Skoči na vsebino

Novi zakon CP 2011


K a m e n

Priporočene objave

Fantje, pred sprejetjem novega zakona o davku na motorna vozila smo se nekateri, tudi v okviru društva MAKSI, precej metali na zobe.

Pa smo dosegli - nič. Celo nekaj poslancev je malo lajalo z argumenti, ki smo jim jih servirali. Ampak na koncu so lepo pritisnili tisti gumb, da so cepili navadne državljane, predvsem motoriste, avtodome ipd.

No, dosegli smo, da ni bila obdavčitev za motorje tudi do 15-odstotna ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Justin jz nevem kaj čakaš? Časa imaš glede na število objav na motosvetu dovolj :whistle:

Čakam, da se bo še kdo kaj premaknil. Kr sam nekaj delat - za koga že? A za gumpce, ki na forumu ne znajo druzga kot lajat nate, če nekaj smiselnega napišeš? Hej - lahko poskrbim zase, za druge mi pa dol maha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si kot naši politiki, samo analiziral bi situacije po EU in vlekel mastne denarje... v praksi pa nič...

A sem kje napisal, da bi to delal za denar? Nekje ti štrom prebija ... pejt na brušenje kontaktov.

Pa ti bi lahko Pahorja zamenju v parlamentu ko si tako pameten!

PS: Pahor ni v parlamentu, pač pa v Vladi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, dosegli smo, da ni bila obdavčitev za motorje tudi do 15-odstotna ...

Tvoj predlog je sicer zanimiv, vendar sem dobil občutek da naše politike boli k**** za to kar se govori v javnosti in nisi ravni naklonjeni temu da bi upoštevali predloge so ki jih javno posredovani. Če se motim me popravi.

Glede na to da veliko govoriš kako se stavi delajo, pa to smo dosegli,... Kdo je to mi, pa kaj točno se dela? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sem kje napisal, da bi to delal za denar? Nekje ti štrom prebija ... pejt na brušenje kontaktov.

PS: Pahor ni v parlamentu, pač pa v Vladi.

Sej pravim, res si pameten, tko da... ne vem kaj čakaš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoj predlog je sicer zanimiv, vendar sem dobil občutek da naše politike boli k**** za to kar se govori v javnosti in nisi ravni naklonjeni temu da bi upoštevali predloge so ki jih javno posredovani. Če se motim me popravi.

Glede na to da veliko govoriš kako se stavi delajo, pa to smo dosegli,... Kdo je to mi, pa kaj točno se dela? :hmm:

No ravno v tem je celoten problem. Parlament ne deluje za ljudi ( kar je btw celoten point parlamenta in posredne demokracije) ampak lahko bi rekli že proti njim. Odločitve sprejete v parlamentu niso več legitimne in ena od posledic je tudi vedno več referendumov. To lahko rečemo tud za ta zakon, za katerega se velika večina strinja, da so kazni v naselju totalno pretirane, sploh za naš standard. Ampak mi navadna raja ne moremo nič in oni tam veselo serjejo po svoje mi pa jih lahko kaznujemo samo z neizvolitvijo. Mislim da je to velik problem in bi se moral spremeniti volilni sistem in še marsikaj.

Pa da podam še eno tezo, ki jo je odkril Cesare Beccaria v 18. stoletju, našim pa še sedaj ni kapnilo:

Gotovost zmerne kazni, bo naredila večji vtis, kot hujša kazen, pri kateri storilec upa na nekaznovanost.

Ugotovil je, da ima povišanje možnosti odkritja in obsodbe 4x večji učinek od povišanja kazni. Primer tega lahko vidimo recimo v Avstriji, kjer so kazni smešne v primerjavi z našimi imajo pa veliko bolj učinkovito pravosodje in sposobne javne uslužbence, ki ne izrabljajo pooblastil za prepucavanje lastnega ega itd.

Res pa je, da smo mlada demokracija in da se imamo še marsičesa za naučit. Samo upamo lahko, da bo to čimprej smile.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne razumem, zakaj vas nove kazni tako zelo begajo.

Saj je jasnoin logično: v naseljih in kjer so omejitve hitrosti je treba po predpisih (!), tam kjer se pa vidi daleč naprej in levo-desno ni nevarnosti - ja tam ga pa nažgemo !

25 let imam izpit za A in B, pa nisem še nikoli plačal radarja, kaj so kazenske točke pa tudi ne vem

Dajte se, kljub novim predpisom, vozit z glavo !

Moje mnenje - strinjam se, po predpisih, problem je da so predpisi pogosto butasti, represivni aparat pa to izkorišča v namene kasiranja.

Primer:

- Pred osnovno šolo je omejitev 30. Radar bodo tam postavili v soboto ob 7h zvečer, ko bi mirno lahko peljal tudi bistveno več, saj niti pod razno ni tam nikogar.

- Na ravni cesti skozi industrijsko cono (primer Letališka v Lj) je omejitev 50. Preko vikenda ali ponoči bi lahko mirno vozil 70, in takrat bo seveda tam radar.

- Na semaforju na prazni 4-pasovni cesti loviš zeleno, na oni strani je radar (ker točno vedo, da boš stisnil na 60+, čeprav bi takoj za semaforjem spustil gas)

Skratka, mislim da bi bila pametna rešitev na takih mestih znake spremenit v svetlobne displeje, in bi bila omejitev 30 ali 40 kadar je to smiselno (otroci prihajajo v šolo, gredo iz šole...) sicer pa bi znak kazal 50 ali 60.

Podobna je rešitev s semaforji ki izven prometnih konic samo utripajo rumeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka, mislim da bi bila pametna rešitev na takih mestih znake spremenit v svetlobne displeje, in bi bila omejitev 30 ali 40 kadar je to smiselno (otroci prihajajo v šolo, gredo iz šole...) sicer pa bi znak kazal 50 ali 60.

Podobna je rešitev s semaforji ki izven prometnih konic samo utripajo rumeno.

Exactly.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Moje mnenje - strinjam se, po predpisih, problem je da so predpisi pogosto butasti, represivni aparat pa to izkorišča v namene kasiranja.

Primer:

- Pred osnovno šolo je omejitev 30. Radar bodo tam postavili v soboto ob 7h zvečer, ko bi mirno lahko peljal tudi bistveno več, saj niti pod razno ni tam nikogar.

- Na ravni cesti skozi industrijsko cono (primer Letališka v Lj) je omejitev 50. Preko vikenda ali ponoči bi lahko mirno vozil 70, in takrat bo seveda tam radar.

- Na semaforju na prazni 4-pasovni cesti loviš zeleno, na oni strani je radar (ker točno vedo, da boš stisnil na 60+, čeprav bi takoj za semaforjem spustil gas)

Skratka, mislim da bi bila pametna rešitev na takih mestih znake spremenit v svetlobne displeje, in bi bila omejitev 30 ali 40 kadar je to smiselno (otroci prihajajo v šolo, gredo iz šole...) sicer pa bi znak kazal 50 ali 60.

Podobna je rešitev s semaforji ki izven prometnih konic samo utripajo rumeno.

Delno se strinjam, delno pa tudi ne.

Najbolj občutljive so ravno šole, ker so ob njih pogosto športne površine in vrtci. Pedvsem v poletnem času so športne površine v uporabi od jutra do poznega večera, otroci iz vrtca pa gredo na sprehod kadarkoli so tovaršicam zljubi ...

Popravljeno . Popravil Ajdemi Popuši
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko se bo vlada zamenja, bodo spet nekaj novega izzumili

.... ampak kaj ko že 20 let iste budale gledamo. Izumili pa bojo kaj novega ja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... ampak kaj ko že 20 let iste budale gledamo. Izumili pa bojo kaj novega ja.

Iste budale, ki izzumljajo vsako leto nov način kako nas bi l_01.gif!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje - strinjam se, po predpisih, problem je da so predpisi pogosto butasti, represivni aparat pa to izkorišča v namene kasiranja.

Primer:

- Pred osnovno šolo je omejitev 30. Radar bodo tam postavili v soboto ob 7h zvečer, ko bi mirno lahko peljal tudi bistveno več, saj niti pod razno ni tam nikogar.

- Na ravni cesti skozi industrijsko cono (primer Letališka v Lj) je omejitev 50. Preko vikenda ali ponoči bi lahko mirno vozil 70, in takrat bo seveda tam radar.

- Na semaforju na prazni 4-pasovni cesti loviš zeleno, na oni strani je radar (ker točno vedo, da boš stisnil na 60+, čeprav bi takoj za semaforjem spustil gas)

Skratka, mislim da bi bila pametna rešitev na takih mestih znake spremenit v svetlobne displeje, in bi bila omejitev 30 ali 40 kadar je to smiselno (otroci prihajajo v šolo, gredo iz šole...) sicer pa bi znak kazal 50 ali 60.

Podobna je rešitev s semaforji ki izven prometnih konic samo utripajo rumeno.

Ni treba nobene tehnike. Spet samo en izlet na sever. Pod znak se napiše: V času šole in to je to. Imaš praktično pred vsako šolo v Avstrijskih krajih tako urejeno in špila.

Aja pa kot je nekdo že napisal gorih.

Vsa ta višanja kazni so povsem neučinkovita, posebej na dolgi rok.

Tudi kazni vezane na prihodek/premoženje.

Čisto dovolj so zmerne kazni, ki pa se jih dejansko izvaja.

torej policiste na cesto, v naselja tako, da kot pri Avstrijcih ne boš mogel narediti izleta, ne da bi srečal vsaj enega ali več radarjev na smiselnih krajih pa bo tudi red boljši. Ne pa kasiranje na odprtih cestah in vedno istih, za kasiranje primernih mestih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni treba nobene tehnike. Spet samo en izlet na sever. Pod znak se napiše: V času šole in to je to. Imaš praktično pred vsako šolo v Avstrijskih krajih tako urejeno in špila.

Aja pa kot je nekdo že napisal gorih.

Vsa ta višanja kazni so povsem neučinkovita, posebej na dolgi rok.

Tudi kazni vezane na prihodek/premoženje.

Čisto dovolj so zmerne kazni, ki pa se jih dejansko izvaja.

torej policiste na cesto, v naselja tako, da kot pri Avstrijcih ne boš mogel narediti izleta, ne da bi srečal vsaj enega ali več radarjev na smiselnih krajih pa bo tudi red boljši. Ne pa kasiranje na odprtih cestah in vedno istih, za kasiranje primernih mestih.

tocno tak odgovor sem pricakoval od enega razumneza :notworthy::notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni treba nobene tehnike. Spet samo en izlet na sever. Pod znak se napiše: V času šole in to je to. Imaš praktično pred vsako šolo v Avstrijskih krajih tako urejeno in špila.

Aja pa kot je nekdo že napisal gorih.

Vsa ta višanja kazni so povsem neučinkovita, posebej na dolgi rok.

Tudi kazni vezane na prihodek/premoženje.

Čisto dovolj so zmerne kazni, ki pa se jih dejansko izvaja.

torej policiste na cesto, v naselja tako, da kot pri Avstrijcih ne boš mogel narediti izleta, ne da bi srečal vsaj enega ali več radarjev na smiselnih krajih pa bo tudi red boljši. Ne pa kasiranje na odprtih cestah in vedno istih, za kasiranje primernih mestih.

zanimivo je , da jaz lani konec avgusta od lavamünda do ljubelja nisem srečal niti enega radarja...dva policijska avta videl parkirana - enega na parkingu kar tako in enega pred policijsko postajo ...pa so vsi vozili razumno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Analizirat situacijo po EU, najti možna izhodišča, začeti kampanjo, združiti civilnodružbene skupine pod skupen dežnik in potem organizirano stopnjevati pritisk na zakonodajalce ter druge. PRi tem skrbeti za pozitivno podobo itd. ČE ne gre drugače, zadevo kronati s protestom - in potem še enim in enim. Prvi bi lahko bil septembra, potem bo pa že treba na Janšo počakat ...

Tukaj je ena povezava na Civilno Družbo, s takimi si bomo res lahko veliko pomagali. :wallbash:

http://www.zalog.si/index.php?option=com_agora&task=topic&id=6&Itemid=3 Le ena od tem, ostale so tudi zanimive.

Ko prebereš ta forum, je MS forum med strpnejšimi. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo je , da jaz lani konec avgusta od lavamünda do ljubelja nisem srečal niti enega radarja...dva policijska avta videl parkirana - enega na parkingu kar tako in enega pred policijsko postajo ...pa so vsi vozili razumno...

morda zato, ker majo razumne omejitve in predpise?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morda zato, ker majo razumne omejitve in predpise?

čeprav me ni kaj dosti ganilo ker sem bil z mopedom .. no ja sem opazil da bi lahko tudi z motorjem kar tekoče vozil brez živciranja ...

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol1: Pravično in enakopravno??!!

Pozabite! V BRS (Banana Republic of Slovinija) na enakopravnost in pravičnost pozabi. Obstaja le pravica. In to najmanj dve. Ena za bogate in vplivne, druga za revne in običajne. Trikrat lahko ugibaš za koga parlamentalci posranci pišejo in sprejemajo zakone.

Vse kar ta banda počne je pisanje zakonov, ki omogočajo lupljenje delavcev in bogatenje posameznikov.

Moja poteza kot odgovor na ta novi cestni zakon je izogibanje temu, da bi bilo moje registrske moč prebrati. Ne mislim za malenkostne prekoračitve takih kazni plačevati!

A kot sem že pisal, izgovor za sprejetje takih zakonov so zagotovili posamezniki med nami. Tako na dveh kot štirih kolesih. :pos: jim mater!

X11 je napisal nekaj pametnega! BRAVO Antikrist :D...

Ni treba nobene tehnike. Spet samo en izlet na sever. Pod znak se napiše: V času šole in to je to. Imaš praktično pred vsako šolo v Avstrijskih krajih tako urejeno in špila.

Aja pa kot je nekdo že napisal gorih.

Vsa ta višanja kazni so povsem neučinkovita, posebej na dolgi rok.

Tudi kazni vezane na prihodek/premoženje.

Čisto dovolj so zmerne kazni, ki pa se jih dejansko izvaja.

torej policiste na cesto, v naselja tako, da kot pri Avstrijcih ne boš mogel narediti izleta, ne da bi srečal vsaj enega ali več radarjev na smiselnih krajih pa bo tudi red boljši. Ne pa kasiranje na odprtih cestah in vedno istih, za kasiranje primernih mestih.

Včasih se mi zdi, kot da so avstrija, švica ter ostale bolj razvite dežele nekje na drugem planetu. Za nas so samo utopija Toliko NESPOSOBNIH vodilnih nevem če je še kje na svetu. Vse kar se lotijo je za en ku..., stane 10 krat preveč in se dela 10 krat predolgo ali je neučinkovito(od zakonov pa do vseh gradenj, podjetij, projektov etc). Najhuje je, da kot ovčice gledamo kako vse okoli nas propada in ne storimo NIČ! Če delaš pošteno ti plačo obdavčijo MAXIMALNO, se pelješ z motorjem/avtom spet kazen MAXIMALNO, greš v trgovino preplačaš stvari MAXIMALNO, greš k dohtarju čakaš kot en idiot, praktično kamorkoli greš te oberejo kot psa!

Za 20 prekoračeno hitrost v naselju sem v avstriji plačal 50 evrov!?!?!? Pri nas 5 krat več z našimi ušivimi plačami lahko rečemo 10 krat več???

Ko bo 200.000+ ljudi nezaposlenih in bo zmanjkalo denarja za igračkanje, takrat bodo ljudje šli na ceste protestirat. Prej se ne bo zgodilo nič. Na žalost bo takrat pozno...

Dovolj o politiki. Menim da nove kazni ubijajo motorizem. Da se treseš za 10kmh preveč je pa tud kurac. Vsi vemo kako butasto so nekje omejitve in tam seveda stojijo policaji čist veseli. Če bi policaji samo merili bi bilo še nekako. Pač previdno voziš kot je že nekdo prej omenil, ampak so se opremili z providami, nakupili čimveč stacionarnih radarjev nameščenih v škatle ter vozila. Praktično te lahko snamejo kjer koli kadarkoli če pač mal stisneš gas(za to nas ima večina motorje, da tam kjer lahko malce pospešimo). Če nimaš toliko denarja kot Hilton ti kazen 500 ali 1000 evrov pokvari kar precej dni...

Čimprej si bom omislil nek sistem za prekrivanje tablice. Da me ocuri ena kišta ob cesti za 500 evrov in mi po enem mescu pošle lepo položnico za 1000 ali 500 evrov dam se mi še strga....

LP pa previdno vozite. Najbolj jih zajebemo da nič ne plačamo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nakupili čimveč stacionarnih radarjev nameščenih v škatle ter vozila. Praktično te lahko snamejo kjer koli kadarkoli če pač mal stisneš gas(za to nas ima večina

A pa slučajno veš, koliko je teh "čimveč stacionarnih radarjev"? Jaz vem, in niti približno jih ni toliko, da bi se moral človek kar vedno in vsepovsod tresti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa slučajno veš, koliko je teh "čimveč stacionarnih radarjev"? Jaz vem, in niti približno jih ni toliko, da bi se moral človek kar vedno in vsepovsod tresti ...

stacionarni radar ni problem .. problem so premični , taki kot ga imajo v kamniku , ki ga petkrat premestijo v enem dnevu ... in če greš po eni strani tja in po drugi sem si lahko že 2x plačal..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah qurc, namest radrjev in ostale represije pri hitrosti naj vsacga opalijo za 500€ pri cestni taksi......poštenost primerna vinjeti....in bo mir, se bomo vsaj lahko vozili brez pretiranega napenjanja oči eek.gif.

p.s. sam se bojim, da jim bo premalo (povprečje sem vzel po meni trance_25_naughty.gif)

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stacionarni radar ni problem .. problem so premični , taki kot ga imajo v kamniku , ki ga petkrat premestijo v enem dnevu ... in če greš po eni strani tja in po drugi sem si lahko že 2x plačal..

lahko pa se mu glih izogneš in nisi plačal nič ;) sploh če voziš po omejitvah, pa itak ne plačaš baje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!