Skoči na vsebino

odvzem motorja...


eddydaytona

Priporočene objave

Izposoja je dejanje, pri katerem nekdo posodi, šele potem si lahko drugi izposodi. Če ne bi lahko vsak tat rekel, da si je nekaj le izposodil in sodišče bi mu to za sveto verjelo. Poleg tega - ja, seveda, ljudje ključe v motorjih puščajo kar tako, da si jih ja lahko naključni frendi izposodijo kadarkoli želijo ... dajte se no nehat farbat ...

Si se pa z njo strinjal, ka-li?

Glej, midva lahko filozofirava do onemoglosti........za izposojo lahko tudi ne veš, načeloma pa lahko osebi ki ji zaupaš vozilo posodiš in ga lahko vzame brez tvoje vednosti, pa to ni kraja. Ti uradno nisi vedel, da je takrat nekdo vozil tvoje vozilo. Ti bom dal še bolj banalen primer:

avto od mojega sina je pisan name, jaz se trenutno nahajam na službeni poti in ne vem ali moj sin upravlja moje vozilo ali ne..pika-ne morem vedeti. In če je s tem vozilom bil storjen prekršek, mi ga nimajo kaj zapleniti, kajti vozilo je moje. Oziroma mi ga morajo vrniti. Kako bom pa to dosegel-po mojem samo preko odvetnika.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, midva lahko filozofirava do onemoglosti........za izposojo lahko tudi ne veš, načeloma pa lahko osebi ki ji zaupaš vozilo posodiš in ga lahko vzame brez tvoje vednosti, pa to ni kraja. Ti uradno nisi vedel, da je takrat nekdo vozil tvoje vozilo. Ti bom dal še bolj banalen primer:

avto od mojega sina je pisan name, jaz se trenutno nahajam na službeni poti in ne vem ali moj sin upravlja moje vozilo ali ne..pika-ne morem vedeti. In če je s tem vozilom bil storjen prekršek, mi ga nimajo kaj zapleniti, kajti vozilo je moje. Oziroma mi ga morajo vrniti. Kako bom pa to dosegel-po mojem samo preko odvetnika.

Res banalen primer. Uradno je avto tvojega sina TVOJ!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Precej strani za jasnost, razen v primeru iskanja pravnih nasvetov in pomanjkanja samorefleksije "kolegialnega" osebka. Glede na to, da je bil to tvoj kolega, prijatelj, ne bo nikakršnih problemov, ker bo vse nastale stroške pokril on. Je namreč kolega in etično-moralnih zaprek ni. Ne verjamem, da bi se upal kakšen "prijatelj" na tak način osramotit, v primeru pa da posojaš motocikel brez vsaj"moralno-etične" odgovornosti, se jih najde vsaj ducat, ki bi ga preizkusli. Res pa je, da vsaj osebno ne bi sposojal motocikla, če pa že, bi v primeru težav ob opravičilu povrnil vso škodo, ki bi nastala, ker drugače spal ne bi. Verjamem, da tudi sam tako razmišljaš in so ob tebi podobno misleči "kolegi".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"kolega", ki dela take pizdarije (že prej odvzem inp),se mu sigurno fučka za t.i. prijateljstvo ( če bi se mu, si ne bi niti sposodil) in dvomim, da bo pripravljen kriti stroške.....

takemu jst pravim, kvečjemu, znanec....

Upam, da rešiš nastalo situacijo!

Popravljeno . Popravil Frips
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

avto od mojega sina je pisan name, jaz se trenutno nahajam na službeni poti in ne vem ali moj sin upravlja moje vozilo ali ne..pika-ne morem vedeti. In če je s tem vozilom bil storjen prekršek, mi ga nimajo kaj zapleniti, kajti vozilo je moje. Oziroma mi ga morajo vrniti. Kako bom pa to dosegel-po mojem samo preko odvetnika.

Še bolj banalen primer: imam pištolo in zanjo dovoljenje. Nimam je ustrezno shranjene ločeno od streliva, ni pod ključem. Nekdo si jo izposodi in nekoga ustreli. Jaz sem kriv sostorilstva - ker nisem ustrezno zavaroval nevarne reči.

Skratka - banaliziranje in pametovanje kaj je moje in česa se nekdo ne sme dotakniti je lahko prijeten obkladek na bolečo rano, vendar pa to ni pravni argument. In v glavnem samo taki veljajo (predpisi, pravna praksa ... ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še bolj banalen primer: imam pištolo in zanjo dovoljenje. Nimam je ustrezno shranjene ločeno od streliva, ni pod ključem. Nekdo si jo izposodi in nekoga ustreli. Jaz sem kriv sostorilstva - ker nisem ustrezno zavaroval nevarne reči.

Skratka - banaliziranje in pametovanje kaj je moje in česa se nekdo ne sme dotakniti je lahko prijeten obkladek na bolečo rano, vendar pa to ni pravni argument. In v glavnem samo taki veljajo (predpisi, pravna praksa ... ).

Pravljica...ne primerjaj orožja z avtomobilom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsako vozilo je tudi orozje. zato se pa dogajajo peesdarije kot se, ker ljudem ni jasno, kaj lahko s 250 kg na 150 km/h pospesene mase vozila naredijo. da ne govorimo o masah nad 1000+ kg......:xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsako vozilo je tudi orozje. zato se pa dogajajo peesdarije kot se, ker ljudem ni jasno, kaj lahko s 250 kg na 150 km/h pospesene mase vozila naredijo. da ne govorimo o masah nad 1000+ kg......:xx:

Ja v prenesenem pomenu, drugače pa imam jaz za moja vozila samo prometno dovoljenje, dovoljenja za nošenje orožja nimam oziroma mi ga ob registraciji niso izdali. In svoje vozilo lahko posojam, komurkoli hočem....mislim, pa da orožja ne moreš kar tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja v prenesenem pomenu, drugače pa imam jaz za moja vozila samo prometno dovoljenje, dovoljenja za nošenje orožja nimam oziroma mi ga ob registraciji niso izdali. In svoje vozilo lahko posojam, komurkoli hočem....mislim, pa da orožja ne moreš kar tako.

saj - če si posodil, si posodil ... in tvegaš, da tisti, ki si ga je izposodil, naredi pizdarijo in se mu vozilo, ki je v njegovi POSESTI, zapleni ... in se z vozilom naredi, kar je pač zakonsko omogočeno - uničenje, odprodaja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj - če si posodil, si posodil ... in tvegaš, da tisti, ki si ga je izposodil, naredi pizdarijo in se mu vozilo, ki je v njegovi POSESTI, zapleni ... in se z vozilom naredi, kar je pač zakonsko omogočeno - uničenje, odprodaja ...

ali pa vračilo pravemu lastniku.........govorimo o prekršku, ne o ropu banke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali pa vračilo pravemu lastniku.........govorimo o prekršku, ne o ropu banke...

kaj pa, če gre za večkratnega kršitelja ki očitno ne izbira sredstev?

skratka - mislim, da se ni treba sprenevedati ... zakonu je vseeno, čigav je avto, s katerim je nekdo nekaj naredil ... razen, če je vozilo ukradel.

I rest my case.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa, če gre za večkratnega kršitelja ki očitno ne izbira sredstev?

skratka - mislim, da se ni treba sprenevedati ... zakonu je vseeno, čigav je avto, s katerim je nekdo nekaj naredil ... razen, če je vozilo ukradel.

I rest my case.

Če si pozabil, počakajmo na odločitev sodišča...sicer pa ugotavljam, da bi vrhovno tožilstvo in organi pregona rabili kako pomoč, vsaj tako strokovno podkovano kot si ti.trance_27_notworthy.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si pozabil, počakajmo na odločitev sodišča...sicer pa ugotavljam, da bi vrhovno tožilstvo in organi pregona rabili kako pomoč, vsaj tako strokovno podkovano kot si ti.trance_27_notworthy.gif

Odločitev sodišča je lahko taka ali drugačna, odvisno, koliko bo Eddy uspešno zajokal ali zarobantil.

Sodišča pa - nimajo tega dnarja, da bi jaz temu neurejenemu sistemu pomagat hotel ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nisi ravno v eni drugi temi hvalil naša sodišča kako so uspešna?

Moje mnenje je, da bi mu vozilo morali itak vrnati, ker on sam ni storil tega prekrška, res pa je, da je bil motor njegov! Ampak tle itak ni logike, kaznujte tistega, ki je to storil, ne pa tistega, kateremu pripada vozilo... druga stvar je pri orožju itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsako vozilo je tudi orozje. zato se pa dogajajo peesdarije kot se, ker ljudem ni jasno, kaj lahko s 250 kg na 150 km/h pospesene mase vozila naredijo. da ne govorimo o masah nad 1000+ kg......:xx:

Tako je tudi čajna žlička lahko orožje, pa je menda ne rabim zaklepat v omaro za orožje... Ali pač? :rolleyes:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skratka - mislim, da se ni treba sprenevedati ... zakonu je vseeno, čigav je avto, s katerim je nekdo nekaj naredil ... razen, če je vozilo ukradel.

Jaz sem avto nekomu posodil za normalno uporabo. Če ga zlorablja, je, kar se mene tiče, bil ukraden.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločitev sodišča je lahko taka ali drugačna, odvisno, koliko bo Eddy uspešno zajokal ali zarobantil.

Sodišča pa - nimajo tega dnarja, da bi jaz temu neurejenemu sistemu pomagat hotel ...

A ni bistvo njegovega vprašanja v uspešnem reševanju problema? Jaz bi mu rad pomagal, nekateri se pa naslajate nad neumnostjo ki jo je storil, ko je "kolegu" posodil motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne?

Ti je že Danci odgovoril.worship.gif

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor mi je žal za avtorja teme, vendar na lažji način kot s prijavo, da je bil motor ukraden, najbrž ne bo šlo. Kar je tudi prav. Kajti tu v mojem kraju so ljudje, ki "služijo" na drugačen način in večina ima avomobile/motorje zavarovane na druge ljudi, kot da on nima nič. Večina je starih znancev policije in zato takšnim morajo vzeti avto, pa tudi, če ni pisan nanj (je pa dejansko njegov). Drugače pa bi bilo vse prelahko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je tudi čajna žlička lahko orožje, pa je menda ne rabim zaklepat v omaro za orožje... Ali pač? :rolleyes:

D.

najbrz ne rabis (ali odvisno kaksen obisk imas). je se veliko drugih vsakdanjih in nedolznih stvari v "pravih" rokah smrtonosnih.

in ne zaceti nakladati s chuckom n. :grrr

BTW:

zakaj se kaznuje "orodje" z unicenjem? ima AI ali kako drugace aktivno posega v vsakdanje zivljenje?

ce ze potem kaznovati storilca in/ali lastnika "orodja".

ce se s kladivom udaris po prstu, bos kladivo unicil/pretopil v, recimo, plug? ali ce te znanec s kladivom fseka po prstu...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!