Skoči na vsebino

Motorji pod Slovenci


Cegi

Priporočene objave

Okej, debata je sla cist s teme.

Motorji pod slovenci Part #2:

Hmmm, spet me je pustila malo hladnega. Mogoce zaradi malo prevec jamranja kaj pa kdo pa kako pa zakaj ni tako, kot bi radi DA NI.

Hmmm?? Čakte mal??

Ja, dejmo mal razclenit tocno tisto, kako je narejena ta oddaja: Torej: nihce nas ne mara, noben ne poskrbi za nas, jadi jadi jadi, blablabla...

potem pa pride v kader en nemc(super model, vidi se, da ve o cem govori), pa pove, da mu ravno to vsec pri nas. Namrec, da ga nihce ne sili s pretiranim turizmom. Torej? Kaj bi zdej radi? Da smo turisti al da nismo? Da bi drzava in podjetniki zaceli gledat na nas kot na ornk potencialne kupce/potrosnike ali pac ne? Halo?? Dejmo se malo zamislit, kaj DEJANSKO potrebuje en povprecen moto turist:

1. TO, DA SE NA CESTI NE POCUTIS KOT PRED STRELSKIM VODOM DEFINITIVNO POMAGA!!

Kdo ima tu kaj pristojnosti, je ornk debata, ampak TO JE GLAVNI PROBLEM!!!

2. TO, DA SO CESTE VZDRZEVANE, DA JE ASFALT DOBER, DA SO OGRAJE POSTIMANE, DA NI PESKA ITD.

Drugi glavni problem je tudi to. Dostikrat vidim tuje motoriste, ki so, navajeni dobrih cest pri njih, prav neprijetno preseneceni nad zdrsljivostjo asfalta, neoznacenimi ostrimi ovinki itd. Nam je mogoce malo prizaneseno, saj se dostikrat vozimo po nasih cestah, ce nic drugega v avtu. CE NEKJE V CIVILIZIRANI DRZAVI VIDIS ZNAK "OMEJITEV 60" IN "POZOR OVINEK", VES DA BO NEKOC V KRATKEM EN OVINEK, KATEREGA LAHKO VSAK SPELJE S 60. Pri nas? HAHA; sej se hecate.

3. TO, DA LAHKO TANKAS VSAJ NA VSAKE 200KM.

Kar se tega tice, tukaj imamo vsak kolkr tolk postimano. BP.

4. TO, DA IMAS MOZNOST SE USEST IN NEKAJ SPIT IN POJEST. IN PRESPAT, mogoče

Do sedaj me v vseh mojih letih in kilometrih na motorju SE NIKOLI niso vrgli ven iz katerekoli gostilne, bara, picerije, ... zato, ker sem motorist. Pa sem prisel not tudi ze ves premocen itd. Kaj pa bi radi? Hotele, posebej za motoriste? Dejte no, sej tega NI! Dolomiti: Pozimi je smucarski hotel, poleti pa pac HOTEL. To, da pred njim visi napis BIKERS Wellcome? To si jst lahko napisem na hiso, pa to se ne pomeni, da je posebej poskrbljeno za bajkerje. Za prespat ni? Kako da ne? VSAK KLINCEV HOTEL, KER SPIJO IN JEJO IN SERJEJO TUDI HOMO SAPIENS JE DOVOLJ DOBER TUDI ZA HOMO MOTORISTIKUS.

Na tole tocko se bom kasneje se vrnil.

5. TO, DA IMAS SANSO TUDI KAJ VIDET, SI OGLEDAT, SE IZOBRAZEVAT,...

Ja, tukaj precej zaostajamo. Ampak to ni vezano na motoriste, ampak na celotno drzavo. Dejte no, enkrat za hec pojdite v kajpavem, V PRIRODOSLOVNI MUZEJ V LJUBLJANI. Kdaj ste sli nazadnje tja? Zakaj ne? Ker ni oznacen? Haha, dobra finta. Tujina je prepolna vseh mogocih muzejev, vsaka klinceva bajta ima kak ostanek iz zgodovine, vsak pajzl spremenijo v muzej. In? Pac das ob cesto znak: MUZEJ in to je to. A rabimo se kaj drugega? Za muzej? NE! P.s. Vsak bizgec ma ze svojo internetno stran, vsak kljukec zna oglasevat po FB. Enotna ponudba? A dejte no.

En lep primer imam za tele nebuloze: Oprostite, spet Dolomiti. V malem mestecu Fondo se skriva nekaj zabavnega: Celotno mesto je zdrajeno preko kanjona. In ko si v samem srediscu, v kavarnici lizes sladoled, pride k tebi en klosar in ti v polomljeni anglescini rece ; KOM HIR. In ajde, upal sem si, in tipo me pelje pogledat izza vogla ene navadne bajte... tam zagledam vsaj 30k globok zelen kanjon, notr divja reka itd... HALO? In tipo mirno rece: TUDAJ NO TUR, IC WIKEND. canyon rio sass, guglajte

6. Hecno, da sem dal to na zadnjo tocko: MOTOR, oziroma z besedami nasega velecenjenega ministra Vlačugariča [visok pedrski glas, pa mezincke gor] Motorno kolo ali kolo z motorjem [/visok pedrski glas, pa mezincke gor].

Rent a moto? Obstaja. Sicer jih ni veliko, ampak tu smo spet pri tisti tocki, ki sem jo uvodno napisal: KOT BI RADI, DA NI. Namrec, po mojih informacijah lahko (slovnicno pravilna slovenscina)"motorno kolo" dobis v prakticno vsakem BMW servisu, kjer imajo tudi MOTORJE!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nadaljujem s tocko 4: torej gostinsko- hotelska ponudba v nasi lepi.

Kje je problem? CENE!! Jebemumatr, a ste kdaj slucajn pogledal kolk pride ena spanju namenjena soba v sloveniji??? Pa bognedaj, da bi bil se polpenzion.

Evo, v gugel sem vpisal: "hoteli Izola" kliknil prvi link, izbral polpenzion&BB in izbral prvo zadevo, ki je bila na voljo, torej nisem iskal in ne delam reklame, samo dajem primer, da ne bo slo komu v nos:

Garni Strašek "B & B"

portoroz,

Skratka, enoposteljna soba, BB, v portorozu 60€, in to izven sezone. v sezoni, ... sam da pogledam... Jap, 65€. ZA BED AND BREAKFAST?!?!

za ta dnar dobis v dolomitih, sred Canazeia, v vili Ester (pac tja hodim ze vsa leta in jih smatram za neko primerjavo) POLPENZION, PA SE TI DNARJA OSTANE. Jst sm ponavadi placeval za Polpenzion 45€, sedaj so zgleda micken dvignili cene, vprasanje, kako je v zivo, ko prides tja.

Dalec najcenejsa varianta za spat nekje v sloveniji je po mojih informacijah kar lepo v Celju, oziroma blizini, Na Celjski koci, nov hotelcek, super lusne sobe... 47€ na osebo POLPENZION. Pa ce slucajno veste, kje je celjska koca, vam je jasno, da je to v ornk vukojebini, oz. na vrhu hriba

/me off, nadaljujemo prihodnjic

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IN ZAKAJ TKO PRIDNO LEZEMO V DRZAVE BIVSE JUGE?

cevapi,

dobre zurke,

jadranska magistrala,

celo za nas poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene samo zanima, če kdo ve, katera naj bi bila tista agencija v LJ, ki se bavi z mototurizmom??

Hvala,

S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene samo zanima, če kdo ve, katera naj bi bila tista agencija v LJ, ki se bavi z mototurizmom??

Hvala,

S.

V Ljubljani ne bi vedu....

Drugače pa to ni edina taka agencija, kakor je omenil saj obstoja v Novi Gorici tudi taka agencija ( Dar Turing ) , ki 1x letno organizira celo potovanje po USA ( W coast ) in sicer s Hondo, BMWjem ali Harleyem - nekje 16 dni in 3500 km. 4400 € za dve osebi in dodatno gorivo ter zavarovanje motorja ( 500€ ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gustinčič je totalno neprimeren - vizualno in tudi po glasu. Škoda.

Krasno je druge kritizirat! Hvale vredno je že to, da se nekdo angažira in naredi oddajo. Kdo je in kdo ni primer je pa stvar okusa vsakega posameznika. Vedno se bo nekaj našlo kar ne bo vsem všeč.

Bodite malo bolj strpni in zadržite svoje neokusne komentarje.

Zdi se mi normalno, da se poskuša promovirati naš turizem če ga ne bomo sami, kdo ga pa bo?

Popravljeno . Popravil idelta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene samo zanima, če kdo ve, katera naj bi bila tista agencija v LJ, ki se bavi z mototurizmom??

Hvala,

S.

http://www.smtours.com/

Krasno je druge kritizirat! Hvale vredno je že to, da se nekdo angažira in naredi oddajo. Kdo je in kdo ni primer je pa stvar okusa vsakega posameznika. Vedno se bo nekaj našlo kar ne bo vsem všeč.

Bodite malo bolj strpni in zadržite svoje neokusne komentarje.

Daj ne bluzi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JB, hvala za link.

Sicer pa pritrjujem temu, da Gustinčič ni rojen špiker in ga mal "krivi"... ampak menim, da je sicer kot oseba na mestu, da podaja "laični" antimotoristični javnosti naš pogled na svet. Deluje resen, izkušen in zaupanja vreden, pa še siv je po vrhu. :evilgrin: Mislim, da bi bil kakšen nastopaški mlad mulc s čudnim besednim zakladom, a bogatimi voditeljskimi izkušnjami (kot je bil oni v Oktanu :wallbash: ) slabša izbira.

Čakamo naslednjo oddajo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dopolnitev : saj je 2. del čisto fajn. Wolfgang sploh. Patricija sem celo slišal trditi, da so motocikli mnogo bolj ekološki (kdo je že nabijal eko-davke? ).

No ja, par podrobnosti se morda res ne ujema, ima pa MiG lepo belo jakno. Prow fayn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi ti,kot samoprepričan vsevedež,naredil nekaj,kar bi bilo brez napak.

Je to možno,ali boš še vedno samo pljuval po vseh temah, in kritiziral vse in vsakogar

Eno so napake, drugo so pa zgrešene zadeve v izhodišču. Gustinčič kot voditelj oddaje je zgrešena naložba v izhodišču. Tudi tekst je malce preveč deprast in samopomilovalen ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi pa šlo (če je tako dolgočasen), da MiG napiše tekst, pa ga prebere ena luštna frača. Samo...potem ne bo ostalo v glavi drugega, kot njeni joški in rit... :naughty: :naughty: Mene ne moti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem gledal drugo oddajo in se mi pojavlja vprašanje komu je namenjena. Bolj sem jo videl kot referat na temo "Možnosti za razvoj mototurizma v Sloveniji" na kakšnem simpoziju turističnih delavcev. Impresivni podatki o 100 mio dolarjih v enem tednu Laconie ali o preko 1000 motoristih na Črnem kalu, kar je potem preračunal v porabljenih 80.000 € (gorivo, kavica, kosilo v Potrorožu in sladoled) so dejansko zanimivi za turistične delavce, ministrstvo za malo gospodarstvo (če bi ga še imeli), za same motoriste pa ne toliko.

Sicer pa za nas kot motoriste zanimiva oddaja že zato, ker je o motorizmu. Gustinčič res deluje nekoliko okorno, še slabši govorec je tisti, ki sedi naslonjen na motor (ne ve točno kaj bi rad povedal), Nemec je lepo rekel, da mu je všeč, ker ni razvitega turizma - torej delamo dobro. Vlačič o ekologiji ne ve kaj dosti (ali pa mu ne gre matematika - štirje ali vsaj dva motorja namesto enega avtomobila niso najbolj ekološka rešitev).

Res pa je, da si bo morda na podlagi te oddaje kak nadebuden gostinec omislil, lokal ali vsaj kiosk s pijačo na znanih moto cestah. Pa dobil informacijo o tem, kaj motoristi najbolj potrebujejo (garderobe za opremo, ev. streho za motorje, čistila za čelado (kar bi lahko imeli tudi na bencinskih servisih).

Pa še utrinek o motoristu na zadnjem kolesu - nekako je krivo pogledal in rekel - to pa raje izbriši. Lahko bi malce pokomentiral, da se tu sicer dogaja, a da je bistvo vendarle drugje in da tega ne odobravajo niti drugi motoristi.

Z veseljem pričakujem naslednjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sem si ogledal oddajo v arhivu RTV. Mi je bila kar všeč. Saj v bistvu nismo zahtevni. Kaj pa rabimo? Mizo v senci, kjer se namalicamo in spijemo kaj. Pa vodo, da speremo mušice z vizirja. Jaz se vedno ustavim v kakšni vaški gostilni in kaj pojem. Restavracije so preveč umetne.

Oni stric ko sedi na motorju je pa res malo dolgočasen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi motoristi

Ime je Marko Radmilovič in sem avtor oddaje o kateri teče beseda. Evo, prvič v življenju sem se registriral na kakšen forum, pa ne iz prezira, ali česa podobnega, temveč iz lenobe. In niti ne vem, če mi bo to uspelo nalepiti na forum. Zdi se precej komplicirano...

Jasno pa, da se nisem registriral z psevdonimom, oziroma anonimno. To se mi bi pa res zdelo brezveze.

Najprej in na začetku; hvala za vse vaše komentarje, pripombe in sugestije k oddaji Motorji pod Slovenci. Čeprav je butasto karkoli pojasnjevati, ko gre za neke tv oddaje ali podobne reči, ki naj bi govorile same zase, mogoče zgolj nekaj besed. Sam se motorist že desetletja za preživetje pa delam neke povsem drugačne zadeve. (mnogo dokumentarcev res, pa tudi zapisi iz močvirja val 202 itd) Motorji pod Slovenci (naslov se mi zdi dober) so nastali kot pobuda urednice izobraževalnega programa Alme Lapajne, ki je tudi sama motoristka in to kar konkretna. (lani s Stelviom v Maroko se mi zdi) Zdaj pa tako; če rečeš da boš na TV Slovenija naredil karkoli, ni denarja. To ni izgovor temveč dejstvo. Če rečeš, da boš delal karkoli povezano z motorji,je nekaj podobnega, kot če bi predlagal oddajo o pristanku marsovcev v Domžalah. A vendar smo uspeli, na kar sem ponosen, saj gre za prvo tovrstno temo na TV slo (pa ne zgolj na TV slo) sploh.

Čestitke Marko, Mitja in ostali !!!

Oddaja je zelo dobra, glede na razpoložljiva sredstva in zmožnosti, ki so vam bila na voljo. :worship:

Službeno sem precej povezan z RTV in vem, da za take projekte zelo težko prideš skozi, za politične, strankarske neumnosti....pa ni problem.

Najbolj me je zanimala ta zadnja oddaja (Turizem)....saj imam motorizem najraje v povezavi s turizmom....in vse kar ste povedali je hudo res ! V tej deželi je žal višek moto-turizma, če nek lokal ob cesti obesi

tablo "Welcome Bikers"......in tu se ponudba tudi konča. Vsa čast izjemam ! In ravno zato vsi raje odhajamo čez mejo, saj so tudi cene bolj prijazne!

Tisti ki modrujete o letih, starosti na motorjih....ja, marsikaj imate prav....ampak mislim, da se tu govori o oddaji, ki ima 4 različne teme!:topic:

Še enkrat vse pohvale, ker verjamem, da je bilo vloženo veliko truda in da bo led prebit.....za še boljše oddaje na temo motorizma!

Lep pozdrav in srečno na cesti!!!

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pokomentiram drugi del:

Ta del se mi je zdel dosti boljši od prvega in to samo z enim razlogom, celotna oddaja je imela enako tematiko in se je vseskupaj navezovalo. V prvem delu pa se mi je zdelo da so želeli združiti več različnih tematik.

Se veselim naslednjih dveh serij. Morda že kdo ve kakšne tematika bosta ?

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem ravnokar pogledal drugo oddajo.

kaj pa vem...

interesantno, ampak vse skupaj deluje kot neka reklama.

nimam občutka, da bi oddaja bila namenjena motoristom. bol nemotoristom, da se jim predstavi motorizem.

koliko nemotoristov si je oddajo ogledalo je pa vprašanje.

oni po zadni je bil prav zabaven, je malo razbil monotonost.

lepo je pelal, lepo! trance_27_notworthy.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!