Skoči na vsebino

Novi zakon CP 2011


K a m e n

Priporočene objave

No ja .. tukaj se spet vračamo na temo kazni v proporcionalnosti zaslužku. Me zanima kako bodo kaznovali tiste s črnimi BMW, Mercedesei in podobno, ki nimajo niti dneva delovne dobe ... avto na lizing in nobenega zaslužka :?

Žal še nobena zakonska ureditev ni bila (in tudi nikoli ne bo) popolna, vedno bodo skupine ljudi, ki bodo pri določeni ureditvi neupravičeno profitirali in tisti, ki bodo naj**** bolj kot bi bilo to pošteno. Ampak vseeno se mi zdi, da naša družba kljub vsemu še ni tako anarhistična, da bilo omenjenih osebkov več kot "normalnih" državljanov. Zato bi bilo takšno odmerjanje kazni vseeno upravičeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: Pravično in enakopravno??!!

Pozabite! V BRS (Banana Republic of Slovinija) na enakopravnost in pravičnost pozabi. Obstaja le pravica. In to najmanj dve. Ena za bogate in vplivne, druga za revne in običajne. Trikrat lahko ugibaš za koga parlamentalci posranci pišejo in sprejemajo zakone.

Vse kar ta banda počne je pisanje zakonov, ki omogočajo lupljenje delavcev in bogatenje posameznikov.

.

post-807-0-20713200-1306324723_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal še nobena zakonska ureditev ni bila (in tudi nikoli ne bo) popolna, vedno bodo skupine ljudi, ki bodo pri določeni ureditvi neupravičeno profitirali in tisti, ki bodo naj**** bolj kot bi bilo to pošteno. Ampak vseeno se mi zdi, da naša družba kljub vsemu še ni tako anarhistična, da bilo omenjenih osebkov več kot "normalnih" državljanov. Zato bi bilo takšno odmerjanje kazni vseeno upravičeno.

hehehe.. pa smo spet tam ... dva imata isto plačo ... 600 € ... predpostavimo, da drugi dela dva šihta, ker je bolj priden ... in dobi 1200 € ...

itak t'pridni bolj najebe pri enakem prekršku :? ... pošteno .... meni se zdi, da ne.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj sem zgoraj napisal, še noben zakon ni bil popoln, vedno se najdejo izjeme, ki so tepene bolj ali manj kot glavnina. Ampak še vedno bo tisti tapriden lažje požrl kazen in mu bo ostalo za vsakdanji kruh, medtem ko unemu drugemo ne bo in ga bo kazen v tistem trenutku pač bolj tepla. Generalno gledano je taka ureditev pri kaznovanju z globami še vedno bolj smiselna, kot to kar imamo sedaj.

Ker po tvoji logiki se da presojat čist vse.. Kdor je priden, je šel v šolo, si je s svojo pridnostjo ustvaril kariero in ima zdej polno denarja.. Zakaj pa skladno s tem plačuje davke? Potem bi se lahko določilo tudi, da vsak državljan letno plača XX€ davka in fertik.. Zakaj bi unga tapridnega bolj ocolali? Sam tako pač je, tako naša družba deluje in recimo da je kljub vsemu tako še nekako najbolj "pošteno", če pač hočemo met nek nivo socialne države, glede katerega pa itak vsi tulijo, da je prenizek (zdravstvo, sociala, itd.. )

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, sej vemo kako bo to zgledalo... Najprej bo 2 mesca panika totalna pa vsi policaji na cestah pa kasirali bojo k nori, da bodo vse stare mamce se bolj prestrasene za volanom kot prej. Potem pa se bodo zadeve pomirile in spet sle v stare tirnice. Kar pomeni, da bodo policaji spet stali na klasicnih mestih, najbolj pobirali ob zacetku in ob koncu meseca in ce bos mel lih tolk nesrece, da te bodo ujeli, bos pac naj***al. Drugace pa mirna Bosna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja .. tukaj se spet vračamo na temo kazni v proporcionalnosti zaslužku. Me zanima kako bodo kaznovali tiste s črnimi BMW, Mercedesei in podobno, ki nimajo niti dneva delovne dobe ... avto na lizing in nobenega zaslužka :?

Res je ... kaznovanje naj služi kaznovanju ... mene bi najbolj kaznoval za prekršek, če se mi z mastnimi prsti dotikajo motorja ... bi prekleto pazu, da bi vozil po omejitvah, da me ne ustavijo in z mastnimi prsti kaznujejo :lol:

Kazni, ki so si jih pa zam,islili, so pa res katastrofalno visoke :glare: ... čeprav zelo redko plačam kazen ... je strah pred 18 pikami seveda največji :cry:, kar se pa lahko na odprti cesti hitro zgodi ...

Vsem skupaj želim čim manj kazni in po pameti ter po cesti previdno in varno :)

:yea2:

p.s.

upam, da sem vsaj mal pametnega napisu :lol:

Zdravo,

zato imamo davčne inšpekcije (kako ti trenutno delajo ne bom komentiral) ki lahko ugotavljajo dejansko premoženje osebe. Pa potem magari rubit premoženje. Kar se mene tiče bi morala davčna inšpekcija tako ali tako vsakega mulca do 30 ki se vozi z avtomobili nad vrednostjo 50˙000€ fajn preverit od kje izvira premoženje... Ne pa da vidim na Savski mulota (ma komaj čez 20) z BMW6 V8, ki celednevno kofetka v Blef-u...

lp Urban

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker po tvoji logiki se da presojat čist vse.. Kdor je priden, je šel v šolo, si je s svojo pridnostjo ustvaril kariero in ima zdej polno denarja..

Dal sem lep primer, konkreten, ki ga malo po svoje obračaš. 600 € in 1200 € ... če bi študent plačeval kazni od plačila preko študenskega dela, bi malo drugače pisal, kajne ;)

sicer pa ... dokler tega ne sprejmejo, smo vsi lahko pametni kaj bi bilo, če bi bilo.

ne da se mi več in vsak naj plača svojo kazen, ki jo dobi :P

PIKA

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dal sem lep primer, konkreten, ki ga malo po svoje obračaš. 600 € in 1200 € ... če bi študent plačeval kazni od plačila preko študenskega dela, bi malo drugače pisal, kajne ;)

Nič ne obračam, sem že v prvem postu napisal, da noben zakon ni bil popoln in se bodo vedno našle situacije ko bo za nekoga manj pošten, kot bi bilo kaj drugega, zato ni potrebe po iskanju nekih primerov ko bi bila ureditev nepoštena, ker se jih da ponajt vedno, neglede na to kako bo zadeva urejena. Generalno gledano bi bilo kaznovanje po dohodku, oziroma progresivno pač bolj efektivno, pošteno in enakopravno in na tem stališču načeloma stoji tudi kazenskopravna stroka.

In nič ne bi drugače pisal. Glede na to, da nisem več tako daleč od diplome, pričakujem (oz. vsaj upam), da bom dolgoročno tudi sam zaslužil kakšen € več od minimalca, torej gre tako stališče v mojo škodo. Ampak če objektivno pogledaš je pač tako bolj pošteno.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK-ugotovili smo, da mora biti kazen vzgojna in, da bi bilo fino, če so kazni proporcionalne glede na plačo.

Ker je plača dokaj relativen in raztegljiv pojem se tu pojavi problemček... Saj vsi vemo, da tu govorim o brucih z X5 ali čim podobnim.

Kaj pravite na to, da se kazen ovrednoti v sorazmerju z vrednostjo vozila s katerim je bil prekršek povzročen. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Generalno gledano bi bilo kaznovanje po dohodku, oziroma progresivno pač bolj efektivno in na tem stališču načeloma stoji tudi kazenskopravna stroka.

In nič ne bi drugače pisal. Glede na to, da nisem več tako daleč od diplome, pričakujem (oz. vsaj upam), da bom dolgoročno tudi sam zaslužil kakšen € več od minimalca, torej gre tako stališče v mojo škodo. Ampak če objektivno pogledaš je pač tako bolj pošteno.

Pa zakaj niso to upoštevali sedaj, ker na tem stališču načeloma stoji tudi kazenskopravna stroka in to že nekaj let :? ... zakaj zakaj :? :? ... a so že uredili zaplembo premožanja, ki je bilo pridobljeno s kaznivim dejanjem :?

Čimprej nared diplomo in dj za pijačo, pol te pa najamem, da me boš branu ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj logično obrazložitev prosim zakaj nekdo ki zasluži 1500€ bi moral večjo kazen plačat... kot nekdo ki zasluži 600€ mesečno.......

gre se za enak prekršek....??

izpusti dejstvo da imajo švicarji to tako urejeno...

ker pri njih rabiš vinjeto za pecikl in dovoljenje za psa da ga lahko sploh imaš...

ampak pri švicarjih je tako vsak policaj :sleep2:

dejansko ti jure kot bodoči pravnik lahko naprimer zaslužiš 5000˘€

jaz kot strojnik pa skromnih 600€

zakaj bi se najine kazni razlikovale....?

prosim laično razlago

torej če boš ti banko oropal boš sedel 20 let v zaporu jaz pa ker sem bolj kratke pameti malenkost manj?

lp h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa zakaj niso to upoštevali sedaj, ker na tem stališču načeloma stoji tudi kazenskopravna stroka in to že nekaj let :? ... zakaj zakaj :? :? ...

To je pa vprašanje, na katerega ti ne morem jaz odgovorit, ampak ga boš moral naslovit na modrece v parlamentu in pristojnem ministrstvu..

Še ena resnična zgodbica, ki nam jo je povedal naš profesor kazenskega prava dr. Jakulin.. Je prevosodno ministrstvo pred leti pravno fakulteto zaprosilo za izdelavo pravnega mnenja glede enega zakona.. Profesorji so zadevo preštudirali, videli da je zakon ena navadna bedarija in pač podali jasno odklonilno mnenje.. Ko je prišlo do glasovanja v državnem zboru in je opozicija začela izpodbijat zakon, češ da je zanič, so pisci zakona kot enega glavnih argumentov za svoj zmazek navajali dejstvom, da so za mnenje zaporosili tudi vodilno pravno stroko.. Pri tem pa pozabili povedat, da je bilo mnenje odklonilno..

Tolk o tem kolk politika upošteva mnenja strokovnjakov, kadar jim to ni po godu..

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj logično obrazložitev prosim zakaj nekdo ki zasluži 1500€ bi moral večjo kazen plačat... kot nekdo ki zasluži 600€ mesečno.......

gre se za enak prekršek....??

izpusti dejstvo da imajo švicarji to tako urejeno...

ker pri njih rabiš vinjeto za pecikl in dovoljenje za psa da ga lahko sploh imaš...

ampak pri švicarjih je tako vsak policaj :sleep2:

dejansko ti jure kot bodoči pravnik lahko naprimer zaslužiš 5000˘€

jaz kot strojnik pa skromnih 600€

zakaj bi se najine kazni razlikovale....?

prosim laično razlago

torej če boš ti banko oropal boš sedel 20 let v zaporu jaz pa ker sem bolj kratke pameti malenkost manj?

lp h

Poglej, ne vem kako bi ti lahko še bolj logično in laično razložil kot v prvem odgovoru na tvoj post. Še en ljudski pregovor sem uporabil. Pa kljub temu še enkrat.. Namen kaznovanja je tudi specialna prevencija. Če imaš 600€ boš moral bit za kazen plačat 2 leti ob kruhu in vodi, medtem ko bo pri unemu s 5000€ mesečno zaradi kazni samo št. na bančnem računu malenkostno spremenjena, sicer pa tega ne bo občutil. Za koga je torej fiksna kazen 1200€ bolj vzgojna?

Primer z ropom banke je pa čist nekaj drugega, ker tu pa ne gre za prekršek in zanj predpisano globo, ampak za hudo kaznivo dejanje in kazen odvzema prostosti. Prostost je načeloma za vse ljudi enako vredna, vsak je rad svoboden, bogat al pa revež (izključeni klošarji, ki naredijo pizadrijo zato da imajo v zaporu topel obrok in posteljo)..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jure .. samo v enem primeru bi zagovarjal kaznovanje in višino kazni proporcionalno zaslužku in to v primeru povratnikov ... drugače pa ne ...

obrazložitev:

nekoga ki ima visoko plačo lahko tudi "običajna" kazen kaznuje ... tisti, ki pa ponavljajo prekrške, ker jih la-ta ne kaznuje, potem pa ožemat žepe ... tako kot je za večkratne prekrškarje predviden odvzem vozila.

A sva vsaj malo zbližala stališča ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zbližala sva jih, to je pa tut to :) Ampak nič ne de, živimo v svobodni državi in vsak ima pravico do svojega stališča. Ampak če bi bila pa na mizi izbira med tvojim predlogom in obstoječo ureditvijo, se takoj podpišem pod predlagano :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skromno bi pripomnil, da smo vsi malo :l_01: smer. Pogovarjamo se o 'FAIR' in 'POŠTENI' kazni, in kazni glede na dohodke in kazni glede na pamet...???:kva2:

Ampak fantje, po moje je bazični problem da kapitalizem kot ureditev NI FAIR, NI SOCIALNO NARAVNAN :BUA: in tudi NE :pos:VZGOJNOSTI KAZNOVANJA.

Dojet moramo, da je KAZNOVANJE zgolj in samo POLNJENJE DRŽAVNE BLAGAJNE, iz katere gredo vse bolj veliki denarji v žepe bogatih, to pa je treba napolnit iz žepov in naračun malih.

Ja kaj mislite ko MNZ plačuje prijateljske najemnine tajkunom po prijateljskih vezah, da bodo zato znižali plače ministrom in poslancem? Da jim bodo ukinili zastonj zdravstvene preglede na Bledu?

Da jim bodo podražili kavo in malico v parlamentu?

Nak, nam bojo dvignili kazni, pa davke, pa še kaj zraven obdavčili. :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skromno bi pripomnil, da smo vsi malo :l_01: smer. Pogovarjamo se o 'FAIR' in 'POŠTENI' kazni, in kazni glede na dohodke in kazni glede na pamet...???:kva2:

Ampak fantje, po moje je bazični problem da kapitalizem kot ureditev NI FAIR, NI SOCIALNO NARAVNAN :BUA: in tudi NE :pos:VZGOJNOSTI KAZNOVANJA.

Dojet moramo, da je KAZNOVANJE zgolj in samo POLNJENJE DRŽAVNE BLAGAJNE, iz katere gredo vse bolj veliki denarji v žepe bogatih, to pa je treba napolnit iz žepov in naračun malih.

Ja kaj mislite ko MNZ plačuje prijateljske najemnine tajkunom po prijateljskih vezah, da bodo zato znižali plače ministrom in poslancem? Da jim bodo ukinili zastonj zdravstvene preglede na Bledu?

Da jim bodo podražili kavo in malico v parlamentu?

Nak, nam bojo dvignili kazni, pa davke, pa še kaj zraven obdavčili. :SS

In kaj ukrenit glede tega?

Am... kelnarca dej še eno rundo :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj ukrenit glede tega?

Am... kelnarca dej še eno rundo :headbang:

Analizirat situacijo po EU, najti možna izhodišča, začeti kampanjo, združiti civilnodružbene skupine pod skupen dežnik in potem organizirano stopnjevati pritisk na zakonodajalce ter druge. PRi tem skrbeti za pozitivno podobo itd. ČE ne gre drugače, zadevo kronati s protestom - in potem še enim in enim. Prvi bi lahko bil septembra, potem bo pa že treba na Janšo počakat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Analizirat situacijo po EU, najti možna izhodišča, začeti kampanjo, združiti civilnodružbene skupine pod skupen dežnik in potem organizirano stopnjevati pritisk na zakonodajalce ter druge. PRi tem skrbeti za pozitivno podobo itd. ČE ne gre drugače, zadevo kronati s protestom - in potem še enim in enim. Prvi bi lahko bil septembra, potem bo pa že treba na Janšo počakat ...

Če imaš kakšen dober predlog kako bi se, predvem označen del, lahko izvedel rade volje pomagam v okviru mojih zmožnosti :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš kakšen dober predlog kako bi se, predvem označen del, lahko izvedel rade volje pomagam v okviru mojih zmožnosti :)

Najprej je treba narediti levji delež analize, potem pa tik pred lansiranjem iti do vsakega in rečt - hej, a me boste podprli v tem, ali pa bom šel v javnost sam in vam jebal mater, ker ste pasivni lenivci :-).

V glavnem so itak vsi bolj kot ne introvertirani kapitalisti - delajo tisto, kar se jim splača (dobre službe in samopromocija ter moto-veselice, recimo ZMKS).

Še največ strokovnosti izkazujejo Brglez, Legan, tudi Gustinčič - ampak spet omejeno, le na svojem delovnem področju izobraževanja, v analize pa se jim ne da spuščati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, pred sprejetjem novega zakona o davku na motorna vozila smo se nekateri, tudi v okviru društva MAKSI, precej metali na zobe.

Pa smo dosegli - nič. Celo nekaj poslancev je malo lajalo z argumenti, ki smo jim jih servirali. Ampak na koncu so lepo pritisnili tisti gumb, da so cepili navadne državljane, predvsem motoriste, avtodome ipd.

Dokler ne bo pred parlamentom 50000 folka metalo cegle, bom tudi jaz malo mlatil prazno slamo, si takole spustil ventil in trpel. Ker, če naz bo skakalo le nekaj deset, jih bomo pač dobili po p... glavi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje, pred sprejetjem novega zakona o davku na motorna vozila smo se nekateri, tudi v okviru društva MAKSI, precej metali na zobe.

Pa smo dosegli - nič. Celo nekaj poslancev je malo lajalo z argumenti, ki smo jim jih servirali. Ampak na koncu so lepo pritisnili tisti gumb, da so cepili navadne državljane, predvsem motoriste, avtodome ipd.

Dokler ne bo pred parlamentom 50000 folka metalo cegle, bom tudi jaz malo mlatil prazno slamo, si takole spustil ventil in trpel. Ker, če naz bo skakalo le nekaj deset, jih bomo pač dobili po p... glav

In ko se bo vlada zamenja, bodo spet nekaj novega izzumili

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Sploh ne razumem, zakaj vas nove kazni tako zelo begajo.

Saj je jasnoin logično: v naseljih in kjer so omejitve hitrosti je treba po predpisih (!), tam kjer se pa vidi daleč naprej in levo-desno ni nevarnosti - ja tam ga pa nažgemo !

25 let imam izpit za A in B, pa nisem še nikoli plačal radarja, kaj so kazenske točke pa tudi ne vem

Dajte se, kljub novim predpisom, vozit z glavo !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Analizirat situacijo po EU, najti možna izhodišča, začeti kampanjo, združiti civilnodružbene skupine pod skupen dežnik in potem organizirano stopnjevati pritisk na zakonodajalce ter druge. PRi tem skrbeti za pozitivno podobo itd. ČE ne gre drugače, zadevo kronati s protestom - in potem še enim in enim. Prvi bi lahko bil septembra, potem bo pa že treba na Janšo počakat ...

Pa ti bi lahko Pahorja zamenju v parlamentu ko si tako pameten!

Si kot naši politiki, samo analiziral bi situacije po EU in vlekel mastne denarje... v praksi pa nič...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!