Skoči na vsebino

Zahvala


Klemzy123

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Danes mi je v okolici Vodic zmanjkalo bencina. Neki časa sem pešačil, potem pa se je mimo pripeljal motorist na 125-kubičnem (se mi zdi) skuterju sive barve. Znamke žal nisem videl. Nadvse prijazno me je uprašal, kaj je narobe in se takoj ponudil da me vleče da bližnje črpalke. Nažalost sem ga pozabil vprašati za njegovo ime :/. Pomislil sem, da je mogoče motosvetovec. Če je, bi se mu rad zahvalil za njegovo voljo, da pomaga popolnemu neznancu. Imaš pivo v dobrem. Hvala še enkrat :)

LP

Dobro, nimam proti nikomur nič, vendar me prou firbc matra, kako je to izgledalo? Šlepanje z motorjem? Z vrvjo, drogom, roko na rami? Prav varno najbrž ni, ali se motim? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kake dva tedna nazaj sem to prvič videl (upam, da tudi zadnjič). Tam nekje pri Kozini sta se dva Nemca z vrvjo šlepala. Zanimivo za pogledat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti kar stavi kar hočeš, a mopedov in motorjev se ne šlepa! In ve se zakaj ne!

..............................

Nikoli in nikdar se ne sme z vrvjo privezat moped ali motor na vlečno vozilo. Ja, tu se menda ve zakaj.

Pogojno užitno je šlepanje z gumijasto vlečno vrvjo, ker ni nevarnosti, da ti pri zavitju levo ali desno motor diagonalno kipne.

V kolikor pa privežeš vrv na vlečno vozilo, jo z roko držiš ter si dovolj močen, da potegneš in šlepaš motor in sebe (ne gre ravno daleč), pa gre. Vlečno vozilo mora delovati izredno nežno. Preverjeno!

Izkušnje? Potrebne!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli in nikdar se ne sme z vrvjo privezat moped ali motor na vlečno vozilo. Ja, tu se menda ve zakaj.

Pogojno užitno je šlepanje z gumijasto vlečno vrvjo, ker ni nevarnosti, da ti pri zavitju levo ali desno motor diagonalno kipne.

V kolikor pa privežeš vrv na vlečno vozilo, jo z roko držiš ter si dovolj močen, da potegneš in šlepaš motor in sebe (ne gre ravno daleč), pa gre. Vlečno vozilo mora delovati izredno nežno. Preverjeno!

Izkušnje? Potrebne!

sicer nisem nikdar prekticiral a baje se fantje rinejo tako , da tisti ki mu ni zmanjkalo bencina ( kaka plastenka ali pa kantica z bencinom je zakon sploh za nas starejše, ki na kdaj pa kdaj obišče teta roza ) z desno nogo rine izdihnjenega..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... z desno nogo rine izdihnjenega..

Ce ni v navodilih potem nekateri kr zmrznejo, imas kar par nacinov vleke oz. potiska in to brez ogrožanja, saj v trenutku prekines vezo in ni potrebe po vožnji vštric, ne vem če je kak zakon za to, ampak če že, v prekršku si tudi kadar pelješ 10km/h več, kot velevajo predpisi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ni v navodilih potem nekateri kr zmrznejo, imas kar par nacinov vleke oz. potiska in to brez ogrožanja, saj v trenutku prekines vezo in ni potrebe po vožnji vštric, ne vem če je kak zakon za to, ampak če že, v prekršku si tudi kadar pelješ 10km/h več, kot velevajo predpisi.

V prekršku si tudi, če nekoga šlepaš in pri tem šlepano vozilo ni ustrezno označeno s trikotnikom za sporočanje nevarnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oh come on. k da ni mogu it na naslednjo bencinsko, spit 1,5 litra vode in v plastenko natocit benz. To sm jst ze vsaj 4x naredu folku, k so sred ceste ostal brez benza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oh come on. k da ni mogu it na naslednjo bencinsko, spit 1,5 litra vode in v plastenko natocit benz. To sm jst ze vsaj 4x naredu folku, k so sred ceste ostal brez benza.

Pravilno! In dvomim, da je kdo tako bedast, da bi več kot kilometer šlepal motor na tankštelo :headbang: . Takrat se točno tako rešuje, kot si napisal.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravilno! In dvomim, da je kdo tako bedast, da bi več kot kilometer šlepal motor na tankštelo :headbang: .

Že ni blo več kot kilometer ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motoristi si moramo pomagat.X11 bog da ti juter cev za bencin mis prezre..... :naughty: ce mas sploh moped :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam u plastenko tudi ne smeš točit goriva.

lp A

Smes? Dej no, bodi moralist. Kar se mora, mora se. Ceprov: Nazadnje me je prav prijetno presenetila gospa na Petrolu v Velenju, kjer sem si lahko SPOSODIL ganz novo kantico za bencin (zaarat sem jo moral in potem mi je denar vrnila) HUDO SUPER!! Sem ji dal baksis, itak.

Pravilno! In dvomim, da je kdo tako bedast, da bi več kot kilometer šlepal motor na tankštelo :headbang: . Takrat se točno tako rešuje, kot si napisal.

Pri slepanju je verjetnost padca tako visoka, da tle sploh ni vprasanje.

Iz ene preproste in srčne zahvale ste napletli štorijo v smislu tekmovanja 'kdo bo komu bolj pamet solil !'.

Pa vam pametnjakovičem, bi se papež, če bi spet kaj hodil po naši deželici, sigurno poklonil.

Pametnjakovici? Mogoce enmal, ampak rajs sem tle pametnjakovic, kot pa da tole idejo o šlepanju fantje sprobavajo, ker so nekje prebrali, da se da. Ja, se da, ampak obstajajo precej BOLJSI in VARNEJSI nacini.

/me off

p.s. Jaz motoristu v tezavah VEDNO ustavim in ce le lahko, tudi pomagam. VEDNO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz ene preproste in srčne zahvale ste napletli štorijo v smislu tekmovanja 'kdo bo komu bolj pamet solil !'.

Pa vam pametnjakovičem, bi se papež, če bi spet kaj hodil po naši deželici, sigurno poklonil.

on se itak klanja za vsako pasjo procesijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smes? Dej no, bodi moralist. Kar se mora, mora se. Ceprov: Nazadnje me je prav prijetno presenetila gospa na Petrolu v Velenju, kjer sem si lahko SPOSODIL ganz novo kantico za bencin (zaarat sem jo moral in potem mi je denar vrnila) HUDO SUPER!! Sem ji dal baksis, itak.

Pri slepanju je verjetnost padca tako visoka, da tle sploh ni vprasanje.

Pametnjakovici? Mogoce enmal, ampak rajs sem tle pametnjakovic, kot pa da tole idejo o šlepanju fantje sprobavajo, ker so nekje prebrali, da se da. Ja, se da, ampak obstajajo precej BOLJSI in VARNEJSI nacini.

/me off

p.s. Jaz motoristu v tezavah VEDNO ustavim in ce le lahko, tudi pomagam. VEDNO.

dr.jakob - he,he..boljše malo počakati pa v miru svečko zamenjati , kajne ?! pa še uržah za fotko je potem... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli in nikdar se ne sme z vrvjo privezat moped ali motor na vlečno vozilo. Ja, tu se menda ve zakaj.

Pogojno užitno je šlepanje z gumijasto vlečno vrvjo, ker ni nevarnosti, da ti pri zavitju levo ali desno motor diagonalno kipne.

V kolikor pa privežeš vrv na vlečno vozilo, jo z roko držiš ter si dovolj močen, da potegneš in šlepaš motor in sebe (ne gre ravno daleč), pa gre. Vlečno vozilo mora delovati izredno nežno. Preverjeno!

Izkušnje? Potrebne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm... Res je bolj pametno, da če je do bencinske res samo 1 km ali pa 2 saj ni važno, da se ti tisti, ki ti je ustavil in ti ponudil pomoč, zapelje do tank štele in ti pripelje kakšen liter benzina. Vsekakor bolj varno, kot pa da te nekdo šlepa, ker motor ni avto in kaj na hitro se lahka zgodi, kot v tistem posnetku, ki ga je pripel budacki mislim da ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej ljudje ... Jaz sm se samo hotel zahvalit človeku. Obadva (no vsaj jaz) vem, da so obstajale tudi bolše rešitve za to in da to ni blo kej preveč varno. Tko je pač naneslo in model mi je pomagu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oh come on. k da ni mogu it na naslednjo bencinsko, spit 1,5 litra vode in v plastenko natocit benz. To sm jst ze vsaj 4x naredu folku, k so sred ceste ostal brez benza.

sam,da bi vodo pil,in to 1,5 litra :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično! Namen je dosežen. :yea2:

Napišem, vi ste vsi posrani, posledično ne boste na motorjih, ker se bojite za svoje šminkerske kombinezone in midva z JB sva lepo varna na cesti.

Se priporočam še za kakšen povod, da vas spravim v driskasta stanja.:notworthy:

:) prej sta za u vrtec, kot za na cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odlično! Namen je dosežen. :yea2:

Napišem, vi ste vsi posrani, posledično ne boste na motorjih, ker se bojite za svoje šminkerske kombinezone in midva z JB sva lepo varna na cesti.

Se priporočam še za kakšen povod, da vas spravim v driskasta stanja.:notworthy:

ti si zgleda vsakič tik pred prihodom na forum vbrizgaš klistir .. da potem komot sir ješ tukaj ... žalit zna vsak ... svoje napake pa lahko prizna le malokdo ... vase zagledani japiji jih pa itak drugim obesijo ..

mi pa ni razumljivo kako vidiš na čisto popljuvan monitor ... mogoče bi ti pomagala kaka krpica...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!