Skoči na vsebino

Sezona smrti


tommy66

Priporočene objave

kok se vam da ubadat en z drugim, mislem d naute nkol pršl do skupnga mišljenja...

pazte nase, in na druge, to je to... na cesti nikol niste sami :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravila kot na podeželju!!! to bi bil prometni kolaps, ljudje bi zamujali v službo, vse bi se ustavilo....ampak ker si tam motoristi ˝sami spreminjajo pravila˝, sistem deluje, vlada ne išče rešitev v tej smeri ker vedo da je tako najbolje, pravil pa tudi ne spreminjajo, samo policisti nemalokdaj zamižijo na eno oko in tako je iz dneva v dan, v nasprotnem primeru bi bil kaos....pa prosim nehajte za ekranom špilati angelčke ker ste vse prej kot to, taki ste najhujši potem na cesti

blablabla ... po drugi strani pa v Italiji zaplenijo motor mimogrede že če se po zadnjem pelješ, pelješ z eno roko ali kaj podobnega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gre se o prehitevanju kolone, kdo je omenil vožnjo z eno roko in po zadnjem???

kOci jaz bi ti kak plus stisnu pa nemorem ks moderator LP VP

Ps: a si bil dons na žegnanju v Orehovici?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta je čisto lovska. Tipični primer, da tudi Avstrijci niso imuni na nabirke in inkasanstvo.

No ja, vsaj cesta je tam primerno zrihtana :)

Kaj pa tale? Pri nas imamo samo "nevaren" odsek.

p4300040.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po italiji in drugje po evropi se pa verjetno nisi vozil, sploh po velemestih ne....kjer je miljone skuterjev in imajo celo svoj hitrejši pas....sicer pa nas bo nuja prisilila, da bomo začeli razmišljati malce drugače kot do sedaj, ko se držimo kot pijanec plota

Naj pojasnim, motorji in skuterji so v večjih mestih mnogo hitrejši in zasedajo veliko manj prostora kot avtomobili. In čisto logično je da gredo naprej.

Matematično gledano, tisti ki je hitrejši ne ovira počasnejših.........in sproščanje in hitrejše odvijanje prometa je možno samo na tak način in nič drugače. Predstavljaj si da 20 skuterjev ali motorjev zasede po eno avtomobilsko mesto v koloni pred semaforjem ( na kar ima tudi pravico), pa boš videl koliko časa in kolikšna bo kolona šele takrat.

čakaj malo.... nekdo je omenjal, da se postavlja ob bok avtomobilistov na semaforjih. Nisem pisal o tem, da morajo biti motoristi ali celo skuterji eden za drugim v vrsti.

Zanima me kje si ti delal izpit za motor. Ve se kdaj in kje lahko obvoziš in se postaviš vzporedno ob bok vozila.

V avto šoli se ponavadi dela ispit. No, mogoče ga je kdo celo kupil.... In kdaj se lahko avtomobilistu postaviš ob bok??? Takrat, ko je ta tako pameten in se ti raje umakne, kot da te ima na vesti??

kok se vam da ubadat en z drugim, mislem d naute nkol pršl do skupnga mišljenja...

pazte nase, in na druge, to je to... na cesti nikol niste sami :)

Res ne bo. Pač je tako. Sam pa opažam, da se je kultura vožnje motoristov malo spremenila na bolja. Ali se mi pa samo zdi, glede na poplavo motorjev. Na poti v Mirno peč sem se peljal res počasi zaradi kamarata, ki je bil prvič na motorju. Priključila oz. dohitela nas je skupina (ni ji bilo težko) 7-8 motorjev in lepo smo nadaljevali pot. Edden za drugim. Pa še fajn je bilo. Tik pred ciljem.... neka "sneta sekira" , ki je morala biti nekaj sekund prej tam. Pa ni bil, ker mu je na vhodu motor ugasnu. (frajerpatak)

ps Sej se mi res ne da ukvarjat z drugimi..... samo "strokovna"razlaga, kje se lahko rineš in iščeš luknje mi je mal mimo. Petkrat bo šlo, šestič pa počilo.... pol pa vsi drugi krivi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tale? Pri nas imamo samo "nevaren" odsek.

p4300040.jpg

Take se mi bolj dopadejo.

Sicer pa nimam problema s hitrostjo, ker tako ali tako vedno po omejitvah vozim. Samo moraliziranje me pa hudo moti in kar privzemanje, da je hitrost vedno krivec za nesreče (tudi kadar gre za izsiljevanje, paniko, neobvladovanje motorja, ...)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda pa država nabira denar za postavitev dvojnih ograj na ovinkih, če ga bo kaj ostalo od nagrad, ki jih bodo prejeli DARSOVCI.

LP

Šala meseca: :eek: :eek: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Popravljeno . Popravil muki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe...

človek ne rabi bit rocket scientist da ugotovi, da nekaj ne štima.

valda so kazni bedaste.

in avtošole tudi ne blestijo.

ekstra beden primer:

moja punca je v murski soboti opravljala izpit za avto.

ne vem kera avtošola že, tisto, ko ma svoj poligon pri obiju (avtošola španik?).

pa mislite da se je vedla peljat?

ja valda da ne!

ko je bilo potrebno speljat v (naj)manjši bregec ni šlo. v maribor se ne vem kak dolgo ni upala pelat, ker ni vedla kaj bo, ko bo pred kakim semaforjem mogla ustavit, tam bo pa breg navzgor.

oz. bilo jo je strah, da bo spustila bremzo in tresnila v onega za sabo.

jemomilomater!

40 ur avtošole in v najmanjši hrib ni vedla speljat! kaj šele speljevanje z ročno ali kaj takega, sploh ni vedla da podobna tehnika obstaja!

jaz sem jo dejansko pol še enkrat mogo učit vozit ker v 40 urah ni vedla drugo kot ta CPP in en kup gluposti, kot na primer, v kateri brzini je treba peljat skozi tak ali drugačen ovinek!

pa kaj si ja nor...

filinga nobenega! nič od nič!

to je delo naših avtošol. nam se morda zdi čudno, ker motoristi mamo že po defautlu vsaj nekaj občutka za vožnjo,

so pa ljudje, ki tega nimajo v izobilju in takim se ne pomaga.

pokasira se jih tak da je veselje, spusti na cesto, pol pa bo kaj bo. če bo sreča bodo policaji kasirali dalje.

pa še to:

pri prvi vožnji je padla.

zakaj?

glavna cesta je zavijala desno, ona pa je šla ravno naprej, na stransko.

to je naredila pri počasni hitrosti v drugi brzini.

vse je bilo super, nobene napake, lepo spremljanje prometa za sabo itd.

ampak je padla!

pri tem, ko je iz glavne (ki je zavijala desno) zapeljala naravnost na stransko, bi namreč bilo dobro, če bi avto dala v prvo brzino!!! blink.gif

v prvo!!! wallbash.gif

mimogrede, nasproti se ni nihče peljal.

če slučajno mamjum, ki si bil takrat v komisiji to bereš mi prosim pošlji ZS da se pripeljem do tebe in ti dam en lep odtis moje gp pro pokavice na gobec!

ko sem to slišal, me je skoraj kap. sicer je pa dejansko padla samo zato, ker so v celem tednu meli samo 4 ali 5 voženj in si komisija mora zagotavljat službo. sramota...

ja kaj naj drugega pričakujemo na naših cestah?

mladih se ne (na)uči vozit, stari so pa itak poglavje za sebe.

banana republika pač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj si ja nor...

filinga nobenega! nič od nič!

to je delo naših avtošol.

No, malo, to moraš priznati, je odvisno tudi od talenta tvoje punce ... :-)

Mi je pa všeč tvoj zapis. Zdaj vsaj vem, kdo je kriv, da nisem dokončal faksa ... profesorji!

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, malo, to moraš priznati, je odvisno tudi od talenta tvoje punce ... :-)

Mi je pa všeč tvoj zapis. Zdaj vsaj vem, kdo je kriv, da nisem dokončal faksa ... profesorji!

seveda je malo odvisno od njenega talenta.

bravo! to si sam ugotovil?

faks in avtošola pa vsaj po mojem mnenju nista eno in isto.

avtošola te pripravlja za točno določeno stvar.

faks pa...

sploh tehniške smeri. faks je samo sito, kjer se izkaže kdo je pripravljen delat in kdo ne. izkaže se, kdor se je pripravljen čemu odpovedat, kdo se je pripravljen piflat in postorit tudi kaj, česar se mu ne da.

itak se komaj pol v službi začneš zares učit.

če si pripravljen faks naret, pol delodajalec sklepa, da si pripravljen tudi poprijet za konkretno delo.

je pa spet tak, nekaj je tudi na faksu odvisno od tvojega talenta, ane? wink.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ekstra beden primer:

moja punca je v murski soboti opravljala izpit za avto.

ne vem kera avtošola že, tisto, ko ma svoj poligon pri obiju (avtošola španik?).

pa mislite da se je vedla peljat?

ja valda da ne!

...

Ni rabla vedet. Ene punce pač pri izpitih vnovčujejo druge argumente. :boobies::pos:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi, če je kdorkoli totalen antitalent, iz avtošole mora priti sposoben normalne vožnje... Bentiš, če smo se mi s Fičkom naučili speljevanja v klanec, ko ročna ni bila ''r'' od ročne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa saj bi jo naučili ampak v prekmurju niso našli takega brega da bi rabil ročno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst se moram strinjat da se totalno preveč telefonira med vožnjo v avtu...veliko bolj si nepozoren na okolico in vse ostalo če telefoniraš.

vsak ta tret v avtu ma mobitel v roki...sej se ne čudim da je tolk nesreč pismo ko vsi gledajo povsod sam na cesto ne!

LP

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še to:

pri prvi vožnji je padla.

zakaj?

glavna cesta je zavijala desno, ona pa je šla ravno naprej, na stransko.

to je naredila pri počasni hitrosti v drugi brzini.

vse je bilo super, nobene napake, lepo spremljanje prometa za sabo itd.

ampak je padla!

Očitno ne bereš kaj pišeš.

Napišeš, da ni imela pojma o vožnji in si jo moral učiti vse znova, potem je pa komisija kriva, da je padla?

Citirano, ti je verjetno tudi ona razložila?

Neobladovanje vozila ali ogrožanje, pomeni padec (ne glede na to kar se je prej dogajalo) in prav je tako.

Sem imel priliko brati pritožbe "pacientov", ki so padli na izpitu, tako se že dolgo nisem smejal.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BenX!

Isti primer je bila moja, pa je tudi delala izpit v kao ful priznani avtošoli Prah!

Na koncu, ko je naredila izpit, jo je bilo isto strah oz. sploh ni znala speljevat z ročno v hrib itd!

Je pa res, da je tudi od talenta odvisno! Ampak zdaj ko ima izpit že 4 ali 5 let, vozi odlično, nikoli ni imela nesreče, dobila ni niti ene kazni itd...

Zaključek je pa tak, da v avtošoli se naučiš vozit samo po njihovih pravilih, skozi izkušnje in kilometre pa osvojiš še ostalo znanje! Ne rečem, da ne naučijo nič, ampak po 40 urah vožnje pri inštruktorju, pa da ne znaš speljat z ročno, je pa sramota! Itak je pa vsem samo do denarja... malo jih briga, kako potem mi vozimo in kaj smo se naučili!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi, če se ustvari pobuda za boljše praktično vozniško usposabljanje, se v naši Republiki Bananiji to lahko sperverzira kvečjemu v več obveznih ur vožnje in višje sankcije...se pravi več denarja v žepe avtošol ter države, medtem, ko situacija na cesti kliče po koreniti prevetritvi sistema in metod učenja.

SIstem je, resnici na ljubo, bil primeren za fičkote, za današnje stroje, pa naj bodo dvo, tro, ali štirikolesniki, pa še zdaleč ne zadošča več.

Talanje roza knjižic nezadostno usposobljenim ozr. kar neusposobljenim voznikom, najbolj po hrbtu tepe ravno nas, motoriste.

Da ne omenjam monopola in malverzacij pri zdravniških pregledih, kjer 86letna, na pol slepa stara mama, kljub svoji očitni zakrnelosti, vseeno dobi potrdilo, da le lahko zdravnik zakasira...kontrole pa ni.

Še nisem slišal, da bi kakšen zdravnik izgubil koncesijo ali pa celo licenco. Konec koncev je podpisal Hipokratovo prisego, nezmožnim za vožnjo pa s takimi potrdili posredno le škoduje, če ne njim pa njihovi okolici, ki ji že zadnje desetletje in pol ne morejo več slediti...jaz takih voznikov nočem imeti sebi ob boku, saj me ogrožajo. Če pogledate starostno strukturo slovenskega prebivalstva (penzija party), lahko logično sklepate, da takih voznikov na naših cestah še zdaleč ni malo...

surrender.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BenX!

Isti primer je bila moja, pa je tudi delala izpit v kao ful priznani avtošoli Prah!

Na koncu, ko je naredila izpit, jo je bilo isto strah oz. sploh ni znala speljevat z ročno v hrib itd!

Je pa res, da je tudi od talenta odvisno! Ampak zdaj ko ima izpit že 4 ali 5 let, vozi odlično, nikoli ni imela nesreče, dobila ni niti ene kazni itd...

Zaključek je pa tak, da v avtošoli se naučiš vozit samo po njihovih pravilih, skozi izkušnje in kilometre pa osvojiš še ostalo znanje!

Predvsem pa tega znanja nikoli ne nehaš pridobivati - le nekoliko težje gre v glavo, ker se situacija na cestah spreminja ...

Morda bi pa vajine punce rabile kakih 100 ur vožnje, tako kot neka cirka 75-letna ali še starejša gospa na Gorenjskem, ki je naredila cirka 130 ur in pridobila vozniško dovoljenje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne omenjam monopola in malverzacij pri zdravniških pregledih, kjer 86letna, na pol slepa stara mama, kljub svoji očitni zakrnelosti, vseeno dobi potrdilo, da le lahko zdravnik zakasira...kontrole pa ni.

Hočeš rečt, da si gospo pregledal in po tvojem mnenju ni sposobna, ali kako?

Ja, bogi mi, motoristi ... spet nam drugi krivice delajo ...

PS: jaz izpitov ne bi dajal starejšim od 65 let in ne mlajšim od 28 let ... :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem pa tega znanja nikoli ne nehaš pridobivati - le nekoliko težje gre v glavo, ker se situacija na cestah spreminja ...

Morda bi pa vajine punce rabile kakih 100 ur vožnje, tako kot neka cirka 75-letna ali še starejša gospa na Gorenjskem, ki je naredila cirka 130 ur in pridobila vozniško dovoljenje ...

Mogoče tudi, da bi rabila 100 ur, ampak ne vem v čem je point, če itak učijo samo tist kar morjo, več pa ne... lahka bi odvozla 100 ur ja, ampak to je itak sam za avtošolo spet dobr, za njo pa vprašanje, če bi znala z ročno spelat po 100 urah!

Ne vem pa v čem je štos, da se da 75 letni ženski, ki nima niti refleksov več pravih itd. itd., vozniški izpit?

Tako kot sedaj nov zakon, ki predvideva tudi to, da bi lahko vozili ljudje, ki imajo epileptične napade! Ne vem sicer, pod kakimi pogoji, ker to je samomor za njih in še za katerega drugega udeleženca v prometu! Jst nimam nič proti, tudi jaz bi si mogoče želel, da bi lahko vozil, če bi imel tovrstne zdravstvene težave, ampak vseeno se mi to ne zdi nič kaj primerno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočeš rečt, da si gospo pregledal in po tvojem mnenju ni sposobna, ali kako?

Ja, bogi mi, motoristi ... spet nam drugi krivice delajo ...

PS: jaz izpitov ne bi dajal starejšim od 65 let in ne mlajšim od 28 let ... :-)

Ti zgleda še nisi bil pri dr. Stoparju...tisti "pregled" pol klinca ni vreden :D

Naj bo voznik 100letnik zaradi mene, a naj se ga/jo pregleda, če je sposoben za vožnjo, tisti okulistični pregled, ki ga izvajajo sestre, pa je tako na hojladri, da bog se usmili...isto je bilo desetletje nazaj, ko sem opravljal za B kategorijo, ter tudi, ko sem delal za A par let zatem.

Krivico se s tem dela vsem udeležencem, predvsem pa tistemu, ki se mu gleda skozi prste.

Ti pa dihi, Mašinca. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!