Skoči na vsebino

Blagoslov v vojašnici Franc Rozman Stane v Ljubljani


mihastopar

Priporočene objave

Vojnega kurata, plačanega iz državnega proračuna, pa še nadure bo klepl v soboto. To je res že pravo :l_01:

A ve kdo slučajno, kdaj bodo imeli lovci žengnanje motorjev? Bi znalo biti zanimivo :beer1: :alko:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sorry k žvim in ker sem dal tole na forum!

Ne bom napisal nič več na forum, ker vidim, da so vsi forumi isti.

Prosim da se tema izbriše ali zaklene!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem imajo v tej vojašnici na tisti dan - 'Dan odprtih vrat', kar pomeni, da bo žegnanje motorjev le eden izmed mnogih načrtovanih dogodkov.

In kolikor vem, bodo vsi zaposleni s kuratom vred klepali kompenzacijske ure in ne nadure.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se pri nas res ne more popolnoma nič več zgoditi brez farja :headbang:

Žegnanja motorjev, ki je pri nas dokaj pogost običaj, se pa res ne da izvesti brez farja, a se ti ne zdi?

Ne tok butat, ker te bo glava bolela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žegnanja motorjev, ki je pri nas dokaj pogost običaj, se pa res ne da izvesti brez farja, a se ti ne zdi?

Ne tok butat, ker te bo glava bolela.

Dokaj pogost do ene mere...ne pa da se žegna in žegna in žegna...do neskončnosti in s tem posledično poudarja moč rimokatoliške cerkve. Nič nimam proti žegnanju (kljub temu da sem ateist) na začetku sezone kot neka simbolna gesta za varnost, ampak da se pa žegni vlečejo do sredine sezone mi je pa mal bolno :?

Za mojo glavo pa ne skrbet...vedno nosim čelado :P

Popravljeno . Popravil Andro82
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokaj pogost do ene mere...ne pa da se žegna in žegna in žegna...do neskončnosti in s tem posledično poudarja moč rimokatoliške cerkve. Nič nimam proti žegnanju (kljub temu da sem ateist) na začetku sezone kot neka simbolna gesta za varnost, ampak da se pa žegni vlečejo do sredine sezone mi je pa mal bolno :?

Za mojo glavo pa ne skrbet...vedno nosim čelado :P

Lej, tudi jaz na žegnanja ne hodim a me ta ne motijo, saj mi nobeden s tem ne teži. Pri tem je irelevantno ali to počne RKC ali morda Cerkev letečega krožnika špagetov, ker gre za prostovoljno početje odraslih osebkov. Če te pa moti RKC kot inštitucija in njen položaj v RS pa boš moral svoje nestrinjanje malenkost bolje argumentirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, tudi jaz na žegnanja ne hodim a me ta ne motijo, saj mi nobeden s tem ne teži. Pri tem je irelevantno ali to počne RKC ali morda Cerkev letečega krožnika špagetov, ker gre za prostovoljno početje odraslih osebkov. Če te pa moti RKC kot inštitucija in njen položaj v RS pa boš moral svoje nestrinjanje malenkost bolje argumentirati.

Verjetno me bolj kot inštitucija motijo njena dejanja...v grobem sem izrazil svoje mnenje, ki je popolnoma jasno, globje pa se nebi spuščal tu po forumu...že sedaj sva glede na temo - vabilo -, malo zašla -_-

Moderator lahko tole tudi zbriše :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej, tudi jaz na žegnanja ne hodim a me ta ne motijo, saj mi nobeden s tem ne teži. Pri tem je irelevantno ali to počne RKC ali morda Cerkev letečega krožnika špagetov, ker gre za prostovoljno početje odraslih osebkov. Če te pa moti RKC kot inštitucija in njen položaj v RS pa boš moral svoje nestrinjanje malenkost bolje argumentirati.

stari tole se mi pa zdi da si totalno mimo vsekal .. nič me ne motijo žegnanja dokler je to v civilni - privatni atmosferi... ko pa se to dogaja v državnih institucijah pa me ZEEEELOOOOOOOOOOOO !!!!!!! moti .. po ustavi je cerkev ali cerkve ločena/ ločene od države in ko se mi nek far pa katerekoli barve in vonja sprehaja po državni vojski me to še kako moti in je zame protiustavno !! to naj si verni vojaki omislijo farje po šihtu za privat denar ne pa na državne stroške ... me prav zanima kako bi reagirali v vojski če bi nekdo privlekel enga ajatolo pa pogrnil dekco ... kajti če že , potem mora veljati za vse enako - in to je NIČ CERKVE/CERKVA V VOJSKI TER OSTALIH JAVNIH USTANOVAH V OKVIRU- FINANCIRANJU DRŽAVE!!! PROTIUSTAVNO !!! BASTA ENDE FINITO KONEC ....

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stari tole se mi pa zdi da si totalno mimo vsekal .. nič me ne motijo žegnanja dokler je to v civilni - privatni atmosferi... ko pa se to dogaja v državnih institucijah pa me ZEEEELOOOOOOOOOOOO !!!!!!! moti .. po ustavi je cerkev ali cerkve ločena/ ločene od države in ko se mi nek far pa katerekoli barve in vonja sprehaja po državni vojski me to še kako moti in je zame protiustavno !! to naj si verni vojaki omislijo farje po šihtu za privat denar ne pa na državne stroške ... me prav zanima kako bi reagirali v vojski če bi nekdo privlekel enga ajatolo pa pogrnil dekco ... kajti če že , potem mora veljati za vse enako - in to je NIČ CERKVE/CERKVA V VOJSKI TER OSTALIH JAVNIH USTANOVAH V OKVIRU- FINANCIRANJU DRŽAVE!!! PROTIUSTAVNO !!! BASTA ENDE FINITO KONEC ....

Se strinjam. Al se 25. vidmo?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sama na žegnanje ne bom šla, nimam pa nič proti sami ideji. Konec koncev zakaj bi žegnanje motorjev v vojašnici bilo drugačno od kateregakoli drugega žegnanja, ki se tam zgodi.

Že kar nekaj časa v SV delujejo duhovniki in duhovnice, ki mašujejo, obhajajo, spovedujejo in žegnajo. Jaz iz tega, da bodo požegnali motorje v vojašnici, res ne bi delala kravala. rolleyes.gif

Popravljeno . Popravil urssa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek je dal na forum vabilo. Ne vem kaj se imate nekateri toliko za obregati kaj, kako, kdo, s kom...

Greš ali pa ne greš. Ali pa organiziraš svoj moto zbor - s svojimi željami, idejami - zarad mene z moškim striptizom.

Razni "smetači" foruma ala Biber - idite na sonce - pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stari tole se mi pa zdi da si totalno mimo vsekal .. nič me ne motijo žegnanja dokler je to v civilni - privatni atmosferi... ko pa se to dogaja v državnih institucijah pa me ZEEEELOOOOOOOOOOOO !!!!!!! moti .. po ustavi je cerkev ali cerkve ločena/ ločene od države in ko se mi nek far pa katerekoli barve in vonja sprehaja po državni vojski me to še kako moti in je zame protiustavno !! to naj si verni vojaki omislijo farje po šihtu za privat denar ne pa na državne stroške ... me prav zanima kako bi reagirali v vojski če bi nekdo privlekel enga ajatolo pa pogrnil dekco ... kajti če že , potem mora veljati za vse enako - in to je NIČ CERKVE/CERKVA V VOJSKI TER OSTALIH JAVNIH USTANOVAH V OKVIRU- FINANCIRANJU DRŽAVE!!! PROTIUSTAVNO !!! BASTA ENDE FINITO KONEC ....

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sama na žegnanje ne bom šla, nimam pa nič proti sami ideji. Konec koncev zakaj bi žegnanje motorjev v vojašnici bilo drugačno od kateregakoli drugega žegnanja, ki se tam zgodi.

Človek je dal na forum vabilo. Ne vem kaj se imate nekateri toliko za obregati kaj, kako, kdo, s kom...

Greš ali pa ne greš. Ali pa organiziraš svoj moto zbor - s svojimi željami, idejami - zarad mene z moškim striptizom.

Take aktivnosti tja ne sodijo. Tako, kot recimo župnik nima kaj žegnavati v šoli, v parlamentu, na kakem ministrstvu ali še kje.

Verjamem pa, da je nekaterim to težko razumeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokaj pogost do ene mere...ne pa da se žegna in žegna in žegna...do neskončnosti in s tem posledično poudarja moč rimokatoliške cerkve. Nič nimam proti žegnanju (kljub temu da sem ateist) na začetku sezone kot neka simbolna gesta za varnost, ampak da se pa žegni vlečejo do sredine sezone mi je pa mal bolno :?

Za mojo glavo pa ne skrbet...vedno nosim čelado :P

To Andro, zdele ga daj k si jezn, haha.:fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Take aktivnosti tja ne sodijo. Tako, kot recimo župnik nima kaj žegnavati v šoli, v parlamentu, na kakem ministrstvu ali še kje.

Verjamem pa, da je nekaterim to težko razumeti.

franc rozman stane se bo v svojem preranem grobu obračal do onemoglosti ..ne vem zakaj vsaj iz spoštovanja - ki si ga on vsekakor zasluži - nihče od te novodobne zafensišmensane mularije ne pomisli na to , ali bi narodnemu heroju godilo žegnavanje v kasarni , ki nosi njegovo ime ... i don't think so...

tisti vojaki in njihovi družinski člani , ki pa so verni, naj se pa zmenijo in se skupinsko odpeljejo do prve cerkve kjer se lahko v miru blagoslovijo .. to je vsekakor svobodna izbira vsakega državljana slovenije , ki je zapisana v ustavi! prav tako kot je zapisano da so "cerkve" strogo ločene od države ...

malo se zamislite , kakšni državljani so ti vojaki , ki ne spoštujejo ustave....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!