Skoči na vsebino

odvzem motorja...


eddydaytona

Priporočene objave

A ti to resno?? To ti pojmuješ pod sostorilstvo? :lol1: Če ne veš kaj govoriš, je bolje bit tiho kot se kar nekaj zmišljevat.

20/II KZ-1 - sostorilec

(2) Storilec kaznivega dejanja je tudi vsak, ki skupaj z drugim stori kaznivo dejanje, tako da zavestno sodeluje pri storitvi ali kako drugače odločilno prispeva k storitvi.

Z nezavarovanjem dostopa do orožja odločilno prispevaš k storitvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

minilo je nekaj časa in ne matra firbec.

motor je že doma?

avtor teme je temo odprl v prvih dneh aprila, nazadnje pa je bil tu aktiven "11. Apr 2011 08:42".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo,

zanima me ali ima kdo izkušnje z našimi policaji pri odvzemu motorja...

Namreč kolega se je šel peljat z mojim motorjem, je pa brez izpita in so

ga že ustavili nekajkrat ter mu tudi avto odvzeli, sedaj sem pa še jaz

ostal brez motorja. Bil sem na Brdu in so rekli da je motor last sodišča

in da dokler ne bo odločbe da ga ne bom nazaj dobil( še pogledat ga nisem smel)

Tko da če mi lahko kdo da kakšen nasvet bi bil zelo hvaležen..

Men so ga vzeli pred leti,ko sem še počel pizdarije. Ne vem ,če se je zakon vmes kaj spreminjal, je pa blo tkole:

Motor je bil k sreči pisan na fotra ( ker je mel on od svojga prejšnjega še 50% bonifikacije na zavarovanje), tko da je odvetnik v njegovem imenu napisal na sodišče zahtevek za vrnitev njegove lastnine, češ da sem ga vzel brez njegove vednosti in da mi ga sploh ne pusti vozit. Najprej je dobil odgovor, da bo potrebno počakati,da pride primer na vrsto za obravnavo, nakar je poslal še enkrat zahtevo za vrnitev z dopolnitvijo, da bo zahteval za vsak posamezni dan do vrnitve lastnikovega vozila od pristojnih organov odškodnino. Vozilo so nato po nekaj dneh vrnili, jaz pa sem dobil le kazni za prometne prekrške.

Tko se je končalo v mojem primeru,sicer pa je od tega minilo že kakšnih 13 let. Mislim ,da je prav tisto leto ta zakon za odvzem prišel v veljavo, tko da sem bil eden prvih primerov v naših krajih.

Zna bit, da so zadevo kaj dopolnili in da ni več tko enostavno. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo da sm naredu par pizdarij na cesti mal hujših pa je možnost da imajo "ta modri" mojo tablico...

Če dobim po pošti kazen in sodnika, imam še možnost prepisati motor na koga drugega, brez da bi mi ga vzeli? Ali je že prepozno ko enkrat dobim pošto?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo da sm naredu par pizdarij na cesti mal hujših pa je možnost da imajo "ta modri" mojo tablico...

Če dobim po pošti kazen in sodnika, imam še možnost prepisati motor na koga drugega, brez da bi mi ga vzeli? Ali je že prepozno ko enkrat dobim pošto?

Če te je res tega strah, potem raje iz previdnosti prepiši, dokler zadev ne urediš. Pa še v tem primeru ni ziher.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te je res tega strah, potem raje iz previdnosti prepiši, dokler zadev ne urediš. Pa še v tem primeru ni ziher.

Hvala za odgovor.

Če je mev pa kdo podobno zadevo, bi pa prosil da pove kako se mu je izšlo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor.

Če je mev pa kdo podobno zadevo, bi pa prosil da pove kako se mu je izšlo. :D

če že imajo tvojo tablico, vseeno ne morejo 100 % trdit da je bila res tvoja

edino da imajo več zapisov tvoje tablice, ker potem si res kriza

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zdravo bikerji, imam eno vprašanje glede telih odvzemov motorjev, kolikokrat te morajo dobiti brez izpita da ti ga vzamejo, nekje sem zasledil da 3x eni pa pravijo da je že prvič gameover???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo bikerji, imam eno vprašanje glede telih odvzemov motorjev, kolikokrat te morajo dobiti brez izpita da ti ga vzamejo, nekje sem zasledil da 3x eni pa pravijo da je že prvič gameover???

Prvič ja, ni se več za zejbavat :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj toliko sprašujete o vožnji brez izpita, pač vkalkuliraš da boš rabil cca 600€ se greš prijavit na zdravniški pregled in čez en mesec imaš čitabl v roki.

To je najmanjši problem.Problemi so drugi, recimo držat se hitrostnih omejitev glede na zmožnosti motorjev itd. ( no vsaj zame)

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj toliko sprašujete o vožnji brez izpita, pač vkalkuliraš da boš rabil cca 600€ se greš prijavit na zdravniški pregled in čez en mesec imaš čitabl v roki.

To je najmanjši problem.Problemi so drugi, recimo držat se hitrostnih omejitev glede na zmožnosti motorjev itd. ( no vsaj zame)

Ni vse v dnarju :whistle: povej mi kuko nej se postaram za kšn let? .)

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni vse v dnarju :whistle: povej mi kuko nej se postaram za kšn let? .)

Res ni vse v dnarju .. pa ti men povej, kako nj ratam vsaj za eno če ne že dve desetletji mlajši :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni vse v dnarju :whistle: povej mi kuko nej se postaram za kšn let? .)

Kupi motor primeren letom:) z leti -> izkušnje in je :)

Res ni vse v dnarju .. pa ti men povej, kako nj ratam vsaj za eno če ne že dve desetletji mlajši :P

Maus ni vse v emšo številki, star si tolk kukr se počutiš:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora je v tem da sem lansko leto naredu izpit za a2, ker sem bil star 23 let...v avtošoli so mi zagotavljal da lahko letos ko sem 24 naredim za neomejeno(kao 10 ur pa glavna vožnja) in zato sem tudi čez zimo zamenjal motor ki pa ga zdej nemorem uporabljat...ker morem imet menda ta izpit 2 leti, nima veze al sem star 24 ali pa ne, mislim adijo...lahko grem edino vse od začetka se pravi cpp, 24 ur vožnje ,... :headbang: ...nevem kje si najdu cifro 600 evrov, če je menda 24 ur obveznih, ura je pa 35eur? Že samo ure stanejo cca 800 eurov... :eek: ki jih pa sigurno ne mislim še enkrat plačat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora je v tem da sem lansko leto naredu izpit za a2, ker sem bil star 23 let...v avtošoli so mi zagotavljal da lahko letos ko sem 24 naredim za neomejeno(kao 10 ur pa glavna vožnja) in zato sem tudi čez zimo zamenjal motor ki pa ga zdej nemorem uporabljat...ker morem imet menda ta izpit 2 leti, nima veze al sem star 24 ali pa ne, mislim adijo...lahko grem edino vse od začetka se pravi cpp, 24 ur vožnje ,... :headbang: ...nevem kje si najdu cifro 600 evrov, če je menda 24 ur obveznih, ura je pa 35eur? Že samo ure stanejo cca 800 eurov... :eek: ki jih pa sigurno ne mislim še enkrat plačat...

Po dveh letih greš lahko delat, če delaš po stopničkah. Rabil boš 10+1 uro, in to je to. Če greš pa še 1x opravljat izpit je pa tako kot si napisal. Blokada za eno leto, je le cca 300e, usaka kazen je že tolk.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi motor primeren letom:) z leti -> izkušnje in je :)

Maus ni vse v emšo številki, star si tolk kukr se počutiš:)

ne mi zdej s takimi pametvat, glih važna so leta ja, za izkušnje! važn je kolk se ti prevoziš, ne pa kolk si star.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne mi zdej s takimi pametvat, glih važna so leta ja, za izkušnje! važn je kolk se ti prevoziš, ne pa kolk si star.

Ja mal pa so. Ker pri 18 al pa 19 let nimaš nekej strašno velik sezon ~ kilometrov za sabo.

Popravljeno . Popravil Gizmo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!