Skoči na vsebino

Suzuki intruder 1500 lc letnik 2002 - menjalnik?


Johann

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Sem lastnik zgoraj omenjenega motorja in me zanima, ali ima kdo od vas izkušnje z odpravljanjem naslednje težave:

Pri 4. prestavi se mi dogaja, da vrže iz brzine!

To se pogosto zgodi, kadar se peljem/peljeva v klanec. Po ravnini ni problem, pa tudi kadar motorja v tej brzini ne naviram v klancu.

Ostale prestave delujejo brezhibno, tudi kadar v klancu dodam gas, motor potegne.

Med drugim sem ugotovil, da ko vrže iz 4. brzine, lahko stisnem sklopko in spustim, pa je v bistvu nazaj v 4. brzini. Včasih je potrebno tudi prestavljanje.

Ali ima mogoče kdo kakšno idejo, zakaj do tega prihaja in kako to napako odpraviti?

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Sem lastnik zgoraj omenjenega motorja in me zanima, ali ima kdo od vas izkušnje z odpravljanjem naslednje težave:

Pri 4. prestavi se mi dogaja, da vrže iz brzine!

To se pogosto zgodi, kadar se peljem/peljeva v klanec. Po ravnini ni problem, pa tudi kadar motorja v tej brzini ne naviram v klancu.

Ostale prestave delujejo brezhibno, tudi kadar v klancu dodam gas, motor potegne.

Med drugim sem ugotovil, da ko vrže iz 4. brzine, lahko stisnem sklopko in spustim, pa je v bistvu nazaj v 4. brzini. Včasih je potrebno tudi prestavljanje.

Ali ima mogoče kdo kakšno idejo, zakaj do tega prihaja in kako to napako odpraviti?

Hvala in LP

verjetno nisi vešč šraufanja zato bo treba na servis in to čimprej. to predvidevam ker drugače bi že sam podrl menjalnik in pogledal kaj je ne da sprašuješ tu. No jaz se nebi več dolgo vozil, da ne bo še kakšne večje škode na menjalniku ali da se kaj ne sesuje, konec koncev ti lahko med vožnjo zablokira kolo :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obrabljeni zobci (stranski) na 4 zobniku? Tole pomoje ne bo tako majhno delo..bo treba rzstavit menjalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

LP

Ja, motor je razstavljen na prafaktorje in čakam da ga sestavijo skupaj.

Obrabljena sta bila zobnika 4. in 5. prestave.

Vilice in avtomat sta bila še O.K.

Domnevam sicer, da prejšnji lastnik ni bil povsem vešč prestavljanja, ali pač?

Sicer sem vedel za to "napako" preden sem motor kupil, vendar se nisem pozanimal, koliko to stane.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!