Skoči na vsebino

Gradovi Ludvika Bavarskega


jezek19

Priporočene objave

Pozdravljeni!

V Juniju se mislim odpeljat do gradov Ludvika Bavarskega (Neuschwanstein, Linderhof in Herrenchiemsee ).

Znima me vaše mnenje ali se splača ogled notranjosti vseh gradov ali pa katerega lahko spustim?

Zanimajo me tudi vaše izkušnje v zvezi s gradovi in potjo?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

V Juniju se mislim odpeljat do gradov Ludvika Bavarskega (Neuschwanstein, Linderhof in Herrenchiemsee ).

Znima me vaše mnenje ali se splača ogled notranjosti vseh gradov ali pa katerega lahko spustim?

Zanimajo me tudi vaše izkušnje v zvezi s gradovi in potjo?

lp

Glede Neuschweinsteina se definitivno splaca pogledat notranjost, kakor okolica je tudi zelo zanimiva z jezerom okrog.. Cene se trenutno ne spomnim, sva bila pozimi. Edina slabost je miljon turistov( oz beri) kitajcov in podobnih ..... lahi itn....

Imas moznost voznje z avtobusom do grada, ali pa kocija :closedeyes: ce si bolj lene sorte

Glede notranjosti grada imas moznost vodenja v nemsem in angleskem jeziku ali audio varjanta ( seveda slovenscina)

v gradu vidis kr nekaj zanimivih soban tako da meni je bilo cool.... pac Ludvik je bil malo trcen glede na to kdaj je dal zgradit grad

kolikor vem je Neuschweinstein bil zgrajen po njegovi smrti.

Spodaj pod tem gradom imas se en manjsi grad Hochenshhwangau.... in malce naprej prijetna okolica.....

Lahko ti par slikic na pm posljem da se prepricas.

V gradu je prepovedano slikat!! A saj ves kaksno sliko se da ze narediti

Glede katere ceste izbrat ti tukaj ne morem svetovat ker sem bil z avtomobilom pa se to iz bregenca direkt po AC

lp hilton

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

V Juniju se mislim odpeljat do gradov Ludvika Bavarskega (Neuschwanstein, Linderhof in Herrenchiemsee ).

Znima me vaše mnenje ali se splača ogled notranjosti vseh gradov ali pa katerega lahko spustim?

Zanimajo me tudi vaše izkušnje v zvezi s gradovi in potjo?

lp

Definitivno si moraš kakšnega ogledati tudi od znotraj. Po moje najboljše da kar prvega. Za to si moraš tudi vzeti malo več časa.

Ali želiš videti notranjost vseh, pa se moraš odločiti sam?

Linderhof:

post-779-0-43962800-1305617955_thumb.jpg

post-779-0-16658000-1305618034_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

V Juniju se mislim odpeljat do gradov Ludvika Bavarskega (Neuschwanstein, Linderhof in Herrenchiemsee ).

Znima me vaše mnenje ali se splača ogled notranjosti vseh gradov ali pa katerega lahko spustim?

Zanimajo me tudi vaše izkušnje v zvezi s gradovi in potjo?

lp

Pozdravljen,

vsekakor si moraš ogledati vse tri gradove tudi od znotraj, kot so ti že povedali obstaja avdio vodenje po gradu v slovenskem jeziku.

Za spanje predlagam vasico Saulgru, ki je v bližini Oberammergaua. Celotna vasica ima BB sobe.

Ker si iz goriške predlagam pot: Udine, Tolmezzo, pass. S. Croce, Oberdrauburg, Lienz, Brunick, Innsbruck, Garmisch, Etall, grad Linderhof, Saulgrub.

Wieskirche, Schwangau, grad Neuschwanstein, Fussen. Povratek lahko preko Bad Tolz, Prien, grad na Chieem see in povratek mimo Salzburga, ter po stari cesti preko prelaza Tarnau in Katschberg do Spittala in Tarvisa ter preko Predila in po soški domov. Čas potovanja min. 3 dni

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen,

vsekakor si moraš ogledati vse tri gradove tudi od znotraj, kot so ti že povedali obstaja avdio vodenje po gradu v slovenskem jeziku.

Za spanje predlagam vasico Saulgru, ki je v bližini Oberammergaua. Celotna vasica ima BB sobe.

Ker si iz goriške predlagam pot: Udine, Tolmezzo, pass. S. Croce, Oberdrauburg, Lienz, Brunick, Innsbruck, Garmisch, Etall, grad Linderhof, Saulgrub.

Wieskirche, Schwangau, grad Neuschwanstein, Fussen. Povratek lahko preko Bad Tolz, Prien, grad na Chieem see in povratek mimo Salzburga, ter po stari cesti preko prelaza Tarnau in Katschberg do Spittala in Tarvisa ter preko Predila in po soški domov. Čas potovanja min. 3 dni

Srečno

Tonček

Hvala vsem za odgovore.

Kar sem videl gradove, se notranjosti ponavljajo, zato sem spraševal ali se splača ogledat vse tri notranjosti.

Bodo 3.dnevi zadosti? Ravno toliko sem imel v mislih z uporabo AC NG-Tolmezzo.

Seveda bom vesel ( verjetno tudi ostali ) ogled vsake fotke s te poti.

Tonček-žal te nisem klical za 1.maj (prenočišče), ker zaradi slabega vremena nisem šel v ČG temveč v Srbijo.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Dve leti nazaj sem bil poleti s punco gor in te moram opozoriti na veliko množico turistov zaradi katere sva midva morala na vstop v grad čakati dobre tri ure. Ista zgodba se nama je ponovila še pri orlovem gnezdu. Zato ti priporočam, da karte vnaprej rezerviraš oz. kupiš preko neta, saj si boš s tem prihranil kar precej časa (čakanje v vrsti za nakup karte + čakanje na uro za vhod v grad).

Lp

Simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Dve leti nazaj sem bil poleti s punco gor in te moram opozoriti na veliko množico turistov zaradi katere sva midva morala na vstop v grad čakati dobre tri ure. Ista zgodba se nama je ponovila še pri orlovem gnezdu. Zato ti priporočam, da karte vnaprej rezerviraš oz. kupiš preko neta, saj si boš s tem prihranil kar precej časa (čakanje v vrsti za nakup karte + čakanje na uro za vhod v grad).

Lp

Simon

Probaj se izogibat vikend varjanti zaradi velike kolicine turistov sem pozabil dodat. Cirka 1,5 urce se caka na ogled nekje.. edina slaba stvar.. Ali pa da res rezerviras karte....

No mi2 sva pozimi na -10 cakala tako da......... ni bilo prijetno... mas pa malce pod Gradom Gostilnico kjer lahko kaj spijes in ti cas mine..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!