Skoči na vsebino

Nevarni na dveh kolesih


X11

Priporočene objave

Polno je tu tem v katerih stresate krivdo za nezgode na neurejena cestišča, starčke za volani, mobit čvekače za volani, policaje in vse ostale.

Le na motoriste same leti zelo malo kritike. Smo najbolj nedolžni, najlepši in najpametnejši?

Zelo dvomim na osnovi tistega kar vsakodnevno opazujem.

In kar je najhujše, opažam med motoristi polno mero samozaverovanosti in arogance.

Pa dajmo tu naštevat take primere iz naše prakse na asfaltu.

Naj kar začnem sam.

Dnevne vožnje na tlako iz okolice Ljubljane skozi Vič v center na dvah ali štirih kolesih me obdarja z spoznavanjem kar nekaj dvokolesnih talentov.

Eden najbolj impozantnih je neki frajer na temnem Falcu z rukzačkom na hrbtu. Že nekajkrat sem opazoval njegovo vožnjo, ki največkrat meji na predrznost in izsiljevanje. Vedno sem si rekel, da se bo pač razlimal, pa mir. A zadnjič je svoje mojstrstvo še posebej zabelil, ko je zrinil svojo koreto med dve koloni čakajočih vozil na križišču in pri prvem avtomobilu začel kriliti z rokami in nadirati voznika v njem, ker med vozili ni bilo dovolj prostora zanj. Čeprav je tam že bil. S svojima obema špičatima roroma. Verjetno mu tisti dan partnerka ni hotela nastaviti. Če jo driska driskasta sploh ima.

In potem se nekateri pritožujejo, da nas imajo avtomobilisti na črni listi. je kaj čudnega. kar ne naredi nesreča in neumnost drugih, pa pospešijo še velebrihtni dvokolesni cestni "bojevniki".

Torej Falconar, k sreči sem bil dve vozili za teboj, meni ne bi pizdakal, bi šel peš naprej!

Človek, zakaj bi si mazal roke s takim drekom? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam se občasno isto sprašujem a si potiho govorim, da že vedo kaj taki osebki delajo in da upam da se zavedajo da s takim početjem najbolj ogrožajo sebe o drugih pa tako ali tako verjetno ne razmišljajo. Zaradi njih ne mislim jokati in izgublati besed...Zaenkrat nisem tak voznik in ipam da tudi ne bom.Če pa že pa upam da jih takrat dobim pošteno okoli ušes da se spametujem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Polno je tu tem v katerih stresate krivdo za nezgode na neurejena cestišča, starčke za volani, mobit čvekače za volani, policaje in vse ostale.

Le na motoriste same leti zelo malo kritike. Smo najbolj nedolžni, najlepši in najpametnejši?

Zelo dvomim na osnovi tistega kar vsakodnevno opazujem.

In kar je najhujše, opažam med motoristi polno mero samozaverovanosti in arogance.

Pa dajmo tu naštevat take primere iz naše prakse na asfaltu.

Naj kar začnem sam.

Dnevne vožnje na tlako iz okolice Ljubljane skozi Vič v center na dvah ali štirih kolesih me obdarja z spoznavanjem kar nekaj dvokolesnih talentov.

Eden najbolj impozantnih je neki frajer na temnem Falcu z rukzačkom na hrbtu. Že nekajkrat sem opazoval njegovo vožnjo, ki največkrat meji na predrznost in izsiljevanje. Vedno sem si rekel, da se bo pač razlimal, pa mir. A zadnjič je svoje mojstrstvo še posebej zabelil, ko je zrinil svojo koreto med dve koloni čakajočih vozil na križišču in pri prvem avtomobilu začel kriliti z rokami in nadirati voznika v njem, ker med vozili ni bilo dovolj prostora zanj. Čeprav je tam že bil. S svojima obema špičatima roroma. Verjetno mu tisti dan partnerka ni hotela nastaviti. Če jo driska driskasta sploh ima.

In potem se nekateri pritožujejo, da nas imajo avtomobilisti na črni listi. je kaj čudnega. kar ne naredi nesreča in neumnost drugih, pa pospešijo še velebrihtni dvokolesni cestni "bojevniki".

Torej Falconar, k sreči sem bil dve vozili za teboj, meni ne bi pizdakal, bi šel peš naprej!

To je stvar posameznika.... tut jst se "uštulim" med kolonam naprej, če je prostor. Nebi glih zdej napizdevu enga folka pred mano ker je pač mal bolj na sredi s "škatlo". Drgač pa če ne bereš črne kronike, smo zmeri motoristi najbolj krivi :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Divjanje... thja, relativno. Za uspiceno 1000ccm raketo je divjanje preko 200, za 125ccm je pa divjanje vse nad 110 :D

Tiscanje med dve koloni? Maaaa, če se da, grem na pole position. Da bi se pa na silo tlacil, pa ne. Mi je pod castjo. Je pa zanimivo, da tudi s kufri pridem vecinoma kamot na pole position, drugi dripci pa z motorjem brez kufrov "ne morejo..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se umam za izredno nevarnega voznika dvoslednega vozila za vse voznike avtomobilov predvsem pa za : kretene ki telefonirajo ko vozijo posebej tiste ki speljujejo na glavno cesto, babe ki med vožnjo se sminkajo in telefonirajo z nogami pa držijo krmilo (bolje bi bilo če bi mene držala za k...)

za voznike ki ko te izsilijo ti jebejo m..... "kaj ti divjak od motorista delaš na cesti" , za strice ,tete in nonote ko ti izsilijo prednost in ko jim hočeš dopovedat kaj so storili začnejo žugat z palico "vi motoristi ste divjaki to sem slišal na dnevniku,24ur tako oni pravijo" , motoriste ki cincajo na cesti in si ogledujejo naravo ter celotni pas vzamejo za turistično ogledno vožnjo,za arogantne voznike ki ti "kao" pustijo plac da greš mimo njih in ko to hočeš storit z varnostjo pomeni ga greš prehitevat po predpisih te ta bedak začne stiskat ali pa začnejo po podvigu špricat z vodo ( ki vsebuje alko) za čiščenje vetrobranska stekla in še bi lahko naštevat.......

Da jaz se smatram za nevarnega voznika in predvsem za sneto sekiro za motoriste ki se vozijo in se boji samega sebe ,motorja in ceste ..............

Res da ni odgovor na Nevarni na dveh kolesih sem pa priznal da sem eden od teh nevarnih!

:topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opomnil bi pa še na tole: dragi motoristi in motoristke, dajte za božjo voljo UGAŠAT žmigovce.

Zadnjič je mene en "preslepil" ko se je proti meni (z leve strani) pripeljal z prižganim desnim žmigovcem.

Še dobro da sem počakal, ker drugače bi mi pristal na haubi (kljub desnemu žmigavcu, se je peljal naravnost :slap: ).

In velikokrat vas vidim vozit s prižganim žmigavcem in ne zavijete nikamor. Tako lahko pride do kakega t.i. "izsiljevanja" oz. "odvzema prednosti motoristu".

(meni se na srečo žmigavci sami ugašajo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja jaz zmeri opozrim motorista če vidim da ga žge na ravnem pa smernik prižgan. Ne vem, jaz sem se nekako navadil da ga ugašam. Amm kar se pa tiče "štuljenja" med avtomobili. Jaz če se le da se nekako izrinem naprej, če pa ne, pa mi res ni noben problem počakat, sej semafor se vrjetno ne bo premaknil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje tale pole position je mene skor stal kar nekaj E, saj sta 2 brihtola v mondeu (provida) ugotovila, da je to nevarno približevanje križišču in posledično kazen (vse bi še šlo če nebi glih takrat imel sopotnice in sm res med avti šel zelo zelo počasi), samo pol je povedu vse ko je hotu videt žarnice in prvo pomoč :P in skor bi fasal kazen ker žarnic nisem mel :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja...

mislim da stvari vendarle niso tako črne.

v vseh temah bolj ali manj odkrivamo, kako nas starčki, neizkušeni in ceste ubijajo (pa še tu nismo čisto 100% složni).

ampak, v vseh teh temah se po mojih opažanjih prav tako ugotavlja, da nekaterim ni pomoči!

enim na enem, drugim na drugem področju.

primer, ki si ga navedel definitivno sodi v to kategorijo (vedensko področju in spoštovanje drugih?) in tip bi si zaslužil kak focn (magari prek čelade) od pravega bajkera!

saj veste, oni v črnem ledru na starem zjebanem harliju, bir bauhek, in nepobrit. trance_21_laughing1.gif

aja, pa kosmati more bit po hrbtu! boobies.gif

to, da so povsod izjeme je bilo povedano že milijoužnt krat.

pa ni treba še ene teme v kateri bo folk probal bit bol papežki od papeža. SS.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

leta 2009 sem pred sodiščem v Lj stal na semaforju in prvič po dolgem času nisem šel na pole position. zaključek: model ki je stal spredaj je ubacil v rikverc in me zbil :headbang: njegova pojasnitev: hotel sem spremeniti vozni trak :rolleyes: in vas nisem videl. Ood takrat če se le da se zrinem na PP ali pa počakam ene 3-4 metre za zadnjim na semaforju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pole position = pozicija "štanga" ozr. "palica"= 1 (ena, prvi), če je bil nekdo spredaj, pač nisi zmagal :Phooray.gif

Loud pipes save lives.

Zame vsak avtomobilist na semaforju dobro ve, kje sem, ker mora locirati od kje prihaja hrup zaradi katerega je moral/a prekiniti telefonski maraton. rolleyes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje je da se ne vtikate v zeljnik nekoga drugega. Vem da je težko in ko kaj takega vidiš ti gre na jok ampak takemu človeku tut če kaj rečeš ali svetuješ te tako ali tako ne bo poslušal ker on misli da je najpametnejši...tako da res škoda besed ;)

Naj dejanja govorijo zase in ne besede ;)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pole position = pozicija Poljaka

:-)

The term "pole position", as used in motorsports, comes from the horse racing term where the number one starter starts on the inside next to the inside pole. The term made its way, along with several other customs, to auto racing. In circuit motorsports, a driver has pole position when he starts a race at the front of the grid. This driver is referred to as the polesitter. Grid position is usually determined by a separate qualifying session where drivers try to set the fastest lap, or based on their position in the previous race(s). Different motorsports series use different formats for determining which driver has the opportunity to start from pole position. ;)hooray.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje tale pole position je mene skor stal kar nekaj E, saj sta 2 brihtola v mondeu (provida) ugotovila, da je to nevarno približevanje križišču in posledično kazen (vse bi še šlo če nebi glih takrat imel sopotnice in sm res med avti šel zelo zelo počasi), samo pol je povedu vse ko je hotu videt žarnice in prvo pomoč :P in skor bi fasal kazen ker žarnic nisem mel :P

Žarnice niso del obvezne opreme. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale tema bi lahko služila v premislek vsem udeležencem v prometu. motoristi načeloma nismo kaj bistveno drugačni od ostalih, pravzaprav se pogosto v avtomobilih vedemo do motoristov ravno tako, kot se drugi do nas.

Večina motoristov nas vozi v umirjenem športnem tempu, brez nepotrebnega izzivanja konfliktov na cesti, tudi pole position je popolnoma razumljiv, saj je motorist ponavadi že čez križišče, ko avtomobilist šele spelje. Pacienti bodo pa vedno krojili našo javno podobo. Lahko nas tisoč neopazno vozi po predpisih (oz. skoraj), pa bo vse znegiral en sam pregretež. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko si že omenil žmigavce. Jaz sem pa dobil občutek da velik avtomobilistov da za avte 15000 + €, amapk da bi dodal še mal € zraven in dokupili žmigavce, to pa ne. Opažam, da sploh ne uporabljajo žmigavcev ali pa jih mogoče nimajo. :topic:

Ja to itak vemo, da je avtomobilistom nerodno (ali jih je celo sram, nekateri celo pozabijo ali pa ne morejo ker imajo polne roke telefona in pijace in cigareta,...) dati žmigovec,

samo tukajle je debata o "nevarnih na dveh kolesih".

Se jezimo na avtomobiliste, pa motoristi nis(m)o nič kaj dosti boljši (kar se žmigovcov tiče).

Kar nekaj motoristov se skozi mesto in vasi vozi s prižganim žmigovcem in tudi zaradi tega prihaja do t.i. odvzema prostosti prednosti

avtomobilista napram motoristu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole z žmigavci je živa jeba. Tudi jaz kdaj pozabim izklopit, čeprav sem precej pozoren na to. ko pa nič ne klika pa še indikator se komaj kaj vidi :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ta namen sem si jaz ugradil alarm za smerokaze. Na začetku sem ga imel pod sedežem, a sem kaj kmalu opazil, da ga tam ne slišim. Potem sem ga zmontiral za lučjo da ga imam pred seboj.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ta namen sem si jaz ugradil alarm za smerokaze. Na začetku sem ga imel pod sedežem, a sem kaj kmalu opazil, da ga tam ne slišim. Potem sem ga zmontiral za lučjo da ga imam pred seboj.

A lahko malo opišeš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole z žmigavci je živa jeba. Tudi jaz kdaj pozabim izklopit, čeprav sem precej pozoren na to. ko pa nič ne klika pa še indikator se komaj kaj vidi :hmm:

Začni se navajat, da nonstop med vožnjo pritiskaš gumbek za žmigavce in tako ga boš vsakih 20 sekund pritisnil, nezavedno :D Vsaj kar se naselja tiče ^^

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!