda". V tem primeru je večja stopnja potrpežljivosti najbrž na mestu.

Drugo pa je, če praktično naklepno zajebe situacijo ...

kdo dejansko posodi motor kr enemu znancu....

glede na to da je vrjetno kr dober prijatelj je vrjetno vedel da nima izpita, tako da.... jebat ga

Popravljeno . Popravil hilton
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To, da je odgovoren za to, da mi posojeno vrne v takšnem stanju, kot mu je bilo dano ali pa da popravi/poplača škodo je meni samoumevno, tako kot mi je samoumevno, da imam jaz enako odgovornost do tistega, ki mi kaj posodi.

njaha,

in koliko nas je takih?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

njaha,

in koliko nas je takih?!

Tisti, ki ni tak, ni pravi prijatelj in s tem je tukaj tudi odgovor na Hiltonovo vprašanje...ja, takšnega se, če je treba, tudi toži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In še primer iz sodne prakse.

http://www.sodisce.si/znanje/sodna_praksa/visja_sodisca/42170/

Tu je vse lepo opisano v kakšnih okoliščinah se vozilo ne vrne.

Če sem prav razumel prebrano, te mora sodišče obvestiti o ukrepu in to utemeljiti z dokazi in ti dati možnost izjave/ugovora.

Je v tem primeru bilo tako??

Če se malo oddaljimo od moto-teme: storil si približno enak prekršek, kot če bi 'prjatlu' posodil puško, s katero je potem oropal banko...

Puška je tvoja, imaš dovoljenje, posodil si jo pa zavestno nekomu, ki je že bil obsojen in nima dovoljenja za nošenje (posedovanje) orožja ...

Če bi jaz bil sodnik, bi puško absolutno odvzel (zasegel), kaznoval tebe za lahkomiselnost, tvojga prjatla pa poslal v arest.

Se strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

zanima me ali ima kdo izkušnje z našimi policaji pri odvzemu motorja...

Namreč kolega se je šel peljat z mojim motorjem, je pa brez izpita in so

ga že ustavili nekajkrat ter mu tudi avto odvzeli, sedaj sem pa še jaz

ostal brez motorja. Bil sem na Brdu in so rekli da je motor last sodišča

in da dokler ne bo odločbe da ga ne bom nazaj dobil( še pogledat ga nisem smel)

Tko da če mi lahko kdo da kakšen nasvet bi bil zelo hvaležen..

glej stvar je ZELO zrela za ODVETNIKA!!!

namreč če v pritožbi ali na zagovoru rečeš ENO napačno besedo lahko razumejo da si bil seznanjen in pozabi na motor. Zato rabiš dobrega odvetnika, ki bo TOČNO vedel kaj napisat (rečt).

Bo te pa to seveda nekaj stalo (že pisna pritožba je tam enih 150€+, pa ura posveta itd.) lepo stopi do odvetnika da ti pove tarife pa si zračunaj kaj se ti bolj splača, plačat njega ali reskirat motor, ampak mislim da je motor več vreden.

če je ta kolega res kolega ti bo on pokril vse stroške če pa je pizda bo pa to draga šola za tebe.

skratka sam ne pojasnjuj nič in se ne pritožuj ker si boš na koncu sam jamo skopal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!