Skoči na vsebino

Prevoz motorja v avtošolo


mihacar

Priporočene objave

Zanima me če lahko peljem motor v avtošolo, čeprav še nimam izpita za to kategorijo? obstajajo kakšne dovolilnice ali karkoli?

Lahko pa najameš voznika, ki bo motor in tebe zapeljal do tja. A bo šs svojim delal?

Mater, eni res radi komplicirate ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mora bit motor malo bolj zavarovan ane?

Najmanj kasko+ še nekaj, kar pa nevem iz glave...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa najameš voznika, ki bo motor in tebe zapeljal do tja. A bo šs svojim delal?

Mater, eni res radi komplicirate ...

jebiga ceneje je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebiga ceneje je

A to predvidevaš, ali veš? Kolikor vem, bi zato, da bi to lahko bilo legalno, ti moral dati motor v najem avtošoli.

Mimogrede, ker gre za avtošolo, kjer je tudi bistveno večja verjetnost, da bo vozilo padlo po tleh, je vprašanje, ali je res "ceneje".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to predvidevaš, ali veš? Kolikor vem, bi zato, da bi to lahko bilo legalno, ti moral dati motor v najem avtošoli.

Točno tako. Moja boljša polovica je pred 3 leti delala izpit z lastnim motorjem, ker ji vožnja z avtošolino CBF-ko nikakor ni šla od rok.

Potrebno je bilo narediti pogodbo o izposoji, motor pa ni bil kasko zavarovan ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to predvidevaš, ali veš? Kolikor vem, bi zato, da bi to lahko bilo legalno, ti moral dati motor v najem avtošoli.

Mimogrede, ker gre za avtošolo, kjer je tudi bistveno večja verjetnost, da bo vozilo padlo po tleh, je vprašanje, ali je res "ceneje".

Vem da je ceneje ker ti plačaš samo uro oz. avto cca 20€/h, če pa voziš z motorjem od avtošole pa moraš plačati avto+motor kar je cca 30€/h. Na splošno je verjetnost poškodbe motorja res večja (pri začetnikih) ampak je interes avtošoli, da voziš s svojim motorjem da se ga navadiš če ga še ne obvladaš. Bolš, da te vrže v avtošoli kot pa nekje drugje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če lahko peljem motor v avtošolo, čeprav še nimam izpita za to kategorijo? obstajajo kakšne dovolilnice ali karkoli?

lp.

"Lahko" z osebnim avtom B kategorijo in lahkim priklopnikom do 750 Kg.Verjetno,če opravljaš izpit, obvladaš CPP in to bi lahko sam vedel ! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Lahko" z osebnim avtom B kategorijo in lahkim priklopnikom do 750 Kg.Verjetno,če opravljaš izpit, obvladaš CPP in to bi lahko sam vedel ! :headbang:

Če bi vedel nebi vprašal. Vprašam pa rajš, ker vsak drugač pove..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi si kdorkoli delal stroške in šel v avto šolo s svojim motorjem, da ga sesuje na poligonu?

Že res, da je ura vožnje ceneje ampak plačaš tudi bencin, prevoz motorja do AŠ...na koncu ni ceneje.

Popravljeno . Popravil aero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

inštruktor te lahko pobere doma in ti ni treba začeti pred avtošolo. Samo ne mi rečt da se nisi z motorjem še nikamor peljal brez ispita in da ga samo gledaš doma.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da je ceneje ker ti plačaš samo uro oz. avto cca 20€/h, če pa voziš z motorjem od avtošole pa moraš plačati avto+motor kar je cca 30€/h. Na splošno je verjetnost poškodbe motorja res večja (pri začetnikih) ampak je interes avtošoli, da voziš s svojim motorjem da se ga navadiš če ga še ne obvladaš. Bolš, da te vrže v avtošoli kot pa nekje drugje.

še nisem slišal, da bi bil AŠ v interesu, da furaš svoj motor za izpit, da se ga navadiš.:glare:

malo podobnosti je s tole temo:

no tule je zaenkrat še znosno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako. Moja boljša polovica je pred 3 leti delala izpit z lastnim motorjem, ker ji vožnja z avtošolino CBF-ko nikakor ni šla od rok.

Potrebno je bilo narediti pogodbo o izposoji, motor pa ni bil kasko zavarovan ...

če ni skrivnost, kakšen motor pa vozi tvoja boljša polovica?

se mi ne zdi cbf-a ravno štorast motor za učenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ni skrivnost, kakšen motor pa vozi tvoja boljša polovica?

se mi ne zdi cbf-a ravno štorast motor za učenje.

Ne ni skrivnost ;) v avtošoli je začela voziti CBF 250, pa ga je 2x zvrnila na mestu, pol sva pa na hitro nabavila Aprilio Pegaso s katero je brez problema odvozila preostale ure in tudi napravila izpit. Sam sem vozil CBF 650 pa mi motor tudi ni ravno najbolj odgovarjal, sem pa brez problema naredil izpit z njim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ni skrivnost ;) v avtošoli je začela voziti CBF 250, pa ga je 2x zvrnila na mestu, pol sva pa na hitro nabavila Aprilio Pegaso s katero je brez problema odvozila preostale ure in tudi napravila izpit. Sam sem vozil CBF 650 pa mi motor tudi ni ravno najbolj odgovarjal, sem pa brez problema naredil izpit z njim.

zelo zanimivo.namreč tadva motorja sta si zelo različna.ja kaj češ vsak ima neki svojega čudaškega v sebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to da delaš s svojim motorjem niti ni taka slaba ideja. punca tudi tarna nad mojo cbf, da ji ne ustreza. ji pa tudi ko je pred leti delala izpit na virago 250 ni motor ustrezal (itak s čoperjem delat osmice), ji je pa recimo er6 super.

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z vašimi dečvami, imam podobno izkušnjo, cbfka kljub vsej svoji prijaznosti ni najboljša izbira za sukat balanco v avtošoli ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to da delaš s svojim motorjem niti ni taka slaba ideja. punca tudi tarna nad mojo cbf, da ji ne ustreza. ji pa tudi ko je pred leti delala izpit na virago 250 ni motor ustrezal (itak s čoperjem delat osmice), ji je pa recimo er6 super.

Ideja sploh ni slaba, ker se lahko še izven tistih plačanih ur zapelješ na poligon in tam treniraš (seveda rabiš enega, da te do tja spravi) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ideja sploh ni slaba, ker se lahko še izven tistih plačanih ur zapelješ na poligon in tam treniraš (seveda rabiš enega, da te do tja spravi) ...

No to lahko narediš tudi sicer, če v avtošoli voziš kak drug motor ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobro jaz sem delal na keewyu lajtningu izpit :whistle:

pa na kle ki je bla enih 10 krat prevrzena, tak da jo je zvijalo v vsakem ovinku...

:sleep2:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej če tak pogledaš je vsak motor dovolj okreten in prijazen. Problem je v vozniku, kaj njemu odgovarja in kaj ne... Meni sicer ni bilo problem vozit v avto šoli čoperja in nakeda pač 2 min, ko se gor vsedeš,da se ga navadiš in gremo zmagam na proti! :D

ps. Za ženske pa verjamem, da tem ponavadi drobnim bitjem stvari takoj ne odgovarjajo :D :D :D

Popravljeno . Popravil BIZKIT
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še nisem slišal, da bi bil AŠ v interesu, da furaš svoj motor za izpit, da se ga navadiš.:glare:

malo podobnosti je s tole temo:

no tule je zaenkrat še znosno.

ko sem jaz delala izpit sem imela doma sv650s, tam pa so imeli er5. vprašala sem, če je možno, da bi delala s svojim in je bil inštruktor takoj za.

ampak... potem se nisem odločila, ker je bil motor "prestar" (lahko je bil star največ 5 let, če se ne motim), biti je moral kasko zavarovan, tako da, ko sem si preračunala, je prišlo predrago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!