Skoči na vsebino

Motorji pod Slovenci


Cegi

Priporočene objave

lej, ne bova prša skupi. Lahko ti serviram kar hočeš, vedno boš našel dovol izgovorov.

Če ti nočeš poceni spanja v Pliskovici na krasu in iščeš izgovore da je sosedova trava bolj zelena, izvoli. Ampak nikar ne trosi radikalizmov, da se v Sloveniji ne da nič videt, nič doživet, in da je vse tako zelo drago. Tu pa tam ti bodo verjeli. In to ni prav.

Poceni prenocisca vedno prav pridejo, strani sem si shranil med zaznamke, nic bat. Sosedova trava je manj zelena kot nasa, jaz obozujem voznjo po Sloveniji in iskanje malih, neznanih povezav med znanimi kraji. Nebi verjel, kolikokrat sem se v lastni drzavi izgubil. (Čeprav je zemljevid stalnica med mojo prtljago).

No, če smo ze pri povečevanju idej za dobre fure in kaj imamo boljse od sosedov, zakaj nebi zdruzil obojega: Thumper je imel eno zanimivo idejo za pardnevno furo: ŠTRIKANJE ABSOLUTNO VSEH MEJNIH PREHODOV OKOLI SLOVENIJE. Na enem not, na drugem ven, brez izjem. Izračunala sva, da je tega precej vec km kot samega obsega slovenije, ki pa tudi ni zanemarljiv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...najprej ZAKAJ JUGA?

...vrjetno se vsi strinjamo, da sestavljamo glavnino malo "resnejših" motopopotnikov generacija nad 35 morda celo nad 45 let... Z besedo "resnejših" mislim take ki pač odpotujemo za več dni in malo bolj daleč a ni nujno da ravno v Mogolijo ali Afriko.... Mlajšim je bližje adrenalin, caferacing, lovljenje "pičk", žal pa jim po večini tudi finančni status in čas (študij, majhni otroci, urejanje stanovanjskega problema...) ne dopušča daljših izletov izven naših meja... zato so pač bolj vezani na lokalne ture, morda na kakšno Golico, na vikend v Dolomite in skok v Istro ali na Krk... odkrivanje drugih, naravnih, kulturnih, turističnih zanimivosti, spoznavanja ljudi, navad in običajev jim je drugotnega pomena - v ospredje postavljajo morda motozbore, fajn žur na plaži, kakšen krog po Grobniku ali ogled motošportne prireditve, dober rok žur... in NIČ NI Z VSEM TEM NAROBE ker v tem UŽIVAJO. :notworthy:

Prej omenjena "starejša" skupina si vse ostalo (povezano z motopopotovanjem) lažje privošči v YUGO pa "nas" ne pritegnejo samo nižje cene, ampak obilo nostalgije, kot posledica naše vzgoje ter spomina na življenje v tistem času ko smo bili "pač prepričani" da se nam je godilo najbolje na svetu ...morda se nam je celo res a danes to težje priznavamo... IN zgolj to NOSTALGIJA, dobra hrana, gostoljubni ljudje in nam znan jezik, lepota in rahla eksotičnost teh krajev, vrnitev nazaj v otroške spomine bratstva in enotnosti... EVO vse to nas vleče vedno znova IN V VEDNO VEČJEM ŠTEVILU nazaj na Balkan. :rolleyes:

Toskano sem videl prevozil in vsaj za par let zaključil - nič posebnega, nobenih čustev, lepota cest, pokrajine, dolgočasen narod..., v Dolomite grem 1x letno iz navade -mal občudovat razglede... Avstrija uniformirana še preveč urejena.... ŠVica podobno... ja vse to so lepe motodestinacije... a v YUGO, se vračam redno in na jugu Srbije ali Mekedonije se počutim doma in brezskrbi :yea2:, kar pa za Dunaj ali Verono sploh ne morem trditi. :unsure:

IN ZDAJ ŠE K FILMU: Vsi ki ga ŠIMFATE nimate POJMA in niste še nikoli stali na odru ali pred kamermi! Nimate pojma ne o režiji, ne o tovrstnem delu! :alien1::alien1: Sam ga imam!

BRAVO AVTORJEM! Bravo pa tudi zato, ker si lahko mislim s kako mizernim budžetom ste ustvarili prav zgleden dokumentarec!

iN ŠE EKSTRA BRAVO, ker je bil včeraj fajn prispevek o NAŠEM ŽEGNU!:kva2::kva2::kva2::yea1::notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men tud :worship: še posebi če omenjajo motoristke :yea1:

Tudi meni je bila kar všeč ...

... nerad kritiziram nekaj, kar ne znam sam narediti bolje ;-)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) Ni mi jasno kako na nacionalki uporabljajo (zlorabljajo) glasbo Metallice, Jovanottija in ostalih tujih glasbenikov, domnevam brez dovoljenja in plačila seveda. Kako bi se počutil avtor oddaje, če bi en bend uporabil njegove posnetke za lasten video spot brez dovoljenja in plačila? Ja, to pa bi bila kraja. :naughty:

2) Ni mi jasen podnaslov Subkultura???? Žegnanje in korporativne reklame (ja težko je brez sponzorjev ampak tista vožnja po stopnicah je vseeno mal preveč, sploh za nacionalko) vsekakor ne sodijo zraven. Kje je lifestyle in bajkerska ikonografija? Kje so predelani motorji? Kje so bajkerji, ki bi spregovorili o svojem življenju? Nič od tega nisem videl. Razen Jurmana, so vsi ostali sogovorniki institucionalni profi motoristi, ki s subkulturo nimajo nič, ali pa jo sploh ne marajo (Gustinčič). Vse skupaj je en dolgočasen panoramski, turistični mainstream, ki z bajkersko subkulturo nima nobene zveze.

Škoda Metallice, ker je oddaja zelo kmečka!

Popravljeno . Popravil baddad
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki ne razumejo pomen oddaje, jim seveda ni in ne bo všeč.Jaz lahko samo rečem: POHVALNO !

P.S: lošem kurcu i dlaka smeta.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če smo ze pri povečevanju idej za dobre fure in kaj imamo boljse od sosedov, zakaj nebi zdruzil obojega: Thumper je imel eno zanimivo idejo za pardnevno furo: ŠTRIKANJE ABSOLUTNO VSEH MEJNIH PREHODOV OKOLI SLOVENIJE. Na enem not, na drugem ven, brez izjem. Izračunala sva, da je tega precej vec km kot samega obsega slovenije, ki pa tudi ni zanemarljiv.

n.pr. tema 24h SMOT. 1220 km v 20h. nic posebnega.

:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) Ni mi jasno kako na nacionalki uporabljajo (zlorabljajo) glasbo Metallice, Jovanottija in ostalih tujih glasbenikov, domnevam brez dovoljenja in plačila seveda....

2) Ni mi jasen podnaslov Subkultura???? Žegnanje in korporativne reklame (ja težko je brez sponzorjev ampak tista vožnja po stopnicah je vseeno mal preveč, sploh za nacionalko) vsekakor ne sodijo zraven. Kje je lifestyle in bajkerska ikonografija? Kje so predelani motorji? Kje so bajkerji, ki bi spregovorili o svojem življenju?

. Vse skupaj je en dolgočasen panoramski, turistični mainstream, ki z bajkersko subkulturo nima nobene zveze.

K.T. 1. Če bi vsi vse plačali, verjemi da nobene še veliko bolj gledane oddaje na kateremkoli SLO programu ne bi bilo.... Ti si res iluzionist, danes se še davki in računi ne plačujejo ...in tako kot so usahnile številne gasliske, kmečke in druge veselice bi usahnili tudi motozbori, srečanja in žegni, če bi vsi vse plačali in prijavili... kdo bi še pa delal, saj za vsako tako pizdarijo že skoraj pravnika rabiš... HVALA BOGU DA NEKATERI ŠE DELAJO(MO) BOLJ PO DOMAČE.:worship:

K.T. 2. Naslov filma je Motorji pod Slovenci... kar pa ti navajaš pa s tem naslovom nekako ne sovpada...:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) Ni mi jasno kako na nacionalki uporabljajo (zlorabljajo) glasbo Metallice, Jovanottija in ostalih tujih glasbenikov, domnevam brez dovoljenja in plačila seveda. Kako bi se počutil avtor oddaje, če bi en bend uporabil njegove posnetke za lasten video spot brez dovoljenja in plačila? Ja, to pa bi bila kraja. :naughty:

Mojster.....predno pametuješ, kdo je komu kaj ukradel..... Vsak radio, vsaka prireditev (ki jo moraš prijaviti), vsaka TV.....še posebej nacionalka...

PLAČA velike denarje za avtorske pravice SAZAS-u..... Mal se pozanimaj! SAZAS pa je tisti, ki mora skrbeti naprej, da avtorji dobijo svoje.....kako to delajo....je pa druga zgodba.

Dejstvo je...da ne boš NIKJER vrtel muske, ali imel žive glasbe brez plačila...... govorim za uradne, prijavljene prireditve...

Imaš pa vse možnosti, da nabaviš kamero, cd od Metallice in posnameš SVOJO različico "moto-subkulture" v Sloveniji !!!

Z veseljem jo bomo ocenjevali!

LP

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povprečen dokumentarec.....škoda le da moto novinar PETER KAVČIČ(moto magazin ,akrapovič), ki je bil v dokumentarcu ni povedal kaj o delovanju in njegovem sodelovanju s podjetjem MOTO ČERNE ,kako je posodil ime svojemu družinskemu prijatelju BORUTU ČERNETU ,da je nanj napisal več avtov in motorjev,brez katerih so nato ostali PRAVI MOTORISTI.Menim ,da bi marsikoga zanimala preteklost tako imenovanih alfa in omega poznavalcev motorjev ,motorist s trezno glavo-PETER KAVČIČ.Koliko motoristov so okrog prinesli ve samo on in Borut........pa še vedno upa nastopati na televiziji.....me spominja na enega drugega Boruta....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno danes najboljša oddaja. Mogoče bi le tista zgodovina najbrž bolj pristajala prvi oddaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povprečen dokumentarec.....škoda le da moto novinar PETER KAVČIČ(moto magazin ,akrapovič), ki je bil v dokumentarcu ni povedal kaj o delovanju in njegovem sodelovanju s podjetjem MOTO ČERNE ,kako je posodil ime svojemu družinskemu prijatelju BORUTU ČERNETU ,da je nanj napisal več avtov in motorjev,brez katerih so nato ostali PRAVI MOTORISTI.Menim ,da bi marsikoga zanimala preteklost tako imenovanih alfa in omega poznavalcev motorjev ,motorist s trezno glavo-PETER KAVČIČ.Koliko motoristov so okrog prinesli ve samo on in Borut........pa še vedno upa nastopati na televiziji.....me spominja na enega drugega Boruta....

Daj se kak info...

To bi bilo zanimivo slišat

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pogledal se cetrti del serije.

Koncni vtis? Vedno bolje :D Skoda, ker je ze konec.

Zdaj pa se ena rec:

Če bi serijo začeli z besedami:

"Slovenci smo vedno bili, smo in vedno bomo motoristični narod. Ne verjamete? Poglejte tole:" in predvajali NAJPREJ 4. del serije, bi zadeva izpadla tako, kot mora.

Vrstni red, ljudje, vrstni red!!! Pri kosilu tudi nimas najprej sladice, potem juhe in na koncu aperitiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni čudn, d sm na motorju pristala, če mam pa motorizem že v zibelko položen, sva z letečim Kranjcem pod isto streho gor rastla, sm ene 100 let razlike :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pogledal se cetrti del serije.

Koncni vtis? Vedno bolje :D Skoda, ker je ze konec.

Zdaj pa se ena rec:

Če bi serijo začeli z besedami:

"Slovenci smo vedno bili, smo in vedno bomo motoristični narod. Ne verjamete? Poglejte tole:" in predvajali NAJPREJ 4. del serije, bi zadeva izpadla tako, kot mora.

Vrstni red, ljudje, vrstni red!!! Pri kosilu tudi nimas najprej sladice, potem juhe in na koncu aperitiva.

Tole se pa čist strinjam, in celo med "nemotoristi" ki imajo če "motoriste" tolk za povedat sem zasledil močno pozitiven vpliv.

Sej se učimo - učite, in ne dvomim da bo tudi na podlagi teh komentarjev nastal še kakšen dokumentarec. Kdaj kje in kako? Važno da bo! :)

T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pogledal se cetrti del serije.

Vrstni red, ljudje, vrstni red!!! Pri kosilu tudi nimas najprej sladice, potem juhe in na koncu aperitiva.

Jest mam aperitiv, pol pa nekaj vmes k se nikol ne spomnim kaj in spet aperitiv .... velikrat ;-)

... drgač se pa strinjam, da bi morala četrta biti prva.

Upajmo, da nastane še kakšna serija oddaj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PETER KAVČIČ bil kot neke vrste slamnati mož za svojega kot ga imenuje najboljšega prijatelja BORUTA ČERNETA tistega iz povšetove....N.N. je kupil CBR 1000R pri MOTO ČERNE za 9500eur(cela kupnina za pol leta star motor).Motor je bil na lizing pri VBS ,lizingojemalec pa PETER KAVČIČ.Motor je bil nato ukraden predno je bil poplačan lizing in urejen prepis.Vendar je bil motor kasko zavarovan in tudi obroke je redno plačeval BORUT ČERNE.Ko je zavarovalnica izplačala 10.000eur odškodnine jih je malo manj kot 5.000eur zadržal VBS lizing za poplačilo obrokov nekaj več kot 5.000 eur pa je obdržal PETER KAVČIČ ,ki ni dal za omenjen motor niti centa, saj ga je BORUT ČERNE prosil naj mu naredi uslugo in posodi ime ,da nanj napiše omenjen motor ,ker on jih ima že preveč nase pisanih(černe pa bo poravnal vso kupnino in stroške namesto kavčiča).Takih avtov in motorjev je imel Kavčič najmanj 7 samo v dveh letih pri podjetju Moto Černe in če verjamemo medijem ,da je bilo opeharjenih nekje 800 oseb je Kavčič kar lepo pripomogel pri tej nategi.... Tako je PETER KAVČIČ zaslužil več kot 5.000eur za nič dela na račun motorista ki se že 20 let vozi z motorji in tudi to ga ni ustavilo.Je pa perverzno ,da ta ista oseba ALFA IN OMEGA POZNAVALEC MOTORIZMA ,MOTORIST S TREZNO GLAVO(MOTO MAGAZIN) zdaj nastopa po televiziji in soustvarja moto sceno v sloveniji.Zanimivo je kako so zdaj vsi KAVČIČ in njemu podobni kar naenkrat postali oškodovanci v tej aferi in pozabili na svojega dobrega prijatelja BORUTA ČERNETA ,ki jim je omogočil ,da so se vozili z avti kot so bmw m3,m5.......No , za vse zgoraj imam papirje tako ,da ne bo kdo mislil da nakladam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

O Benki Pulko, slovenki, ki je z motociklom obkrožila svet, pa niti besede...

Bolj bi sicer pasala v oddajo s tematiko 'turizem' , ampak tudi tam ni bilo nič.

Škoda. Mogoče bo pa kdaj drugič.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grdo, ampak a ni nesmiselno, da se vsepovprek nekaj obsoja in kritizira?

Meni so bila najbolj zanimiva mnenja o Gustinčiču in kako gre nekaterim vse tako hitro v nos. Saj je res, da govori počasi ampak..

Da bi govorila kakšna baba ali pa estradni voditelj bi pa podal kritiko tudi jaz.

Je pa res, da kolikor motorjev je prevozil in povsod- je kar primeren voditelj.

Tudi v naši občini je župan ki ni rojen govornik pa ima vseeno govore in se ga posluša, btw.

Mogoče malo o tematiki- sem gledal vse dele. Recimo subkulture. Da se okvirno deliti po predalih ampak moje mnenje pa je, da

je vsak motorist zgodba zase, kot pri glasbi, hrani itd. in ni dveh enakih stilov. Tega zakaj točno gre človek na motor in podobna vprašanja se po televiziji po mojem težko razloži. Čeprav Gustinčič v zadnjem delu dobro pove, da lahko zaradi delne svobode, ker popolne ni. Je pa cel kup še drugih, raznih dejavnikov, ki niti slučajno nimajo veze s tem, če odpelješ recimo z avtom.

Odvisnost- od zvrsti glasbe, klepeta ob pivu med vikendom, cigarete, interneta, sanjarjenja- a je motor tista največja, poleg te besede še

močna navezava. Marsikaj se odstavi (vključno z nasprotnim spolom) če je napotje motor.

Odvisnosti sicer ni bilo omenjene, no se kdo prepozna v teh paragrafih? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O Benki Pulko, slovenki, ki je z motociklom obkrožila svet, pa niti besede...

Bolj bi sicer pasala v oddajo s tematiko 'turizem' , ampak tudi tam ni bilo nič.

Škoda. Mogoče bo pa kdaj drugič.

Je bila omenjena v eni prejšnji oddaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!