Skoči na vsebino

odvzem motorja...


eddydaytona

Priporočene objave

Za tale primer mi je pa kolega povedu v soboto, ko je šel motor iskat z avtovleko ;)

Sranje! Je pa res, da če si vedel, da on nima izpita in da je že večkrat bil v prekršku si zaj... sam! Js motorja ne posodim kar tako niti enmu, ki že ima izpit! Smola res, je pa sedaj stvar taka, da je res najbolje tako kot ti je svetoval Pervy, da stopiš do enga zelo dobrga odvetnika, ki ti bo svetoval kako in kaj! Ker karkoli boš sam napisal, se lahko na hitro zaj... in verjemi, na sodiščih se spotaknejo ob vsako najmanjšo napako!

Vsaka šola nekaj stane, in tebe je kar lepo udarilo po "žepu"!

Aja, na kterem sodišču pa se bo sedaj stvar odvijala? V Ljubljani?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sošolc mi je davnega leta 2003 posodil aprilio nek racing 50ccm...

In sem jo naslonil na robnik (izkušenj nič seveda)... Pol mi je pa še po tleh padla...

Na srečo samo špegli, tačka, šalthebl pa 1 žmigovc... Takrat sem za vse to dal 28 tisoč SIT :)

Evo ti šola, od takrat niti enkrat ne grem več na tuj motor ali avto. Če je pa kolega pa bi že moralno

mogel tako poskrbet, da bost oba srečna na koncu...

Drugače pa za tvoj primer, odvetnik is A must.

Ne se sam nekaj šopirit, ker boš še ti kaj plačal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, tudi sam se nočem usedit na tuj motor, tudi če mi kdo reče, pelji se, ker ravno takrat se najraje kaj zgodi...

Upam, da boš rešil nastalo situacijo, in pa ja, dobi odvetnika!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da velja nepisano pravilo, da se motorjev in punc ne posoja mi je na misel prišla ena ideja!

Ker si ti njemu posodil motor naj ti on posodi punco, do takrat, ko ti bo lahko vrnil motor, pa si bosta bot.:closedeyes:

P.S.:Upam, da ima njegova punca mere 90-60-90 :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da velja nepisano pravilo, da se motorjev in punc ne posoja mi je na misel prišla ena ideja!

Ker si ti njemu posodil motor naj ti on posodi punco, do takrat, ko ti bo lahko vrnil motor, pa si bosta bot.:closedeyes:

P.S.:Upam, da ima njegova punca mere 90-60-90 :OK:

Če nima punce po pa staro mamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da velja nepisano pravilo, da se motorjev in punc ne posoja mi je na misel prišla ena ideja!

Ker si ti njemu posodil motor naj ti on posodi punco, do takrat, ko ti bo lahko vrnil motor, pa si bosta bot.:closedeyes:

P.S.:Upam, da ima njegova punca mere 90-60-90 :OK:

Človek ima že zadosti problemov, ti bi mu pa še babo za vrat obesil ... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem se nič ne reši, saj je motor, ukraden ali sposojen ali nič od tega, orodje, s katerim je bila storjena zaporedna huda kršitev.

Če je bilo vozilo ukradeno, se ga vrne lastniku....nekaj obrazcev podpišeš in to je to...iz iskušenj, ko so nam ukradli službeno vozilo.

P.S. predvsem pa molči, da si vedel, da nima izpita in da je bil že kaznovan!!

Popravljeno . Popravil DAMI34
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je bilo vozilo ukradeno, se ga vrne lastniku....nekaj obrazcev podpišeš in to je to...iz iskušenj, ko so nam ukradli službeno vozilo.

to je res, ampak če bo on reku, da je vozilu ukradu, bo spet nasankal... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je res, ampak če bo on reku, da je vozilu ukradu, bo spet nasankal... :)

Sposodu brez vprašat, preberi nazaj : menim da je itak obvezen posvet z odvetnikom!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sposodu brez vprašat, preberi nazaj : menim da je itak obvezen posvet z odvetnikom!!!!!

To bi mogoče šlo skozi, da bi rekel, da si ga je sposodil brez njegove vednosti, samo potem, je to na nek način kraja!

Itak, odvetnika, on bo znal povedat, kako in kaj, verjetno to ni osamljen primer!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater se mi že počas meša...ko bi vsaj to bil moj edini problem ki ga imam bi že blo nekak....

Bomo vidl kaj bo, upam da se reši čim prej pa čim bolš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole je:

- njegov avto odvzamejo in prodajo zato, da si poplačajo tisto, kar jim je dolžen za kazni

- tvoj motor UNIČIJO, ker je orodje, s katerim je bila storjena huda kršitev in jo je storil nekdo, ki je kršil že večkrat v kratkem obdobju (nekaj let)

No ja, vse spet ni tako črno in belo, konec koncev gre tu za vozilo tretje osebe in lastninsko pravico tretje osebe ki je najpomembnejša stvarnopravna pravica in zavarovana direktno v Ustavi.

Poseg v ustavno varovano pravico do zasebne lastnine osebe, ki ni udeležena v postopku o prekršku je dovoljen le, če je za varstvo pravic drugih primeren, nujen in sorazmeren s težo ene in druge ustavne pravice.

Tle pač vozilo tretje osebe ni en oh in sploh tako nevaren predmet, da bi bi ga bilo potrebno kar uničit. Za to ni ne dejanske ne pravne podlage in tako stališče zastopa tudi sodna praksa. Pravica do zasebne lastnien tudi ni kar nekaj brezvezenega, ampak ima v pravu neko težo. In ker gre za pomembno ustavno pravico morajo biti posegi vanjo res utemeljeni. Je že Snecer na prejšnji strani postal link do ene dobre sodbe višjega sodišča na to temo..

Moj nasvet bi bil

1. pojdi do odvetnika

2. ti NISI vedel, da je kolega brez izpita in nisi vedel, da ima zgodovino s prekrški

Najbrž bo šlo kup živcev, nekaj bo stroškov z odvetnikom, ampak motor bi moral dobit nazaj. Vse skupaj pa naj ti bo šola za naprej, da se bumbarjem, ki imajo tako zgodovino s policijo in so še brez izpita, vozil pač ne posoja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi mogoče šlo skozi, da bi rekel, da si ga je sposodil brez njegove vednosti,

A dajte no filozofirat. Sposodit je v primeru, ko je za to izposojo dano privoljenje. Vse drugo je odtujitev oziroma tatvina ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem se nič ne reši, saj je motor, ukraden ali sposojen ali nič od tega, orodje, s katerim je bila storjena zaporedna huda kršitev.

Če je bilo vozilo ukradeno, se ga vrne lastniku....nekaj obrazcev podpišeš in to je to...iz iskušenj, ko so nam ukradli službeno vozilo.

P.S. predvsem pa molči, da si vedel, da nima izpita in da je bil že kaznovan!!

Ampak pač če tip piše,da mu nihče nič ne pove in ni obveščen ali dobil ne odločbo/poziv, da je osumljen/kriv kaznivega dejanja ali da dokazi govorijo proti njemu, se mi ne zdi upravičeno, da motor(vozilo) pridržijo in ne dajejo njemu, kot lastniku nobenih izjav o lokaciji in možnosti ogleda, vsaj možnost njegove izjave.

Vsekakor odvetnika vključt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se bo dogajalo z motorjem v postopku pri sodniku za prekrške.

In še vračanje.

In še primer iz sodne prakse.

http://www.sodisce.si/znanje/sodna_praksa/visja_sodisca/42170/

Tu je vse lepo opisano v kakšnih okoliščinah se vozilo ne vrne.

Bi rekel, da ti bodo motor vrnili, seveda ko bo zadeva zaključena, je pa pametno kot lastnik napisati ugovor. Za vse ostalo je Mastercard :)

Verejetno ga bo sodnik "uslišal do 27.4"-Grobnik, vsi mu želimo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A dajte no filozofirat. Sposodit je v primeru, ko je za to izposojo dano privoljenje. Vse drugo je odtujitev oziroma tatvina ...

In tatvino se preganja samo če je bila podana prijave, drugače nimajo osnove!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je Dami!

Upajmo pa, da se stvar čimprej in najboljše reši! Je pa to šola za naprej! Pomojem v življenju ne boš nikomur več posodil motorja!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole je:

- njegov avto odvzamejo in prodajo zato, da si poplačajo tisto, kar jim je dolžen za kazni

- tvoj motor UNIČIJO, ker je orodje, s katerim je bila storjena huda kršitev in jo je storil nekdo, ki je kršil že večkrat v kratkem obdobju (nekaj let)

Ne razumeš. Odvzem in posledično prodaja vozila je stranska sankcija, poleg denarne kazni oz. uklonnilnega zapora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem danes doživel zaplembo motocikla... :hmm:

Zaplenil mi ga je "hišni okupator"! :O:P

kdo ti ga je uzel????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In tatvino se preganja samo če je bila podana prijave, drugače nimajo osnove!!!

Torej, policaji unmu rečejo "si ta motor ukradel", un molči. Gredo vprašat lastnika "a vam je motor ukradel?", lastnik molči. Policaji ga vprašajo "torej si ga je izposodil?" ... in tako naprej, v neki točki je to verjetno "izposoja" ... in izposoje brez dovoljenja ni - izposoja brez dovoljenja je odtujitev ... vsaj po moji logiki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, policaji unmu rečejo "si ta motor ukradel", un molči. Gredo vprašat lastnika "a vam je motor ukradel?", lastnik molči. Policaji ga vprašajo "torej si ga je izposodil?" ... in tako naprej, v neki točki je to verjetno "izposoja" ... in izposoje brez dovoljenja ni - izposoja brez dovoljenja je odtujitev ... vsaj po moji logiki.

se je že zgodilo , da je bilo vozilo prijavljeno kot ukradeno a ga je tisti , ki si ga je"izposodil" brez vednosti lastnika pripeljal nazaj .. nikomur nič ..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, policaji unmu rečejo "si ta motor ukradel", un molči. Gredo vprašat lastnika "a vam je motor ukradel?", lastnik molči. Policaji ga vprašajo "torej si ga je izposodil?" ... in tako naprej, v neki točki je to verjetno "izposoja" ... in izposoje brez dovoljenja ni - izposoja brez dovoljenja je odtujitev ... vsaj po moji logiki.

Sposodil brez vednosti lastnika...je možno, kako da ne(od sorodnika, "dobrega prijatelja" vsekakor obstaja možnost, da lastnik ni vedel)....lastnik je jezen, ampak ga ne bo tožil..to je tudi možno, sicer pa sem že v začetku navedel, da je v tem primeru obvezno posvetovanje z odvetnikom.

Kolikor vem tudi ni potrebno preverjanje ali ima oseba, ki mu vozilo posodiš, vozniški izpit in koliko kazenskih točk ima...vsaj, da bi jaz vedel za to. In kolikor vem s tem vozilom ni bilo povzročeno kaznivo dejanje, ampak prekršek.

Drugače pa primer izposoje brez vednosti lastnika: moj mulc, ali moj oče (lahko tudi moj dober prijatelj-razmerja tu niso problem) vzame moje vozilo brez predhodnega vprašanja, in jaz kot lastnik se odločim, da ga ne bom tožil za krajo, vendar za izposojo vozila pač nisem vedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sposodil brez vednosti lastnika...je možno, kako da ne(od sorodnika, "dobrega prijatelja" vsekakor obstaja možnost, da lastnik ni vedel)....lastnik je jezen, ampak ga ne bo tožil..to je tudi možno, sicer pa sem že v začetku navedel, da je v tem primeru obvezno posvetovanje z odvetnikom.

Izposoja je dejanje, pri katerem nekdo posodi, šele potem si lahko drugi izposodi. Če ne bi lahko vsak tat rekel, da si je nekaj le izposodil in sodišče bi mu to za sveto verjelo. Poleg tega - ja, seveda, ljudje ključe v motorjih puščajo kar tako, da si jih ja lahko naključni frendi izposodijo kadarkoli želijo ... dajte se no nehat farbat ...

Drugače pa primer izposoje brez vednosti lastnika: moj mulc, ali moj oče (lahko tudi moj dober prijatelj-razmerja tu niso problem) vzame moje vozilo brez predhodnega vprašanja, in jaz kot lastnik se odločim, da ga ne bom tožil za krajo, vendar za izposojo vozila pač nisem vedel.

Si se pa z njo strinjal, ka-li?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!