Skoči na vsebino

Motorji pod Slovenci


Cegi

Priporočene objave

:naughty: Nisn vedo, da je vse tak črno-belo....

Pa patetično. Ko začne na začetku "mi smo med vami, tudi mi smo normalni ljudje" al neki tazga ... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in pool še uleti nek veteran, ki že komaj stoji in pametuje, da je večina itak "norcev"! Sicer ni dobesedno povedu tega, mislu pa je! In da on je vedno bil previden! Yeah! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej zato pravim, da so tut barve.

Ne vse tko črno vidt.

Kej je pa tut dobrega.

Ne more se vse skoz noč spremenit.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je normalno, da se ne more čez noč vse spremeniti! Ampak, lahko bi pa vsaj nekaj v tej smeri delali, da pa bi ze mogoče v tolko in tolko letih kaj spremenilo! Vendar ne, dajmo rajš višje kazni za prekrške in je to to!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je normalno, da se ne more čez noč vse spremeniti! Ampak, lahko bi pa vsaj nekaj v tej smeri delali, da pa bi ze mogoče v tolko in tolko letih kaj spremenilo! Vendar ne, dajmo rajš višje kazni za prekrške in je to to!

Daj ne bluzi. Očitno pojma nimaš, kaj vse se dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne more se vse skoz noč spremenit.....

Lahko se, vsaj tistim ljudem, ki jih niti ne zanima, kaj točno se dela - pol se pa nekega dne nekje znajdejo, ali pa nekaj vidijo, in se ne morjo načudit, kako se je vse kar naenkrat spremenilo. Ne zavedajo pa se, da nič ne nastane čez noč (razen kaki otroki, hehe).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne....barve so pomembne

A da so? Glede na tvoja piskaranja so "oni" favšoritni in smo mi "kao" jebene stranke.....Bo vzgonc končno potegnil??:naughty:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oddaja mi je dokaj všeč, res pa nimam kriterijev postavljenih preveč visoko. Očitno je namenjena in prilagojena nemotoristom, zato nekaterim na forumu ni najbolj všeč. Da se začne s prikazom nesreč je pričakovano, saj je to povzetek splošnega mnenja o motoristih. So pa razlage kar primerne.

Me prav zanima, kaj še pripravlja. Lahko bi recimo predstavil prijetne plati motorizma - ponavadi kažejo dirke po cestah, pa popivanje na zborih. Lahko bi recimo predstavili pozdravljanje motoristov med seboj, medsebojno pomoč (ki je je sicer vedno manj, a še vedno precej več kot med avtomobilisti), skupinske izlete, tudi spletne forume in debate o motorjih, v glavnem precej je tudi pozitivnega, kar bi lahko nemotoristi spoznali.

Včasih me kdo vpraša: Zakaj voziš motor? kakšen je užitek pri tem? Mnogi odgovarjajo z občutkom svobode in povezanostjo z naravo - japajade, v ledru in čeladi pri 35 stopinjah plusa. Jaz pa pravim: zakaj pa ti voziš kolo? ali hodiš v planine, ali smučaš? Pač neko veselje do užitka. In take stvari bi morali predstavljati v teh oddajah, zlasti če misli to namenjati široki javnosti.

Pa še mnenje o faušnih ritih v avtomobilih, ki nam grenijo življenje: predstavljajte si, da delate na gradbišču, kjer je neprestana gneča in en kup nevarnosti, vmes pa skupina otrok igra nogomet in morate vi še paziti nanje. Tako približno gledajo vozniki na motoriste - mi smo na cesti, ker moramo biti in moramo čimprej nekam priti, ta golazen pa divja med nami in hoče, da jim dajemo prednost.

Prav lahko pa se tudi motim

Prav lepo si tole napisal!

Drugače pa sem dal link do tega videa moji dragi(btw sovraži na smrt motorje in motoriste, posledično tudi mene do neke mere kar se tega tiče) in njen odziv je bil "kaj bom jaz to gledala kako se motor vozi..." Potem takem sklepam, da oddaja vsaj za neljubitelje motorizma ni pravilno zastavljena, ker v uvodinh minutah razlaga kako se voziti motor, prometne nesreče itd. Jaz sem mnenja, da če že želijo predstaviti svet motorizma nemotoristom, bi ga morali tako kot je napisal Darko3g vsaj za nek uvod.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa po mojem mnenju več kot odličen dokumentarec.

Narejen je tako preprosto, da ga razume prav vsak, pa če si kdaj sedel na motorju ali si motoriste do sedaj le preziral...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogledal in zadovoljen s prvo oddajo. En del je bil krasno povedan " 20 motoristov na testu varne vožnje in 400 pri bohku... ne daleč stran. Tudi sam obiskujem razne dogodke kjer se prikaže spretnosti, sposobnosti zmogljivosti... in moram reči, da veliko koristnih zadev odnesem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oddaja mi je kar vsec, mogoce edino kaze motorizem prevec v crni luci.

Ze zdaj na nekateri avtomobilisti ne razumejo, ko bojo tole videli nas bojo se toliko manj razumeli.... Res pa da je da z eno oddajo ne spremenimo nicesar, divjaki ostanejo divjaki, pametni ostanjeo pametni, najbolje pa jo odnese zlata sredina, pa ceprav na zegnih namesto na tecajih..

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Mal me je zmotu on možakar, ki vse "mlade" v isti koš meče, da se precenjujemo in da so motorji prehitri za nas! ...

Čeprav skrajno nerad in sem prav mravlince po koži dobil, se moram tokrat strinjati s teboj.:evilgrin:

Pa tam, kjer govorec ni na kameri in je tekst splošen bi lahko govoril profi spiker ne pa mislim da MIG. Njegov glas nekako ni najprimernejši.

Popravljeno . Popravil X11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekatere stvari (kamera) so precej šibke. Npr. ob vožnji preko premične podlage, ko naj bi zaneslo zadnje kolo je kamera postavljena predaleč in se tega ne vidi.

Na splošno pa pohvalno, da se nekdo loti tudi te teme. Čeprav bi bilo bolje, da format oddaje ne bi bil dokumentarni ampak bolj poučno-zabavni, s poudarkom na šoli vožnje, predstavitvi tipov motociklov in načinov vožnje ter sožitju in pravilnem obnašanju na cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je bil dokumentarec zelo, zelo všeč. Vidi se sicer, da je bil proračun omejen ampak vsebina to nadoknadi! Presenečen sem nad objektivnostjo vsebine neglede na to ali je gledalec motorist ali nemotorist. Če bo nastalo nadaljevanje tega dokumentarca ga bom z veseljem pogledal! Iz moje strani same pohvale ustvarjalcem tega dokumentarca!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je dokumentarec sicer pozitiven in verjetno res narejen v dobri veri po večji varnosti

AMPAK:

1. deluje mi kot reklama za poligone....žal razen osnovnih informacij in malce iskušenj več, na poligonu ne pridobiš, kajti cesta ima še veliko dodatnih pasti kot se jih lahko na poligonu simulira (ena od teh je da te izzsili butl s stranske ceste-to je popolnoma nepričakovan dogodek, ki se ga moraš naučiti v prometu)

2. malce me je zbodla izjava, da se starejša populacija motoristov ne želi naučiti kaj novega....opa, ravno ta populacija (po moji oceni) poskuša dati kak pameten nasvet mlajši, pa tudi sama je verjetno postala precej pametnejša (beri varna) kot je bila pred 20 leti

načeloma, pa je prispevek dober, ker sugerira tudi drugim udeležencem v prometu, da so tudi motorji na cesti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

My 0.02€:

Ideja je dobra, izvedba je žal skrajno amaterska.

Potek scenarija (če sploh obstaja) je dolgočasen, ne drži pozornosti gledalca in tudi slabo posneto je.

Tega ne bo gledal nihče, ki ne vozi motorja. Še sam nisem zdržal. Torej namen zopet ni dosežen.

Taki projekti bi se morali izvajati drugače, najprej posneti en dober, interesanten pilot in potem na njegovi podlagi zaprositi za državna sredstva za produkcijo in najem profesionalne filmske ekipe, kamere, morda tudi kakšnega igralca itd...pač ljudi, ki se s tem poklicno ukvarjajo in to znajo.

Twist of the wrist ste gledali? Tisto je daleč od nekega vrhunca, a je 10x bolj zanimivo od tega skropucala...pa je prav tako privat low budget projekt.

Predvsem pa manjka kreativnosti, inovativnosti, zanimivosti, preveč je suhoparno in podobno tistim bednim oglasom ministrstva za promet.

Nihče ne gre na zastonj dogodke varne vožnje itd...ZAKAJ NEKI???...Ker ni niti medijsko izpostavljeno niti ni zanimivo predstavljeno.

Kako pa na DeyZi dneve na Pannonio na fuckin' Madžarskem pride 100motoristov iz Slovenije, pa še 130€ je štartnina??

Ker je zanimivo, zabavno, sproščeno in nihče ne pridiga...pa verjamem, da se na pisti naučiš marsikaj koristnega za večjo varnost med vsakodnevno vožnjo.

Škoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem si pogledu zadevo in med gledanjem sem imel občutek da sem 15 let nazaj..Glasbeno ozadje KATASTROFA..še sreča na vrvici je luksuz proti temu.Kot drugo me je zmotilo samo komentiranje.Prijetneje bi blo slišat kak ženski glas ali pa tudi prijeten moški glas...le da ne bi bilo tako suhoparno in slovnično katastrofalno.Upam, da se v naslednjih oddajah obrnejo na druge gledalcem bolj zanimive teme..Kot so svetle in zanimive plati vožnje motorja in ne samo varnosti in statistike s katero nas že tako ali tako preveč "futrajo" a resnica se v bistvu skriva drugje.Me pa veseli, da se je nekaj premaknilo.

Popravljeno . Popravil Sorty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Mal me je zmotu on možakar, ki vse "mlade" v isti koš meče, da se precenjujemo in da so motorji prehitri za nas! ...

prebiram novice o nesrečah motoristov v enem dnevu 6 poškodovanih in če mene vprašaš je imel možak čisto prav !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jutri (za vas verjetno danes) 31.5. ob 17.30 na prvem programu RTV SLO druga oddaja. Napovednik je katastrofa, upam, da bo oddaja boljša. To sem snel z njihove spletne strani:

MOTORJI POD SLOVENCI: TURIZEM, IZOBRAŽEVALNO-DOKUMENTARNA SERIJA, 2/4

Med okrasnimi grmi, ki že dolgo veljajo za nepogrešljive na naših vrtovih, spadajo hortenzije. Dolgo smo poznali samo eno ali dve vrsti teh grmov, prav s pomočjo Jelene de Belder in njenega žlahtniteljskega daru se je izbor hortenzij bistveno povečal, tudi pri nas. Baronica De Belder se je posvetila predvsem t.i. latastim ali metličastim hortenzijam, v oddaji bomo poleg teh spoznali še desetine različnih sort in vrst, ki jih gojijo po evropskih vrtovih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!