Skoči na vsebino

Motor na prikolico


tac

Priporočene objave

Ah nič ne bo potem s tem da bi tako preprosto rešil težavo :D

Zakaj ne?

Narediš E in problem rešen za zmeraj.

Glede na težo avta ti kaj drugega ne preostane, če hočeš vleči prikolico.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če kdo rabi voznika, imam C in E kategorijo ... zastojn pa itak ni nič :P

Moje mnenje je, da bi se na tako pot odpravil z motorjem :) ... ko/če bom šel pa na ruto 66, bom pa rental motor ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali imaš mogoče link do zakona oz. člena ki to dovoljuje? Doma imam identično situacijo, avto ima NDM 2040 kg, prikolica z naletno zavoro pa ima NDM 1500 kg in potemtakem presegam tistih 3500 kg, v kar se lahko tečen policaj zatakne.

Ali lahko potem uradno in po predpisih vozim tako težko prikolico? Če prav razumem bi lahko imel do NDM 4250 kg?

Z avtom je sicer dovoljeno vleči 1800 kg, zato tehničnih težav ni, samo s predpisi.

Lahko, vendar moraš opraviti izpit kategorije B+E. Sem se pa jaz predlani zanimal za te zadeve. Sem šel na PP, in sem razložil situacijo (NDM avta + NDM Prikolice) pa so rekli: "Za unih 100 kg te pa res ne bo nihče zafrkaval." Verjetno to samo do takrat, dokler se en nadobudnež v to ne vpiči...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako... Tisti, ki imamo EkB (oz. BE po novem), pa lahko teoretično vozimo vlečno vozilo z NDM 3500kg + priklopnik z NDM 3500kg (če vlečno vozilo po homologaciji to pač sme).

D.

BTW: Nov zakon velja od 1. aprila 2011, uprabljati pa se začne od 1. julija 2011 ... :hmm:

Hmm, tole ne vem če bo držalo. Za BE je še vedno omejitev 4.250 kg. Torej če ima vlečno vozilo 3.500 kg, lahko vlečeš priklopnik z NDM 750 KG (torej ravno en lahek priklopnik na tavelik avtodom).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, tole ne vem če bo držalo. Za BE je še vedno omejitev 4.250 kg. Torej če ima vlečno vozilo 3.500 kg, lahko vlečeš priklopnik z NDM 750 KG (torej ravno en lahek priklopnik na tavelik avtodom).

Kakšna pa je potem razlika med B in BE?

Takole pravita ZVCP v 8. odstavku 149. člena oz. ZVoZ (zakon o voznikih) v 8. odstavku 56. člena:

(8) V kategorijo BE spadajo skupine vozil, sestavljene iz vlečnega vozila kategorije B, ki mu je dodano priklopno vozilo, pri čemer največja dovoljena masa priklopnega vozila ne presega 3.500 kg in taka skupina vozil ne posega v pravila o homologaciji vozil.

Iz tega jaz razumem, da za BE veljajo naslednje omejitve:

  • vlečno vozilo do 3500kg NDM (ker pač gre za 'B' kategorijo)
  • priklopno vozilo do 3500kg NDM (BE)
  • priklopno vozilo ne sme presegati NDM, ki je določena v homologaciji vlečnega vozila (to pa velja vedno, ne glede na kategorijo)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni še vedno ni popolnomajasno,ker se vedno omenja samo kategorija B ali BE to razumem.

Ampak če ima Npr.nekdo C in za traktor F kjer je težina priklopnika neomejena (razen dovoljena skupna teža samega priklopnika)

Zakaj npr.nesmeš peljat Dukatota z (C,F)kategorijo in skupne dovoljene teže 3300 kg + lahki priklopnik do 750 kg.

Ps: to je totalna oslarija namreč z C kategorijo lahko voziš Npr:šleper z 40 Tonami ++ ali traktor z F kategorijo in 6-tonsko prikolico, nesmeš pa en avtodom z lahkim priklopnikom ali Đip z malo težjim priklopnikom.Pa naj negdo reče, da se jim negre samo za denar !! :headbang: :headbang:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Meni še vedno ni popolnomajasno,ker se vedno omenja samo kategorija B ali BE to razumem.

Ampak če ima Npr.nekdo C in za traktor F kjer je težina priklopnika neomejena (razen dovoljena skupna teža samega priklopnika)

Zakaj npr.nesmeš peljat Dukatota z (C,F)kategorijo in skupne dovoljene teže 3300 kg + lahki priklopnik do 750 kg.

Ps: to je totalna oslarija namreč z C kategorijo lahko voziš Npr:šleper z 40 Tonami ++ ali traktor z F kategorijo in 6-tonsko prikolico, nesmeš pa en avtodom z lahkim priklopnikom ali Đip z malo težjim priklopnikom.Pa naj negdo reče, da se jim negre samo za denar !! :headbang: :headbang:

Kategorija 'C' pač ne vključuje vožnje s priklopnikom - zato imaš 'CE'...

Kategorija 'F' (traktor) pa nima nobene veze z vožnjo avtomobila. Če imaš 'F', še ne pomeni, da lahko voziš osebni avto ('B').

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Po najnovejših informacijah na upravni enoti Nm smeš vozit z npr: Dukatotom, ki ima 3300 Kg lahki priklopnik do 750 Kg nesme pa skupna teža presegat 4250 Kg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!